Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Robert Zemeckis |
7,5
|
|
Steve Starkey
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Paula Case
(asystent)
|
||
Carla Corwin
(asystent)
|
||
Josh McLaglen
(asystent)
|
||
Rich Sickler
(asystent)
|
||
Basil Grillo
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Darin Rivetti
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Clark Gregg
(również) (historia)
|
7,2
|
|
Sarah Kernochan
(historia)
|
||
Steven Spielberg
(pomysłodawca) (niewymieniony w czołówce)
|
8,3
|
|
Kerry Lyn McKissick
(nadzorca ciągłości scenariusza) (zdjęcia podwodne)
|
||
Producenci | Ocena | |
Jack Rapke
producent
|
||
Steve Starkey
producent
|
||
Robert Zemeckis
producent
|
7,5
|
|
Joan Bradshaw
producent wykonawczy
|
||
Mark Johnson
producent wykonawczy
|
||
Steven J. Boyd
współproducent
|
||
Cherylanne Martin
współproducent
|
||
Cherylanne Martin
kierownik produkcji
|
||
Peter M. Tobyansen
nadzorca produkcji
|
||
Christine Haas Korkosz
koordynator produkcji
|
||
Matthew J. Birch
koordynator produkcji (Vermont)
|
||
Dhana Gilbert
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Patrick Esposito
kierownik postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Goodman
producent (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Harrison Ford
Norman Spencer
|
8,5
|
|
Michelle Pfeiffer
Claire Spencer
|
7,9
|
|
Diana Scarwid
Jody
|
||
Joe Morton
Dr Drayton
|
||
James Remar
Warren Feur
|
7,0
|
|
Miranda Otto
Mary Feur
|
6,9
|
|
Amber Valletta
Madison Elizabeth Frank
|
6,8
|
|
Katharine Towne
Caitlin Spencer
|
||
Victoria Bidewell
Beatrice
|
||
Eliott Goretsky
Teddy
|
||
Ray Baker
Dr Stan Powell
|
||
Wendy Crewson
Elena
|
||
Sloane Shelton
Pani Templeton
|
||
Tom Dahlgren
Dean Templeton
|
||
Micole Mercurio
Pani Frank
|
||
Dennison Samaroo
Doktorant
|
||
Jennifer Tung
Doktorantka
|
||
Rachel Singer
Doktorantka
|
7,0
|
|
Daniel Zelman
Doktorant
|
4,0
|
|
Donald Taylor
Pracownik pogotowia ratunkowego
|
||
Jayson Argento
Klient w kawiarni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Julian Roca-Chow
Student w akademiku (niewymieniony w czołówce)
|
||
J.C. Brandy
Członek zespołu muzycznego (niewymieniony w czołówce)
|
7,5
|
|
Mark Patrick Costello
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Steven Dell
Klient w restauracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Linda Li
Koleżanka ze szkoły Julliard (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fabio May
Technik laboratoryjny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carolyn Weidell
Klientka w restauracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Don Burgess
(kierownik zdjęć)
|
||
Robert Steadman
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Mike Thomas
(dyrektor ds. fotografii podwodnej)
|
||
Richard Mall
(główna pomoc techniczna)
|
||
Steve Smith
(główna pomoc techniczna)
|
||
Eric Whitehead
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Marty Baukind
(pomoc techniczna)
|
||
Rod Farley
(pomoc techniczna)
|
||
Aaron Felton
(pomoc techniczna)
|
||
Ray Garcia
(pomoc techniczna)
|
||
Zoli Hajdu
(pomoc techniczna)
|
||
Coleman L. Hart
(pomoc techniczna)
|
||
Robert Ikeda
(pomoc techniczna)
|
||
William Moffitt
(pomoc techniczna)
|
||
Frank Montesanto
(pomoc techniczna)
|
||
Ron Santoyo
(pomoc techniczna)
|
||
David Boyd
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brad Boyer
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Boyle
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Fausak
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alexander Griffiths
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Wells
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Alan Silvestri |
7,6
|
|
Udi Harpaz
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Susie DeSanto | ||
Deborah Hall | ||
Parrish Kennington | ||
Susan Kistler | ||
Joyce Kogut | ||
Dennis McCarthy | ||
Bernie Pollack
(Harrison Ford)
|
||
Elinor Bardach
(nadzorca kostiumów)
|
||
Montaż | Ocena | |
Arthur Schmidt |
9,0
|
|
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
|
||
Jeremiah O'Driscoll
(asystent)
|
7,0
|
|
Stephen M. Rickert Jr.
(asystent)
|
||
John Peter Bernardo
(praktykant)
|
||
Katie Hedrich
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Alan Silvestri
dyrygent
|
7,6
|
|
Alan Silvestri
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
7,6
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Deborah La Mia Denaver
główny charakteryzator
|
||
Michael Laudati
charakteryzator osobisty: Harrison Ford
|
||
Ronnie Specter
charakteryzator osobisty: Michelle Pfeiffer
|
||
Janice Alexander
główny stylista
|
||
Michael Kriston
fryzjer osobisty: Harrison Ford
|
||
Alan D'Angerio
fryzjer osobisty: Michelle Pfeiffer
|
||
Khanh Trance
perukarz
|
||
Francie Fillatti
fryzjer (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Ornelaz
główny stylista
|
||
Scenografia | Ocena | |
Rick Carter
scenograf
|
||
William James Teegarden
scenograf
|
||
Stefan Dechant
dyrektor artystyczny
|
9,0
|
|
Tony Fanning
dyrektor artystyczny
|
||
Elizabeth Lapp
dyrektor artystyczny
|
||
Karen O'Hara
dekorator wnętrz
|
||
Andrew Menzies
dyrektor artystyczny (asystent)
|
8,0
|
|
Andrea Mae Fenton
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Beverli Eagan
projektant wnętrz
|
||
Pamela Klamer
projektant wnętrz
|
||
Alicia Maccarone
projektant wnętrz
|
||
Masako Masuda
projektant wnętrz
|
8,0
|
|
Patte Strong-Lord
projektant wnętrz
|
||
Beck Taylor
projektant wnętrz
|
||
Chris Chichotka
główny architekt
|
||
Richard Robinson
główny architekt
|
||
Steve Sola
główny architekt
|
||
Theodore Suchecki
główny architekt
|
||
Mike Villarino
główny architekt
|
||
Mark Weber
główny architekt
|
||
John Villarino
koordynator konstrukcji
|
||
Jon J. Bush
główny konstruktor dekoracji
|
||
David C. Potter
główny konstruktor dekoracji
|
||
Paul Richards
główny konstruktor dekoracji (Vermont)
|
||
Ronald Carreiro
konstruktor dekoracji (Vermont)
|
||
Chris Fousek
konstruktor dekoracji (Vermont)
|
||
Tim Payson
konstruktor dekoracji (Vermont)
|
||
Mario Presterone
konstruktor dekoracji (Vermont)
|
||
Robin L. Miller
główny rekwizytor
|
||
Michael Gastaldo
główny rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Steve Brennan
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Jim Stubblefield
główny rekwizytor (asystent)
|
||
William Acedo
rekwizytor
|
||
Harry Frierson
rekwizytor
|
||
Will Grant
rekwizytor
|
||
James E. Hurd Jr.
rekwizytor
|
||
Ann Knight
rekwizytor
|
||
Doug Sieck
rekwizytor
|
||
Timothy S. Wiles
rekwizytor
|
||
P.K. MacCarthy
scenopis obrazkowy
|
||
Cameron Matheson
stolarz
|
||
Tony Leonardi
malarz (rezerwowy)
|
||
David Emery
modelarz
|
||
Louis Marquis
modelarz
|
||
Michael Sanchez
modelarz
|
||
Greg Stuhl
modelarz
|
||
Alex Whang
modelarz
|
||
James Hirahara
lalkarz
|
||
Luke Khanlian
lalkarz
|
||
Richard J. Landon
lalkarz
|
||
Shane Mahan
lalkarz
|
||
Jason Matthews
lalkarz
|
||
Tony McCray
lalkarz
|
||
Greg Nicotero
lalkarz
|
10
|
|
Jeff Khachadoorian
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gregory Lynch Jr.
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack O'Neil
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Ogg
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eugene Pope
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter T. St. Onge
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Aronowitz
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul W. Gorfine
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Leman
projektant graficzny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jennifer Engel
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Regnier
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Edward Tamayo
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mickey Carter
konstruktor dekoracji (Vermont) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cole Taylor
główny architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas R. Dickens
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Randy Thom
projektant dźwięku
|
||
Beau Borders
projektant dźwięku (asystent)
|
||
Tom Johnson
mikser ponownego nagrania
|
||
Dennis S. Sands
mikser ponownego nagrania
|
||
Randy Thom
mikser ponownego nagrania
|
||
Dennis Leonard
nadzorujący montaż dźwięku
|
7,0
|
|
Joanna Laurent
nadzorujący montaż dźwięku (asystent)
|
||
Andrea S. Gard
montaż efektów dźwiękowych
|
||
David C. Hughes
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Scott Guitteau
montaż efektów dźwiękowych (asystent)
|
||
Ewa Sztompke
montaż dialogów
|
||
Jessica Bellfort
montaż dialogów (asystent)
|
||
Dennie Thorpe
imitator dźwięku
|
||
Jana Vance
imitator dźwięku
|
||
Mary Helen Leasman
montaż imitacji
|
||
Jonathan Null
montaż imitacji
|
||
Eleanor Beaton
montaż imitacji (asystent)
|
||
Tony Eckert
mikser imitacji
|
||
Frank 'Pepe' Merel
operator imitacji
|
||
Marilyn McCoppen
nadzorca postsynchronu
|
||
Charleen Richards
mikser postsynchronu
|
||
David Lucarelli
operator postsynchronu
|
||
William B. Kaplan
mikser
|
||
Earl Sampson
mikrofoniarz
|
||
Peggy Names
okablowanie
|
||
Kenneth Karman
montaż muzyki
|
||
Jacqueline Tager
montaż muzyki (asystent)
|
||
Thomas Giordano
technik dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phil Hadaway
technik postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dennis Leonard
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Stuart McCowan
projektant dźwięku (praktykant) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Colin O'Neill
montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kent Sparling
technik miksu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Thomas L. Bellissimo
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Shane Mahan
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Charles Belardinelli
koordynator efektów specjalnych
|
||
Jerry Donegan
efekty specjalne
|
||
Frank Iudica
efekty specjalne
|
||
Andrew Miller
efekty specjalne
|
||
Christy Sumner
efekty specjalne
|
||
Shannon J. Thompson
efekty specjalne
|
||
Thomas Zell
efekty specjalne
|
||
Malia Thompson
technik
|
||
Joel P. Blanchard
technik (niewymieniony w czołówce)
|
9,0
|
|
Joe Heffernan
technik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ron Bolanowski
koordynator efektów specjalnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keith Marbory
nadzorca efektów specjalnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daren Rouse
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jon Thackery
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Marcia DeBonis
dobór obsady
|
4,0
|
|
Ellen Lewis
dobór obsady
|
||
Judith Bouley
dobór obsady (dodatkowy)
|
||
Jennifer Euston
dobór obsady (asystent)
|
||
Amanda Koblin
dodatkowy dobór obsady
|
||
Wendy Washbrook
dodatkowy dobór obsady
|
||
Tim A. Davison
koordynator kaskaderów
|
||
Jon H. Epstein
kaskader dublujący: Harrison Ford
|
||
Patricia M. Peters
kaskader dublujący: Michelle Pfeiffer
|
||
Jack Carpenter
kaskader
|
||
Jared S. Eddo
kaskader
|
||
Jeff Dashnaw
kaskader (dodatkowy)
|
||
Darrell Davis
kaskader (dodatkowy)
|
||
Debbie Evans
kaskader (dodatkowy)
|
||
Cinda-Lin James
kaskader (dodatkowy)
|
||
Kris A. Jeffrey
kaskader (dodatkowy)
|
||
Tracy Keehn-Dashnaw
kaskader (dodatkowy)
|
||
Steve Madaras
kaskader (dodatkowy)
|
||
Troy Robinson
kaskader (dodatkowy)
|
||
Pat Romano
kaskader (dodatkowy)
|
||
Michael Runyard
kaskader (dodatkowy)
|
||
Robert Presley
operator steadicam
|
7,0
|
|
Robert Presley
operator kamery
|
7,0
|
|
Frank Parrish
operator kamery (asystent)
|
||
Tony Rivetti
operator kamery (asystent)
|
||
Micah Y. Bisagni
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Joe A. Ponticelle
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Chad Rivetti
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Cash Cockerill
operator kamery (zdjęcia podwodne) (asystent)
|
||
Maryan Zurek
operator kamery (zdjęcia podwodne) (asystent)
|
||
Edward J. Cox
mistrz oświetlenia
|
||
Jeffrey A. Johnson
mistrz oświetlenia
|
||
Thomas Crawford
mistrz oświetlenia (pomoc techniczna)
|
||
Jay Galbo
oświetlenie
|
||
Steven C. McGee
oświetlenie
|
||
Brian Tilden
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
François Duhamel
fotosista
|
||
Ken Berkhout
elektryk
|
||
Richard M. Butkus Jr.
elektryk
|
||
Craig Campbell
elektryk
|
||
Jerry Eubanks
elektryk
|
||
Earl Gayer
elektryk
|
||
Richard Maldonado
elektryk
|
||
David H. Neale
elektryk
|
||
Bryan Sweezey
elektryk
|
||
Robert Legato
nadzorca efektów wizualnych
|
9,0
|
|
Carey Villegas
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Ruth Greenberg
koordynator efektów wizualnych
|
||
Cari Thomas
producent efektów wizualnych
|
||
Debbie Denise
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Lauren A. Littleton
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Guy T. Wiedmann
montaż efektów wizualnych
|
||
David Burton
efekty wizualne
|
||
Amy Garback
efekty wizualne
|
||
Sam J. Marrocco
efekty wizualne
|
||
Jeff Willette
efekty wizualne
|
||
John Willette
efekty wizualne
|
||
Chris Winters
efekty wizualne
|
||
Skye Lyons
koordynator cyfrowy
|
||
Crys Forsyth-Smith
producent cyfrowy
|
||
Steven Blakey
dyrektor techniczny
|
||
R. Stirling Duguid
dyrektor techniczny
|
||
Matthew Hausman
dyrektor techniczny
|
||
Dan Kaufman
dyrektor techniczny
|
||
Zsolt Krajcsik
dyrektor techniczny
|
||
David C. Lawson
dyrektor techniczny
|
||
Tom Lynnes
dyrektor techniczny
|
||
Jay Redd
dyrektor techniczny
|
||
Sam Richards
dyrektor techniczny
|
||
Andrew Titcomb
dyrektor techniczny
|
||
Chris Allen
inżynier oprogramowania
|
||
Rob Engle
inżynier oprogramowania
|
||
Brian Hall
inżynier oprogramowania
|
||
Bruce Navsky
inżynier oprogramowania
|
||
Reuben Pasquini
inżynier oprogramowania
|
||
John P. Refling
inżynier oprogramowania
|
||
Min-Zhi Shao
inżynier oprogramowania
|
||
Andrea Solis
inżynier oprogramowania
|
||
Colin Drobnis
zecer
|
||
Layne Friedman
zecer
|
||
Ethan Ormsby
zecer
|
||
Jon Thum
zecer
|
||
Todd Pilger
animator postaci
|
||
Ken Ryan
księgowy produkcji
|
||
Stacy Layne Kramer
księgowy (Vermont)
|
||
Mayda Renizzi-Holt
księgowy (asystent)
|
||
Angie Ryan
księgowy (asystent)
|
||
Kami Calevro
księgowy (asystent) (Vermont)
|
||
Randy Crowder
dubler: Harrison Ford
|
||
Tara De Bach
dubler: Michelle Pfeiffer
|
||
Juliandra Gillen
dubler: Michelle Pfeiffer
|
||
Vanessa Rooke
dubler: Michelle Pfeiffer
|
||
Cheryl Harris
treser zwierząt
|
||
Julie Schultz
treser zwierząt
|
||
Cinda-Lin James
kaskader dublujący: Amber Valletta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Debbie Evans
kierowca kaskader dublujący: Michelle Pfeiffer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leigh Hennessy
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Spiker
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Butler
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Don Tomich
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kristopher Van Over
operator kamery (dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Wimer
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Liebowitz
fotosista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Kabella
inżynier oprogramowania (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Takemura
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Don Lee
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Delio Tramontozzi
animator postaci (niewymieniony w czołówce)
|
||
Harry Walton
animator postaci (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Alonso
grafik komputerowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dawn Barkan
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Amy Dowd
dubler: Wendy Crewson (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…