Omen 1976

The Omen

Przyszedł na świat o szóstej rano, szóstego dnia szóstego miesiąca. Nadejście Armageddonu, ostatecznej i rozstrzygającej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, nastąpi, zgodnie z przepowiednią Apokalipsy, wraz z narodzinami syna Szatana - w ludzkiej postaci. Niezdolny do przekazania swojej żonie Katherine (Lee Remick)… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 2 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Gregory Peck
jako Robert Thorn
Lee Remick
jako Katherine Thorn
David Warner
jako Keith Jennings
Billie Whitelaw
jako Pani Baylock
Harvey Stephens
jako Damien Thorn
Patrick Troughton
jako Ojciec Brennan
Martin Benson
jako Ojciec Spiletto
Robert Rietty
jako Mnich
Tommy Duggan
jako Kapłan
John Stride
jako Psychiatra
Anthony Nicholls
jako Dr Becker
Holly Palance
jako Młoda niania

Fabuła

Przyszedł na świat o szóstej rano, szóstego dnia szóstego miesiąca. Nadejście Armageddonu, ostatecznej i rozstrzygającej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, nastąpi, zgodnie z przepowiednią Apokalipsy, wraz z narodzinami syna Szatana - w ludzkiej postaci. Niezdolny do przekazania swojej żonie Katherine (Lee Remick) tragicznych wieści o ich dziecku, które urodziło się martwe, amerykański dyplomata Robert Thorn (Gregory Peck) uznaje za swojego syna sierotę, którego matka zmarła przy porodzie. Szczegóły narodzin chłopca pozostają tajemnicą. Kiedy Damian dorasta, staje się oczywiste, że nie jest on zwyczajnym dzieckiem. Gdy następują tajemnicze zgony i dziwne ostrzeżenia, Robert Thorn powoli staje się świadom odrażającego zła, czującego się za niewinną twarzyczką dziecka i znaczenia znamienia w kształcie liczby 666. Anonimowy

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, włochy, policja, przemoc zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1976-06-25 (świat), 2001-05-21 (dvd)
Kraj produkcji
Wielka Brytania, USA
Inne tytuły
The Antichrist (USA) (tytuł roboczy)
The Birthmark (USA) (tytuł roboczy)
Omen I (tytuł niezdefiniowany)
Omen I: The Antichrist (tytuł niezdefiniowany)
Omen I: The Birthmark (tytuł niezdefiniowany)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
111 minut
Budżet
2 800 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 4 powiązane

Komentarze 6

Avatar square 200x200

tropical

Numer dwa wśród horrorów (po Egzorcyście). Film o Szatanie, wszystko dzieje się wokół niego, ale sam nie bierze zbyt wielkiego udziału w wydarzeniach i to jest największą zaletą fabuły. Gregory Peck troszkę "przytłacza" swoją osobą całe widowisko, odnosi się wrażenie, że to film o nim i jego przygodach, a nie szatanie. Muzyka robi wrażenie, jest dobrze dopasowana tematycznie do filmu. Warto obejrzeć.

Movieman 7

7/10 – Scena na cmentarzu kapitalna: http://www.youtube.com/watch?v=YG1JCgautJc

A sam film oczywiście klasyk. Może i nie robi już takiego wrażenia jak za dzieciaka, ale nadal ma momenty, przy którym pojawia się na ciele gęsia skórka.

Anonimowy

Mocny i sugestywny horror. – Znakomicie budowane napięcie. Wspaniała muzyka Jerry Goldsmith’a, za którą uzyskał Oscara.

pablo75 Anonimowy 8

Obok "Egzorcysty",to najlepszy horror zrobiony w latach 70-tych. Pod każdym niemal względem,tak jak już napisałeś-napięcie,muzyka. Ja bym dodał jeszcze jedną,ważną moim zdaniem rzecz-aktorstwo.

WielkiBialyKrolik

P.O.L.E.C.A.M. – Kto jeszcze nie widział, to zachęcam, a kto już zapoznał się z tą pozycją może ją sobie odświeżyć. Plus przede wszystkim za klimat, świetna gra aktorów, muzyka (Duży +), reżyser naprawde świetnie się spisał. Osobiście nie lubie jak powstają remake`i takich filmów, ten z 2006 roku nie zachwyca zbytnio, Myślę, że może mieć tu również znaczenie czas, lata które upływają zacierają trochę ten klimat z wersji pierwotnych, szkodzące bardzo często im. Ale np. w przypadku The Hills Have Eyes I , remake był zdecydowanie lepszy.

drgoebbels 10

666/10 – Rewelacyjna super produkcja ! To już klasyk

Współtworzą