Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Waldemar Szarek | ||
Grzegorz Okrasa
(współpraca)
|
||
Małgorzata Raszek-Zaliwska
(współpraca)
|
||
Paweł Kolanowski
(współpraca)
|
||
Krzysztof Rogala
(współpraca)
|
||
Kamilla Chołoniewska-Tarasin
(współpraca)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Wojciech Tomczyk |
7,0
|
|
Edmund Niziurski
(dialogi) (powieść "Sposób na Alcybiadesa")
|
||
Producenci | Ocena | |
Tadeusz Lampka
producent
|
||
Stanisław Szymański
kierownik produkcji
|
||
Janusz Błaszczyk
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Barbara Głogowska
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Anna Ignatiuk
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Elżbieta Kręciejewska
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Piotr Pawliński
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Mirella Zaradkiewicz
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Władysław Kowalski
Tymoteusz „Alcybiades” Misiak, historyk
|
7,2
|
|
Łukasz Lewandowski
Marcin „Ciamcia” Ciamciara
|
6,9
|
|
Radosław Elis
Zenon Zasępa
|
||
Jacek Liwot
Jacek „Słaby” Słabiński
|
||
Krzysztof Kowalewski
„Dyr”, dyrektor liceum
|
8,0
|
|
Jarosław Jakimowicz
„Alibaba”
|
3,5
|
|
Sławomir Orzechowski
Żwaczek, polonista
|
7,2
|
|
Cezary Kosiński
„Szlaja”
|
7,1
|
|
Andrzej Nejman
Juliusz „Szekspir” Lepki
|
6,9
|
|
Sebastian Konrad
Wątłusz
|
||
Ewa Błaszczyk
Luba Orłowa, dyrektorka szkoły w Otwocku
|
7,3
|
|
Karolina Gruszka
Ola
|
6,8
|
|
Aleksandra Woźniak
Ania
|
7,0
|
|
Magdalena Warzecha
„Kalino” Kalinowska, nauczycielka geografii
|
||
Sławomir Pacek
Fąfara, chemik
|
7,1
|
|
Andrzej Grąziewicz
„Dziadzia”, matematyk
|
9,0
|
|
Anna Ciepielewska
Więckowska, sprzątaczka w liceum
|
||
Jacek Wolszczak
Jacek Babinicz
|
||
Dominik Łoś
Kicki
|
||
Marcin Przybylski
„Babas”
|
6,9
|
|
Jan Jurewicz
Pszczelarz
|
||
Jolanta Nowicka
Matka Ciamciary
|
5,0
|
|
Lech Mackiewicz
Żbik, fotograf
|
||
Jan Grusznic | ||
Mikołaj Gruziel | ||
Michał Grzmil | ||
Wojciech Kostecki | ||
Sebastian Mikołajczak | ||
Bożena Romańska | ||
Bartłomiej Ruda
Uczeń klasy I a
|
||
Michał Samoraj | ||
Wojciech Sobolewski | ||
Mikołaj Wiatrowski | ||
Hubert Zemler
Uczeń z Otwocka
|
||
Konrad Zemler
Uczeń z Otwocka
|
||
Czesław Niemen
On sam
|
||
Małgorzata Niemen
Ona sama
|
5,0
|
|
Tomasz Borycki
Członek zespołu Wzgórze YaPa3
|
||
Wojciech Schmidt
Członek zespołu Wzgórze YaPa3
|
||
Michał Łakomiec
Członek zespołu Wzgórze YaPa3
|
||
Marcin Tofil
Członek zespołu Wzgórze YaPa3
|
||
Mika Urbaniak
Wokalistka
|
||
Michał Krzyszkowski
Członek zespołu Edytoriał
|
||
Przemysław Chojnacki
Członek zespołu Edytoriał
|
||
Tomasz Grużewski
Członek zespołu Edytoriał
|
||
Artur Kwiatkowski
Członek zespołu Edytoriał
|
||
Michał Urbaniak
Wykonawca muzyki
|
||
Tadeusz Nalepa
Narrator (głos)
|
||
Tomasz Bednarek
Marcin „Ciamcia” Ciamciara (głos)
|
7,1
|
|
January Brunov
„Alibaba” (głos)
|
||
Jacek Bończyk
Jacek „Słaby” Słabiński (głos)
|
6,8
|
|
Sebastian Cybulski
(niewymieniony w czołówce)
|
7,7
|
|
Elżbieta Czerwińska
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Włodzimierz Głodek |
6,0
|
|
Edward Makówka
(współpraca)
|
||
Marcin Owczarek
(współpraca)
|
||
Jacek Wiśniewski
(współpraca)
|
||
Andrzej Kalmus
(współpraca)
|
||
Krzysztof Kaleta
(współpraca)
|
||
Zdzisław Ostrowski
(współpraca)
|
||
Paweł Ziółkowski
(współpraca)
|
||
Paweł Orłowski
(współpraca)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Tadeusz Nalepa | ||
Marcin Pospieszalski |
7,0
|
|
Waldemar Szarek
(opracowanie muzyczne)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Paweł Grabarczyk |
7,0
|
|
Lidia Wojciechowska | ||
Wojciech Tomasz Biernawski | ||
Marzena Wardzyk
(współpraca)
|
||
Anna Banasiak
(współpraca)
|
||
Jerzy Kozłowski
(współpraca)
|
||
Montaż | Ocena | |
Ewa Romanowska-Różewicz |
7,0
|
|
Beata Barciś
(współpraca)
|
||
Elżbieta Jankowska
(współpraca)
|
||
Urszula Wieczorek
(współpraca)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Tomasz Bielecki
wykonawca muzyki (harmonijka ustna)
|
||
Joszko Broda
wykonawca muzyki (drumla) (flet sałacki)
|
||
Marek Bojarski
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Adam Cegielski
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Artur Dutkiewicz
wykonawca muzyki (fortepian)
|
||
Tomasz Grochowalski
wykonawca muzyki (perkusja) (gitara basowa)
|
||
Michał Grymuza
wykonawca muzyki (gitary)
|
||
Roman Hofman
wykonawca muzyki (wiolonczela)
|
||
Andrzej Jagodziński
wykonawca muzyki (fortepian)
|
||
Henryk Miśkiewicz
wykonawca muzyki (saksofon)
|
||
Leszek Możdżer
wykonawca muzyki (fortepian)
|
||
Tadeusz Nalepa
wykonawca muzyki (gitary)
|
||
Piotr Nalepa
wykonawca muzyki (gitary)
|
||
Marcin Pospieszalski
wykonawca muzyki (bas) (sitar) (instrumenty klawiszowe)
|
7,0
|
|
Piotr Rejchert
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Jakub Sienkiewicz
wykonawca muzyki (gitary)
|
7,3
|
|
Piotr Stawski
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Jarosław Szlagowski
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Tomasz Szukalski
wykonawca muzyki (saksofon)
|
||
Piotr Urbanek
wykonawca muzyki (gitara basowa)
|
||
Michał Urbaniak
wykonawca muzyki (skrzypce) (saksofony) (sample)
|
||
Jacek Zieliński
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Piotr Żyżelewicz
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Anna Maria Jopek
wokalista
|
6,5
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Dorota Seweryńska
charakteryzator
|
||
Agnieszka Kozłowska
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Krzysztof Baumiller
scenograf
|
5,0
|
|
Marek Płużyczka
scenograf (drugi)
|
||
Bożena Romańska
scenograf (współpraca)
|
||
Henryk Jabłoński
scenograf (współpraca)
|
||
Jarosław Pieńkowski
scenograf (współpraca)
|
||
Roman Oszkiewicz
scenograf (współpraca)
|
||
Antoni Zakrzewski
scenograf (współpraca)
|
||
Łukasz Brauer
scenograf (współpraca)
|
||
Anna Iskierka
dekorator wnętrz
|
||
Marta Precht
projektant graficzny
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Piotr Knop
dźwięk
|
||
Andrzej Artymowicz
montaż muzyki
|
5,0
|
|
Stanisław Bokowy
operator muzyki
|
||
Winicjusz Chróst
operator muzyki
|
||
Julita Emanuiłow
operator muzyki
|
||
Andrzej Karp
operator muzyki
|
||
Grzegorz Lindemann
operator muzyki
|
||
Rafał Paczkowski
operator muzyki
|
||
Jan Freda
dźwięk (współpraca)
|
||
Jacek Hamela
dźwięk (współpraca)
|
||
Michał Kosterkiewicz
dźwięk (współpraca)
|
||
Marcin Pilich
dźwięk (współpraca)
|
||
Włodzimierz Wiśniewski
dźwięk (współpraca)
|
||
Henryk Zastróżny
dźwięk (współpraca)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Janusz Bykowski
pirotechnik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Zbigniew Hałatek
operator kamery
|
||
Adam Różański
operator steadicam
|
||
Ewa Grochowiak
fotosista
|
||
Paweł Kolanowski
fotosista
|
||
Jacek Urbaniak
fotosista
|
||
Janusz Chlebowski
kaskader
|
||
Andrzej Środziński
kaskader
|
||
Ryszard Gołębiowski
kolorysta
|
||
Zbigniew Zbrowski
konsultant (muzyka)
|
||
Sylwester Kaczyński
konsultant (ds. boksu)
|
||
Zbigniew Mikiciuk
konsultant (ds. starych samochodów)
|
||
Wiesław Łysakowski
organizacja produkcji
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…