Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Donald Petrie | ||
Randy Suhr
(asystent)
|
||
Douglas E. Wise
(asystent)
|
||
Molly Muir
(asystent)
|
||
Elżbieta Jeżewska
(polski dubbing)
|
8,0
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Mark Steven Johnson | ||
Elżbieta Kowalska
(polskie dialogi)
|
7,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Richard C. Berman
producent
|
||
John Davis
producent
|
||
Dan Kolsrud
producent wykonawczy
|
||
Darlene K. Chan
współproducent
|
||
Kathy Sarreal
współproducent
|
||
Dan Kolsrud
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jack Lemmon
John Gustafson
|
8,0
|
|
Walter Matthau
Max Goldman
|
7,9
|
|
Ann-Margret
Ariel Truax
|
||
Burgess Meredith
Dziadek Gustafson
|
7,5
|
|
Daryl Hannah
Melanie
|
7,1
|
|
Kevin Pollak
Jacob Goldman
|
6,9
|
|
Ossie Davis
Chuck
|
7,5
|
|
Buck Henry
Snyder
|
||
Christopher McDonald
Mike
|
6,9
|
|
Steve Cochran
Meteorolog
|
||
Joe Howard
Farmaceuta
|
||
Isabell O'Connor
Pielęgniarka
|
||
Buffy Sedlachek
Pankówa
|
||
John Carroll Lynch
Facet od przeprowadzki
|
||
Charles Brin
Wędkarz
|
||
Oliver Osterberg
Wędkarz
|
||
Edmund Fetting
Max Goldman (polski dubbing)
|
||
Stanisław Brejdygant
John Gustafson (polski dubbing)
|
||
Agnieszka Kotulanka
Ariel Truax (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Cezary Morawski
Jacob Goldman (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Izabella Bukowska
Melanie (polski dubbing)
|
5,5
|
|
Stanisław Brudny
Ojciec Johna (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Joel Edwards
Wędkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steven Mark Hahn
Facet od przeprowadzki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Katie Wahlquist
Kobieta z mężczyzną (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Johnny E. Jensen
(kierownik zdjęć)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Alan Silvestri |
7,6
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Lisa Jensen | ||
Montaż | Ocena | |
Bonnie Koehler | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Linda De Andrea
fryzjer
|
||
Linda Melazzo
charakteryzator
|
||
Linda Rizzuto
fryzjer
|
||
Rick Sharp
główny charakteryzator
|
||
Harry Ray
charakteryzator osobisty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
David Chapman
scenograf
|
||
Mark Haack
dyrektor artystyczny
|
||
Clay A. Griffith
dekorator wnętrz
|
8,0
|
|
Dźwięk | Ocena | |
Christopher Assells
montaż dialogów
|
||
Kevin Bartnof
imitator dźwięku
|
||
Rick Canelli
operator postsynchronu
|
||
Tom E. Dahl
mikser ponownego nagrania
|
||
Victor Ray Ennis
montaż dźwięku (asystent)
|
8,0
|
|
David Behle
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas J. O'Connell
mikser postsynchronu
|
||
Linda Folk
montaż postsynchronu
|
||
Jessica Gallavan
nadzorca postsynchronu
|
||
Eric Gotthelf
mikser imitacji
|
||
Ron Grafton
operator imitacji
|
||
Rick Hart
mikser ponownego nagrania
|
||
Wayne Heitman
mikser ponownego nagrania
|
||
Ellen Heuer
imitator dźwięku
|
||
Chris Hogan
montaż dialogów
|
||
Randy Kelley
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Robert J. Litt
mikser ponownego nagrania
|
||
Cybele O'Brien
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Vic Radulich
montaż dialogów
|
||
Patrick N. Sellers
montaż imitacji
|
||
Mark Steinbeck
mikrofoniarz
|
||
Mike Szakmeister
montaż dialogów
|
||
Elliot Tyson
mikser ponownego nagrania
|
||
Kim Waugh
dźwięk (dodatkowy)
|
||
Dino Dimuro
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mauriece Jacks Jr.
okablowanie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Glenn T. Morgan
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kenneth Karman
nadzorujący montaż muzyki
|
||
Andrew Silver
montaż muzyki
|
||
Stephanie Lowry
montaż muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacqueline Tager
montaż muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Keane Bonath
efekty specjalne
|
||
Shelly Hawkos
efekty specjalne
|
||
Brad Holmes
efekty specjalne
|
||
Jessica Molitor
efekty specjalne
|
||
Chris Porter
efekty specjalne
|
||
Peter Albiez
koordynator efektów specjalnych
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Sharon Howard-Field
dobór obsady
|
||
Lynn Blumenthal
dobór obsady (Minneapolis)
|
||
Susan Peck
dodatkowy dobór obsady
|
||
Ernie F. Orsatti
koordynator kaskaderów
|
||
Ray Lykins
kaskader
|
||
Bill McIntosh
kaskader
|
||
Ernie F. Orsatti
kaskader
|
||
Ray Lykins
kaskader dublujący: Walter Matthau
|
||
Spiro Razatos
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dick Colean
operator kamery
|
||
Chris Fisher
operator kamery (asystent)
|
||
Jimmy E. Jensen
operator kamery (asystent)
|
||
Rosalie Seifert
operator kamery (asystent)
|
||
Ron Phillips
fotosista
|
||
Wayne Fitzgerald
projekt czołówki
|
||
Billy Pittard
projekt czołówki
|
||
Ed Sullivan
projekt czołówki
|
Pozostałe
Proszę czekać…