Hobbit: Pustkowie Smauga 7.6

Grupa krasnoludów podąża do leża smoka by odzyskać utracone królestwo.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Peter Jackson 7.8
Danielle Blake (asystent) -
Bruno Du Bois (asystent) -
Teuila Field (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Andy Serkis
(reżyser drugiej ekipy)
7.7
Liz Tan (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Piotr Kozłowski
(polski dubbing)
6.8
Scenariusz
Średnia
Philippa Boyens 9.0
Peter Jackson 7.8
Guillermo del Toro 6.9
Fran Walsh 9.0
J.R.R. Tolkien
(powieść "The Hobbit")
10.0
Michał Wojnarowski (polskie dialogi) 6.0
Producenci
Średnia
Carolynne Cunningham producent -
Peter Jackson
producent
7.8
Fran Walsh
producent
9.0
Zane Weiner producent -
Philippa Boyens
współproducent
9.0
Eileen Moran współproducent -
Matthew Dravitzki producent towarzyszący -
Carolyn Blackwood producent wykonawczy -
Toby Emmerich
producent wykonawczy
7.0
Alan Horn producent wykonawczy -
Callum Greene producent wykonawczy -
Ken Kamins producent wykonawczy -
Zane Weiner kierownik produkcji -
Brigitte Yorke kierownik produkcji -
Jason Pomerantz kierownik produkcji -
Belindalee Hope kierownik produkcji (druga ekipa) -
Teresa Berus koordynator produkcji -
Chrissy Metge koordynator produkcji -
Helene Takacs koordynator produkcji -
Karla Wallace koordynator produkcji (druga ekipa) -
Aktorzy
Średnia
Ian McKellen
Gandalf
7.4
Martin Freeman
Bilbo Baggins
7.4
Richard Armitage
Thorin Oakenshield
8.5
Ken Stott
Balin
6.0
Graham McTavish
Dwalin
7.5
William Kircher
Bifur
6.0
James Nesbitt
Bofur
7.0
Stephen Hunter
Bombur
6.0
Dean O'Gorman
Fili
7.0
Aidan Turner
Kili
7.5
John Callen
Oin
6.0
Peter Hambleton
Gloin
6.0
Jed Brophy
Nori
6.0
Mark Hadlow
Dori
6.0
Adam Brown
Ori
6.0
Orlando Bloom
Legolas
7.4
Evangeline Lilly
Tauriel
7.2
Lee Pace
Thranduil
7.0
Cate Blanchett
Galadriela
7.8
Benedict Cumberbatch
Necromancer / Smaug
7.9
Mikael Persbrandt
Beorn
-
Sylvester McCoy
Radagast
7.0
Luke Evans
Bard / Girion
8.0
Stephen Fry
Władca Miasta nad Jeziorem
7.0
Ryan Gage
Alfrid
4.0
John Bell
Bain
6.0
Peggy Nesbitt
Sigrid
-
Mary Nesbitt
Tilda
-
Manu Bennett
Azog
7.5
Lawrence Makoare
Bolg
-
Ben Mitchell Narzug -
Stephen Ure Fimbul -
Craig Hall
Galion
-
Robin Kerr Elros -
Eli Kent Lethuin -
Simon London Feren -
Brian Sergent Pająk (głos) -
Peter Vere-Jones Pająk (głos) -
Mark Mitchinson
Braga
6.0
Kelly Kilgour Soury -
Sarah Peirse
Hilda Blanca
-
Nick Blake
Percy
-
Dallas Barnett Bill Ferny -
Matt Smith Squint -
Katie Jackson Betsy Butterbur -
Richard Whiteside Butterbur -
Greg Ellis
Naprawiający siatkę rybak
8.0
Ray Henwood Stary rybak -
Tim Gordon Straganiarz -
Jabez Olssen Handlarz ryb 8.0
Stephen Colbert
Szpieg z Esgaroth
6.0
Evelyn McGee Szpieg z Esgaroth -
Peter Colbert Szpieg z Esgaroth -
John Colbert Szpieg z Esgaroth -
Norman Kali Szpieg z Esgaroth -
Carter Nixon Szpieg z Esgaroth -
Zane Weiner Szpieg z Esgaroth -
Allan Smith Podwładny ork -
Waldemar Barwiński
Bilbo Baggins (polski dubbing)
7.0
Wiktor Zborowski
Gandalf Szary (polski dubbing)
9.3
Szymon Kuśmider
Thorin II Dębowa Tarcza (polski dubbing)
7.0
Danuta Stenka
Galadriela (polski dubbing)
8.0
Zdzisław Wardejn
Balin (polski dubbing)
5.0
Jan Janga-Tomaszewski
Dwalin (polski dubbing)
6.5
Marcin Przybylski
Kíli (polski dubbing)
7.0
Paweł Ciołkosz
Fíli (polski dubbing)
9.0
Krzysztof Banaszyk
Bofur (polski dubbing)
7.0
Leon Charewicz
Gloin (polski dubbing)
4.5
Andrzej Szopa
Dori (polski dubbing)
-
Piotr Bajor
Nori (polski dubbing)
-
Rafał Fudalej
Ori (polski dubbing)
8.0
Marek Frąckowiak
Oin (polski dubbing)
7.0
Wiesław Komasa
Radagast Brązowy (polski dubbing)
7.0
Lesław Żurek
Legolas (polski dubbing)
8.3
Łukasz Simlat
Bard (polski dubbing)
7.0
Zbigniew Konopka
Beorn (polski dubbing)
9.0
Jacek Mikołajczak
Smaug (polski dubbing)
4.0
Lidia Sadowa
Tauriel (polski dubbing)
10.0
Piotr Grabowski
Thranduil (polski dubbing)
7.5
Jan Prochyra
Master (polski dubbing)
7.5
Jarosław Boberek
Alfrid (polski dubbing)
7.1
Jolanta Wołłejko
Hilda Bianca (polski dubbing)
-
Julia Chatys Sigrid (polski dubbing) -
Magda Kusa Tilda (polski dubbing) -
Jan Rotowski Bain (polski dubbing) -
Maciej Kujawski
Pająk (polski dubbing)
4.0
Krzysztof Szczerbiński
Pająk (polski dubbing)
7.0
Karol Pocheć Pająk (polski dubbing) -
Waldemar Obłoza
Percy (polski dubbing)
7.0
Rafał Rutkowski
Elros (polski dubbing)
7.0
Miłogost Reczek
Galion (polski dubbing)
8.0
Jakub Wieczorek
Nazrug (polski dubbing)
-
Marcin Rogacewicz
(polski dubbing)
6.7
Aleksander Wysocki
(polski dubbing)
-
Joanna Kwiatkowska-Zduń
(polski dubbing)
-
Monika Węgiel
(polski dubbing)
-
Peter Jackson
Hobbit jedzący marchewkę w Bree (niewymieniony w czołówce)
7.8
Zdjęcia
Średnia
Andrew Lesnie 9.0
Nick Chester (pomoc techniczna) -
Nick Flyvbjerg (pomoc techniczna) -
Jan Kleinheins (pomoc techniczna) -
Daimon Wright (pomoc techniczna) -
Noor Razzak (pomoc techniczna) (dodatkowy) (druga ekipa) -
Toby Conway (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce) -
Kompozytorzy
Średnia
Howard Shore 9.0
Tom Pearson (muzyka dodatkowa) -
Kostiumy
Średnia
Ann Maskrey 8.0
Richard Taylor -
Bob Buck 8.0
Emily Barr -
Lesley Burkes-Harding (dodatkowy) -
Kate Hawley (dodatkowy) -
Natalie Crane (asystent) -
Montaż
Średnia
Jabez Olssen 8.0
Agnieszka Stankowska (polski dubbing) 6.0
Dan Best (asystent) -
Greg Daniels (asystent) -
Jen Metcalfe (asystent) -
Alexandra Sumner (asystent) -
Andy Campion (praktykant) -
Francisco Cubas (montażysta materiałów oryginalnej jakości) -
Jason Aldous (montażysta materiałów oryginalnej jakości) (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Peter King projektant makijażu -
Richard Muller projektant makijażu -
Rick Findlater główny charakteryzator -
Michele Barber charakteryzator -
Ricci-Lee Berry charakteryzator -
Anna de Witt charakteryzator -
Nancy Hennah charakteryzator -
Catherine Maguire charakteryzator -
Jaime Leigh McIntosh charakteryzator -
Amy McLennan charakteryzator -
Dannelle Satherley charakteryzator -
Georgia Lockhart-Adams charakteryzator -
Flora Moody charakteryzator -
Warren Dion Smith charakteryzator (asystent) -
Renee McCarthy charakteryzator (asystent) -
Sonia Dolan charakteryzator (asystent) -
Dara Wakely charakteryzator (dodatkowy) -
Lucy Gargiulo charakteryzator (dodatkowy) -
Hayley Ness charakteryzator (dodatkowy) -
Michele Perry charakteryzator (dodatkowy) -
Claire Rutledge charakteryzator (dodatkowy) 8.0
Peter King projektant fryzur -
Richard Muller projektant fryzur -
Emmy Lennevald nadzorca stylizacji -
Rick Findlater nadzorca stylizacji -
Georgia Lockhart-Adams fryzjer -
Flora Moody fryzjer -
Anna de Witt fryzjer -
Nancy Hennah fryzjer -
Catherine Maguire fryzjer -
Jaime Leigh McIntosh fryzjer -
Dannelle Satherley fryzjer -
Dara Wakely fryzjer (dodatkowy) -
Michele Perry fryzjer (dodatkowy) -
Alice Baueris efekty specjalne makijażu -
Russell Sharp efekty specjalne makijażu -
Sky Vega efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Dan Hennah scenograf 8.0
Simon Bright dyrektor artystyczny nadzorujący -
Andy McLaren dyrektor artystyczny -
Michael Smale dyrektor artystyczny (asystent) -
Joshua Barraud dyrektor artystyczny (asystent) -
Ra Vincent dekorator wnętrz -
Simon Bright dekorator wnętrz -
Nick Weir główny rekwizytor -
Melissa Spicer główny rekwizytor (asystent) -
Mark Stephen projektant wnętrz -
Isadore William Crooks projektant wnętrz -
John Lott projektant wnętrz -
Gavin Urquhart projektant wnętrz -
Richard Wiles projektant wnętrz -
Brett Blenkin główny architekt -
Colin Davidson główny architekt -
David Kolff główny konstruktor dekoracji -
Simon Barker stolarz -
Trevor Kiely stolarz -
Fabi Ruppe stolarz -
Paul Taylor stolarz -
Kris Whitehead stolarz -
Margo Kaczynska McKenzie malarz -
Julian Steincke malarz -
Philip Sharpe
rekwizytor
8.0
Kirsty Dovey rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Carl Hobman rekwizytor -
Dźwięk
Średnia
Nigel Stone nadzorca postsynchronu -
Dan Morgan nadzorca postsynchronu (Londyn) -
Jay Simon operator postsynchronu (Londyn) -
Neil Aldridge montaż postsynchronu -
Morgan Samuel montaż postsynchronu (asystent) -
Timothy Siddall mikser postsynchronu -
Sandy Buchanan operator postsynchronu (Londyn) -
Jason Canovas nadzorujący montaż dialogów -
Ray Beentjes montaż dialogów -
Martin Kwok montaż dialogów -
Matt Stutter montaż dialogów -
Buster Flaws montaż dialogów (asystent) -
Morgan Samuel montaż dialogów (asystent) -
Brent Burge nadzorujący montaż dźwięku -
Hayden Collow montaż efektów dźwiękowych -
Melanie Graham montaż efektów dźwiękowych -
Rowan Watson montaż efektów dźwiękowych (asystent) -
Justin Doyle montaż efektów dźwiękowych (asystent) -
Darren Maynard montaż efektów dźwiękowych (asystent) -
Dave Whitehead projektant dźwięku -
David Farmer projektant dźwięku -
Adrian Medhurst operator dźwięku -
Stefanie Ng montaż dźwięku (asystent) -
Tom Scott-Toft montaż dźwięku (asystent) -
Michael Hedges mikser ponownego nagrania -
Michael Semanick
mikser ponownego nagrania
-
Gilbert Lake mikser ponownego nagrania (dodatkowy) -
Gary Summers
mikser ponownego nagrania (dodatkowy)
8.0
Mark Willsher nadzorujący montaż muzyki -
Karen Elliott nadzorca muzyki -
Nigel Scott montaż muzyki -
Corrin Ellingford mikrofoniarz -
Sam Spicer mikrofoniarz (druga ekipa) -
Agnieszka Stankowska dźwięk (polski dubbing) 6.0
Jeremy Cullen operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce) -
Roberto Cappannelli mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce) -
Peter Gleaves
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
-
Christopher Boyes
mikser ponownego nagrania
9.0
Tim Chaproniere technik miksu -
Alexis Feodoroff technik miksu -
Steve Harris dźwięk -
Chris Hiles mikser (druga ekipa) -
Tony Johnson mikser -
Toby Lloyd operator dźwięku -
Rhys Maitland-Jones technik miksu -
John Simpson imitator dźwięku -
Craig Tomlinson nadzorujący montaż imitacji -
Chris Ward nadzorujący montaż dźwięku -
Justin Webster montaż efektów dźwiękowych -
Ryan Young operator postsynchronu -
Efekty specjalne
Średnia
Wily Tyïght nadzorca efektów specjalnych -
Brian Duff technik -
Oliver Gee technik -
Scott Harens technik -
Doug Falconer technik -
Ruby Lee Hutton technik -
Nick Krützfeldt technik -
Joaquin Loyzaga technik -
Mauro Santini technik -
Jamie Rencen technik -
Warren Dion Smith technik -
Mark Keetch projektant animatroniki -
Eric Cotton projektant animatroniki -
Pozostała Ekipa
Średnia
Victoria Burrows
dobór obsady
-
Amy Hubbard dobór obsady -
John Hubbard dobór obsady -
Liz Mullane dobór obsady -
Miranda Rivers dobór obsady -
Glenn Boswell koordynator kaskaderów -
Paul Shapcott koordynator kaskaderów (asystent) -
Tim Wong koordynator kaskaderów (asystent) -
Augie Davis koordynator kaskaderów (asystent) -
Scott Chiplin kaskader dublujący: William Kircher -
Peter Dillon
kaskader dublujący: Ken Stott
-
Jeremy Hollis kaskader dublujący: Mark Hadlow -
Ingrid Kleinig kaskader dublujący: Evangeline Lilly -
David J. Muzzerall kaskader dublujący: Adam Brown -
Vincent Roxburgh kaskader dublujący: James Nesbitt -
Brett Sheerin kaskader dublujący: Martin Freeman -
Tim Wong kaskader dublujący: Sylvester McCoy -
Mark Atkin kaskader dublujący: Richard Armitage -
Sean Button kaskader dublujący: Aidan Turner -
Tom Cotton kaskader dublujący: Ryan Gage -
Mana Hira Davis kaskader dublujący: Richard Armitage -
Morgan Evans kaskader dublujący: Orlando Bloom -
Winham Hammond kaskader dublujący: Graham McTavish -
Isaac Hamon kaskader dublujący: John Callen -
Michael Homick Lawrence Makoare / kaskader dublujący: Ian McKellen -
Tony Marsh kaskader dublujący: Peter Hambleton -
Allan Smith Jed Brophy / kaskader dublujący: Orlando Bloom -
David Stella kaskader dublujący: Stephen Fry -
James Waterhouse-Brown kaskader dublujący: Dean O'Gorman -
Cory Beeston kaskader dublujący: Ben Mitchell (niewymieniony w czołówce) -
Gareth Ruck kaskader dublujący: Graham McTavish (niewymieniony w czołówce) -
Ric Anderson kaskader -
Daniel Andrews kaskader -
Matt Bennett kaskader -
Brett Beattie kaskader -
Bob Bowles układacz -
Marky Lee Campbell kaskader -
Justin B. Carter kaskader -
Huckle Cleary układacz -
Jonathan Costelloe
kaskader
-
Aron Eastwood
kaskader
-
Brendan Guerin kaskader -
Laura Matthews kaskader -
Jonny McBride kaskader -
Lachlan Parkinson
kaskader
-
Jared Meehan kaskader -
Patrick Morrison kaskader -
Shane Rangi
kaskader
6.0
George Saliba kaskader -
Kiran Shah
kaskader
-
Marco Sinigaglia kaskader -
Jamie W.R. Smith kaskader -
Jacob Tomuri
kaskader
-
Mark Trotter kaskader -
Carl Van Roon kaskader -
Gemma Weston kaskader -
Min Windle kaskader -
Scott Chiplin kaskader -
Steven A. Davis kaskader -
Tim McLachlan kaskader -
Steven McMichael
choreograf walk
-
Nooroa Poa układacz -
Morne van Tonder układacz -
Gavin Wild układacz -
Michael M. Foster
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Jace Lee kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Hiroo Minami kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Nicholas Schodel kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Genevieve Aitken kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Trevor Bau kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Mustafa Beyter kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Vanessa Cater kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Glenn Chow kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Leroy Cross kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ashlee Fidow kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Bodie Fitzpatrick kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ben Fransham
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Stephen Grey kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Kenny King kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Philip Partridge kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Warwick Sadler kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ben Siemer kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Karen Thompson kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ben Smith-Petersen kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Rosalie van Horik kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Chris Weir kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Robert Young kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Matt Aitken nadzorca efektów wizualnych -
Joe Letteri
nadzorca efektów wizualnych
-
Eric Saindon
nadzorca efektów wizualnych
-
Jeff Capogreco nadzorca efektów wizualnych -
Darwin Go nadzorca efektów wizualnych -
Tom Greene nadzorca efektów wizualnych -
R. Christopher White nadzorca efektów wizualnych -
Sophie Cherry koordynator efektów wizualnych -
Siobhan Durkin koordynator efektów wizualnych -
La-Ra Hinckeldeyn koordynator efektów wizualnych -
Marcus Goodwin kierownik produkcji efektów wizualnych -
Anna-Louise Gordon producent efektów wizualnych -
Scott Chambers nadzorca komponowania -
Robin Hollander nadzorca komponowania -
Alfred Mürrle nadzorca komponowania -
Rick McMahon tworzący w technologii cyfrowej -
Diana Marie Wells tworzący w technologii cyfrowej -
Kristina Russo tworzący w technologii cyfrowej -
Jason Astley efekty wizualne -
Bryn Bayliss efekty wizualne -
Brittany Bell efekty wizualne -
Kathryn Jane Black efekty wizualne -
Pierre Bonnette efekty wizualne -
Matt Beauchamp Buck efekty wizualne -
Anthony Chiang efekty wizualne -
Jong Jin Choi efekty wizualne -
Evan Christie efekty wizualne -
Douglas Chubb efekty wizualne -
Joe Churchill efekty wizualne -
David Clayton efekty wizualne -
Rosie Colligan efekty wizualne -
Tamir Sammy Diab efekty wizualne -
Georgia Dumergue efekty wizualne -
James Jones Jr. efekty wizualne -
Patrick Keogh efekty wizualne -
Jake Lee efekty wizualne -
Shaun Marnewick efekty wizualne -
Vanessa Mylchreest efekty wizualne -
Jihyun Nam efekty wizualne -
Filippo Paganoni efekty wizualne -
Sathyan Panneerselvam efekty wizualne -
Nicolas Petit efekty wizualne -
Emrys Plaisted efekty wizualne -
Erin Ramos efekty wizualne -
Garry Runke efekty wizualne -
Kevin L. Sherwood efekty wizualne -
Jayson Simpson efekty wizualne -
Matt Sloan efekty wizualne -
John C. Sparks efekty wizualne -
Francois Sugny efekty wizualne -
Valerie Tai efekty wizualne -
Gwyneth Walton efekty wizualne -
Reuben Wood efekty wizualne -
Ben Taylor główny zecer -
Joe Engelke zecer -
Jörg Baier zecer -
Jarnail Bhachu zecer -
Ella Boliver zecer -
Jonathan Bot zecer -
John Brennick zecer -
Joerg Bruemmer zecer -
Miguel Diaz Cachero zecer -
Darren Christie zecer -
Paul Conway zecer -
Shane Cook zecer -
Gemma Cooper zecer -
Doug Cram zecer -
Chris Crowell zecer -
Ana Mestre de Almeida Pereira zecer -
Daphne De Jesus zecer -
Jan Dubberke zecer -
Erich Eder zecer -
Yasmine El-Ghamrawy zecer -
Sabine Laimer zecer -
Geoffroy Givry zecer -
Will Hardwick zecer -
Chris Ingersoll zecer -
Jonna Isotalus zecer -
Andreas Bravin Karlsson zecer -
Annabelle Kent zecer -
John Kitching zecer -
Ken Lam zecer -
Juan Pablo Lampe zecer -
Michael Lankes zecer -
Yann Larochette zecer -
Seth Martiniuk zecer -
Sangita Mistry zecer -
Mo Mohamoud zecer -
Tahl Niran zecer -
Sam Norman zecer -
Brian Nugent zecer -
Amanda Pamela zecer -
Ian Plumb zecer -
Vincent Poitras zecer -
Paul Redican zecer -
Markus Reithoffer zecer -
Mark Richardson zecer -
Simone Riginelli zecer -
Mag Sarnowska zecer -
Carlo Scaduto zecer -
David Scott zecer -
Tomoko Shin zecer -
Eva Snyder zecer -
Stephanie Jean Staunton zecer -
Tim Stern zecer -
Moritz Strothmann zecer -
Hirofumi Takeda zecer -
Bridget M. Taylor zecer -
Guerdon Trueblood zecer -
Miquel Ubeda zecer -
Chris Van Dyck zecer -
Beck Veitch zecer -
Armando Velazquez zecer -
David Wahlberg zecer -
Tobias Wiesner zecer -
Kelvin Yee zecer -
Cedric Canlas modelarz cyfrowy -
Eung Ho Lo modelarz cyfrowy -
Thomas Sing Wai Lo modelarz cyfrowy -
Sompong Teekasathien modelarz cyfrowy -
Andreja Vuckovic modelarz cyfrowy -
Clare Woodford-Robinson modelarz cyfrowy -
Colin Deane kamerzysta (asystent) -
Brenden Holster kamerzysta (asystent) -
Garth Michael kamerzysta (asystent) -
Dusty Millar kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Sam Bailey kamerzysta (asystent) -
Ants Farrell mistrz oświetlenia -
Rob Marsh operator kamery -
Peter McCaffrey operator kamery (druga ekipa) -
Peter McCaffrey operator steadicam (druga ekipa) -