Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Joel Schumacher |
6,7
|
|
William M. Elvin
(asystent)
|
||
Alan Edmisten
(asystent)
|
||
Eric Oliver
(asystent)
|
||
Darrell Woodard
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Angela Barnes
(asystent-stażysta)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Akiva Goldsman |
7,3
|
|
John Grisham
(powieść)
|
||
Sharron Reynolds
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
John Grisham
producent
|
||
Hunt Lowry
producent
|
||
Arnon Milchan
producent
|
||
Michael G. Nathanson
producent
|
||
William M. Elvin
współproducent
|
||
Bill Johnson
kierownik produkcji
|
||
Derek Wade
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Yvonne Yaconelli
nadzorca produkcji
|
||
A. Welch Lambeth
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Sandra Bullock
Ellen Roark
|
7,7
|
|
Samuel L. Jackson
Carl Lee Hailey
|
8,0
|
|
Matthew McConaughey
Jake Tyler Brigance
|
7,8
|
|
Kevin Spacey
Rufus Buckley, prokurator okręgowy
|
8,1
|
|
Brenda Fricker
Ethel Twitty
|
||
Oliver Platt
Harry Rex Vonner
|
6,9
|
|
Charles S. Dutton
Ozzie Walls, szeryf
|
6,9
|
|
Ashley Judd
Carla Brigance
|
7,1
|
|
Patrick McGoohan
Omar Noose, sędzia
|
7,0
|
|
Donald Sutherland
Lucien Wilbanks
|
7,8
|
|
Kiefer Sutherland
Freddie Lee Cobb
|
7,2
|
|
Tonea Stewart
Gwen Hailey
|
||
RaéVen Kelly
Tonya Hailey
|
||
Darrin Mitchell
Skip Hailey
|
||
LaConte McGrew
Slim Hailey
|
||
Devin Lloyd
Willie Hailey
|
||
John Diehl
Tim Nunley
|
||
Chris Cooper
Dwayne Powell Looney, zastępca szeryfa
|
7,2
|
|
Nicky Katt
Billy Ray Cobb
|
||
Doug Hutchison
James Louis "Pete" Willard
|
8,0
|
|
Kurtwood Smith
Stump Sisson
|
||
Tim Parati
Winston
|
||
Mark W. Johnson
Willie Hastings, zastępca szeryfa
|
||
Beth Grant
Cora Mae Cobb
|
||
Joe Seneca
Isaiah Street, wielebny
|
||
Anthony Heald
Dr Wilbert Rodeheaver
|
||
Thomas Merdis
Ollie Agee, wielebny
|
||
Alexandra Kyle
Hannah Brigance
|
||
Terry Loughlin
Przewodniczący ławy przysięgłych
|
||
Andy Stahl
Oporny sędzia przysięgły
|
||
Joe Bullen
Joe Frank Perryman
|
||
Lorraine Middleton
Blondwłosa sędzia przysięgła
|
||
Graham Timbes
Sędzia przysięgły
|
||
Jonathan Hadary
Norman Reinfield
|
||
Benjamin Mouton
Członek Ku Klux Klanu podkładający bomby
|
||
Byron Jennings
Brent Musgrove
|
||
Patrick Sutton
Nastoletni bojownik
|
||
Greg Lauren
Taylor
|
||
Danny Nelson
Bud Twitty
|
||
Mike Pniewski
Tatum, zastępca szeryfa
|
||
Elizabeth Omilami
Kobieta wściekła na Ku Klux Klan
|
||
Lukas Cain
Syn Looney'a
|
||
Stacy Rae Toyon
Żona Looney'a
|
||
Wayne Dehart
Claude
|
||
Helen E. Floyd
Kelnerka w "Claude's"
|
||
David Brian Williams
Klient w "Claude's"
|
||
Octavia Spencer
Pielęgniarka opiekująca się Roark
|
6,3
|
|
Rebecca Koon
Dell
|
||
James M. Crumley Jr.
Mackenvale, strażnik
|
||
Jim Ritchie
Tom Hardy
|
||
Perry Ritchie
Sarah Hardy
|
||
Mike McLaren
Administrator w Whitfield
|
||
Tim Monich
Fink, wielebny
|
||
Leonard L. Thomas
Mężczyzna w składzie drewna
|
||
Brance H. Beamon
Kamerdyner Noose'a
|
||
Mildred J. Gilbreath
Gosposia Noose'a
|
||
Will Crapps
Pastor
|
||
David U. Hodges
Woźny sądowy
|
||
Maggie Wade Dixon
Prezenterka telewizyjna
|
||
Russell Hambline
Bates, starzec
|
||
Robert Chapman
Młody rybak
|
||
Robert R. Bell Jr.
Rybak
|
||
Tommy McCullough
Stary rybak
|
||
Ryk St. Vincent
Zastępca szeryfa
|
||
Bettina Rose
Evelyn, sekretarka Buckleya
|
||
Linda Calvin Johnson
Sugar
|
||
Terrance Freeman
Zastępca szeryfa w sądzie
|
||
Alice Julius-Scott
Kobieta należąca do Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej
|
||
William Truly Jr.
Mężczyzna należący do Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej
|
||
Walter L. Hutchins
Mężczyzna należący do Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej
|
||
Jerry Hunt
John, pracownik firmy elektrycznej
|
||
Howard Ballou
Reporter w pobliżu Hastingsa
|
||
Todd Demers
Reporter w pobliżu Jake'a
|
||
Stephanie Strickland
Stephanie, reporterka w pobliżu Buckleya
|
||
Kim Hendrix
Kim, reporterka w pobliżu Buckleya
|
||
Rob Jay
Reporter w pobliżu Buckleya
|
||
Sherri Hilton
Reporterka w pobliżu Jake'a
|
||
Steve Coulter
Członek Ku Klux Klanu
|
8,0
|
|
Jackie Stewart
Komendant straży pożarnej
|
||
Rosebud Dixon-Green
Kobieta na wiecu
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Sheryl Clark
Osoba na galerii w sali sądowej / Świadek strzelaniny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eva Ford
Mieszkanka miasta / Obserwatorka na sali sądowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stuart Greenwell
Zaniepokojony sąsiad (niewymieniony w czołówce)
|
||
Justin Mabry
Osoba biorąca udział w zamieszkach (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lorin Moore
Stały klient w barze (niewymieniony w czołówce)
|
||
M. Emmet Walsh
Dr Willard Tyrell "W.T." Bass, psycholog obrony (niewymieniony w czołówce)
|
6,8
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Peter Menzies Jr.
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Chris Centrella
(główna pomoc techniczna)
|
||
Dean M. King
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Hugh McCallum
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Elliot Goldenthal | ||
Kostiumy | Ocena | |
Ingrid Ferrin | ||
Fran Allgood | ||
Celeste Cleveland | ||
Rudolph Garcia | ||
Christine Orth | ||
Peggy Penamon | ||
Diana Wilson | ||
Tom Numbers
(mężczyźni)
|
||
Pamela Wise
(nadzorca kostiumów)
|
||
Joel Voorhies
(garderoba asystent: Sandra Bullock)
|
||
Wendy M. Craig
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
William Steinkamp |
7,0
|
|
Michael T. Wilson
(dodatkowy)
|
||
Debra L. Tennant
(asystent)
|
||
Robert W. Steinkamp
(asystent)
|
||
Joëlle Taar
(asystent)
|
||
Mo Henry
(montażysta negatywu)
|
||
Bob Putynkowski
(laborant-opisywacz)
|
||
Jason O'Donovan
(czołówka filmu) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Jonathan Sheffer
dyrygent
|
6,0
|
|
Robert Elhai
aranżer
|
||
Elliot Goldenthal
aranżer
|
||
Deniz Hughes
aranżer (dodatkowy)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Ben Nye III
nadzorca charakteryzacji
|
||
Marietta Carter-Narcisse
główny charakteryzator
|
||
Pamela S. Westmore
charakteryzator osobisty: Sandra Bullock
|
||
Ramsey Scott
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Janine Thompson
główny stylista
|
||
Robert L. Stevenson
fryzjer
|
||
Gloria Belz
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Linda Boykin-Williams
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandy Jo Johnston
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Larry Fulton
scenograf
|
8,0
|
|
Richard Toyon
dyrektor artystyczny
|
||
James F. Truesdale
dyrektor artystyczny (asystent)
|
8,0
|
|
Dorree Cooper
dekorator wnętrz
|
||
Keith P. Cunningham
projektant wnętrz
|
8,0
|
|
Maya Shimoguchi
projektant wnętrz
|
7,0
|
|
John H. Samson
koordynator konstrukcji
|
||
Stephen Andrew Schwartz
główny konstruktor dekoracji
|
||
Brad Einhorn
główny rekwizytor
|
||
Joel McKee
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Andrew M. Siegel
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Asahel Cooper
rekwizytor
|
||
Kevin Coyle
rekwizytor
|
||
Thomas Gilbert
rekwizytor
|
||
David Ronan
rekwizytor
|
||
David Weathers
rekwizytor
|
||
Don W. Wegner
rekwizytor
|
||
Ronald Cox
twórca rekwizytów
|
||
Larry Clark
główny malarz
|
||
Lucy Weber
malarz
|
||
Francis N. 'Lucky' Costello
malarz (rezerwowy)
|
||
Gary Metzen
architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dayton Castleman
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Cazanov
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Denering
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert L. Girard
koordynator konstrukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mary Goodson
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeffrey McMahon
główny architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael W. Moore
twórca rekwizytów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael A. Wells
twórca rekwizytów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Williams
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Adam Jenkins
mikser ponownego nagrania
|
||
Chris Jenkins
mikser ponownego nagrania
|
||
Mark Smith
mikser ponownego nagrania
|
||
John Michael Fanaris
koordynator efektów dźwiękowych
|
||
Blake Marion
koordynator efektów dźwiękowych
|
||
Joe Divitale
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Gordon Ecker
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Steve Mann
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Donald L. Warner Jr.
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Bernard Weiser
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Roland N. Thai
projektant dźwięku
|
||
Petur Hliddal
mikser
|
||
John Leveque
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Steven Gerrior
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Robert Bradshaw
montaż dialogów
|
||
Gordon Davidson
montaż dialogów
|
||
David Kern
montaż dialogów
|
||
Kimberly Ellen Lowe
montaż dialogów
|
||
Bruce Stambler
montaż dialogów
|
||
Hilda Hodges
imitator dźwięku
|
||
John Roesch
imitator dźwięku
|
||
Mary Jo Lang
mikser imitacji
|
||
Shawn Sykora
nadzorujący montaż imitacji
|
||
Lee Lemont
montaż imitacji
|
||
Gary Mundheim
montaż imitacji
|
||
Piero Mura
montaż imitacji
|
||
Steven D. Williams
montaż imitacji
|
||
Fred Stafford
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Zack Davis
montaż postsynchronu
|
||
Joe Dorn
montaż postsynchronu
|
||
Lori Martino
montaż postsynchronu
|
||
Shawn Egan
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Carl Fischer
mikrofoniarz
|
||
D.G. Fisher
okablowanie
|
||
Joel Iwataki
mikser muzyki
|
||
Michael Connell
montaż muzyki
|
||
Denise Murray
montaż muzyki (asystent)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Steve Galich
koordynator efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Dominik Dugandzic
efekty specjalne
|
||
Howard Allen Richardson
efekty specjalne
|
||
Ray Svedin
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Scott Mobley
technik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Wolf
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Mali Finn
dobór obsady
|
||
Shirley Fulton Crumley
dodatkowy dobór obsady
|
||
Regina Romain
dodatkowy dobór obsady
|
||
Emily Schweber
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jo Doster
dobór lokalizacji
|
||
Mickey Gilbert
koordynator kaskaderów
|
||
Lance Gilbert
kaskader
|
||
Troy Gilbert
kaskader
|
||
Robert Presley
operator steadicam
|
7,0
|
|
Robert Presley
operator kamery
|
7,0
|
|
Randy Feemster
operator kamery
|
||
Jacqueline J. Nivens
operator kamery (asystent)
|
||
Bill McConnell Jr.
operator kamery (asystent)
|
||
Richard Mosier
prowadzący ostrość
|
||
William McConnell
prowadzący ostrość
|
||
Douglas S. Holgate
prowadzący ostrość (zdjęcia lotnicze)
|
||
Tom Anderson
mistrz oświetlenia (asystent)
|
||
Dennis J. Lootens
oświetlenie
|
||
Kevin Murphy
oświetlenie
|
||
Jeff Kluttz
oświetlenie (główna pomoc techniczna)
|
||
Christine M. Loss
fotosista
|
||
Andrew Adamson
nadzorca efektów wizualnych
|
8,0
|
|
Liz Radley
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Don Lee
zecer
|
||
Scott Elias
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Anna M. Elias
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Julianna Arenson
księgowy produkcji
|
||
Janette Evans
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Susan Giordano
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Mark Sayles
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
pilot helikoptera
|
||
Boone Narr
treser zwierząt
|
||
Anthony Goldschmidt
projekt czołówki
|
||
Thomas McCollum
konsultant (techniczny: wojsko)
|
||
Christian J. Fletcher
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian J. Fletcher
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Barrett
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Hollis Hill
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlton Holder
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Waddell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eddie L. Watkins
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Byrne
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Oscar Gomez
oświetlenie (główna pomoc techniczna) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michelle Madison
operator kamery (dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
John T. Martin
oświetlenie (główna pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rex Anson Rhorer
oświetlenie (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Wycoff
oświetlenie (technik) (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Alfred
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Ashley
dubler: Patrick McGoohan (niewymieniony w czołówce)
|
||
Neill Calabro
Kevin Spacey / dubler: Chris Cooper (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Daly
księgowy postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jerry Lousteau
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Danny Vinson
dubler (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
S. Denise Wax
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…