Architekt-pracoholik pewnego dnia znajduje pilota telewizyjnego, za pomocą którego może kierować swoim życiem: zatrzymywać je albo przewijać do przodu lub tyłu. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy urządzenie zaczyna szwankować.

Treść

Bohater komedii Columbia Pictures/Revolution Studios, „Klik: I Robisz, Co Chcesz”, Michael Newman (w tej roli Adam Sandler) to zapracowany architekt, który bardzo chce osiągnąć jak najwięcej. Pewnego razu Michael kupuje uniwersalnego pilota, dzięki któremu może sterować nie tylko swoim telewizorem czy wieżą, ale niemal całym swoim życiem.

Zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Właśnie tak, ponieważ wkrótce zaawansowane technologicznie urządzenie zaczyna kontrolować Michaela na sposoby, o jakich mu się nie śniło.

Michael Newman (Adam Sandler) jest żonaty z piękną Donną (Kate Beckinsale). Para ma dwójkę wspaniałych dzieci, Bena (Joseph Castanon) i Samanthę (Tatum McCann). Niestety Michael nie widuje ich często, gdyż do późna pracuje w firmie architektonicznej, łudząc się, że niewdzięczny szef (David Hasselhoff) w końcu doceni jego zasługi i zaproponuje mu spółkę.

Gdy Michael wreszcie uwolni się od problemów w pracy, będzie mógł poświęcić więcej uwagi żonie i dzieciakom. Tak sobie przynajmniej obiecuje.

Po kolejnym wieczorze spędzonym w pracy Michael jest tak zmęczony i zdenerwowany, że nie pamięta, którym z pilotów wyłączyć telewizor. Udaje się więc na zakupy w poszukiwaniu pilota uniwersalnego. W sklepie ze sprzętem domowym przypadkiem trafia na zaplecze, gdzie ekscentryczny sprzedawca Morty (Christopher Walken) wręcza mu eksperymentalny, podrasowany gadżet, który z pewnością odmieni jego życie.

Morty nie żartował. Teraz Michael panuje nad sytuacją, mogąc uruchomić każde urządzenie domowe jednym przyciskiem.

Ale pilot ma też inne, bardziej zadziwiające funkcje. W niewyjaśniony sposób może stłumić szczekanie Sundance, psa Newmanów, a nawet przewinąć do przodu kłótnię Michaela z żoną.

Nowa zabawka fascynuje, a zarazem trochę denerwuje Michaela. Newman decyduje się ponownie odwiedzić Morty’ego, faceta, który sprzedał mu ów tajemniczy gadżet. Morty oświadcza Michaelowi, że przecież dostał to, czego chciał – pilota uniwersalnego pozwalającego mu kontrolować jego świat. Przed wielkimi ze zdziwienia oczami Michaela Morty demonstruje bardziej zadziwiające właściwości urządzenia, na przykład funkcję pozwalającą na podróże w czasie w obrębie swojego życia, przy różnych prędkościach.

Michael szybko uzależnia się od nowego rodzaju władzy, dzięki której dosłownie może mieć ciastko i je zjeść.

Ale zanim zda sobie sprawę z całej sytuacji, to pilot zacznie programować jego, a nie odwrotnie. Pomimo usilnych prób, przestraszonemu Michaelowi nie udaje się powstrzymać gadżetu od decydowania, których wydarzeń doświadczy w życiu, a które go ominą. Dopiero wtedy zacznie naprawdę doceniać życie i akceptować je, z jego wzlotami i upadkami.

Columbia Pictures i Revolution Studios przedstawiają produkcję Happy Madison/Original Film, komedię „Klik: I Robisz, Co Chcesz”. W rolach głównych Adam Sandler, Kate Beckinsale, Christopher Walken, Henry Winkler, David Hasselhoff, Julie Kavner i Sean Astin. Reżyseria: Frank Coraci. Scenariusz: Steve Koren i Mark O’Keefe. Produkcja: Adam Sandler, Jack Giarraputo, Neal H. Moritz, Steve Koren i Mark O'Keefe. Producenci wykonawczy: Barry Bernardi i Tim Herlihy. Zdjęcia: Dean Semler, ACS/ASC. Scenografia: Perry Andelin Blake. Montaż: Jeff Gourson. Koproducent: Tania Landau. Kostiumy: Ellen Lutter. Charakteryzacja: Rick Baker. Muzyka: Rupert Gregson-Williams.

Twórcy

FRANK CORACI (Reżyseria). Klik: I Robisz, Co Chcesz to już kolejny film, przy którym Coraci współpracuje z Adamem Sandlerem oraz producentem Jack Giarraputo. Ich wcześniejsze wspólne projekty to: Polowanie na Druhny (The Wedding Crashers) oraz Kariera Frajera (The Waterboy).

W barwach swojej własnej firmy producenckiej Spankynyce Films, Coraci wyreżyserował i wyprodukował W 80 Dni Dookoła Świata (Around the World in 80 Days), gdzie wystąpiła cała plejada gwiazd: Jackie Chan, Steeve Coogan, Jim Broadbent, Kathy Bates, Luke i Owen Wilson oraz Arnold Schwarzenegger.

Pierwszym niezależnym filmem reżysera był Wyrok za Niewinność (Murdered Innocence), do którego także napisał scenariusz.

Karierę Coraci rozpoczął jako reżyser filmów podróżniczych.

STEVE KOREN (Scenariusz/ Produkcja) we wczesnym etapie kariery pisał scenariusz do programu Saturday Night Live, który przyniósł mu kilka nominacji do Nagrody Emmy i umożliwił współpracę z takimi komikami jak Mike Myers, Adam Sandler, Chris Rock, Molly Shannon czy Will Ferrell.

Koren jest autorem scenariusza do filmu Odlotowy Duet (A Night at the Roxbury), gdzie wystąpili Will Ferrell oraz Chris Kattan, Superstar z Willem Ferrellem i Molly Shannon oraz do przeboju Bruce Wszechmogący (Bruce Almighty) z Jimem Carrey’em. Jego kolejne scenariusze są obecnie realizowane przez kilka dużych wytwórni filmowych.

MARK O’KEEFE (Scenariusz/ Produkcja) jest autorem scenariusza do programu telewizyjnego Davida Lettermana. Wspólnie ze Steve Korenem O’Keefe napisał i wyprodukował film Bruce Wszechmogący (Bruce Almighty).

ADAM SANDLER (Produkcja) – patrz: biografia w sekcji „OBSADA”.

JACK GIARRAPUTO (Produkcja) wyprodukował takie przeboje jak: Od Wesela Do Wesela (The Wedding Singer), Kariera Frajera (The Waterboy), Super Tata (Big Daddy), Dwóch Gniewnych Ludzi (Anger Management) i 50 Pierwszych Randek (50 First Dates), których gwiazdą był Adam Sandler. Wraz z Sandlerem Giarraputo jest właścicielem firmy producenckiej Happy Madison.

Ostatnio Giarraputo i Sandler wyprodukowali obrazy: Benchwarmers, gdzie zagrali Rob Schneider, David Spade i Jon Heder oraz Wykiwać Klawisza (The Longest Yard) z Sandlerem, Chrisem Rockiem i Burtem Reynoldsem.

RUPERT GREGSON-WILLIAMS (Muzyka) jest kompozytorem ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak: animowany przebój Skok Przez Płot (Over the Hedge), Zakopana Betty (Undertaking Betty), Hotel Ruanda (Hotel Rwanda), który przyniósł mu europejską nagrodę dla najlepszego kompozytora, Pechowe Tournee (The Night We Called it a Day), Skok Życia (Crime Spree), Czego Pragnie Dziewczyna (What a Girl Wants), Duch na Blokowisku (The Urban Ghost Story) i Marzenia do Spełnienia (Thunderpants). Gregson-Williams jest także producentem ścieżek dźwiękowych do obrazów: Król Artur (King Arthur), Huragan (Storm), Mrówka Z (Antz), Książę Egiptu (Prince of Egypt), Muppety z Kosmosu (Muppets form Space) oraz Mustang z Dzikiej Doliny (Spirit: Stallion of the Cimarron). Jego kompozycje przyniosły mu nominację do Nagrody Emmy.

Więcej informacji

Proszę czekać…