Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Kenneth Branagh |
7,7
|
|
Simon Moseley
(asystent)
|
||
Sallie Hard
(asystent)
|
||
Richard Styles
(asystent)
|
||
Sara Desmond
(asystent)
|
||
Tom White
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Kenneth Branagh |
7,7
|
|
William Shakespeare
(sztuka „Hamlet”)
|
9,0
|
|
Producenci | Ocena | |
David Barron
producent
|
||
Iona Price
kierownik produkcji
|
||
Lil Heyman
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Kenneth Branagh
Hamlet
|
7,7
|
|
Kate Winslet
Ofelia
|
7,9
|
|
Derek Jacobi
Klaudiusz
|
7,6
|
|
Julie Christie
Gertruda
|
7,0
|
|
Richard Briers
Poloniusz
|
7,0
|
|
Jack Lemmon
Marcellus
|
8,0
|
|
Robin Williams
Osric
|
7,6
|
|
Charlton Heston
Grający króla
|
7,7
|
|
Nicholas Farrell
Horacy
|
6,5
|
|
Gérard Depardieu
Reynaldo
|
7,9
|
|
Billy Crystal
Grabarz
|
7,5
|
|
Rufus Sewell
Fortynbras
|
7,1
|
|
Judi Dench
Hekuba
|
7,7
|
|
John Gielgud
Priam
|
7,0
|
|
Brian Blessed
Duch ojca Hamleta
|
8,3
|
|
Richard Attenborough
Angielski ambasador
|
7,4
|
|
Michael Maloney
Laertes
|
||
David Blair
Towarzysz Klaudiusza
|
||
Michael Bryant
Ksiądz
|
||
Peter Bygott
Towarzysz Klaudiusza
|
||
Charles Daish
Kierownik teatru
|
||
Rosemary Harris
Grająca królową
|
7,0
|
|
Melanie Ramsey
Prostytutka
|
||
Simon Russell Beale
Grabarz
|
||
Andrew Schofield
Młody władca
|
||
Rowena King
Towarzyszka Gertrudy
|
||
Thomas Szekeres
Młody Hamlet
|
||
Jeffery Kissoon
Kapitan Fortynbrasa
|
||
Ben Thom
Aktor
|
||
Sarah Lam
Towarzyszka Gertrudy
|
||
Angela Douglas
Towarzyszka Gertrudy
|
||
Don Warrington
Woltymand
|
||
Ian McElhinney
Bernardo
|
7,0
|
|
Reece Dinsdale
Gildenstern
|
||
Ken Dodd
Yorick
|
||
Rob Edwards
Lucianusz
|
||
Ray Fearon
Francisco
|
||
Ravil Isaynov
Korneliusz
|
||
Riz Abbasi
Towarzysz Klaudiusza
|
||
Yvonne Gidden
Lekarka
|
||
John Spencer-Churchill
Kapitan Fortinbrasa
|
||
John Mills
Stary Norweg
|
||
Jimi Mistry
Marynarz
|
||
Sian Radinger
Występująca w prologu
|
||
Timothy Spall
Rosencrantz
|
7,3
|
|
Perdita Weeks
Aktorka
|
7,0
|
|
David Yip
Marynarz
|
||
Christopher Bowles
Kaset w scenie sztuki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Morgan
Pyrrhus (niewymieniony w czołówce)
|
||
Royston Munt
Statysta przy koniu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Melanie Ramsay
Prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Orlando Seale
Marynarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jimmy Yuill
Alexander (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Alex Thomson |
8,0
|
|
David Appleby
(główna pomoc techniczna)
|
||
Tony Cridlin
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Patrick Doyle |
7,5
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Alexandra Byrne |
9,0
|
|
Debbie Scott
(asystent)
|
||
Andrew Hunt
(asystent)
|
||
Sharon Long
(nadzorca kostiumów)
|
||
Montaż | Ocena | |
Neil Farrell | ||
Dan Farrell
(współmontażysta)
|
7,0
|
|
Jens Baylis
(asystent)
|
||
Robbie Broughton
(asystent)
|
||
Paul King
(montażysta negatywu)
|
||
Melanie Viner-Cuneo
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Robert Ziegler
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Sian Grigg
charakteryzator
|
9,0
|
|
Peter Montagna
charakteryzator
|
||
Kerrie R. Plant
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Tim Harvey
scenograf
|
||
Desmond Crowe
dyrektor artystyczny
|
||
Don Dossett
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Danny Hunter
główny rekwizytor
|
||
Alan Hausmann
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Tim Hands
montaż postsynchronu
|
||
Dominic Lester
mikser ponownego nagrania
|
||
Jonathan Mann
montaż imitacji (asystent)
|
||
Shaun Mills
mikrofoniarz
|
||
Robin O'Donoghue
mikser ponownego nagrania
|
||
Peter Pennell
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Gerard McCann
montaż muzyki
|
||
Roy Prendergast
nadzorujący montaż muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Kevin Draycott
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Manex Efrem
technik
|
||
Jody Taylor
efekty specjalne (asystent)
|
7,0
|
|
Joss Williams
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Graham Povey
technik
|
||
Dave Chagouri
technik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Simon Crane
koordynator kaskaderów
|
8,0
|
|
Sean McCabe
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Sean McCabe
kaskader dublujący
|
||
Andreas Petrides
kaskader dublujący
|
||
Tom Delmar
kaskader dublujący
|
||
Tom Delmar
kaskader
|
||
Steve Griffin
kaskader
|
||
Paul Herbert
kaskader
|
||
Ray Nicholas
kaskader
|
||
Robert Binnall
operator kamery (asystent)
|
||
Tom Debenham
projektant efektów wizualnych
|
||
Simone Ireland
dobór obsady
|
||
Vanessa Pereira
dobór obsady
|
||
Dan Glass
projektant efektów wizualnych
|
||
Antony Hunt
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Alison O'Brien
producent efektów wizualnych
|
||
Daniel Pettipher
zecer
|
||
Anthony Wonsoff
efekty wizualne (asystent)
|
||
Andy Bennett
kaskader
|
||
Sarah Franzl
kaskader
|
||
Tony Jackson
operator kamery
|
||
Martin Kenzie
operator kamery
|
||
Rolf Konow
fotosista
|
||
Nic Milner
operator kamery
|
||
David Morani
oświetlenie
|
||
Robert Palmer
operator kamery (asystent)
|
||
Chyna Thomson
operator kamery (asystent)
|
||
George Richmond
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Helen Seery
księgowy (asystent)
|
||
Peter Mountain
fotosista
|
Pozostałe
Proszę czekać…