140x200 nbt3xi Update

Dawno, dawno temu (2011) Serial TV (2011 - ????)

Once Upon a Time

 • Odcinki

  • Sezony:
   1 | 2 | 3 | 4 | wszystkie »
   Lata:
   2011 | 2012 | 2013 | 2014 | wszystkie »
  • Sezon: 1 Odcinek: 8 - Zrozpaczone dusze

   Regina wraz z panem Goldem stosują nieczyste polityczne zagrywki. Obierają oni przeciwne stanowiska, kiedy Emma zaczyna starać się o posadę publiczną w Storybrooke. Tymczasem w bajkowym świecie Rumpelsztyk próbuje wyśledzić najwyższe źródło mocy. Niecieszący się dobrą sławą Rumpelsztyk, kiedyś uciekł z pola bitwy i ma na sumieniu śmierć setek żołnierzy. Jego żona, nie mogąc znieść hańby, opuściła go lata temu. Jedynym skarbem jest dla niego ukochany syn, który niedługo ma zostać wcielony do królewskiej armii. Rumpelsztyk chce pomóc synowi uniknąć bezsensownej wojny.

  • Sezon: 1 Odcinek: 9 - Biegun północny

   Emma stara się pomóc dwóm osieroconym dzieciom. Kobieta dobrze wie, co stanie się, gdy trafią pod kontrolę opieki społecznej, dlatego poszukuje ich biologicznego ojca. Tymczasem w krainie bajek, Jaś i Małgosia zostają porzuceni przez ojca. Pomoc rodzeństwu oferuje Zła Królowa… naturalnie jej oferta nie jest bezinteresowna.

  • Sezon: 1 Odcinek: 10 - 7:15 rano

   Mary Margaret i David w dalszym ciągu borykają się ze swoją niespełnioną miłością. Regina prosi Emmę, aby ta przyjrzała się obcemu, który pojawił się w mieście. Tymczasem w baśniowym świecie Królewna Śnieżka ma złamane serce, gdy dowiaduje się o ślubie Księcia z córką króla Midasa.

  • Sezon: 1 Odcinek: 11 - Owoc z zatrutego drzewa

   Sydney rekrutuje Emmę do pomocy w poszukiwaniu dowodów, które mogłyby obciążyć Reginę. Mary Margaret i David kontynuują swoje potajemne randki. W tym samym czasie w świecie bajek, Król Leopold, ojciec Śnieżki i mąż Złej Królowej, odnajduje magiczną lampę. Dżin, który zamieszkuje przedmiot, obiecuje spełnić trzy życzenia króla, te powinny jednak zostać wypowiedziane bardzo odpowiedzialnie.

  • Sezon: 1 Odcinek: 12 - Powierzchowność

   Dom pana Golda zostaje obrabowany. Emma obserwuję mężczyznę, gdy nabiera podejrzeń, że ten postanowił odnaleźć kryminalistę na własną rękę. Mary Margaret, Ruby i Ashley spędzają wspólnie babskie Walentynki. W krainie baśni Bella musi ratować swoje miasto przed niebezpieczeństwem.

  • Sezon: 1 Odcinek: 13 - What Happened to Frederick

   Targany wielkimi emocjami, David rozważa wyznanie Kathryn prawdy na temat związku z Mary Margaret, a tym samym zakończenia swojego pozbawionego miłości małżeństwa. Emma umawia się na spotkanie z tajemniczym nieznajomym. Tymczasem w bajkowym świecie Książę, który uciekł ze ślubnego kobierca, poszukuje Królewny Śnieżki.

  • Sezon: 1 Odcinek: 14 - Dreamy

   Leroy zakochuje się w zakonnicy, Astrid, w związku z czym pomaga Mary Margaret sprzedawać świece, z których zysk ma pomóc siostrom utrzymać się w Storybrooke. Emma bada okoliczności nagłego zniknięcia Kathryn. W krainie baśni, nowo narodzony krasnoludek, Marzyciel, zakochuje się we wróżce o imieniu Nova.

  • Sezon: 1 Odcinek: 15 - Red-Handed

   Emma stara się dociec, czy David zamordował swoją żonę Kathryn. Po tym jak Ruby rzuca pracę, Emma zatrudnia ją w charakterze asystentki, mając nadzieję, że pomoże byłej kelnerce w odkryciu sensu życia. Tymczasem w bajkowym świecie, Czerwony Kapturek snuje marzenia o prawdziwej miłości, kiedy wtem pojawia się spragniony krwi, rozszalały wilk.

  • Sezon: 1 Odcinek: 16 - Heart of Darkness

   Mary Margaret zostaje aresztowana za zamordowanie żony Davida. Kobieta wynajmuje pana Golda, aby pomógł jej w obecnej sytuacji. David idzie do doktora Hoppera, aby ten pomógł mu odzyskać utracone wspomnienia. W świecie baśni, Królewna Śnieżka zapomina o swojej prawdziwej miłości za sprawą eliksiru Rumpelsztyka. Śnieżka stara się zabić Złą Królową.

  • Sezon: 1 Odcinek: 17 - Hat Trick

   Prowadząc poszukiwania zaginionej Mary Margaret, Emma zostaje porwana przez szalonego kapelusznika. Tymczasem Zła Królowa, po raz ostatni zleca obdarzonemu wyjątkowymi umiejętnościami człowiekowi wyprawę do krainy baśni, aby wykraść pewien przedmiot od Królowej Kier.

  • Sezon: 1 Odcinek: 18 - The Stable Boy

   Emma nadal prowadzi wyczerpujące poszkiwania dowodów, które wskażą niewinność Mary Margaret w sprawie zamordowania żony Davida, Kathryn. Tymczasem w dawnej krainie baśni, zanim zło opanowało jej duszę, Regina musi dokonać wyboru czy zdradzić swoją matkę, Corę i wyjść za mąż z prawdziwej miłości czy zaręczyć się z królem i prowadzić dostatnie, ale pozbawione miłości życie. Ujawnione zostają fakty, za sprawą których Zła Królowa nienawidzi Śnieżki.

  • Sezon: 1 Odcinek: 19 - The Return

   Pan Gold usiłuje odkryć prawdziwą tożsamość Augusta, a Emma stara się skonfrontować Reginę z faktem zniknięcia Kathryn. David próbuje przeprosić i pogodzić się z Mary Margaret. Tymczasem w dawnej krainie baśni, Rumpelsztyk zgadza się podporządkować i zrobić co w jego mocy, jeśli jego synowi uda się znaleźć sposób na to, by bezpiecznie pozbawić go mocy i przywrócić do dawnej postaci kochającego ojca, jakim kiedyś był.

  • Sezon: 1 Odcinek: 20 - The Stranger

   August obiecuje oświecić Emmę i zabrać w podróż, która pokaże jej jak może pokonać Reginę i możliwie przejąć opiekę nad Henrym. Po powrocie Mary Margaret do pracy, Regina wprowadza w życie swój plan uwiedzenia Davida. Tymczasem w dawnej krainie baśni, zanim dosięgła jej klątwa Złej Królowej, Gepetto zgadza się na wzięcie udziału w planie mającym na celu uratowanie córki Śnieżki i Księcia, ale pod warunkiem, że będzie mógł również uratować swojego syna.

  • Sezon: 1 Odcinek: 21 - Apple Red as Blood

   Henry błaga Emmę, żeby pozostała w Storybrooke i kontynuowała walkę jako wybawicielka mieszkańców krainy baśni. Regina obmyśla plan, który pozwoli jej pozbyć się Emmy na zawsze. Tymczasem w dawnej krainie baśni, Śnieżka wzywa na pomoc swoich sojuszników. Mają oni pomóc w ocaleniu Księcia i pokonaniu Złej Królowej.

  • Sezon: 1 Odcinek: 22 - A Land Without Magic

   Henry pada ofiarą zaklęcia przeznaczonego dla Emmy, wobec czego Regina i Emma łączą siły we wspólnym poszukiwaniu lekarstwa, które uratuje mu życie. Tymczasem w krainie baśni, Książę stara się wyrwać ze szponów Złej Królowej. Aby ocalić Śnieżkę, dobija nawet targu z Rumpelsztykiem. Niestety jest nieświadomy, że na pomoc jest już za późno...

  • Sezon: 2 Odcinek: 1 - Broken

   Po tym jak klątwa zostaje złamana, mieszkańcy Storybrooke odzyskują wspomnienia z czasu, kiedy mieszkali w Zaczarowanym Lesie. Żeby zyskać przewagę nad Reginą, pan Gold sprowadza do miasta magię. W Zaczarowanym Lesie książę Philip budzi Aurorę i dowiaduje się, że jego towarzyszka - Mulan, musi zmierzyć się ze swoim największym wrogiem.

  • Sezon: 2 Odcinek: 2 - We Are Both

   Podczas gdy Regina nadal poszukuje sposobu na odzyskanie swoich magicznych mocy, David stara się odkryć miejsce pobytu Mary Margaret i Emmy. Siedmiu krasnoludków odkrywa, co dzieje się, gdy którykolwiek z mieszkańców próbuje przekroczyć granice miasteczka Storybrooke. Tymczasem w byłej Krainie Baśni, w miarę jak zbliża się dzień ślubu z królem Leopoldem, Regina spotyka człowieka zajmującego się magią, który obiecuje pomóc jej w uzyskaniu niezależności i wyrwaniu się ze szponów jej matki Cory.

  • Sezon: 2 Odcinek: 3 - Lady of the Lake

   Emma i Mary Margaret, z pomocą Mulan, Aurory oraz dzielnego rycerza Lancelota, starają się znaleźć portal, który pozwoli im wrócić do Storybrooke. Jednakże działanie ciemnych mocy zagraża ich bezpiecznemu powrotowi. Henry stara się namówić Jeffersona, żeby pogodził się ze swoją córką. Tymczasem, w dawnej Krainie Baśni, w przeddzień spotkania z matką Księcia, król George zatruwa Śnieżkę, a jedyne antidotum znajduje się w wodach Pani Jeziora.

  • Sezon: 2 Odcinek: 4 - The Crocodile

   Belle chcąc wymusić zmianę w zachowaniu pana Golda grozi mu swoim odejściem. Krasnoludki usiłują wydobywać pył wróżek ze Storybroockiej kopalni. Tymczasem w Zaczarowanym lesie Rumpelsztyk wyrusza na ratunek swojej żonie - Milah, która została porwana przez piratów.

  • Sezon: 2 Odcinek: 5 - The Doctor

   Podczas gdy Regina nadal stara się powstrzymać przed używaniem swojej magii, żeby odzyskać uczucia Henry’ego, zaczyna widzieć coś, co wydaje jej się być duchem z przeszłości. Kiedy Mary Margaret i Emma odkrywają samotnego ocalałego z masakry ogrów, Emma zaczyna kwestionować czy mówi on czy nie całą prawdę. Tymczasem, w byłej Krainie Baśni, Regina odkrywa, że nie udaje jej się nauczyć czarnej magii od mistrza ciemności, ponieważ coś z jej przeszłości powstrzymuje ją od używania magii na poczet zła.

  • Sezon: 2 Odcinek: 6 - Tallahassee

   Mary Margaret i Emma mają nadzieję powrócić do Storybrooke przy pomocy magicznego kompasu, który należy do krwiożerczego olbrzyma. Emma wraz z niegodnym zaufania kapitanem Hookiem wyruszają na poszukiwanie kompasu.

  • Sezon: 2 Odcinek: 7 - Child of the Moon

   W Storybrooke zostaje popełnione okrutne morderstwo. Główną podejrzaną o popełnienie tej krwawej zbrodni zostaje Ruby. W kopalni pod miastem Leroy znajduje skarb, który może pomóc Emmie i Mary Margaret.

  • Sezon: 2 Odcinek: 8 - Into the Deep

   Cora robi wszystko co w jej mocy, żeby wykraść kompas Mary Margaret i Emmie, starając się znaleźć wejście do Storybrooke. Tymczasem, żeby uchronić Henry’ego przed dalszym niebezpieczeństwem, Regina i pan Gold muszą narazić życie Davida, usiłując skontaktować go z Mary Margaret, żeby podać jej istotne informacje, które mogą pomóc jej i Emmie w powrocie przez portal do Storybrooke.

  • Sezon: 2 Odcinek: 9 - Queen of Hearts

   Dochodzi do starcia między Corą i Hookiem, a Mary Margaret i Emmą, podczas wyścigu o zdobycie kompasu, który wskaże jego posiadaczowi drogę do portalu do Storybrooke. A po drugiej stronie, Regina i pan Gold, zdesperowani by nie przepuścić Cory, wprowadzają do działania plan, którego celem jest zabicie każdego, kto wejdzie do portalu, co zagraża również życiu Mary Margaret i Emmy. Tymczasem, w dawnej Krainie Baśni, kapitan Hak udaje się do Krainy Czarów i spotyka z mściwą Królową Kier.