• W stronę Słońca (2007)

W stronę Słońca (2007) — 12

Z Ziemi wyrusza statek kosmiczny Ikarus II, który po tajemniczym zniknięciu swego poprzednika jest ostatnią nadzieją ludzkości na ponowne przebudzenie słońca. Niestety w trakcie lotu dochodzi do pomyłki nawigatora i...

Temat wątku - Wybitne dzieło z gatunku science-fiction.

• 21x30 kibtv7

Ronaldinho

Reputacja: *

Jestem pod wiekiem, a nawet ogromnym wrażeniem. Sam temat filmu nie mógł się obyć bez choćby jednego skojarzenia z innymi filmami. Jednakże udało się zrobić fabułę, która bynajmniej nie kopiuje żadnego z klasyków sci-fi, są lekkie nawiązania, no ale ich się po prostu nie dało uniknąć, za dużo wcześniej filmów o tej tematyce powstało. Fajna rzecz, można się po zastanawiać, dlaczego słońce zaczęło gasnąć, bo tak naprawdę to od dziś za jakieś 10 mld ma zgasnąć. Od początku świetnie nakreślona atmosfera podróży w kosmos, jak w “Star Treku” lub “Odysei kosmicznej”, a gdzieś tak od połowy bardzo dobre kino sci-fi przeistacza się w paranoiczny thriller sci-fi. Czułem grozę, większą niż w niejednym dobrym horrorze. Ten wyśmienity klimat odosobnienia, podobny jaki udało się stworzyć Boyle’owi przy “28 dni później”. Do tego jak zawsze doskonały Cillian Murphy i bardzo dobre wykonanie techniczne, świetne ujęcia ze słońcem w tle.

Ocena: 9/10

...:::4 8 15 16 23 42:::...
      mikolaj.chodkowski@fdb.pl <---- jeśli brakuje galerii, zwiastuna lub chcesz się skontaktować, napisz na ten adres.

• 21x30 kc7ej7

regoat

popieram, film jest swietny, jeden z lepszych filmow s-f jaki nakrecono, no i ten klimat

• 21x30 k1zstv

Darth_­Artur

A oglądaliście Event Horizon ? Mi się bez przerwy z tym kojarzył, ale pod względem klimatu dużo słabszy niż Event Horizon. Za to jeśli chodzi o efekty i ogólnie wizualność to Sunshine wygrywa.

This is our way of life
      A life that was born free
      To follow orders how to live
      Was never meant to be

• 21x30 kc7ej7

regoat

ogladalem, nie widze kompletnie podobienstw do tamtego flmu w klimacie, a jest porownywany z nim jedynie ze obydwa dzieja sie na statku.

• 21x30 k1zstv

Darth_­Artur

regoat o 2009-01-31 16:10 napisał:
      ogladalem, nie widze kompletnie podobienstw do tamtego flmu w klimacie, a jest
      porownywany z nim jedynie ze obydwa dzieja sie na statku.

Weź mnie nie osłabiaj.

(Uwaga Spojlerowo będzie)

-oba filmy są o misji ratunkowej, fakt że cel jest inny, ale ogólna idea podobna,
      -w obu filmach nie ma łączności z ziemią,
      -w obu odkrywają drugi statek,
      -w obu I TU NAJWIĘKSZE PODOBIEŃSTWO jest nawiedzony ziom co chce innych zabić, nawet kurde podobni są do siebie,
      -w obu filmach jest ogólny problem odosobnionej załogi (ale to chyba w każdym filmie jest)
      Wymieniać dalej? Te filmy są bardzo podobne, tylko jak już mówiłem Sunshine jest ładniejsze.

This is our way of life
      Was never meant to be

• 21x30 kc7ej7

regoat

ej jezeli chcesz wyliczac taki mi kategoriami to owczywiscie, ale to mozna by bylo porownac tak wiekszosc filmow. wiekszosc filmow akcji sa na takie sasadzie krecone, filmy o milosci identyczny schemat

• 21x30 k1zstv

Darth_­Artur

regoat o 2009-01-31 18:03 napisał:
      ej jezeli chcesz wyliczac taki mi kategoriami to owczywiscie, ale to mozna by
      bylo porownac tak wiekszosc filmow. wiekszosc filmow akcji sa na takie sasadzie
      krecone, filmy o milosci identyczny schemat

No jeśli coś jest nazwane wybitnym dziełem to trzeba pod wszystkimi kategoriami przeanalizować. Wybitne dzieł to nie jest kolejny film akcji czy film miłosny. Dla mnie sunshine to nie jest wybitny film, to jest po prostu kolejny film sf, który jednak za dużo ściągał z innych filmów. Nie mówię że film jest zły, ale nie jest jakiś rewelacyjny.

Jeśli miałbym wskazać najlepszy film SF który powstał po 2000 roku to chyba było by to Serenity.

This is our way of life
      Was never meant to be

• 21x30 kc7ej7

regoat

A, wybitnym to nie byl, ale byl zaj….ty :D lubie go ogladac

Serenity :D no nie, przestan :) moglbyc niezly gdyby nie byl taki strasznie nudny :). koncowka filmu dopiero nabrala tempa. i nie mowie tu caly film musza byc wybuchy.

• 21x30 k1zstv

Darth_­Artur

Widać szukamy czegoś innego w filmach:)

This is our way of life
      Was never meant to be

• 21x30 k0falk

mysza_­007

Darth Artur o 2009-02-01 01:32 napisał:

Jeśli miałbym wskazać najlepszy film SF który powstał po 2000 roku to chyba było
      by to Serenity.

Wyspa była też dość dobra , ale to może tylko Scarlett Johansson przesłoniła mi rozum ;p….ale fajny film
      edit: dodałbym do tego Kroniki Riddicka i Pitch Black

Houston mamy problem....

• 21x30 k1zstv

Darth_­Artur

mysza_007 o 2009-02-02 18:39 napisał:

Wyspa była też dość dobra , ale to może tylko Scarlett Johansson przesłoniła
      mi rozum ;p….ale fajny film
      edit: dodałbym do tego Kroniki Riddicka i Pitch Black

Dopiero teraz tego edita zobaczyłem. Przyznam się, że nie widziałem kronik riddicka, (już pisałem nie raz o mojej niechęci do filmów z Dieslem). No ale widzę że dużo ludzi chwali ten film to postaram się jakoś na dniach nadrobić zaległość.
      A co to Pitch Black to dla mnie to jest słaby filmy, taki idealny wręcz przykład zmarnowanego potencjału. Też dlatego ze ja oczekuje czegoś innego po takich filmach, rozumiem że większość ludzi oczekuje po sf akcji czy jakiegoś napięcia, ale ja wole co innego.

This is our way of life
      Was never meant to be

• 21x30 k40tbh

Everblue

S-F jesli chodzi o fabule to wybija sie IPOSTOR
      .. jesli o klimat to tylko i wylaczenie BLADE RUNNER..

• 21x30 k0ai61

juskowiak

swietny film!