Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Ron Maxwell | ||
Donald P.H. Eaton
(asystent)
|
||
Joe Incaprera
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Jon Mallard
(asystent)
|
||
Robert Rooy
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Xanthus Valan
(asystent) (druga ekipa)
|
||
William Wages
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Lynn Wegenka
(asystent)
|
||
Tara Nicole Weyr
(asystent) (dodatkowy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Jeff Shaara
(książka)
|
||
Ron Maxwell | ||
Lee Davis
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Producenci | Ocena | |
Ronald F. Maxwell
producent
|
||
Moctesuma Esparza
producent wykonawczy
|
||
Robert Katz
producent wykonawczy
|
||
Mace Neufeld
producent wykonawczy
|
6,0
|
|
Robert Rehme
producent wykonawczy
|
||
Ted Turner
producent wykonawczy
|
||
Suzanne Arden
współproducent
|
||
Dennis E. Frye
współproducent
|
||
Nick Grillo
współproducent
|
||
Jeff Shaara
współproducent
|
||
Ronald G. Smith
współproducent wykonawczy
|
||
Robert J. Wussler
współproducent wykonawczy
|
||
D. Scott Easton
kierownik produkcji
|
||
Elpe Villard
nadzorca produkcji
|
||
Michael Toji
nadzorca postprodukcji
|
||
Brian Avery Galligan
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Norman Knoerlein
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Stephanie Lovell
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Erin Meehan
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Scott Rorie
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jenniphur Ryan
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Jonas Spaccarotelli
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Drew Vandervelde
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Wayne W. Whited
koordynator produkcji
|
||
Jenny Arata
koordynator produkcji
|
||
James W. Kristoff
kierownik produkcji
|
||
Dobbie Schiff
producent wykonawczy
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jeff Daniels
Ppłk Joshua Lawrence Chamberlain
|
7,1
|
|
Stephen Lang
Gen. broni Thomas "Stonewall" Jackson
|
7,1
|
|
Robert Duvall
Gen. Robert E. Lee
|
8,2
|
|
Mira Sorvino
Fanny Chamberlain
|
7,2
|
|
Kevin Conway
Sierż. Buster Kilrain
|
||
C. Thomas Howell
Sierż. Thomas Chamberlain
|
||
Matt Letscher
Płk Adelbert Ames
|
||
Frankie Faison
Jim Lewis
|
||
Jeremy London
Kpt. Alexander "Sandie" Pendleton
|
7,0
|
|
Shane Callahan
Uczeń w Bowdoin
|
||
William Sanderson
Gen. dywizji A. P. Hill
|
||
Kali Rocha
Anna Morrison Jackson
|
||
Matt Lindquist
Johann Heros Von Borcke
|
||
Mia Dillon
Jane Beale
|
||
Martin Clark
Dr George Junkin
|
||
Karen Hochstetter
Roberta Corbin
|
||
Donzaleigh Abernathy
Martha
|
||
Christopher Clawson
Charles Beale
|
||
Bo Brinkman
Mjr Walter Taylor
|
||
Billy Campbell
Gen. dywizji George Pickett
|
8,5
|
|
David Carpenter
Wielebny Beverly Tucker Lacy
|
||
John Castle
Stary Penn
|
||
Ryan Cutrona
Gen. brygady Marsena Patrick
|
||
Robert Easton
John Janney
|
||
Joseph Fuqua
Gen. dywizji J. E. B. Stuart
|
||
Justin Dray
George Jenkins
|
||
Sean Pratt
Dr Hunter Holmes McGuire
|
||
Malachy McCourt
Francis Preston Blair, Jr.
|
7,0
|
|
Bruce Boxleitner
Gen. broni James Longstreet
|
||
Miles Fisher
John Beale
|
6,0
|
|
Bourke Floyd
Goniec Longstreeta
|
||
David Foster
Kpt. Ricketts
|
||
James Garrett
Gen. brygady John Curtis Caldwell
|
||
Karen Starc
Lucy Beale
|
||
Patrick Gorman
Gen. dywizji John Bell Hood
|
||
Bo Greigh
Szer. Pogue
|
||
Fred Griffith
Gen. brygady Robert Rodes
|
||
James Horan
Płk Cummings
|
||
Lew Knopp
Goniec Jacksona
|
||
Marquis Moody
Młodszy syn Marthy
|
||
Carsten Norgaard
Gen. dywizji Darius Nash Couch
|
7,0
|
|
Noel Schwab
Oficer Colsona
|
||
William Morgan Sheppard
Gen. dywizji Isaac Trimble
|
6,0
|
|
Christie Lynn Smith
Catherine Corbin
|
||
Michael Sorvino
Żołnierz Konfederacji
|
||
Matthew R. Staley
Por. Boswell
|
||
David Stifel
Wielebny David S. Jenkins
|
||
James Patrick Stuart
Płk Edward Porter Alexander
|
||
Stephen Sullivan
Żołnierz Konfederacji
|
||
Buck Taylor
Gen. brygady Maxcy Gregg
|
||
Ted Turner
Płk Tazewell Patton
|
||
Trent Walker
Szer. McClintock
|
||
Greg Cool
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jonathon Demers
Gen. dywizji Richard Ewell (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Calvin Doyle
Żołnierz Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pamela Fischer
Mieszkanka kolonii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lawrence Gaughan
Mjr John Pelham (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shaun C. Grenan
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Gustin
Żołnierz Konfederacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Kain
Cywil (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Knott
Gen. dywizji D.H. Hill (niewymieniony w czołówce)
|
||
Barry McEvoy
Marion Sibert (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt K. Miller
Gen. brygady Charles Griffin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jared Morrison
Oficer Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Thompson
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael A. Valenzano
Żołnierz Konfederacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Parker Webb
Siwowłosy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Wickersty
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
John D. Bert
Mjr Charles Marshall (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lance Carter
McCarthy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael L. Colosimo
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Zeiss
Żołnierz Konfederacji / Żołnierz Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Aldrich
Adiutant
|
||
George Allen
Oficer Konfederacji
|
||
Keith Allison
Kpt. James J. White
|
||
Royce D. Applegate
Gen. James Kemper
|
||
Devon Cromwell
Kadet Charlie Norris
|
||
Mac Butler
Gen. Joseph Hooker
|
||
Robert Byrd
Generał Konfederacji
|
||
Jim Choate
Gen. Bernard Bee
|
||
Scott Cooper
Por. Joseph Morrison
|
7,0
|
|
Keith Flippen
Mjr Gilmore
|
||
Dennis E. Frye
Pomocnik Griffina
|
||
Alexander Gordon
Starszy syn Marthy
|
||
Phil Gramm
Delegat z Wirginii
|
||
Conn Horgan
Szer. Dooley
|
||
Ben Hulan
Porucznik
|
||
Sam Hulsey
Julian Beale
|
||
Alex Hyde-White
Gen. Ambrose E. Burnside
|
||
Lydia Jordan
Jane Corbin
|
||
Charles Lester Kinsolving
Gen. William Barksdale
|
||
Damon Kirsche
Harry McCarthy
|
||
James Thomas Lawler
Szabrownik
|
||
Doug Lory
Irlandczyk
|
||
Brian Mallon
Gen. Dyw. Winfield Scott Hancock
|
||
Dan Manning
Maj. John Harman
|
||
Ed Markey
Irlandzki oficer brygady
|
||
Thomas B. Mason
Stary mężczyzna we Fredericksburgu
|
||
Jonathan Maxwell
Kpt. Ellis Spear
|
||
Terry McCrea
Kapitan
|
||
Andrew McOmber II
Młody kapral
|
||
Rosemary Meacham
Hattie
|
||
Peter Neofotis
Ranny żołnierz z Maine
|
||
Mark Nichols
Chirurg we Fredericksburgu
|
||
Tim O'Hare
Ppłk Clair Mulholland
|
||
Jasmyn Proctor
Córka Marthy
|
||
John Prosky
Gen. Lewis Armistead
|
4,0
|
|
Kyle Prue
Ranny żołnierz z Maine
|
||
W. Joseph Quam
Irlandczyk
|
||
Ted Rebich
Szabrownik
|
||
Dana Rohrabacher
Oficer 20. pułku piechoty stanu Maine
|
||
Tim Ruddy
Szer. McMillan
|
||
Stephen Spacek
Kpt. James Power Smith
|
||
Dana Stackpole
Lottie Estelle
|
||
Tyler Trumbo
Młody Wellford
|
||
Christopher Crutchfield Walker
Szabrownik
|
||
Scott Watkins
Gen. Raleigh Colston
|
||
Jeremy Beck
Rob Lee, Jr. (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Bekins
Gen. Dyw. Oliver Howard (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Boccadoro
Bębniarz / Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Randolph Caton
Pomocnik generała Kempera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Chemerka
Pasażer na dworcu kolejowym (niewymieniony w czołówce)
|
||
Schatar Sapphira Collier
Dziewczyna z Południa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aaron Conklin
Żołnierz z głównej grupy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Conner
John Wilkes Booth (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patricia DiZebba
Kobieta z kolonii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Falvo
Żołnierz Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Freeman
Strzelec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeremy Frey
Kpt. John Goree (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeremiah Hornbaker
Oficer głównej grupy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cooper Huckabee
Henry T. Harrison (niewymieniony w czołówce)
|
||
Natalie Hultman
Cywil (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan C. Johnson
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
John K. Justin
Żołnierz Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Kane
Ranny żołnierz / Żołnierz Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Henry Kidd
Oficer Konfederacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ben Kullman
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcus Lawrence
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frosty Lawson
Trębacz / Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruce Lindsay
Żołnierz Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marty Lodge
Cezar (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric U. Lowman
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Beau Marie
Mulligan (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brian Merrick
Pomocnik Jacksona w Winchester (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Misulia
Żołnierz Grupy Podstawowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Herb Mitchell
Oficer Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fergus O'Fay
Żołnierz Konfederacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matthew O'Neill
Kadet Akademii Wojskowej w Lexington / Żołnierz Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Permane
Oficer Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shane Pinson
Żołnierz Unii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Potocki
Inspicjent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Prine
Gen. Bryg. Richard B. Garnett (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Rice
Żołnierz wojny domowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rob 'Captain Rob' Robinson
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Shaara
Oficer wśród publiczności w teatrze (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ben Sheaffer
Szer. Fitzgerald (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Shepherd
Mężczyzna rozdający Biblie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas Silcott
Washington (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bryan Stefancyk
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
William Stine
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hillary Styer
Cywil (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leonard Termo
Estabrook, szklarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dechen Thurman
Minnis (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Toney
Trębacz konfederatów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg van Wey
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Whelan
Akordeonista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keith E. Whitehead
Żołnierz Konfederacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lawrence Whitener
Delegat Konfederacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Johnny W. Wilbanks
Żołnierz Konfederacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Zarro
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Kees Van Oostrum
(kierownik zdjęć)
|
||
Tom Barrett
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Frank Boone
(pomoc techniczna)
|
||
Eddie Evans
(główna pomoc techniczna)
|
||
Jennifer Evans
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Rodney French
(pomoc techniczna)
|
||
Michael Gearhart
(pomoc techniczna)
|
||
Mark Hutchings
(główna pomoc techniczna) (asystent) (druga ekipa)
|
||
Charles A. Harris
(główna pomoc techniczna)
|
||
Chip Ingram
(pomoc techniczna)
|
||
Richard C. Kerekes
(pomoc techniczna)
|
||
Greg Martin
(pomoc techniczna)
|
||
Jason Scott Parker
(pomoc techniczna)
|
||
Jesse Wayne Parker
(główna pomoc techniczna)
|
||
Rick Strodel
(pomoc techniczna)
|
||
William Wages
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Randy Edelman | ||
John Frizzell |
7,0
|
|
Jon McBride
(koordynator muzyczny)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Richard La Motte | ||
Maurice Whitlock | ||
Linda M. Boyland | ||
Toby Bronson | ||
Jim Broomall | ||
Brian Callahan | ||
Carl Curnutte III | ||
Robert DeGrazia | ||
Catharine Fletcher Incaprera | ||
K. Drew Fuller
(druga ekipa)
|
||
Deborah Latham | ||
Rhea Lowenthal | ||
Boyd Miles | ||
Kathie Pierson | ||
Gregory H. Starbuck | ||
Camilla Fakhry-Smith
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Corky Ehlers | ||
Travis Dultz
(dodatkowy)
|
||
Marc Pollon
(asystent)
|
||
Mike Sowa
(laborant-opisywacz)
|
||
Brian Q. Kelley
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Bruce Babcock
aranżer
|
8,0
|
|
Stuart Balcomb
aranżer
|
||
Robert Elhai
aranżer
|
||
Andrew Kinney
aranżer
|
||
John Lissauer
aranżer
|
||
John Lissauer
dyrygent
|
||
Don Nemitz
aranżer
|
||
Lolita Ritmanis
aranżer
|
||
Carl Rydlund
aranżer
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Janeen Schreyer
główny charakteryzator
|
||
Patricia Androff
główny charakteryzator
|
||
Susan Buffington
fryzjer
|
||
Leo Corey Castellano
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Leo Corey Castellano
efekty specjalne makijażu
|
||
Vanessa Davis
główny stylista
|
||
Leslie Devlin
charakteryzator
|
||
Teresa Foshee
główny charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Joseph P. Hurt
efekty specjalne makijażu
|
||
Philip Ivey
fryzjer
|
||
Rachel Kick
charakteryzator (asystent)
|
||
Taylor Knight
główny stylista
|
||
Dionne Pitsikoulis
charakteryzator
|
||
Rosalee Riggle
fryzjer (asystent)
|
||
Manlio Rocchetti
fryzjer osobisty: Robert Duvall
|
||
Manlio Rocchetti
charakteryzator osobisty: Robert Duvall
|
||
Rita Troy
fryzjer
|
||
Isabella Wiley
perukarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
C. Scott Baker
projektant wnętrz
|
||
Geoff Hubbard
projektant wnętrz
|
7,0
|
|
Patricia Klawonn
projektant wnętrz
|
||
Jonathan Short
projektant wnętrz
|
||
Stan Tropp
projektant wnętrz
|
||
Don Cinderella
rekwizytor
|
||
Michael Z. Hanan
scenograf
|
8,0
|
|
Gregory Bolton
dyrektor artystyczny
|
||
Casey Hallenbeck
dekorator wnętrz
|
||
Jamie Bishop
rekwizytor
|
||
Marc Braun
rekwizytor
|
||
Andrew Brenner
rekwizytor (asystent)
|
||
Terry Clark
rekwizytor
|
||
Dan Crawley
rekwizytor
|
||
Michael Crowe
twórca rekwizytów
|
||
Michael Davis
koordynator konstrukcji
|
||
Lisa Dietrich
rekwizytor
|
||
Clifford D. Eubank
rekwizytor
|
||
Kelly Farrah
główny rekwizytor
|
||
Steve George
główny rekwizytor
|
||
Steve George
rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Cynthia Giron
rekwizytor (asystent)
|
||
Ray Giron
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Jeffrey Pratt Gordon
rekwizytor
|
||
Randy G. Herbert
stolarz
|
||
R. Mark Hughes
główny rekwizytor (asystent) (druga ekipa)
|
||
Bill Iiams
koordynator konstrukcji
|
||
Daniel R. Jennings
dyrektor artystyczny (asystent)
|
6,0
|
|
Andrea Levine
rekwizytor
|
||
Lindanne Lewis
tynkarz
|
||
Ted Lubonovich II
główny architekt
|
||
Doug Mackenzie
rekwizytor
|
||
Tommy McCutcheon
konstruktor dekoracji
|
||
Silvija L. Moess
malarz
|
||
Ted Nolan
twórca rekwizytów
|
||
Roger Ragland
rekwizytor
|
||
Mike Raybould
rekwizytor
|
||
Rick Reeder
rekwizytor
|
||
Taylor Savas Reese
rekwizytor
|
||
Eric Reichardt
główny malarz (Los Angeles)
|
||
Willy Richardson
malarz
|
||
Bot Roda
scenopis obrazkowy
|
||
Michael Sabo
rekwizytor
|
||
Hugo Santiago
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Gary Clark
główny malarz
|
||
Ralph Sarabia
główny malarz
|
||
Rebecca Shpak
rekwizytor
|
||
E. Parker Webb
rekwizytor
|
||
Jeff Zook
stolarz
|
||
Steven Kerlagon
malarz (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Michael Babcock
montaż dźwięku
|
||
Brian Basham
operator postsynchronu
|
||
Ron Bedrosian
mikser postsynchronu
|
||
Richard Burton
montaż dźwięku
|
||
C. Douglas Cameron
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Gary Coppola
mikser ponownego nagrania
|
||
Ryan Darden
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Pete Elia
mikser ponownego nagrania
|
||
Eric Flickinger
operator dźwięku
|
||
Nerses Gezalyan
mikser imitacji
|
||
Marc Glassman
montaż imitacji
|
||
David Hankins
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Catherine Harper
imitator dźwięku
|
||
Javier M. Hernández
mikrofoniarz
|
||
Patrick Hogan
montaż dźwięku
|
||
James B. Howe
mikser imitacji
|
||
J. Stanley Johnston
mikser ponownego nagrania
|
||
Lorenzo Millan
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Bob Newlan
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Jeff Sawyer
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Melissa Sherwood Hofmann
mikser ponownego nagrania
|
||
Christopher Sidor
operator dźwięku
|
||
Greg Steele
mikser postsynchronu
|
||
Bruce Tanis
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Stacey A. Washer
mikrofoniarz
|
||
Kevin Zimmerman
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Robert Morrisey
nadzorca muzyki (asystent)
|
||
Ralph Osborn
montaż dialogów
|
||
Ralph Osborn
montaż postsynchronu
|
||
Elton Ahi
mikser muzyki
|
||
Robb Boyd
montaż muzyki (asystent)
|
||
Brian Bulman
montaż muzyki (asystent)
|
||
David Franco
nadzorca muzyki
|
||
Lisa Jaime
montaż muzyki
|
||
Rick Winquest
mikser muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Matt Vogel
koordynator efektów specjalnych
|
||
Bill Traynor
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Durk Tyndall
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Hank Atterbury
technik
|
||
James R. Bilz
technik
|
||
William Catania
technik
|
||
Michael Clarke
technik
|
||
Barry Davis
technik
|
||
Thomas Fife
technik
|
||
Jason Ivey
technik
|
||
Harold McConnell Jr.
technik
|
||
James W. McCormick
technik
|
||
Jim McPherson
technik
|
||
Mitchell Medford
technik
|
||
Gary Pilkinton
technik
|
||
Ralph Roger Pivirotto
technik
|
7,0
|
|
Thomas H.E. Scruggs
technik
|
||
William "Bo" Seidel
technik
|
||
Robert Spore
technik
|
||
Raymond M. Tasillo
technik
|
||
Mike Tunstall
technik
|
||
Tom Turnbull
technik
|
||
Rob Vaughan
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Chris Howell
koordynator kaskaderów
|
||
Jason Rodriguez
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Sean Graham
kaskader dublujący
|
||
Brian Avery
kaskader
|
||
David Barrett
kaskader
|
6,0
|
|
Stanton Barrett
kaskader
|
||
Brian Brown
kaskader
|
||
Ryan Brown
kaskader
|
||
Richard Bucher
kaskader
|
||
Tony Donno
kaskader
|
||
Brian Duffy
kaskader
|
6,0
|
|
Dale Gibson
kaskader
|
||
Tad Griffith
kaskader
|
6,0
|
|
Jimmy Hart
kaskader
|
||
David Brian Martin
kaskader
|
||
Eric Miranda
kaskader
|
||
Mark Norby
kaskader
|
||
Eric Norris
kaskader
|
||
Casey O'Neill
kaskader
|
6,0
|
|
Monty L. Simons
kaskader
|
||
Mike Watson
kaskader
|
||
Joy Todd
dobór obsady
|
||
Craig Campobasso
dodatkowy dobór obsady
|
||
Sharlene Martin
dodatkowy dobór obsady
|
||
Sam Phillips
nadzorca doboru obsady (asystent)
|
||
John Crowder
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Tom Trigo
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Joe Cacciotti
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Christopher Rock
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Kelley Finn Blum
dokumentacja scenograficzna
|
||
Daniel Lowe
opieka pedagogiczna
|
||
Johnnie Jenkins
księgowy
|
||
Wayne Arnold
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Don Aros
elektryk
|
||
Joey Bruce
elektryk
|
||
Clyde E. Bryan
prowadzący ostrość
|
||
Kevin 'Vinnie' Campbell
elektryk
|
||
Daniel C. Cook
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Austin Cross
elektryk
|
||
Stephen Crowley
oświetlenie (asystent)
|
||
Brian Gunter
oświetlenie
|
||
Matthew Haskins
operator kamery (asystent)
|
||
Dave Insley
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Jay Kemp
oświetlenie
|
||
Thomas Loizeaux
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Jacqueline J. Nivens
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Bill O'Leary
mistrz oświetlenia
|
||
Van Redin
fotosista
|
||
Robert Robinson
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Lewis Sadler
elektryk
|
||
Christopher A. Schenck
prowadzący ostrość
|
||
Robert Spencer
oświetlenie (asystent)
|
||
Christopher A. Thompson
elektryk
|
||
Tom Weston
operator kamery
|
||
Mia-Faire Williams
operator kamery (asystent-stażysta)
|
||
Frosty Lawson
animator
|
||
Joe Fineman
konsultant (postprodukcja)
|
||
Ed Bearss
konsultant (historia)
|
||
John D. Bert
konsultant (militaria)
|
||
Gabor Boritt
konsultant (historia)
|
||
Robert Randolph Caton
dubler: Robert E. Lee
|
||
Robert Randolph Caton
dubler: Stonewall Jackson
|
||
Frank J. Ellison
księgowy
|
||
Sandra L. Dixon
księgowy (asystent)
|
||
Todd Forsberg
treser zwierząt
|
||
Dennis E. Frye
konsultant (historia)
|
||
Keith Gibson
konsultant (historia)
|
||
John Goode
konsultant (militaria)
|
||
A. Wilson Greene
konsultant (historia)
|
||
Dana C. Heim
konsultant (militaria) (druga ekipa)
|
||
Ervin Jordan
konsultant (historia)
|
||
Timber Kislan
księgowy
|
||
Nancy Klein
księgowy (asystent)
|
||
David Madden
konsultant (historia)
|
||
Dawson Nolley
księgowy (asystent)
|
||
Brian Pohanka
konsultant (historia)
|
||
James I. Robertson
konsultant (historia)
|
||
Taffy Schweickhardt
księgowy
|
||
Mark Snell
konsultant (historia)
|
||
Craig L. Symonds
konsultant (historia)
|
||
Rock Taulbee
dubler: Kevin Conway
|
||
Olivia Tyndall
dubler: Jane Corbin
|
||
Judith Bell
zecer
|
||
Randy Brown
zecer
|
||
Jeremy Burns
nadzorca komponowania
|
||
D. Walt Cameron
zecer
|
||
Steve Clarke
efekty wizualne
|
||
Jon Bon Dionne
animator (3D)
|
||
Pete Dionne
efekty wizualne
|
||
Christopher Elke
koordynator efektów wizualnych
|
||
Mathias Frodin
zecer
|
||
Adam Howard
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Matt Hullum
producent efektów wizualnych
|
||
So-ok Kim
zecer
|
||
Paul Knott
efekty wizualne
|
||
Michael Lloyd
artysta matowy
|
||
Chad Malbon
koordynator efektów wizualnych
|
||
Shannon McGee
dyrektor techniczny
|
||
Roger Mocenigo
zecer
|
||
Doug Oddy
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Con Pederson
animator (3D)
|
||
Tania Richard
artysta matowy
|
||
Justin Paul Ritter
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Lorraine Rozon
producent efektów wizualnych
|
||
Chris Ryan
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Heather MacPhee Ryan
zecer
|
||
Thomas G. Smith
projektant efektów wizualnych
|
||
Adam Stern
zecer
|
||
Bridget M. Taylor
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jon Townley
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Jerry Weil
animator (3D)
|
||
Benjamin J. Wylie
animator (3D)
|
||
Maggie Burke
konsultant (kostiumy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charley Armstrong
dokumentacja scenograficzna (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…