Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
John Ford | ||
Robert Montgomery
(niewymieniony w czołówce)
|
||
James Curtis Havens
(druga ekipa)
|
||
Edward O'Fearna
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
William L. White
(książka)
|
||
Frank Wead | ||
Jan Lustig
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Cliff Reid
współproducent
|
||
John Ford
producent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gilbert Kurland
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Robert Montgomery
Por. John Brickley
|
||
John Wayne
Por. "Rusty" Ryan
|
8,2
|
|
Donna Reed
Por. Sandy Davyss
|
10
|
|
Jack Holt
Gen. Martin
|
||
Ward Bond
"Boats" Mulcahey C.B.M.
|
||
Marshall Thompson
Chor. "Snake" Gardner
|
||
Paul Langton
Chor. "Andy" Andrews
|
||
Leon Ames
Mjr James Morton
|
||
Arthur Walsh
Jones, marynarz
|
||
Donald Curtis
Głos w radio / Por. "Shorty" long
|
||
Cameron Mitchell
Chor. George Cross
|
||
Jeff York
Chor. Tony Aiken
|
||
Murray Alper
"Slug" Mahan T.M. 1c
|
||
Harry Tenbrook
"Squarehead" Larsen SC 2c
|
||
Jack Pennick
"Doc"
|
||
Alex Havier
"Benny" Lecoco ST 3c
|
||
Charles Trowbridge
Adm. Blackwell
|
||
Robert Barrat
Generał
|
||
Bruce Kellogg
Elder Tompkins M.M. 2c
|
||
Tim Murdock
Chor. Brant
|
||
Louis Jean Heydt
"Ohio"
|
||
Russell Simpson
"Dad" Knowland
|
||
Vernon Steele
Doktor armii
|
||
Philip Ahn
Sanitariusz wojskowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Barclay
Oficer marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Al Bridge
Podpułkownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Betty Blythe
Żona oficera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Danny Borzage
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Bruggeman
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Carlisle
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jane Crowley
Żona oficera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruce Carruthers
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tony Carson
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Cheatham
Komandor porucznik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fred Coby
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roger Cole
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Henry H. Daniels Jr.
Marynarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
William B. Davidson
Kierownik hotelu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Dods
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
William 'Red' Donahue
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Blake Edwards
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Eldredge
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Epper
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim Farley
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Ferguson
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Almeda Fowler
Żona oficera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Tung Foo
Azjatycki barman (niewymieniony w czołówce)
|
||
Wallace Ford
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Art Foster
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Duke Green
Torpedowy na łodzi PT-41 (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sherry Hall
Major marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Homans
Barman w hotelu Manila (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stubby Kruger
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Kirby
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Kruger
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Lee
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leota Lorraine
Żona oficera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Luden
Kapitan lotnictwa marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Magill
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Magrill
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eve March
Pielęgniarka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kermit Maynard
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Merrill McCormick
Ranny oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank McGrath
Brodaty starszy bosman sztabowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leonard Mellin
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Forbes Murray
Kapitan marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Mower
Oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Neff
Członek załogi / Szyper łodzi podwodnej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Emmett O'Connor
Barman z Silver Dollar (niewymieniony w czołówce)
|
||
Wedgwood Nowell
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franklin Parker
Oficer marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Roy
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joey Ray
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan Quigg
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Reginald Simpson
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phil Schumacher
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leslie Sketchley
Sanitariusz marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Strong
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Stoney
Członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sammy Stein
Sammy, członek załogi łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Steers
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bob Thom
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roy Thomas
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Thorne
Mężczyzna w biurze admirała (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Trent
Oficer na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Tyler
Kapitan na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emmett Vogan
Doktor marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Billy Wilkerson
Sierż. Smith (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Joseph H. August
(kierownik zdjęć)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Herbert Stothart | ||
Alberto Colombo
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Yvonne Wood
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Douglass Biggs | ||
Frank E. Hull | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Sam Palo
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Malcolm Brown
dyrektor artystyczny
|
||
Cedric Gibbons
dyrektor artystyczny
|
||
Edwin B. Willis
dekorator wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
James Z. Flaster
mikser efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Z. Flaster
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Shirley
mikser efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Shirley
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Newell Sparks
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Newell Sparks
mikser efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
William Steinkamp
mikser efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
William Steinkamp
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Steinore
efekty dźwiękowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
John A. Williams
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
John A. Williams
mikser efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
M.J. McLaughlin
mikser muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Herbert Stahlberg
mikser muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
A. Arnold Gillespie
efekty specjalne
|
||
Donald Jahraus
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Jack Stoney
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…