Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Edward Zwick |
8,0
|
|
Craig Haagensen
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Peter Horton
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Nilo Otero
(asystent)
|
||
Paul F. Bernard
(asystent)
|
||
Greg Hale
(asystent)
|
||
Michael Pitt
(asystent) (dodatkowy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Lawrence Wright
(również) (historia)
|
||
Menno Meyjes | ||
Edward Zwick |
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Lynda Obst
producent
|
||
Edward Zwick
producent
|
8,0
|
|
Robin Budd
współproducent
|
||
Jonathan Filley
współproducent
|
||
Peter Schindler
producent wykonawczy
|
||
Jonathan Filley
kierownik produkcji
|
||
Carl S. Griffin
nadzorca produkcji
|
||
Charlie Davis
nadzorca postprodukcji
|
||
Ellen Gannon
koordynator produkcji
|
||
Diane Ward
koordynator produkcji
|
||
Anita Sum
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Christopher Downing
producent (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Denzel Washington
Anthony "Hub" Hubbard
|
8,2
|
|
Annette Bening
Elise Kraft / Sharon Bridger
|
7,3
|
|
Bruce Willis
Mjr gen. William Devereaux
|
8,5
|
|
Tony Shalhoub
Agent Frank Haddad
|
||
Sami Bouajila
Samir Nazhde
|
||
Ahmed Ben Larby
Szejk Achmed Bin Talal
|
||
Mosleh Mohamed
Muezzin
|
||
Lianna Pai
Tina Osu
|
||
Mark Valley
Mike Johanssen, agent FBI
|
6,0
|
|
Jack Gwaltney
Fred Darius
|
||
David Proval
Danny Sussman
|
7,0
|
|
Lance Reddick
Floyd Rose, agent FBI
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Roger Deakins | ||
Mitchell Andrew Lillian
(główna pomoc techniczna)
|
||
Melvin Pukowsky
(pomoc techniczna)
|
||
Paul S. Shapiro
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Craig Haagensen
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Graeme Revell | ||
Kostiumy | Ocena | |
Ann Roth | ||
Barrett Hong | ||
Philip Maldonado | ||
Pattie J. Barbosa
(dodatkowy)
|
||
Laura Steinman
(dodatkowy)
|
||
Michelle Matland
(asystent)
|
||
Leslie Yarmo
(asystent)
|
||
Donna Maloney
(nadzorca garderoby)
|
||
Cheryl Beasley Blackwell
(nadzorca garderoby) (Los Angeles)
|
||
Montaż | Ocena | |
Steven Rosenblum |
8,0
|
|
Joseph M. Caracciolo
(asystent)
|
||
Melissa Carter
(asystent)
|
||
Daniel Fair
(asystent)
|
||
Joel Heller
(asystent)
|
||
Cecilia Hyoun
(asystent)
|
||
John F. Lyons
(asystent)
|
||
Kyle Ann Stokes
(asystent)
|
||
Deirdre Slevin
(praktykant)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Larry Kenton
dyrygent
|
||
Tim Simonec
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Kathryn Bihr
główny charakteryzator
|
||
William A. Farley
główny stylista
|
||
Scott W. Farley
główny stylista
|
||
Joseph A. Campayno
charakteryzator osobisty: Annette Bening
|
||
Carl Fullerton
charakteryzator osobisty: Denzel Washington
|
||
Gerald Quist
charakteryzator osobisty: Bruce Willis
|
||
Larry M. Cherry
fryzjer osobisty: Denzel Washington
|
||
Cydney Cornell
fryzjer osobisty: Annette Bening
|
||
Bunny Parker
fryzjer osobisty: Bruce Willis
|
||
Kelly Gleason
charakteryzator
|
||
Heidi Kulow
charakteryzator
|
||
Margie Kaklamanos
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Lilly Kilvert
scenograf
|
7,0
|
|
Chris Shriver
dyrektor artystyczny
|
9,0
|
|
Gretchen Rau
dekorator wnętrz
|
||
Henry Antonacchio
główny architekt
|
||
David Gulick
główny rekwizytor
|
||
Anthony D. Parrillo
projektant wnętrz
|
||
Kevin Brink
rekwizytor
|
||
Steve Krieger
rekwizytor
|
||
Victor Littlejohn
rekwizytor
|
||
Jean-Paul Menard
rekwizytor
|
||
David Napoli
rekwizytor
|
||
Robert Schleinig
rekwizytor
|
||
Mark Harrington
rekwizytor
|
||
Jeffrey Rollins
rekwizytor
|
||
Michael Herlihy
stolarz
|
||
Peter C. Clarke
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Mark Gantt
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Jess Gonchor
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Charles E. McCarry
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Scott P. Murphy
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Silvija L. Moess
malarz
|
||
Michael Scarola
pomoc techniczna przy głównej konstrukcji
|
||
Joan Winters
projektant graficzny
|
||
Richard Bryan Douglas
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Regnier
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joseph Alfieri
koordynator konstrukcji
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Paul Massey
mikser ponownego nagrania
|
||
John A. Larsen
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Gregory Hainer
projektant dźwięku
|
||
Allan Byer
mikser
|
||
Frank Gaeta
montaż dźwięku
|
||
David W. Alstadter
mikser imitacji
|
||
Donald Sylvester
montaż postsynchronu
|
||
Jeffrey Wilhoit
imitator dźwięku
|
||
Michael Haight
montaż dialogów
|
||
Bobby Johanson
operator postsynchronu
|
||
R.J. Kizer
nadzorca postsynchronu
|
||
David Young
dźwięk (dodatkowy)
|
||
Blake R. Cornett
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Steve F. Price
montaż dźwięku (asystent)
|
||
David Stanke
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jay B. Richardson
montaż muzyki
|
||
Paul Silver
montaż muzyki
|
||
Joshua Winget
montaż muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Chuck E. Stewart
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Stan Blackwell
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
David Peterson
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Paul J. Lombardi
koordynator efektów specjalnych
|
||
Steven Hintz
efekty specjalne
|
||
Scott Roark
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Terry Erickson
technik
|
||
Jeff Miller
technik
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Mary Colquhoun
dobór obsady
|
||
Mary Goldberg
dobór obsady
|
||
Paul Russell
dobór obsady (asystent)
|
||
Robert Stromberg
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Frederick E.O. Toye
efekty wizualne
|
6,0
|
|
Joseph Conti
producent efektów wizualnych
|
||
Brian Jochum
producent efektów wizualnych
|
||
Jeff Sutherland
zecer
|
||
Joel Kramer
koordynator kaskaderów
|
||
Ray Abbott
kaskader
|
||
John Cenatiempo
kaskader
|
6,0
|
|
Wally Crowder
kaskader
|
||
Max Daniels
kaskader
|
||
Andrew DePalma
kaskader
|
||
Brennan Dyson
kaskader
|
||
David Filippi
kaskader
|
||
Lisa France
kaskader
|
||
Buddy Joe Hooker
kaskader
|
||
Elliot M. Kaplan
kaskader
|
||
Barbara Anne Klein
kaskader
|
||
Jeff Mosley
kaskader
|
||
Mark Neveldine
kaskader
|
6,3
|
|
Charlie Picerni
kaskader
|
||
Ron Reynaldi
kaskader
|
||
Scott Workman
kaskader
|
8,0
|
|
Chuck Zito
kaskader
|
7,0
|
|
Kyle Rudolph
operator steadicam
|
||
Michael Caracciolo
operator kamery
|
||
Clinton Dougherty
operator kamery (Los Angeles)
|
||
David Norris
operator kamery (Nowy Jork)
|
7,0
|
|
Wayne Paull
operator kamery
|
||
Anthony Salerno
operator kamery
|
||
Richard Davis Jr.
menedżer obiektów zdjęciowych (Los Angeles)
|
||
Abe Schrager
operator kamery
|
||
Ed Dally
operator kamery (asystent) (Los Angeles)
|
||
Patrick Quinn
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
Jeremy Knaster
elektryk
|
||
John L. Oates
elektryk
|
||
Jerry D. Knight
mistrz oświetlenia (Los Angeles)
|
||
William Moore
oświetlenie (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
Bill O'Leary
oświetlenie
|
||
Jonathon E. Salzman
oświetlenie (Los Angeles)
|
||
Al Cerullo
pilot helikoptera
|
||
Timothy D. Orr
pilot helikoptera
|
||
Mike Akrawi
kaskader
|
||
Anthony Batarse
kaskader
|
||
Chino Binamo
kaskader
|
||
Janet Brady
kaskader
|
||
Troy Brown
kaskader
|
||
John Bruno
kaskader
|
||
Paul Bucossi
kaskader
|
||
Mike Cameron
kaskader
|
||
Darren A. Caperna
kaskader
|
||
Craig Castaldo
kaskader
|
||
Chris Cenatiempo
kaskader
|
||
George B. Colucci Jr.
kaskader
|
||
Kimberly Cossette
kaskader
|
||
Lori Crowder
kaskader
|
||
Tim A. Davison
kaskader
|
||
Anthony DeFelice
kaskader
|
||
Ron Del Bario
kaskader
|
||
Kiante Elam
kaskader
|
6,0
|
|
Tom Elliott
kaskader
|
||
Annie Ellis
kaskader
|
||
Kenny Endoso
kaskader
|
||
Said Faraj
kaskader
|
||
Frank Ferrara Jr.
kaskader
|
||
Frank Ferrara
kaskader
|
||
Ralph Ferrara
kaskader
|
||
Andree Gibbs
kaskader
|
||
Jack Gill
kaskader
|
||
Rosine 'Ace' Hatem
kaskader
|
6,0
|
|
Peter Hock
kaskader
|
||
Norman Howell
kaskader
|
||
Jeff Imada
kaskader
|
||
Lane Leavitt
kaskader
|
||
Jack Lotz
kaskader
|
||
Billy D. Lucas
kaskader
|
||
Gino Lucci
kaskader
|
||
Gary McLarty
kaskader
|
||
John Meier
kaskader
|
||
Angela Meryl
kaskader
|
||
Graham Miller
kaskader
|
||
Bennie Moore
kaskader
|
||
Tony Pantera
kaskader
|
||
Connie Picard
kaskader
|
||
Steve Picerni
kaskader
|
||
Jodi Michelle Pynn
kaskader
|
||
Roman Rivera
kaskader
|
||
Ronnie Rondell Jr.
kaskader
|
||
John Rottger
kaskader
|
||
Michael Russo
kaskader
|
||
Kathy Semke
kaskader
|
||
Robair Sims
kaskader
|
||
Tim Trella
kaskader
|
||
Spice Williams-Crosby
kaskader
|
||
Danny Wynands
kaskader
|
6,0
|
|
Mark Zobian
kaskader
|
||
Bill O'Leary
konsultant (oświetlenie) (Los Angeles)
|
||
Alan D. Purwin
pilot
|
7,0
|
|
Rick Shuster
pilot
|
Pozostałe
Proszę czekać…