Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Michael Bay |
7,3
|
|
Jerry Grandey
(asystent)
|
||
George Parra
(asystent)
|
||
Darin Rivetti
(asystent)
|
||
K.C. Hodenfield
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Jeff Okabayashi
(asystent) (druga ekipa)
|
||
John G. Scotti
(asystent: zdjęcia podwodne / asystent)
|
||
Jay Guerra
(dodatkowy asystent / asystent: druga ekipa)
|
||
Craig A. Pinckes
(dodatkowy asystent / asystent: zdjęcia lotnicze)
|
||
Jill Southern
(asystent-stażysta)
|
||
Bob Wagner
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kenny Bates
(reżyser drugiej ekipy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Mark Rosner | ||
Douglas Cook
(również) (historia)
|
8,0
|
|
David Weisberg
(również) (historia)
|
8,0
|
|
Jeanne Byrd
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Karen Golden
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Robin Anderson
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Brian Stewart
(redaktor) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Jerry Bruckheimer
producent
|
||
Don Simpson
producent
|
||
Sean Connery
producent wykonawczy
|
8,5
|
|
Louis A. Stroller
producent wykonawczy
|
||
William Stuart
producent wykonawczy
|
||
Kenny Bates
współproducent
|
||
Barry H. Waldman
współproducent
|
||
Barry H. Waldman
kierownik produkcji
|
||
Nancy Jane King
nadzorca produkcji (San Francisco)
|
||
Cara Latzel
koordynator produkcji
|
||
Diane L. Sabatini
koordynator produkcji
|
||
John Labib
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Gregory Barchie
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Chris Chiappinelli
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lisa Davidson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Rachel Good
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Thomas M. Harrigan
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ben Hudnut
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kristen Keil
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Daniele Kent
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Les Knight
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sandra Louie
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kevin McNamara
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kristen Ploucha
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Rosa Revilla
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kristi Skinner
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Stephanie Trucker
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jen Wall
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Brian Wildstein
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Paul E. Yap
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jesse Yoshimura
kierownik produkcji (asystent)
|
6,0
|
|
Dave Yrueta
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Heidi Fugeman
kierownik produkcji (asystent) (druga ekipa)
|
||
Adam Glickman
kierownik produkcji (asystent) (druga ekipa)
|
||
Bruce Hendricks
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ron Lynch
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Stenson
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Susan Adele Colletta
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gabe de Kelaita
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Kreidman
producent (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phil Nemy
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Damien Ryan
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cindy Taylor
kierownik produkcji (asystent) (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Sean Connery
John Patrick Mason
|
8,5
|
|
Nicolas Cage
Stanley Goodspeed
|
7,5
|
|
Ed Harris
Gen. Francis X. Hummel
|
8,3
|
|
Michael Biehn
Kmdr Anderson
|
7,4
|
|
William Forsythe
Ernest Paxton
|
7,1
|
|
John Spencer
Womack, dyrektor FBI
|
||
David Morse
Mjr Tom Baxter
|
7,2
|
|
Vanessa Marcil
Carla Pestalozzi
|
7,0
|
|
John C. McGinley
Hendrix, kapitan piechoty morskiej
|
7,1
|
|
Gregory Sporleder
Kpt. Frye
|
||
Tony Todd
Kpt. Darrow
|
7,1
|
|
Bokeem Woodbine
Sierż. Crisp
|
6,8
|
|
Jim Maniaci
Szer. Scarpetti
|
||
Greg Collins
Szer. Gamble
|
||
Brendan Kelly
Szer. Cox
|
8,0
|
|
Steve Harris
Szer. McCoy
|
||
Danny Nucci
Por. Shepard
|
||
Claire Forlani
Jade Angelou
|
7,5
|
|
Celeste Weaver
Stacy Richards
|
||
Todd Louiso
Marvin Isherwood
|
7,0
|
|
David Bowe
Dr Ling
|
||
Raquel Krelle
Margie Wood, agentka
|
||
Dennis Chalker
Boyer, komandos Navy SEAL
|
||
Marshall R. Teague
Reigert, komandos Navy SEAL
|
||
Duffy Gaver
Dando, komandos Navy SEAL
|
||
Steve Decker
Komandos Navy SEAL
|
||
Joseph Hawes
Komandos Navy SEAL
|
||
Mike Mahrer
Komandos Navy SEAL
|
||
Carlos Sandoval
Komandos Navy SEAL
|
||
Rick Toms
Komandos Navy SEAL
|
||
Billy Devlin
Komandos Navy SEAL
|
||
Jack Yates
"A", żołnierz piechoty morskiej w oddziale Hummela
|
||
Juan A. Riojas
"B", żołnierz piechoty morskiej w oddziale Hummela
|
||
Joseph Patrick Kelly
"C", żołnierz piechoty morskiej w oddziale Hummela
|
||
Ingo Neuhaus
Żołnierz piechoty morskiej, który umiera
|
||
John Laughlin
Gen. Peterson
|
||
Harry Humphries
Admirał marynarki wojennej
|
||
Howard Platt
Louis Lindstrom
|
||
Willie Garson
Francis Reynolds
|
||
John Nathan
Technik FBI obsługujący radar
|
||
Robert M. Anselmo
Technik FBI obsługujący radar
|
||
Jack Ford
Urzędnik wojskowy
|
||
Thomas J. Hageboeck
Cord, agent FBI
|
||
Dwight Hicks
Star, agent FBI
|
||
Ralph Peduto
Hunt, agent FBI
|
||
Anthony Clark
Paul, hotelowy fryzjer
|
||
Andy Ryan
Technik laboratoryjny
|
||
Hans Georg Struhar
Parkingowy
|
||
Robert C. Besgrove
Agent FBI
|
||
Sean Skelton
Dzieciak na motocyklu
|
||
Raymond O'Connor
Bob, strażnik parkowy
|
||
Jane Sanguinetti
Turystka
|
||
Luenell
Turystka
|
7,0
|
|
John W. Love Jr.
Turysta
|
||
Sam Whipple
Larry Henderson
|
||
Tom Towles
Strażnik parkowy w Alcatraz
|
6,0
|
|
Ronald Simmons
Strażnik parkowy w Alcatraz
|
||
Robert Ben Rajab
Strażnik parkowy w Alcatraz
|
||
Leonard McMahan
Konduktor tramwaju linowego
|
||
Anthony Guidera
Pilot F-18 prowadzący formację
|
||
Jim Caviezel
Pilot F-18 na końcu formacji
|
7,7
|
|
John Enos III
Pilot śmigłowca Sea Stallion
|
7,0
|
|
Ken Kells
Obserwator
|
||
Fred Salvallon
Kucharz
|
||
Buck Kartalian
Pastor
|
6,0
|
|
Stuart Wilson
Gen. Al Kramer (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Stanley Anderson
Prezydent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Xander Berkeley
Lonner (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Marshall Grant
Hayden Sinclair, szef sztabu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Philip Baker Hall
Prezes Sądu Najwyższego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin Weisman
Turysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raymond Cruz
Sierż. Rojas (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Conti
Detektyw (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jenny Inge Devaney
Turystka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leah Diamond II
Kobieta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ric Drasin
Osoba wspierająca (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Gulbranson
Żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Rose
Agent FBI (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pat Skipper
Komandor porucznik marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Anthony Snow
Osoba odpowiedzialna za ładunek w śmigłowcu Apache (niewymieniony w czołówce)
|
||
Theodore Carl Soderberg
Policjant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeronimo Spinx
Technik FBI obsługujący radar (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ezra J. Stanley
Turysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Erick Vinther
Więzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
John Schwartzman
(kierownik zdjęć)
|
8,0
|
|
Peter Lyons Collister
(kierownik zdjęć) (Alcatraz) (druga ekipa)
|
||
Larry Blanford
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
8,0
|
|
David B. Nowell
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
||
Pete Romano
(zdjęcia podwodne)
|
8,0
|
|
Mauro Fiore
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Jim Dunford
(główna pomoc techniczna)
|
||
Les T. Tomita
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Audie Aragon
(pomoc techniczna)
|
||
Rick Colosimo
(pomoc techniczna)
|
||
Jamey Dunford
(pomoc techniczna)
|
||
Lonnie Leslie
(pomoc techniczna)
|
||
Scott J. Prophet
(pomoc techniczna)
|
||
Ignacio Woolfolk
(pomoc techniczna)
|
||
Jack Glenn
(pomoc techniczna)
|
||
Brad Rea
(pomoc techniczna)
|
||
John Trunk
(pomoc techniczna) (San Francisco)
|
||
Orlando Orona
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandy Stanton
(pomoc techniczna) (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Nick Glennie-Smith |
6,0
|
|
Hans Zimmer |
7,7
|
|
Harry Gregson-Williams
(muzyka dodatkowa)
|
||
Steven M. Stern
(muzyka dodatkowa)
|
||
Don Harper
("The Chase")
|
6,0
|
|
Justin Caine Burnett
(asystent)
|
8,0
|
|
Emma Burnham
(asystent)
|
||
Marc Streitenfeld
(asystent)
|
7,0
|
|
Sandy DeCrescent
(koordynator muzyczny)
|
||
Craig Braginsky
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Bobbie Read | ||
Darryl M. Athons | ||
Myron Baker | ||
Ed Fincher | ||
Susan Kowarsh | ||
James W. Tyson
(nadzorca kostiumów)
|
||
Hans Georg Struhar
(garderoba: Sean Connery)
|
||
Montaż | Ocena | |
Richard Francis-Bruce |
9,0
|
|
Mark Goldblatt
(dodatkowy)
|
||
Glen Scantlebury
(dodatkowy)
|
8,0
|
|
Robert C. Lusted
(asystent)
|
||
Howard Davis
(asystent)
|
||
Tracy Adams
(asystent)
|
8,0
|
|
Tom Barrett
(asystent)
|
||
Barbara Dunning
(asystent)
|
||
Eleanor Grand
(asystent)
|
||
Laura P. Krasnow
(asystent)
|
||
Jim Schulte
(asystent)
|
||
Jennifer Spenelli
(asystent)
|
||
Todd E. Miller
(asystent)
|
8,0
|
|
Lindsay Mofford
(asystent)
|
||
David Reale
(asystent)
|
||
Tim Amyx
(praktykant)
|
||
Deidre Leonard
(praktykant)
|
||
Mary Beth Smith
(montażysta negatywu)
|
||
Terry Claborn
(laborant-opisywacz)
|
||
David Orr
(laborant-opisywacz)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Bruce Fowler
dyrygent
|
||
Don Harper
dyrygent
|
6,0
|
|
Dennis Dreith
aranżer
|
4,0
|
|
Bruce Fowler
aranżer
|
||
Walt Fowler
aranżer
|
||
Ladd McIntosh
aranżer
|
||
Yvonne S. Moriarty
aranżer
|
||
Nick Glennie-Smith
dyrygent (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Peter Robb-King
nadzorca charakteryzacji
|
||
Tony Gardner
efekty specjalne makijażu
|
7,0
|
|
Chet Zar
efekty specjalne makijażu
|
||
Peter Robb-King
charakteryzator osobisty: Sean Connery
|
||
Nina Kraft
charakteryzator osobisty: Nicolas Cage
|
||
Steven E. Anderson
charakteryzator
|
||
Pat Gerhardt
charakteryzator
|
||
Yolanda Toussieng
fryzjer osobisty: Sean Connery
|
||
Nina Kraft
fryzjer osobisty: Nicolas Cage
|
||
Kim Santantonio
fryzjer
|
||
Steve Fink
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kathy C. King
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Michael White
scenograf
|
8,0
|
|
Mark W. Mansbridge
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
||
Edward T. McAvoy
dyrektor artystyczny
|
||
Bruton Jones
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
Jeff Schell
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Rosemary Brandenburg
dekorator wnętrz
|
||
John Berger
projektant wnętrz
|
||
Mick Cukurs
projektant wnętrz
|
||
Cosmas A. Demetriou
projektant wnętrz
|
||
Greg John Callas
koordynator konstrukcji
|
||
Don Kaeding
główny konstruktor dekoracji
|
||
Greg Lynch
główny konstruktor dekoracji
|
||
Jim Poynter
główny konstruktor dekoracji (San Francisco)
|
||
Tommy Tomlinson
główny rekwizytor
|
||
Bryan Duff
główny rekwizytor (asystent)
|
||
John Ceniceros
rekwizytor
|
||
Ruby Guidara
rekwizytor
|
||
Patrick Musni
rekwizytor (San Francisco)
|
||
Matthew Whitting
rekwizytor (San Francisco)
|
||
Kris Peck
rekwizytor (asystent)
|
||
Robert Consing
scenopis obrazkowy
|
||
Giovanni Ferrara
główny malarz
|
||
Adrian Valdes
główny malarz
|
||
Chris Zimmerman
malarz (rezerwowy)
|
||
Bret Alexander
modelarz
|
||
Ray Cavalluzzi
modelarz
|
||
Jen Howard
modelarz
|
||
John Knox
modelarz
|
||
Adam Lovell
modelarz
|
||
Michael Stuart
modelarz
|
||
Matsune Suzuki
modelarz
|
||
Howard Fannon
zbrojmistrz
|
||
James Carson
ilustrator (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Chapot
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Skip Crank
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phillip A. Henry
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Meier
konstruktor dekoracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pete Bowman
koordynator konstrukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gregory Collis
rekwizytor (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
J. Michael Davis
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Eisler
rekwizytor (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sean Hargreaves
ilustrator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Herrington
główny malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ed Mirassou
twórca rekwizytów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Pfauter
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary E. Roloff
rekwizytor (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Don Watson
główny konstruktor dekoracji (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brook Mansbridge
twórca rekwizytów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jerry Miscevich
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Kevin O'Connell
mikser ponownego nagrania
|
||
Greg P. Russell
mikser ponownego nagrania
|
||
Keith A. Wester
mikser
|
||
David M. Ronne
mikser (druga ekipa)
|
||
Christopher Boyes
projektant dźwięku
|
||
John P. Fasal
efekty dźwiękowe
|
||
George Watters II
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Larry Carow
montaż dźwięku
|
||
Simon Coke
montaż dźwięku
|
||
John M. Colwell
montaż dźwięku
|
||
Midge Costin
montaż dźwięku
|
||
Louis L. Edemann
montaż dźwięku
|
||
Richard C. Franklin
montaż dźwięku
|
||
Frank Howard
montaż dźwięku
|
||
Suhail Kafity
montaż dźwięku
|
||
Andy Kopetzky
montaż dźwięku
|
||
Larry Mann
montaż dźwięku
|
||
F. Hudson Miller
montaż dźwięku
|
||
Chuck Neely
montaż dźwięku
|
||
R.J. Palmer
montaż dźwięku
|
||
Thomas Pettinato
montaż dźwięku
|
||
Bruce Richardson
montaż dźwięku
|
||
David Spence
montaż dźwięku
|
||
Gary Wright
montaż dźwięku
|
||
Maggie Adachi
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Ruth Bird
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Keith Edemann
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Marva Fucci
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Patricia A. Galvin
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Chris Ingram
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Nadage Labat
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Lisa Linder
montaż dźwięku (asystent)
|
8,0
|
|
Caitlin McKenna
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Maggie Ostroff
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Lisa Peters
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jerry Pirozzi
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Christopher C. Schiavo
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Greg Thompson
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Eleanor Grand
montaż dźwięku (asystent)
|
||
John Brilhante
operator dźwięku
|
||
Robin Haskins
operator dźwięku
|
||
Dan Sharp
operator dźwięku
|
||
Carlos Delarios
operator dźwięku (dodatkowy)
|
||
Doug Hemphill
operator dźwięku (dodatkowy)
|
||
Sergio Reyes
operator dźwięku (dodatkowy)
|
||
Gregory H. Watkins
operator dźwięku (dodatkowy)
|
||
John T. Cucci
imitator dźwięku
|
||
Victoria Martin
imitator dźwięku
|
||
Dan O'Connell
imitator dźwięku
|
||
James Ashwill
mikser imitacji
|
||
Victoria Martin
nadzorujący montaż imitacji
|
||
Fred Burke
montaż imitacji
|
||
Valerie Davidson
montaż imitacji
|
||
Leonard T. Geschke
montaż imitacji
|
||
Matthew Harrison
montaż imitacji
|
||
James Likowski
montaż imitacji
|
||
Linda Lew
operator imitacji
|
||
Thomas J. O'Connell
mikser postsynchronu
|
||
Juno J. Ellis
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Denise Horta
montaż postsynchronu
|
||
Stephen Janisz
montaż postsynchronu
|
||
Nicholas Korda
montaż postsynchronu
|
||
Denise Whiting
montaż postsynchronu
|
||
Rick Canelli
operator postsynchronu
|
||
Timothy P. Salmon
mikrofoniarz
|
||
Earl Sampson
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Randy Nielsen
okablowanie
|
||
Thomas Giordano
okablowanie (druga ekipa)
|
||
Mitchell B. Boyce
okablowanie (San Francisco)
|
||
Alan Meyerson
mikser muzyki
|
||
Bob Badami
nadzorujący montaż muzyki
|
||
John Finklea
montaż muzyki
|
||
Shannon Erbe
montaż muzyki (asystent)
|
7,0
|
|
Sienna Finklea
montaż muzyki (asystent)
|
||
Matthew Wood
projektant dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Destiny Borden
montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Angie Rubin
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Hopkins
mikser (niewymieniony w czołówce)
|
||
Allen Hurd
dźwięk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Michael Meinardus
koordynator efektów specjalnych
|
||
Robert S. Henderson
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Rich E. Cordobes
nadzorca efektów specjalnych
|
6,0
|
|
David Amborn
efekty specjalne
|
9,0
|
|
Hunter Anderson
efekty specjalne
|
||
Jack Davis
efekty specjalne
|
||
Ken Ebert
efekty specjalne
|
||
Howard Frazier
efekty specjalne
|
8,0
|
|
John E. Gray
efekty specjalne
|
||
Bruce D. Hayes
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Patrick Huggins
efekty specjalne
|
||
Joe Pancake
efekty specjalne
|
8,0
|
|
William A. Pancake Jr.
efekty specjalne
|
||
Francis Pennington
efekty specjalne
|
||
Steve Riley
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Mike Sasgen
efekty specjalne (asystent)
|
8,0
|
|
Tim Walkey
nadzorca efektów specjalnych (niewymieniony w czołówce)
|
9,0
|
|
Mark Koivu
technik (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Matt Heron
efekty specjalne (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Billy Hopkins
dobór obsady
|
||
Heidi Levitt
dobór obsady
|
||
Davia Nelson
dobór obsady (San Francisco)
|
||
Ajay Dass
dodatkowy dobór obsady
|
||
Lisa Fields
dodatkowy dobór obsady
|
||
Ann Goulder
dodatkowy dobór obsady
|
||
Monika Mikkelsen
dodatkowy dobór obsady
|
||
Beau Bonneau
dodatkowy dobór obsady (San Francisco)
|
||
Robert B. Martin Jr.
nadzorca doboru obsady (dodatkowy)
|
||
Barbara Harris
dobór głosu
|
||
Kenny Bates
koordynator kaskaderów
|
||
Steve Picerni
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Michael M. Vendrell
kaskader dublujący: Sean Connery
|
||
Webster Whinery
kaskader dublujący: Nicolas Cage
|
||
Steve Kelso
kaskader dublujący
|
||
Pete Antico
kaskader
|
||
Ivan Bates
kaskader
|
||
Janet Brady
kaskader
|
||
Nick Brett
kaskader
|
||
Bob Brown
kaskader
|
||
Richard E. Butler
kaskader
|
||
John Cade
kaskader
|
6,0
|
|
Rocky Capella
kaskader
|
||
Roydon Clark
kaskader
|
||
Chris Colombo
kaskader
|
||
Eddy Donno
kaskader
|
||
Danny Epper
kaskader
|
6,0
|
|
Kurtis Sanders
kaskader
|
||
Richard Epper
kaskader
|
||
Tony Epper
kaskader
|
||
Andy Gill
kaskader
|
||
Jack Gill
kaskader
|
||
Sandra Lee Gimpel
kaskader
|
||
James M. Halty
kaskader
|
||
Billy Hank Hooker
kaskader
|
||
Norman Howell
kaskader
|
||
Steve Kelso
kaskader
|
||
Henry Kingi
kaskader
|
||
David Lea
kaskader
|
||
Fred Lerner
kaskader
|
||
Randolph LeRoi
kaskader
|
||
Bill Madden
kaskader
|
||
Johnny Martin
kaskader
|
||
John Meier
kaskader
|
||
Bennie Moore
kaskader
|
||
Manny Perry
kaskader
|
||
Robert Powell
kaskader
|
||
Mic Rodgers
kaskader
|
5,0
|
|
Danny Rogers
kaskader
|
||
Philip Romano
kaskader
|
||
Frank Torres
kaskader
|
||
Tierre Turner
kaskader
|
||
William Washington
kaskader
|
||
Steve Wooten
kaskader
|
||
Dick Ziker
kaskader
|
||
Chuck Zito
kaskader
|
7,0
|
|
Steve Kelso
kierowca kaskader
|
||
Chris Haarhoff
operator steadicam
|
||
Mitch Dubin
operator kamery
|
||
Chris Haarhoff
operator kamery
|
||
Charles B. Katz
operator kamery (asystent)
|
||
Thomas D. Lairson Jr.
operator kamery (asystent)
|
||
David Koster
operator kamery (technik) (zdjęcia lotnicze)
|
||
Christopher Duskin
prowadzący ostrość
|
||
Karl Owens
prowadzący ostrość
|
||
Rob Sweeney
prowadzący ostrość
|
||
Peter Mercurio
prowadzący ostrość (Alcatraz) (druga ekipa)
|
||
David Daunt
prowadzący ostrość (zdjęcia lotnicze)
|
||
Wayne Baker
prowadzący ostrość (zdjęcia podwodne)
|
||
Ron Newburn
mistrz oświetlenia
|
||
Andy Ryan
mistrz oświetlenia
|
||
Brian Evans
mistrz oświetlenia (asystent)
|
||
David R. Christensen
oświetlenie
|
||
Patrick Murray
oświetlenie (zdjęcia podwodne)
|
||
William T. Jones
oświetlenie (główna pomoc techniczna)
|
||
Frank Masi
fotosista
|
||
Jim Clark
elektryk
|
||
Willie E. Dawkins
elektryk
|
||
Andrew M. Nelson
elektryk
|
||
John Owens
elektryk
|
||
Louis Ramos
elektryk
|
||
Paul E. Avery
elektryk
|
||
Chris Wrobel
elektryk
|
||
Hoyt Yeatman
nadzorca efektów wizualnych
|
5,0
|
|
Michele Linse Jeffers
koordynator efektów wizualnych
|
||
Rae Griffith
producent efektów wizualnych
|
||
Dennis Hoffman
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Scott Sohan
montaż efektów wizualnych
|
||
Kenton Hulme
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Matt 'Chief' Hightower
efekty wizualne
|
||
Megan McBurney
efekty wizualne
|
||
Blaine Kennison
nadzorca komponowania
|
||
Jennifer Law-Stump
efekty cyfrowe
|
||
Lisa Blok-Linson
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Michael Allison
menedżer obiektów zdjęciowych (Alcatraz) (San Francisco)
|
||
Jonathan Shedd
menedżer obiektów zdjęciowych (San Francisco)
|
||
Randy Flosi
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Valerie Y.O. Kim
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Stefanie Pleet
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (San Francisco)
|
||
Jan Garner
księgowy produkcji
|
||
Jeff Laplante
księgowy
|
||
Christy Gauger
księgowy (asystent)
|
||
Linden Johnson
księgowy (asystent)
|
||
Lisa Knudson
księgowy (asystent)
|
||
Alan D. Purwin
pilot helikoptera (zdjęcia lotnicze)
|
7,0
|
|
Charles A. Tamburro
pilot helikoptera (zdjęcia lotnicze)
|
||
Michael Tamburro
pilot helikoptera (zdjęcia lotnicze)
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
pilot helikoptera (zdjęcia lotnicze)
|
||
Robert Dawson
projekt czołówki
|
||
Harry Humphries
konsultant (techniczny)
|
||
Edward Conna
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Terry Jackson
kaskader dublujący: John C. McGinley (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kenny Bates
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robin Lynn Bonaccorsi
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Mosley
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Picerni
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peewee Piemonte
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Denney Pierce
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Price
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jimmy Romano
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kerry Wallum
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Heather Page
prowadzący ostrość (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Bay
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
7,3
|
|
Moose Enright
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Aaron
pilot helikoptera: Cobra (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kenneth Chamitoff
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Allen Brock
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carl Ciarfalio
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mitchell Dean
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lisa Dempsey
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew DePalma
kaskader dublujący: Ed Harris (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian J. Fletcher
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joel Kindrick
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Martinez
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Ryan
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Ryan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gregory Collis
oświetlenie (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Willie E. Dawkins
oświetlenie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael S. Finley
elektryk (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Gutterud
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark A. Lewis
oświetlenie (asystent) (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bobby Powell
oświetlenie (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Louis Ramos
oświetlenie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cory Schmidt
oświetlenie (pomoc techniczna) (San Francisco) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Streapy
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
James C. Udel
oświetlenie (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steven J. Winslow
operator kamery (technik) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Curtis
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Murrah
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael J. Travers
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Deborah Wiltman
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ken Schwartz
kolorysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Allsberry
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marco Kyris
dubler: Nicolas Cage (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Marcinko
konsultant (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…