Pocałunek mordercy 1955

Killer's Kiss

Zawodowy bokser, Dave Gordon, wiedzie spokojny żywot emeryta. Chodzi po mieście, czyta książki, ogląda filmy. Jednak jego idylla kończy się w momencie, w którym ratuje przed napaścią piękną kobietę, Glorię. Po tym wydarzeniu Gordon i uratowana zakochują się w sobie i postanawiają wyjechać. Wkrótce jednak okazuję się, że… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 2 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Frank Silvera
jako Vincent Rapallo
Jamie Smith
jako Davey Gordon
Irene Kane
jako Gloria Price
Jerry Jarrett
jako Albert
Mike Dana
jako Gangster
Felice Orlandi
jako Gangster
Shaun O'Brien
jako Właściciel domu

Fabuła

Zawodowy bokser, Dave Gordon, wiedzie spokojny żywot emeryta. Chodzi po mieście, czyta książki, ogląda filmy. Jednak jego idylla kończy się w momencie, w którym ratuje przed napaścią piękną kobietę, Glorię. Po tym wydarzeniu Gordon i uratowana zakochują się w sobie i postanawiają wyjechać. Wkrótce jednak okazuję się, że napastnikiem, który zaatakował Glorię, jest jej, były już, pracodawca. Ten, również pałający do kobiety uczuciem, staje się niemożliwe zazdrosny. A do tego Gloria jest mu winna pieniądze. Postanawia zabić parę kochanków... Matejsoner11

Gatunek
Dramat, Kryminał, Film-Noir, Romans

Szczegóły

Premiera
1955-09-28 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
67 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

Movieman 4

4/10 – Jeden z pierwszych filmów w dorobku Stanleya Kubricka, czyli Killer’s Kiss to film noir, który nie ma podjazdu do klasyki gatunku takiej jak Podwójne ubezpieczenie czy Sokół maltański.

I chociaż widać już pierwsze zalążki geniuszu Stanleya (rewelacyjnie nakręcona i zmontowana scena walki bokserskiej oraz scena z manekinami), to obraz traci z powodu słabej fabuły. Historia jest mało angażująca, momentami nuży i nie potrafi w pełni zainteresować. Wszystko psuje także finał, który nie pasował mi do filmowego klimatu.

Film traktuje bardziej jako ciekawostkę i wprowadzenie do twórczości Kubricka. Raczej dla fanów reżysera i gatunku noir.

Współtworzą