Zaplątani 7.8

Oto pełna przygód i niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o dziewczynie, która miała najdłuższe włosy na świecie. Złotowłosa księżniczka została porwana jako dziecko z zamku swoich rodziców i uwięziona w samotnej wieży. Teraz jest już nastolatką, która z pomocą pewnego złodziejaszka ucieka na wolność i wyrusza w niesamowitą podróż. Razem ze swoim nowym pomocnikiem musi zmierzyć się nie tylko z groźnym pościgiem, ale także z… burzą blond włosów.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Nathan Greno 9.0
Byron Howard 9.0
Wojciech Paszkowski
(polski dubbing)
8.7
Scenariusz
Średnia
Dan Fogelman 7.0
Jacob Grimm
(bajka)
10.0
Wilhelm Grimm
(bajka)
10.0
Jan Jakub Wecsile (polskie dialogi) 7.0
Producenci
Średnia
Roy Conli producent -
Glen Keane producent wykonawczy -
John Lasseter
producent wykonawczy
8.0
Aimee Scribner współproducent -
Doeri Welch Greiner kierownik produkcji -
Dara McGarry kierownik produkcji (asystent) -
Beata Jankowska kierownik produkcji (polski dubbing) -
Marcin Kopiec kierownik produkcji (polski dubbing) -
Aktorzy
Średnia
Mandy Moore
Roszpunka (głos)
6.8
Julia Kamińska
Roszpunka (polski dubbing)
8.0
Zachary Levi
Flynn Rajtar (głos)
6.5
Maciej Stuhr
Flynn Rajtar (polski dubbing)
7.9
Donna Murphy
Matka Gertruda (głos)
6.0
Danuta Stenka
Matka Gertruda (polski dubbing)
7.7
Ron Perlman
Brat Karczybyk (głos)
7.6
Mirosław Zbrojewicz
Bracia Karczybykowie (polski dubbing)
9.0
M.C. Gainey
Kapitan straży (głos)
6.5
Miłogost Reczek
Kapitan straży (polski dubbing)
7.0
Jeffrey Tambor
Nochal (głos)
8.0
Grzegorz Pawlak
Nochal (polski dubbing)
9.0
Brad Garrett
Haczyk (głos)
7.5
Jacek Czyż
Haczyk (polski dubbing)
7.0
Paul F. Tompkins
Amor (głos)
-
Wojciech Paszkowski
Amor (polski dubbing)
8.7
Richard Kiel
Władimir (głos)
8.5
Jakub Szydłowski
Władimir (polski dubbing)
7.0
Delaney Rose Stein Mała dziewczynka / Młoda Rapunzel (głos) -
Katarzyna Popowska Roszpunka (polski dubbing) 8.0
Nathan Greno Bandyta / Strażnik (głos) 9.0
Byron Howard Bandyta / Strażnik (głos) 9.0
Tim Mertens Strażnik (głos) 9.0
Bożena Furczyk
(polski dubbing)
6.0
Katarzyna Kozak
(polski dubbing)
-
Julia Kożuszek (polski dubbing) 6.0
Olga Omeljaniec
(polski dubbing)
6.0
Joanna Pach
(polski dubbing)
6.0
Andrzej Chudy
(polski dubbing)
7.0
Piotr Gogol (polski dubbing) -
Jacek Król
(polski dubbing)
7.0
Paweł Szczesny
(polski dubbing)
9.0
Michael Bell Dodatkowe głosy (głos) -
Bob Bergen
Dodatkowe głosy (głos)
7.0
Susanne Blakeslee Dodatkowe głosy (głos) -
June Christopher Dodatkowe głosy (głos) -
Roy Conli Dodatkowe głosy (głos) -
David Cowgill
Dodatkowe głosy (głos)
-
Terri Douglas Dodatkowe głosy (głos) -
Chad Einbinder Dodatkowe głosy (głos) -
Pat Fraley
Dodatkowe głosy (głos)
-
Eddie Frierson Dodatkowe głosy (głos) -
Jackie Gonneau Dodatkowe głosy (głos) -
Nicholas Guest
Dodatkowe głosy (głos)
-
Bridget Hoffman Dodatkowe głosy (głos) -
Daniel Kaz Dodatkowe głosy (głos) -
Anne Lockhart
Dodatkowe głosy (głos)
-
Mona Marshall
Dodatkowe głosy (głos)
-
Scott Menville Dodatkowe głosy (głos) -
Laraine Newman
Dodatkowe głosy (głos)
-
Paul Pape
Dodatkowe głosy (głos)
-
Lynwood Robinson Dodatkowe głosy (głos) -
Fred Tatasciore
Dodatkowe głosy (głos)
-
Kari Wahlgren
Dodatkowe głosy (głos)
-
Hynden Walch
Dodatkowe głosy (głos)
-
Zdjęcia
Średnia
Kompozytorzy
Średnia
Alan Menken 10.0
Kostiumy
Średnia
Montaż
Średnia
Tim Mertens 9.0
David Condolora (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Scenografia
Średnia
Douglas Rogers scenograf 9.0
David Goetz dyrektor artystyczny 8.0
Seth Engstrom ilustrator -
Matthew Merenda scenopis obrazkowy -
Dźwięk
Średnia
Cameron Frankley projektant dźwięku -
Jason W. Jennings projektant dźwięku -
Ai-Ling Lee projektant dźwięku -
Cameron Frankley nadzorujący montaż dźwięku -
Jon Michaels montaż dźwięku (asystent) -
Alyson Dee Moore imitator dźwięku -
John Roesch imitator dźwięku -
Lee Gilmore montaż imitacji -
Jon Michaels montaż imitacji -
David E. Fluhr mikser ponownego nagrania -
Dean A. Zupancic mikser ponownego nagrania -
Tighe Sheldon operator dźwięku -
David V. Butler montaż dialogów -
Jarosław Wójcik montaż dźwięku (polski dubbing) -
Anna Żarnecka montaż dźwięku (polski dubbing) -
Mateusz Orkan-Łęcki montaż dźwięku (polski dubbing) -
Petra Bach nadzorca postsynchronu -
Mary Jo Lang mikser imitacji -
Efekty specjalne
Średnia
Pozostała Ekipa
Średnia
Jamie Sparer Roberts dobór obsady -
Cymbre Walk dobór obsady (asystent) -
Doug Bennett animator -
Joe Bowers animator -
Jamaal Bradley animator -
Darrin Butters animator -
Youngjae Choi animator -
Jeremy Collins animator -
Christopher Cordingley animator -
Claudio de Oliveira animator -
Adam Dykstra animator -
Chadd Ferron animator -
Jason Figliozzi animator -
Minor Gaytan animator -
Dave Gottlieb animator -
Adam Green animator -
Jennifer Hager animator -
Brent Homman animator -
Darrell W. Johnson animator -
Kira Lehtomaki animator -
Christopher D. Lindsay animator -
Alex Mark animator -
Marlon Nowe animator -
Hyrum Osmond animator -
Zach Parrish animator -
Claus Pedersen animator -
Daniel Martín Peixe animator -
Malcon Pierce animator -
Joel Reid animator -
Alli Sadegiani animator -
Joe Sandstrom animator -
Chad Sellers animator -
Yuriko Senoo animator -
Michael Surrey animator -
Wayne Unten animator -
Rebecca Wilson Breese animator -
John Wong animator -
Allen Blaisdell układ graficzny -
Rick Moore układ graficzny -
Merrick Rustia układ graficzny -
David Wiezer układ graficzny -
Sang-Jin Kim projektant postaci animacji -
Bill Schwab projektant postaci animacji -
Kelley Parker choreograf -
Brett Boggs animator efektów -
Peter DeMund animator efektów -
Dale Mayeda animator efektów -
Kee Nam Suong animator efektów -
Cesar Velazquez animator efektów -
Jacquelyn 'Jac' Piette dyrektor techniczny (asystent) -