Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Roman Polański |
7,6
|
|
Yves Baignères
(asystent)
|
||
Mishka Cheyko
(asystent)
|
||
Michel Ferry
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Roman Polański |
7,6
|
|
Gérard Brach |
8,0
|
|
Robert Towne
(niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Jeff Gross
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Tim Hampton
producent
|
||
Thom Mount
producent
|
||
Claude Albouze
kierownik produkcji
|
||
Daniel Szuster
kierownik produkcji
|
||
Jean-Yves Asselin
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Isabelle Dassonville
koordynator produkcji
|
||
Marie McFerran
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Harrison Ford
Dr Richard Walker
|
8,5
|
|
Betty Buckley
Sondra Walker
|
||
Emmanuelle Seigner
Michelle
|
7,0
|
|
Djiby Soumare
Taksówkarz
|
||
Dominique Virton
Recepcjonistka
|
||
Gérard Klein
Tęgi facet
|
||
Stéphane D'Audeville
Boy hotelowy
|
||
Laurent Spielvogel
Odźwierny
|
||
Alain Doutey
Odźwierny
|
||
Jacques Ciron
Kierownik Le Grand Hotel
|
||
Roch Leibovici
Boy hotelowy
|
||
Louise Vincent
Turystka
|
||
Patrice Melennec
Detektyw hotelowy w Le Grand Hotel
|
||
Ella Jaroszewicz
Członkini obsługi w hotelowej toalecie
|
||
Joëlle Lagneau
Kwiaciarka
|
||
Jean-Pierre Delage
Kwiaciarz
|
||
Marc Dudicourt
Właściciel kawiarni
|
||
Artus de Penguern
Kelner
|
||
Dominique Pinon
Wino
|
||
Richard Dieux
Policjant za biurkiem
|
||
Yves Rénier
Inspektor
|
||
Robert Ground
Amerykański ochroniarz
|
||
Bruce Lester-Johnson
Strażnik z piechoty morskiej
|
||
Michael Morris
Urzędnik w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych
|
||
Claude Doineau
Urzędnik w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych
|
||
John Mahoney
Urzędnik w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych
|
||
Jimmie Ray Weeks
Shaap
|
||
Alan Ladd
Boy hotelowy
|
||
André Quiqui
Barman w Blue Parrot
|
||
Thomas M. Pollard
Rastafarianin
|
||
Böll Boyer
Dede Martin
|
||
Tina Sportolaro
Urzędniczka z TWA
|
||
David Huddleston
Peter
|
7,0
|
|
Alexandra Stewart
Edie
|
||
Robert Barr
Irwin
|
||
Patrick Floersheim
Mężczyzna w skórze
|
||
Marcel Bluwal
Mężczyzna w tweedowej marynarce
|
||
Isabelle Soimaud
Właścicielka barki mieszkalnej
|
||
Yorgo Voyagis
Porywacz
|
||
David Jaul
Ochroniarz
|
||
Jean-Claude Houbart
Martwy kierowca
|
||
Raouf Ben Amor
Dr Metlaoui
|
||
Stéphane Copeau
Statysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roman Polański
Taksówkarz, który wręcza zapałki doktorowi Walkerowi (niewymieniony w czołówce)
|
7,6
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Witold Sobociński | ||
Pascal Lebègue
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Marcel Gellier
(główna pomoc techniczna)
|
||
Yvon Sausseau
(główna pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Ennio Morricone |
8,1
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Anthony Powell | ||
Julie Faraday
(asystent)
|
||
Laurence Guindollet
(garderoba) (asystent)
|
||
Framboise Maréchal
(garderoba) (asystent)
|
||
Bernard Minne
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Sam O'Steen | ||
Denis Coq
(asystent)
|
||
Glenn Cunningham
(asystent)
|
||
Nadja Sassi
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Daniel Breton
aranżer
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Jean-Max Guérin
fryzjer
|
||
Sophie Harvey
charakteryzator (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Pierre Guffroy
scenograf
|
||
Gérard James
rekwizytor
|
||
Marcel Laude
główny rekwizytor
|
||
Albert Rajau
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Gérard Viard
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Jean-Yves Rabier
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
René Loubet
główny architekt
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Jean-Pierre Lelong
efekty dźwiękowe
|
||
Matthieu Imbert
mikrofoniarz
|
||
Denis Martin
mikrofoniarz
|
||
Jean-François Auger
mikser ponownego nagrania
|
||
Dean Humphreys
mikser ponownego nagrania
|
||
Martine Mory
montaż dialogów
|
||
Jim Shields
montaż dialogów
|
||
Roberto Garzelli
montaż dialogów (asystent)
|
||
Jean Gouldier
montaż dźwięku
|
||
Eric Mauer
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Laurent Quaglio
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Suki Buchman
montaż muzyki (asystent)
|
||
Suzana Peric
montaż muzyki
|
8,0
|
|
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Vic Armstrong
kaskader
|
3,0
|
|
Rémy Julienne
kaskader dublujący
|
||
Wendy Leech
kaskader dublujący
|
||
Luc Etienne
dobór obsady
|
||
Margot Capelier
dobór obsady (Francja)
|
||
Bonnie Timmermann
dobór obsady (USA)
|
||
Marie-Sylvie Caillierez
dobór obsady (asystent)
|
||
François Duhamel
fotosista
|
||
Derf La Chapelle
choreograf
|
||
Jean Harnois
operator kamery
|
||
Marc Koninckx
operator steadicam
|
||
François Lauliac
prowadzący ostrość
|
||
Florent Bazin
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Marie-Odile Bertot
księgowy produkcji
|
||
Brian Gibbs
księgowy produkcji
|
||
Hoang Le Van
księgowy produkcji
|
||
Vic Armstrong
kaskader dublujący: Harrison Ford (niewymieniony w czołówce)
|
3,0
|
|
Frederic Moreau
nadzorca efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…