Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Roman Polański |
7,6
|
|
Mishka Cheyko
(asystent)
|
||
David Campi-Lemaire
(asystent)
|
||
Christopher Gachet
(asystent)
|
||
Isabelle Dassonville
(asystent)
|
||
Javier Petit
(asystent) (Hiszpania)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
John Brownjohn | ||
Enrique Urbizu | ||
Roman Polański |
7,6
|
|
Arturo Pérez-Reverte
(powieść "Klub Dumas")
|
7,0
|
|
Sylvette Baudrot
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Sophie Audier
(nadzorca ciągłości scenariusza) (asystent)
|
||
Valentine Traclet
(nadzorca ciągłości scenariusza) (asystent)
|
||
Isabelle Dassonville
(asystent)
|
||
Producenci | Ocena | |
Roman Polański
producent
|
7,6
|
|
Wojciech Kilar
producent (muzyka)
|
8,3
|
|
Isabelle Dassonville
producent (asystent)
|
||
Mark Allan
współproducent
|
||
Antonio Cardenal
współproducent
|
||
Iñaki Núñez
współproducent
|
||
Alain Vannier
współproducent
|
||
Adam Kempton
współproducent
|
||
Vanessa Flynn
współproducent (asystent)
|
||
Mishka Cheyko
producent wykonawczy
|
||
Wolfgang Glattes
producent wykonawczy
|
||
Suzanne Wiesenfeld
kierownik produkcji
|
||
José López Rodero
kierownik produkcji (Hiszpania)
|
||
José Mazeda
kierownik produkcji (Portugalia)
|
||
Olivier Bardot
kierownik produkcji (asystent)
|
||
David Brones
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Yann Cuinet
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Pedro Escobar
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Alexandre Lassere
kierownik produkcji (asystent)
|
||
François Mathieu
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Franklin Pedrosa
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Julien Pruvot
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Emmanuel Rigaut
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lea Torreadrado
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Marc-Antoine Trani
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sylvain Truchot
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Alain Vildieu
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Fernando Fortuño Citoler
kierownik produkcji (asystent) (Hiszpania)
|
||
P. Todd Coe
nadzorca postprodukcji
|
||
Bruce Everett
nadzorca postprodukcji
|
||
Blanche Wiesenfeld
koordynator produkcji
|
||
Ginette Angosse
koordynator produkcji (Hiszpania)
|
||
Karine Marchandou
koordynator produkcji (efekty wizualne)
|
||
Jay Coquillon
koordynator postprodukcji
|
||
Séverine De Wever
koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Johnny Depp
Dean Corso
|
8,1
|
|
Lena Olin
Liana Telfer
|
||
Frank Langella
Boris Balkan
|
||
James Russo
Bernie
|
||
Jack Taylor
Victor Fargas
|
||
Emmanuelle Seigner
Dziewczyna
|
7,0
|
|
Barbara Jefford
Baronowa Kessler
|
||
José López Rodero
Pablo i Pedro Ceniza / Pierwszy i drugi robotnik
|
||
Tony Amoni
Ochroniarz Liany
|
||
Willy Holt
Andrew Telfer
|
||
Allen Garfield
Witkin
|
7,0
|
|
Jacques Dacqmine
Starzec
|
||
Marinette Richier
Właścicielka kawiarni
|
||
Bernard Richier
Właściciel kawiarni
|
||
Asil Raïs
Taksówkarz
|
||
Lino Ribeiro de Sousa
Portier w hotelu
|
||
Emanuel Booz
Baker
|
||
Dominique Pozzetto
Urzędnik za biurkiem
|
||
Jacques Collard
Gruber
|
||
Maria Ducceschi
Sekretarka
|
||
Catherine Benguigui
Konsjerżka
|
||
Rebecca Pauly
Synowa
|
||
Joe Sheridan
Syn starszego mężczyzny
|
||
Diane Hawkins
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Jane Bradbury
Demon (niewymieniony w czołówce)
|
||
Samuel de Luze
Statysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Goodman
Amerykański biznesmen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Michelsen
Bezdomny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacquelyn Toman
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Diane Pernet
Ona sama (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Darius Khondji |
7,0
|
|
Bernard Brégier
(główna pomoc techniczna)
|
||
Luis Miguel Daza
(główna pomoc techniczna) (Hiszpania)
|
||
Gérard Buffard
(pomoc techniczna)
|
||
Pascal Delaunay
(pomoc techniczna)
|
||
Christian Martinello
(pomoc techniczna)
|
||
Eric Nové
(pomoc techniczna)
|
||
Gérard Rival
(pomoc techniczna)
|
||
Stéphane Afchain
(pomoc techniczna)
|
||
Jesús Fernández Santa
(pomoc techniczna)
|
||
Benoît Theunissen
(pomoc techniczna)
|
||
Christian Thurot
(pomoc techniczna)
|
||
Raphael Jourdan
(pomoc techniczna) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Igor Srubshchik
(pomoc techniczna) (Nowy Jork) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Wojciech Kilar |
8,3
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Anthony Powell | ||
Nathalie Cercuel | ||
Laurence Guindollet | ||
Germinal Rangel
(nadzorca kostiumów)
|
||
Véronique Portebois
(garderoba)
|
||
Montaż | Ocena | |
Hervé de Luze | ||
Elise Fievet
(asystent)
|
||
Beatrice Herminie
(asystent)
|
||
Christophe Pinel
(asystent)
|
6,0
|
|
Bruno Patin
(laborant-opisywacz)
|
||
Pierre Réali
(laborant-opisywacz)
|
||
Anthony Harris
(laborant-opisywacz) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Rudolf Wiedermann
koordynator orkiestry
|
||
The City of Prague Philharmonic Orchestra
orkiestra
|
||
Štěpán Koníček
dyrygent
|
||
Sumi Jo
wokalista
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Waldemar Pokromski
efekty specjalne makijażu
|
7,0
|
|
Jean-Luc Russier
charakteryzator osobisty: Lena Olin
|
||
Paul Le Marinel
charakteryzator
|
||
Liliane Rametta
charakteryzator
|
||
Laura Bernice Watson
charakteryzator
|
||
Michel Demonteix
fryzjer osobisty: Lena Olin
|
||
Pierre Berroyer
fryzjer
|
||
Bettina Miquaix
fryzjer
|
||
Christophe Robin
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Dean Tavoularis
scenograf
|
||
Gérard Viard
dyrektor artystyczny
|
||
Fernando González
dyrektor artystyczny (Hiszpania)
|
||
João Calvário
dyrektor artystyczny (Portugalia)
|
||
Michael Scheffe
dyrektor artystyczny (efekty wizualne)
|
||
Philippe Turlure
dekorator wnętrz
|
||
Jacques Moissignac
konstruktor dekoracji
|
||
Arnaud Putman
konstruktor dekoracji
|
||
Jean-Paul Gaillot
koordynator konstrukcji
|
||
José Luis Moya
koordynator konstrukcji (Hiszpania)
|
||
Jean Poinot
koordynator konstrukcji (asystent)
|
||
Ramón Moya
główny architekt
|
||
Gilles Allou
architekt
|
||
Gilbert Piéri
główny rekwizytor
|
||
Gilles Piéri
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Yann Le Moigne
rekwizytor
|
||
Philippe Margottin
rekwizytor
|
||
Bernard Chedin
rekwizytor
|
||
Benoît Clémenceau
rekwizytor
|
||
Jacques Quinternet
rekwizytor
|
||
Michel Vialla
rekwizytor
|
||
Delphine Mabed
rekwizytor (asystent)
|
||
Daniel Bevan
rekwizytor (asystent)
|
||
Jean-Michel Ducourty
rekwizytor (asystent)
|
||
Bertrand Terreyre
stolarz
|
||
Leonardo Pancari
stolarz
|
||
Jean-Claude Frequin
stolarz
|
||
Yves Blanchard
stolarz
|
||
Philippe Durand
stolarz
|
||
Didier Bautz
tynkarz
|
||
Claude Périnet
malarz
|
||
Cyrille Perron
malarz
|
||
Martín Sánchez Fernández
malarz
|
||
Carine Demoustier
malarz (Portugalia)
|
||
Madalena Guerreiro
malarz (Portugalia)
|
||
Patrick Jamot
malarz (rezerwowy)
|
||
Patrice Guillain
zbrojmistrz
|
||
Yvan Hart
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Dean Humphreys
mikser ponownego nagrania
|
||
Anne Le Campion
mikser ponownego nagrania
|
||
Laurent Quaglio
montaż dźwięku
|
||
Vincent Cosson
operator dźwięku
|
||
Jean-Marie Blondel
technik dźwięku
|
||
Keenan Wyatt
technik dźwięku
|
||
Frédéric Pardon
technik dźwięku (asystent)
|
||
Nicolas Becker
imitator dźwięku
|
||
Assia Dnednia
imitator dźwięku (asystent)
|
||
Katia Boutin
montaż postsynchronu
|
||
Lionel Le Bras
mikrofoniarz
|
||
Jean-Louis Lebras
mikrofoniarz
|
||
Suzana Peric
montaż muzyki
|
8,0
|
|
Nancy Allen
montaż muzyki (asystent)
|
||
John Timperley
technik muzyki
|
||
Jan Holzner
technik muzyki (asystent)
|
||
Phil Rowlands
technik muzyki (asystent)
|
||
James Timperley
technik muzyki (asystent)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Jean-Louis Trinquier
koordynator efektów specjalnych
|
||
Gilbert Piéri
efekty specjalne
|
||
Gilles Piéri
efekty specjalne (asystent)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Marie-Sylvie Caillierez
dobór obsady
|
||
Howard Feuer
dobór obsady
|
||
Frederic Caillierez
dobór obsady (asystent) (Francja)
|
||
Marie-Sylvie Caillierez
nadzorca doboru obsady (Francja)
|
||
Meredith Tucker
dodatkowy dobór obsady
|
||
Dominique Fouassier
koordynator kaskaderów
|
||
Jean-Claude Lagniez
koordynator kaskaderów
|
||
Marc Amyot
kaskader dublujący
|
||
Nicolas De Peretti
kaskader dublujący
|
||
Sébastien Lagniez
kaskader dublujący
|
||
Michel Bouis
kaskader
|
||
André Cagnard
kaskader
|
||
Rémi Canaple
kaskader
|
||
Patrick Cauderlier
kaskader
|
6,0
|
|
Richard Dieux
kaskader
|
||
Jean Girard
kaskader
|
||
Jean-Pierre Janic
kaskader
|
||
Pascal Mercuri
kaskader
|
||
Jean-Loup Michou
kaskader
|
||
Alison Parsons
kaskader
|
||
Leslie Rain
kaskader
|
||
Catherine Robert
kaskader
|
||
Alain Saugout
kaskader
|
||
Jean-Pierre Suchet
kaskader
|
||
Francis Terzian
kaskader
|
||
Frédéric Vallet
kaskader
|
||
Riccardo Brunner
operator steadicam
|
||
Carlos Cabeceran
operator steadicam
|
||
John Ward
operator steadicam
|
||
Jörg Widmer
operator steadicam
|
||
Jean Harnois
operator kamery
|
||
Gábor Kövér
operator kamery (Nowy Jork)
|
||
André Chemetoff
operator kamery (asystent)
|
||
Cendrine Dedise
operator kamery (asystent)
|
||
Hugues Espinasse
operator kamery (asystent)
|
||
David Nissen
operator kamery (asystent)
|
||
Jérôme Portheault
operator kamery (asystent)
|
||
Eric Bialas
prowadzący ostrość
|
||
Alain Dondin
mistrz oświetlenia
|
||
Jean-Claude LeBras
oświetlenie
|
||
Emiliano Merino
oświetlenie (Hiszpania)
|
||
Peter Mountain
fotosista
|
||
Roland Dondin
elektryk
|
||
Marc Mulero
elektryk
|
||
Marc Nove
elektryk
|
||
Vince Rodriguez
elektryk
|
||
Bruno Seffino
elektryk
|
||
Damien Bret
elektryk
|
||
Pascal Lombardo
elektryk
|
||
Thierry Beaumel
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Sophie Blanc
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Sophie Denize
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Thomas Duval
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Frederic Moreau
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Sarah Moreau
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Kelley Ray
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Philippe Soeiro
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Scott E. Anderson
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Lindsay Hallett
koordynator efektów wizualnych
|
||
Antoine Simkine
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Edouard Valton
nadzorca produkcji efektów wizualnych
|
||
Jody Rogers
montaż efektów wizualnych
|
||
Christophe Courgeau
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Claire Cuinier
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Serge Dautheribes
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Cédric Fayolle
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Emmanuel Gondeau
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Krao
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Pascal Laurent
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Julien Meesters
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Francis Polvé
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Christine Szymkowiak
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Simon Haslett
zecer
|
||
Marguerite Cargill
zecer
|
||
Arnaud Chelet
zecer
|
||
Lisa Deaner
zecer
|
||
Doug Forrest
zecer
|
||
Xavier Fourmond
zecer
|
||
Alexandre Kolasinski
zecer
|
||
Laure Lacroix
zecer
|
||
Jeremie Leroux
zecer
|
||
Mark Alan Loso
zecer
|
||
Shannon Noble
zecer
|
||
Benoit Philippon
zecer
|
||
David Takayama
zecer
|
||
Renée Tymn
zecer
|
||
Stephane Dittoo
zecer
|
||
Jean-Marie Vives
artysta matowy
|
||
Gérard Soirant
operator skanowania
|
||
Aline Garcia
operator skanowania (asystent)
|
||
Gérard Soirant
operator zapisu
|
||
Aline Garcia
operator zapisu (asystent)
|
||
Gilles Gaillard
mierzący temperaturę barwową
|
||
Pablo Ponce
mierzący temperaturę barwową
|
||
Yvan Lucas
kolorysta
|
||
Jean-Marc Abbou
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Antonio Guillén Rey
menedżer obiektów zdjęciowych (Hiszpania)
|
||
Kita Casal-Ribeiro
menedżer obiektów zdjęciowych (Portugalia)
|
||
Cristina Mascarenhas
menedżer obiektów zdjęciowych (Portugalia)
|
||
Eric Aufèvre
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Frederic Bacchi
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Olivier Lhoste
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Patrick Boshart
dokumentacja scenograficzna
|
||
Fabien Pondevaux
dokumentacja scenograficzna
|
||
Diane Conn
księgowy produkcji
|
||
Wilhelm Laligant
księgowy produkcji
|
||
Jean-Pierre Bonnet
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Karine Caumeil
księgowy produkcji (asystent)
|
||
José Miguel Mendiola
księgowy (Hiszpania)
|
||
Laetitia Dom
sekretariat produkcji
|
||
Béatrice Cavet
dubler
|
||
Joseph Drezga
dubler
|
||
Michel Jules
dubler
|
||
Lydie Ques
dubler
|
||
Eric Thierry
dubler
|
||
Francis Perreard
konsultant (dźwięk stereo: Dolby)
|
||
Jacquie Barnbrook
producent efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andre Brizard
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thierry Delobel
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tony Diep
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Afif Heukeshoven
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chia-Chi Hu
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frederic Medioni
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Johann Quéré
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Georges Tornero
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Trujillo
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patrick de Ranter
operator steadicam (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alain Tanguy
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucky Englander
dobór obsady (Austria) (Niemcy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fritz Fleischhacker
dobór obsady (Austria) (Niemcy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Vickery
operator kamery (asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stéphanie Dargent
artysta matowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian Hejnal
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nicolas Rey
nadzorca efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…