Sekretarka 2002

Secretary

Po pobycie w szpitalu psychiatrycznym Lee Holloway (Maggie Gyllenhaal) próbuje stanąć na własne nogi i uwolnić się od toksycznych rodziców. Dziewczyna zapisuje się na kurs dla maszynistek i znajduje pracę w kancelarii prawniczej. Jej nowy szef Edward Grey (James Spader), który odkrył jej skłonności masochistyczne, zaczyna… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 10 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

James Spader
jako E. Edward Grey
Maggie Gyllenhaal
jako Lee Holloway
Jeremy Davies
jako Peter
Lesley Ann Warren
jako Joan Holloway
Lacey Kohl
jako Louisa
Osgood Perkins
jako Jonathan

Fabuła

Po pobycie w szpitalu psychiatrycznym Lee Holloway (Maggie Gyllenhaal) próbuje stanąć na własne nogi i uwolnić się od toksycznych rodziców. Dziewczyna zapisuje się na kurs dla maszynistek i znajduje pracę w kancelarii prawniczej. Jej nowy szef Edward Grey (James Spader), który odkrył jej skłonności masochistyczne, zaczyna zachowywać się w dość niekonwencjonalny sposób. Ta gra dziewczynie podoba się coraz bardziej, więc gdy nagle zostaje wyrzucona z pracy, przukuwa się do biurka pracodawcy i podejmuje strajk głodowy w jego gabinecie. margarita

Gatunek
Dramat, Romans
Słowa kluczowe
kawa, sadyzm, rodzina dysfunkcyjna, miłość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2003-07-18 (kino), 2002-01-11 (świat), 2004-01-23 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
104 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

majak01 2009-07-08 7

7/10 – Coś w nim jest. Miałem przyjemność obejrzenia tego filmu nie po raz pierwszy, choć dopiero teraz czas i okoliczności pozwoliły mi zobaczyć go w skupieniu. Znacznie odbiega od schematów popularych i topowych filmów. Pokazuje miłość i ludzkie pragnienia w zupełnie innym świetle. Dodatkowo budzi cały wachlarz uczuć – od śmiechu, przez refleksje, aż po współczucie. Warto zobaczyć, osobiście polecam.

Odi 2008-12-07 6

Taki sobie – Film bardzo przeciętny jeśli chodzi o fabułę. Może i faktycznie chodziło głównie o to żeby pokazać, że masochistyczne zapędy mogą podniecać. Ale taka wizja wcale nie polepsza ogólnego odbioru. W gatunkach filmu powinna być jeszcze erotyka. Produkcja ma jakiś taki ciężki klimat, może nawet zbyt ciężki i nie jestem wcale fanem idiotycznych lekkich komedyjek. Według mnie 6/10 to i tak wysoka ocena.

Ronaldinho 2007-09-06 8

Warto sięgnąć po ten film. – Pozytywnie zaskoczony. Bardzo oryginalna, a przede wszystkim inna historia, wyraźnie wychylająca się z tłumu opowiastek miłosnych Hollywoodu. Reżyser sprawnie przekazał intencje scenarzysty. Oczywiście świetna Maggie (to już jej druga rola, gdzie widzę ją nago :) i całkiem niezły James Spander. Chyba w filmie niczego nie brakuje, ale nie jestem też w stanie postawić oceny wyższej niż 8.

Ocena: 8/10

Współtworzą