Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Bryan Singer |
7,2
|
|
Dan Bradley
(reżyser drugiej ekipy)
|
6,0
|
|
Rpin Suwannath
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Michael L. Fink
(reżyser drugiej ekipy) (Los Angeles)
|
||
Brian Smrz
(reżyser drugiej ekipy) (dodatkowe zdjęcia) (Australia)
|
1,0
|
|
Naomi Enfield
(asystent)
|
||
Kelly Johanson
(asystent)
|
||
Nick McKinnon
(asystent)
|
||
James Nicholas
(asystent)
|
||
Giovanni Pacialeo
(asystent)
|
||
Paul Sullivan
(asystent)
|
||
Jeffrey Wetzel
(asystent)
|
||
Lauren Wilbow
(asystent)
|
||
Jeff Bilger
(asystent) (Los Angeles)
|
||
Darin Rivetti
(asystent) (Los Angeles)
|
||
Mark Trapenberg
(asystent) (Los Angeles)
|
||
Deanna Leslie
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Jamie Crooks
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Colin Fletcher
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Angella McPherson
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Joshua Watkins
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Renae Begent
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Danielle Blake
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Aminah Hughes
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Joanne Pearce
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Hamish Roxburgh
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Drew Bailey
(asystent) (dodatkowe zdjęcia) (Australia)
|
||
Toby Pease
(asystent) (dodatkowe zdjęcia) (Australia)
|
||
Stephen P. Dunn
(asystent) (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles)
|
||
Paul Byrne Prenderville
(asystent) (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles)
|
||
Zayed Rizwan
(asystent-stażysta)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Michael Dougherty
(również) (historia)
|
||
Dan Harris
(również) (historia)
|
7,0
|
|
Bryan Singer
(historia)
|
7,2
|
|
Jerry Siegel
(postacie)
|
7,0
|
|
Joe Shuster
(postacie)
|
7,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Gilbert Adler
producent
|
6,0
|
|
Jon Peters
producent
|
||
Bryan Singer
producent
|
7,2
|
|
William Fay
producent wykonawczy
|
||
Chris Lee
producent wykonawczy
|
||
Scott Mednick
producent wykonawczy
|
||
Thomas Tull
producent wykonawczy
|
||
Stephen Jones
współproducent
|
||
Jennifer Cornwell
kierownik produkcji
|
||
Andrew G. La Marca
kierownik produkcji
|
||
Cherylanne Martin
kierownik produkcji
|
||
Michael J. Malone
kierownik produkcji (Los Angeles)
|
||
Kim Gladman
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Steven Kaminsky
nadzorca postprodukcji
|
||
Todd Kolker
koordynator postprodukcji
|
||
Tamara Seeck
koordynator postprodukcji (Australia)
|
||
Nicholas Copping
koordynator produkcji
|
||
Lisa Davidson
koordynator produkcji
|
||
Meredith Humbracht
koordynator produkcji
|
||
Virginia Whitwell
koordynator produkcji
|
||
Dhana Rivera
koordynator produkcji (Los Angeles)
|
||
Matt Walters
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Samata Preston
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Kate Hilliard
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Cindy Gollagher
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Tora Chung
koordynator produkcji (asystent) (Los Angeles)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Brandon Routh
Clark Kent / Superman
|
7,1
|
|
Kate Bosworth
Lois Lane
|
6,9
|
|
Kevin Spacey
Lex Luthor
|
8,1
|
|
James Marsden
Richard White
|
6,7
|
|
Parker Posey
Kitty Kowalski
|
||
Frank Langella
Perry White
|
||
Sam Huntington
Jimmy Olsen
|
||
Eva Marie Saint
Martha Kent
|
||
Marlon Brando
Jor-El (zdjęcia archiwalne)
|
8,2
|
|
Kal Penn
Stanford
|
7,0
|
|
Tristan Lake Leabu
Jason White
|
||
David Fabrizio
Brutus
|
||
Ian Roberts
Riley
|
||
Vincent Stone
Grant
|
||
Jack Larson
Bo, barman
|
||
Noel Neill
Gertrude Vanderworth
|
||
James Karen
Ben Hubbard (sceny usunięte)
|
7,0
|
|
Stephan Bender
Clark (lat 15)
|
||
Peta Wilson
Bobbie-Faye
|
6,9
|
|
Jeff Truman
Gil
|
||
Barbara Angell
Polly
|
||
Ian Bliss
Dowódca wahadłowca
|
6,0
|
|
Ansuya Nathan
Pilot wahadłowca
|
||
Richard Branson
Inżynier wahadłowca
|
||
Sam Branson
Specjalista od wahadłowców
|
||
Warwick Young
Pilot 777
|
||
Bradd Buckley
Nawigator 777
|
||
Bill Young
Kontroler lotu
|
||
Thomas Stewart
Nawigator lotu
|
||
David Webb
Oficer lotu
|
||
Patricia Howson
Strażniczka muzeum
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Newton Thomas Sigel
(kierownik zdjęć)
|
||
Toby Copping
(główna pomoc techniczna)
|
||
Hans Bjerno
(dyrektor ds. fotografii lotniczej) (Nowy Jork) (Los Angeles)
|
9,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
John Ottman | ||
Kostiumy | Ocena | |
Louise Mingenbach | ||
Linda Booher-Ciarimboli
(nadzorca kostiumów)
|
||
Dan Bronson
(nadzorca kostiumów)
|
||
Dan Crawley | ||
James P. Cullen | ||
Amanda Enders | ||
Andrea Hood | ||
Elly Kamal
(nadzorca kostiumów)
|
||
Stacia Lang | ||
Penny Mackie | ||
Dan Owen | ||
Elizabeth Rice
(garderoba) (asystent)
|
||
Carin Richardson
(asystent)
|
||
Jade Sims
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Elliot Graham |
7,0
|
|
John Ottman | ||
Liza Espinas-Regnier
(asystent)
|
||
Roger Fenton
(asystent)
|
||
Dylan Firshein
(asystent)
|
||
Mandy Jacobs
(asystent)
|
||
Charles Kaplan
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Dalia Fernandez
charakteryzator
|
||
Dalia Fernandez
fryzjer
|
||
Nikki Gooley
główny stylista
|
||
Nikki Gooley
główny charakteryzator
|
||
Tami Lane
charakteryzator
|
||
Paige Badenoch
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Greg Funk
główny charakteryzator (Los Angeles)
|
||
Adam Johansen
efekty specjalne makijażu
|
||
Georgia Lockhart-Adams
fryzjer
|
||
Georgia Lockhart-Adams
charakteryzator
|
||
Tania McComas
charakteryzator osobisty: Kevin Spacey
|
||
Lynne O'Brien
fryzjer (dodatkowe zdjęcia) (Australia)
|
||
Lynne O'Brien
charakteryzator (dodatkowe zdjęcia) (Australia)
|
||
Tracy Reeby
charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Tracy Reeby
fryzjer (druga ekipa)
|
||
Kim Santantonio
główny stylista (Los Angeles)
|
||
Shane Thomas
fryzjer
|
||
Kerrin Jackson
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Guy Hendrix Dyas
scenograf
|
8,0
|
|
Hugh Bateup
dyrektor artystyczny
|
||
Damien Drew
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Lawrence A. Hubbs
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Catherine Mansill
dyrektor artystyczny
|
||
John Pryce-Jones
dyrektor artystyczny
|
||
Charlie Revai
dyrektor artystyczny
|
||
Brian Dusting
dekorator wnętrz
|
||
Richard K. Buoen
ilustrator
|
||
Todd Cherniawsky
projektant wnętrz
|
||
Jim Feldman
ilustrator
|
||
Gabriel Hardman
scenopis obrazkowy
|
||
Collin Grant
scenopis obrazkowy
|
||
E.J. Krisor
ilustrator
|
||
Josh Lusby
projektant wnętrz
|
||
Rick Newsome
scenopis obrazkowy
|
||
Brett Phillips
projektant wnętrz
|
||
James Oxford
ilustrator
|
||
Yuri Poetzl
rekwizytor (asystent) (druga ekipa)
|
||
Marilyn Pride
modelarz
|
||
Ben Procter
ilustrator
|
||
Andrew M. Siegel
główny rekwizytor
|
||
Cory Spence
rekwizytor
|
||
Michael Turner
projektant wnętrz
|
||
Darrell L. Wight
projektant wnętrz
|
||
Marc Messenger
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dean Wolcott
dyrektor artystyczny (asystent)
|
8,0
|
|
Ted Haigh
projektant graficzny
|
||
J. André Chaintreuil
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Robert Andrew Johnson
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Victor James Martinez
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Andrew Chan
projektant wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Erik Aadahl
projektant dźwięku
|
||
Christopher S. Aud
montaż efektów dźwiękowych
|
7,0
|
|
Craig Berkey
projektant dźwięku
|
9,0
|
|
Paul 'Salty' Brincat
operator dźwieku
|
||
David Chornow
mikser
|
||
Chris Alderton
operator dźwięku (druga ekipa)
|
||
Ron Bartlett
mikser ponownego nagrania (dodatkowy)
|
||
Craig Berkey
nadzorujący montaż dźwięku
|
9,0
|
|
David E. Campbell
mikser ponownego nagrania
|
||
Rod Conder
mikrofoniarz
|
||
Liam Egan
montaż dźwięku
|
||
Glenn Finnan
dźwięk (asystent) (druga ekipa)
|
||
Christian Fontaine
mikser
|
||
Terry Garcia
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Howell Gibbens
montaż postsynchronu
|
||
Doug Hemphill
mikser ponownego nagrania (dodatkowy)
|
||
Warren Hendriks
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Lee Herrick
nadzorca postsynchronu (dodatkowy)
|
||
P.K. Hooker
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Craig S. Jaeger
montaż imitacji
|
||
Pamela Kahn
imitator dźwięku
|
||
Ian McLoughlin
mikser ponownego nagrania (dodatkowy)
|
||
Alyson Dee Moore
imitator dźwięku
|
||
Ryan Murphy
technik miksu
|
||
David Pearson
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Chris Quilty
mikrofoniarz (Los Angeles)
|
||
John T. Reitz
mikser ponownego nagrania
|
||
Gregg Rudloff
mikser ponownego nagrania
|
||
Gregory H. Watkins
mikser ponownego nagrania (dodatkowy)
|
||
Andy Wright
mikser postsynchronu
|
||
Tami Treadwell
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Neil Corbould
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Eric Cotton
technik
|
||
Aaron Cox
technik
|
7,0
|
|
Brandon Engstrom
technik
|
||
Danielle McAulay
technik
|
||
Arran Gordon
efekty specjalne
|
||
Catherine Hart
efekty specjalne
|
||
Michael Lantieri
efekty specjalne
|
8,0
|
|
David Pride
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Roger Mussenden
dobór obsady
|
||
Ann Robinson
dobór obsady
|
||
Chris Bond
nadzorca efektów wizualnych
|
||
John Breslin
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Dale Duguid
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Terry Notary
choreograf
|
||
Richard R. Hoover
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Cameron Ambridge
kaskader
|
||
Sue Baldwin
kaskader
|
||
Keir Beck
kaskader
|
||
Andrea Berchtold
kierowca kaskader
|
||
Renee Bowen
kaskader
|
||
Igor Breakenback
kaskader
|
||
Marky Lee Campbell
kaskader
|
||
Raelene Chapman
kaskader
|
||
Jarrah Cocks
kaskader
|
||
Mick Corrigan
kaskader
|
||
Haydn Dalton
kaskader
|
||
Mark Duncan
kaskader
|
||
Mike Duncan
kaskader
|
||
Nash Edgerton
kaskader
|
7,0
|
|
Debbie Evans
kierowca kaskader dublujący: Parker Posey
|
||
Morgan Evans
kaskader
|
||
Ashley Fairfield
kaskader dublujący
|
||
Ashley Fairfield
kaskader
|
||
Terry Flanagan
kaskader
|
||
Christian J. Fletcher
układacz
|
||
Grant Fletcher
kaskader
|
||
Sebastian Foxx
układacz
|
8,0
|
|
Kyle Gardiner
kaskader
|
||
Mick Glancy
kierowca kaskader
|
||
Dean Gould
kaskader
|
||
Amanda Graver
kaskader
|
||
Helen Gray
koordynator kaskaderów
|
||
Scotty Gregory
kaskader
|
||
Nigel Harbach
kaskader dublujący
|
6,0
|
|
Steve Harman
kaskader
|
||
David Hugghins
układacz
|
||
Greg Jones
kierowca kaskader
|
||
Ingrid Kleinig
kaskader
|
||
Stephen Krug
kaskader
|
||
Alex Kuzelicki
kaskader
|
||
Tony Lynch
kaskader
|
||
Mike Massa
kaskader dublujący
|
||
Scott McLean
kaskader
|
||
Guy Norris
kierowca kaskader
|
||
Terry Notary
kaskader
|
||
Gulliver Page
kaskader dublujący: James Marsden
|
||
Puven Pather
kaskader
|
||
Brett Praed
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Mike Ribaudo
kaskader
|
||
R.A. Rondell
koordynator kaskaderów
|
||
Glenn Ruehland
kaskader
|
||
George Saliba
kaskader
|
||
Brett Sheerin
kaskader
|
||
Ben Siemer
kaskader
|
6,0
|
|
Inge Sildnik
kaskader
|
||
Jonathan Rothbart
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Daniel Stevens
kaskader
|
||
Sonny Ritscher
księgowy produkcji
|
||
Calum McFarlane
operator kamery (druga ekipa)
|
||
David James
fotosista
|
Pozostałe
Proszę czekać…