Avengers 8.1

Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji S.H.I.E.L.D, która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu globalnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje ludzi z niezwykłymi zdolnościami. Znajdą się w nim słynne postaci z uniwersum Marvela - Iron Man, Hulk, Thor, Kapitan Ameryka, Sokole Oko i Czarna Wdowa. Porozumienie w drużynie złożonej z takich indywidualności, nie będzie łatwe do osiągnięcia. Fury wie jednak, że tylko działając wspólnie, mogą ocalić świat przed zniszczeniem.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Joss Whedon 7.7
Lars P. Winther (asystent) -
Greg Hale (asystent) -
Waldemar Modestowicz (polski dubbing) 8.0
Julian Brain (asystent) -
Conor Kelly (asystent) (Nowy Jork) -
John Mahaffie (reżyser drugiej ekipy) -
Nick Satriano (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Brian Taylor (asystent) -
Adam T. Weisinger (asystent) (Nowy Jork) -
Sarah Lemon (asystent) -
Brian Relyea (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Joss Whedon
(również) (historia)
7.7
Zak Penn
(historia)
-
Stan Lee
(komiks)
10.0
Jack Kirby
(komiks)
10.0
Jan Jakub Wecsile (polskie dialogi) 8.0
Producenci
Średnia
Kevin Feige
producent
-
Alan Fine
producent wykonawczy
-
Avi Arad
producent wykonawczy
8.0
Louis D'Esposito
producent wykonawczy
-
Jon Favreau
producent wykonawczy
7.5
Victoria Alonso
producent wykonawczy
-
Jeremy Latcham producent wykonawczy -
Stan Lee
producent wykonawczy
10.0
Patricia Whitcher
producent wykonawczy
-
Cheryl Quarantiello kierownik produkcji -
Leeann Stonebreaker kierownik produkcji -
Paddy Cullen kierownik produkcji (druga ekipa) -
Don J. Hug nadzorca produkcji -
Nadia Paine nadzorca produkcji (Nowy Meksyk) -
Steve Demko nadzorca postprodukcji -
Kate Amer koordynator produkcji -
Taylor Benavides koordynator produkcji (asystent) -
Anna Burd koordynator produkcji (asystent) -
Alex Capaldi koordynator produkcji (asystent) -
Christie Kwan koordynator produkcji (druga ekipa) -
Brigette Lester koordynator produkcji -
Blake Babson koordynator postprodukcji -
Danielle Daly koordynator postprodukcji -
Aktorzy
Średnia
Robert Downey Jr.
Iron Man / Tony Stark
8.0
Chris Evans
Kapitan Ameryka / Steve Rogers
7.4
Mark Ruffalo
Bruce Banner / Hulk
7.1
Chris Hemsworth
Thor
7.4
Scarlett Johansson
Czarna Wdowa / Natasha Romanoff
7.9
Jeremy Renner
Clint Barton / Hawkeye
7.4
Tom Hiddleston
Loki
7.4
Clark Gregg
Phil Coulson, agent
7.0
Cobie Smulders
Maria Hill, agentka
6.5
Stellan Skarsgård
Prof. Erik Selvig
9.0
Samuel L. Jackson
Nick Fury
8.1
Gwyneth Paltrow
Pepper Potts
7.4
Paul Bettany
Jarvis (głos)
7.3
Alexis Denisof
Inny
-
Tina Benko
Naukowiec NASA
6.0
Jerzy Skolimowski
Georgi Luchkov (również) (polski dubbing)
7.0
Kirill Nikiforov Przebiegły zbir -
Jeff Wolfe
Wysoki zbir
-
M'laah Kaur Singh
Dziewczynka
-
Rashmi Rustagi
Kobieta z Kalkuty
-
Powers Boothe
Członek Światowej Rady Bezpieczeństwa
7.0
Jenny Agutter
Członkini Światowej Rady Bezpieczeństwa
7.0
Arthur Darbinyan
Członek Światowej Rady Bezpieczeństwa
-
Donald Li
Członek Światowej Rady Bezpieczeństwa
-
Evan Kole
Carrier BridgeTechs
-
Alicia Sixtos
Carrier BridgeTechs
-
Jesse Garcia
Carrier BridgeTechs
7.0
Maximiliano Hernández
Jasper Sitwell, agent
7.0
Dieter Riesle
Naukowiec na gali
-
Kenneth Tigar
Starszy mężczyzna, Niemiec
-
Walter Perez
Młody pilot
-
Harry Dean Stanton
Ochroniarz
8.0
Josh Cowdery
Konserwator
-
Ashley Johnson
Kelnerka
-
Katsumi Komatsu Dziewczyna z japońskiej rodziny -
Yumiko Komatsu Dziewczyna z japońskiej rodziny -
Momoko Komatsu Dziewczyna z japońskiej rodziny -
Robert Clohessy
Sierżant policji
7.0
Enver Gjokaj
Młody policjant
-
Fernanda Toker Kobieta w biurze -
Andrea Vecchio Reporterka wiadomości -
Robin Swoboda Reporterka wiadomości -
Brent McGee Pilot bez twarzy -
Jamie McShane
Rozmówca na uroczystości
7.0
Michael Zhang Rozmówca na uroczystości -
William Christopher Stephens
Rozmówca na uroczystości
-
Kelley Robins Rozmówczyni na uroczystości -
Romy Rosemont
Shawna Lynde
-
James Eckhouse
Senator Boynton
-
Stan Lee
Starszy mężczyzna w relacji TV
10.0
Thomas Roberts On sam -
Pat Kiernan On sam -
Lou Ferrigno
Hulk (głos) (niewymieniony w czołówce)
-
Mariusz Bonaszewski
Iron Man / Tony Stark (polski dubbing)
6.3
Paweł Ciołkosz
Kapitan Ameryka / Steve Rogers (polski dubbing)
9.0
Grzegorz Damięcki
Bruce Banner / Hulk (polski dubbing)
6.5
Łukasz Nowicki
Thor (polski dubbing)
5.7
Wiktoria Gorodeckaja
Czarna Wdowa / Natasha Romanoff (polski dubbing)
-
Marcin Przybylski
Clint Barton / Hawkeye (polski dubbing)
7.0
Marcin Bosak
Loki (polski dubbing)
5.0
Marcin Perchuć
Agent Phil Coulson (polski dubbing)
-
Anna Dereszowska
Maria Hill (polski dubbing)
6.5
Leon Charewicz
Erik Selvig (polski dubbing)
4.5
Krzysztof Stelmaszyk
Nick Fury (polski dubbing)
8.0
Magdalena Kumorek
Pepper Potts (polski dubbing)
6.8
Artur Dziurman
(polski dubbing)
8.0
Ignacy Gogolewski
(polski dubbing)
7.5
Przemysław Nikiel
(polski dubbing)
7.0
Grzegorz Kwiecień
(polski dubbing)
7.0
Arkadiusz Bazak
(polski dubbing)
7.5
Dariusz Odija
(polski dubbing)
7.0
Jillian Morgese
Kobieta w restauracji (niewymieniony w czołówce)
-
Joti Nagra
Kelnerka (niewymieniony w czołówce)
6.0
Zdjęcia
Średnia
Seamus McGarvey
(kierownik zdjęć)
7.0
David B. Nowell
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
9.0
John Janusek (główna pomoc techniczna) -
Tom Kerwick (główna pomoc techniczna) -
Ryan Carnahan (pomoc techniczna) -
Daniel Cocuzzo (pomoc techniczna) -
Morgan Davis (pomoc techniczna) -
Juergen Heinemann (pomoc techniczna) -
David Jarred (pomoc techniczna) -
Jason Jouver (pomoc techniczna) -
Evan Martinez (pomoc techniczna) -
Keith Nickoson (pomoc techniczna) -
Ian O'Neill (pomoc techniczna) -
Terry J. Sanchez (pomoc techniczna) -
Patrick Shelby (pomoc techniczna) -
Tristan Allen (pomoc techniczna) -
Joseph E. Myers (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Don Yockey (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Nick Zinobile (pomoc techniczna) (dodatkowy) (druga ekipa) -
Brad Shield (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
Michael Burgess (kierownik zdjęć) (dodatkowe zdjęcia) -
Kompozytorzy
Średnia
Alan Silvestri 7.8
Kostiumy
Średnia
Alexandra Byrne 9.0
Rhonney Greene (nadzorca kostiumów) (Nowy Jork) -
Angelique Paull (nadzorca kostiumów) -
Suzi Turnbull (nadzorca kostiumów) -
Aleah Ames -
Pablo Borges -
Rebecca DeNoewer (Cleveland) -
Alison Evans (Cleveland) -
Klara Farberov -
Jody Felz -
Kristi Hoffman -
Chris Newlander -
Joy Ramsay -
Jesse Trevino -
Gillian Waterman -
Peter White -
Lisa Wujick -
Karen Young -
Darryl Garcia Jr. (asystent) 8.0
Rob Overbeck (asystent) -
Amy Roth (asystent) (Nowy Jork) -
Adam Sabodish (asystent) -
Anna Seltzer (asystent) -
Ali Tycast (asystent) -
Mollie Kimball Whitson (asystent) -
Robert Wojewodski (asystent) -
Montaż
Średnia
Jeffrey Ford 8.0
Lisa Lassek -
Paul Rubell (dodatkowy) 9.0
Robert Malina (asystent) -
Peter Gvozdas (asystent) 8.0
Kiran Pallegadda (asystent) -
Robin Buday (asystent) -
Matthew Schmidt (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
John Blake nadzorca charakteryzacji -
Allan A. Apone
nadzorca charakteryzacji (asystent)
-
Jacquelyn Adamson charakteryzator -
Georgia Allen
charakteryzator
-
Jodi Byrne charakteryzator -
Katrina Francis charakteryzator -
Leslie Shayne Kohn charakteryzator -
Douglas Noe charakteryzator -
Christopher Patrick charakteryzator -
Viola Rock charakteryzator -
Keith Sayer charakteryzator -
Nicole Sortillon Amos charakteryzator -
Christopher Trujillo charakteryzator -
Sheila Trujillo-Gomez charakteryzator -
Corey Welk charakteryzator -
Heba Thorisdottir charakteryzator osobisty: Scarlett Johansson -
Sara Roybal charakteryzator (dodatkowy) -
Patricia Greer charakteryzator (dodatkowy) -
Ashlynne Padilla charakteryzator (asystent) -
Jennifer Bell nadzorca stylizacji -
Tijen Osman nadzorca stylizacji (druga ekipa) -
Merribelle Anderson nadzorca stylizacji (asystent) -
Jennifer Jane fryzjer -
Yvette Meely fryzjer -
Vanessa Sharp fryzjer -
Beka Wilson fryzjer -
Yesim 'Shimmy' Osman fryzjer osobisty -
Scenografia
Średnia
James Chinlund scenograf 8.0
Jann K. Engel dyrektor artystyczny -
Billy Hunter dyrektor artystyczny -
Victor J. Zolfo
dekorator wnętrz
-
Aric Cheng projektant wnętrz -
Tammy S. Lee projektant wnętrz -
Jeff Markwith projektant wnętrz -
Anne Porter projektant wnętrz -
Darrin Denlinger scenopis obrazkowy -
Jim Mitchell scenopis obrazkowy -
Zachary Fannin projektant graficzny -
Nick S. Cross dyrektor artystyczny (asystent) -
Missy Parker dekorator wnętrz (asystent) -
Benjamin Edelberg dyrektor artystyczny -
Gregory S. Hooper dyrektor artystyczny -
Randy Moore dyrektor artystyczny -
Brett Andrews główny rekwizytor (druga ekipa) -
David D. Baumann główny rekwizytor (druga ekipa) (asystent) -
Jason Bedig główny konstruktor dekoracji -
Richard Bennett scenopis obrazkowy -
Maria Bentfield główny rekwizytor (asystent) -
Damon Bowden malarz -
Martin Charles projektant graficzny -
Rick Chavez
główny rekwizytor (asystent)
7.0
Lance Cheatham rekwizytor -
Tim Croshaw projektant wnętrz -
Federico D'Alessandro scenopis obrazkowy -
Jolene Elyse Dames malarz -
Rocky De la Vega malarz -
Brian Demski główny rekwizytor (asystent) -
Patrick T. Eagan rekwizytor -
Yann Denoual rzeźbiarz -
Eugene Doyle rekwizytor -
Hannah M. Hinkel główny rekwizytor (asystent) -
Francesco Ferrara malarz -
Marisa Frantz projektant wnętrz -
Amy Giedraitis rekwizytor -
Brent Godek główny rekwizytor (asystent) -
Ram Goradia rekwizytor -
Megan Greydanus projektant graficzny -
Christopher Hayes rekwizytor -
Chris Herrington malarz -
Jim Hewitt projektant wnętrz -
Omar Vaid główny rekwizytor (asystent) (Nowy Jork) -
Dźwięk
Średnia
Christopher Boyes
projektant dźwięku
9.0
Michael Miller mikser postsynchronu -
José Antonio García mikser -
Jim Emswiller mikser (druga ekipa) -
Lora Hirschberg mikser ponownego nagrania -
Christopher Boyes
mikser ponownego nagrania
9.0
James Spencer mikser ponownego nagrania (asystent) -
Frank E. Eulner nadzorujący montaż dźwięku 7.0
Teresa Eckton montaż efektów dźwiękowych -
Sean England imitator dźwięku -
Corey Tyler operator imitacji -
Bil Clement mikrofoniarz -
Jonathan Fuh mikrofoniarz -
Rob Hidalgo mikrofoniarz -
Chad Djubek mikrofoniarz (druga ekipa) -
Max Medenwald operator postsynchronu -
Kyle D. Krajewski operator postsynchronu -
Gayle Wesley montaż postsynchronu (asystent) -
Courtney Bishop operator postsynchronu -
David Brownlow mikser (druga ekipa) -
Luke Dunn Gielmuda montaż imitacji -
Julie Feiner montaż postsynchronu -
Matthew Hartman montaż dialogów -
Bobby Johanson mikser postsynchronu -
Michael Rivera operator postsynchronu -
Robert A. Sacchetti mikrofoniarz (Nowy Jork) -
Robert Shoup montaż imitacji -
Greg Steele mikser postsynchronu -
Becky Sullivan
nadzorujący montaż postsynchronu
-
Billy Theriot mikser postsynchronu -
Dan Wesson mikrofoniarz -
Marshall Winn montaż dialogów -
Greg Zimmerman operator postsynchronu -
Vikram Biswas technik dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Steve Boeddeker
montaż imitacji (niewymieniony w czołówce)
7.0
J.R. Grubbs montaż imitacji (niewymieniony w czołówce) -
Scott Guitteau montaż imitacji (niewymieniony w czołówce) -
James Likowski montaż imitacji (niewymieniony w czołówce) -
Kyrsten Mate montaż imitacji (niewymieniony w czołówce) -
Jana Vance imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Efekty specjalne
Średnia
Daniel Sudick nadzorca efektów specjalnych 8.0
Chris Brenczewski nadzorca efektów specjalnych -
John P. Cazin nadzorca efektów specjalnych 8.0
David Heron nadzorca efektów specjalnych -
Ken Cornett efekty specjalne -
Levon Shant Demirjian efekty specjalne -
Amanda Dyar efekty specjalne -
Roy Goode efekty specjalne -
Anthony Julio efekty specjalne -
Aimee Macabeo efekty specjalne -
Michael A. Tice efekty specjalne (asystent) -
Leo Henry efekty specjalne (asystent) -
Chad Ball technik -
Roland Blancaflor technik -
David Boucher technik -
Roy K. Cancino technik -
Mike Derry technik -
Damon Green technik -
Geoff Heron technik 8.0
Geoffrey C. Martin technik -
Clayton Martinez technik -
Ed Parrish Jr. technik -
Christopher A. Suarez technik 8.0
John D. Jay pirotechnik -
Jody Taylor grafik -
Roderic 'Mick' Duff technik -
Darin O'Neill technik -
Pozostała Ekipa
Średnia
Sarah Finn dobór obsady -
Randi Hiller dobór obsady -
Taylor W. Rockwell koordynator efektów wizualnych -
Becky Woodward dobór obsady (asystent) -
Jennifer Yost dobór obsady (asystent) -
Tamara Hunter dodatkowy dobór obsady -
Allie Levin dodatkowy dobór obsady -
Amanda L. Preputnik dodatkowy dobór obsady (asystent) (Cleveland) -
R.A. Rondell
koordynator kaskaderów
-
Chris O'Hara
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
-
Troy Brown
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Richard Burden
kaskader (niewymieniony w czołówce)
6.0
Jwaundace Candece
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Chris Cenatiempo
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Tim Connolly
kaskader
8.0
Blaise Corrigan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Todd Emmett kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Jon H. Epstein kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Richard Fike kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Jeremy Fitzgerald
kaskader
6.0
Tait Fletcher kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Karen A. Harris kaskader (asystent) -
Dana Hee
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Daniel Hernandez kaskader -
Allen Jo kaskader -
John Finnerty Jr kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Matt Leonard
kaskader
-
Luke Lesko kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Maggie Macdonald kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Bill McAdams Jr. kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Linda Perlin kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Tom Quinn kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Larry Rippenkroeger
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Troy Robinson
kaskader
-
Trina E. Siopy kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Nuo Sun kaskader -
John Sundquist kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Jon Valera
kaskader
5.0
Michael S. Walter kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Jen Weissenberg kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Scott Workman
kaskader (niewymieniony w czołówce)
8.0
Chick Bernhardt kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -
Charlie Brewer
kaskader dublujący: Stellan Skarsgård (niewymieniony w czołówce)
-
Alex Chansky
kaskader dublujący: Jeremy Renner
6.0
Holland Diaz kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -
Courtney Farnsworth
kaskader dublujący: Ashley Johnson (niewymieniony w czołówce)
-
Glenn Foster
kaskader dublujący: Robert Downey Jr.
5.0
Kylie Furneaux
kaskader dublujący: Cobie Smulders
-
Sam Hargrave
kaskader dublujący: Chris Evans
-
Jason Kolowski kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -
Paul Lacovara
kaskader dublujący: Tom Hiddleston
-
Matthew LeFevour kaskader dublujący: Chris Hemsworth -
Samantha MacIvor
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
-
Anthony Molinari
kaskader dublujący: Mark Ruffalo
7.5
Heidi Moneymaker
kaskader dublujący: Scarlett Johansson
6.0
Chris Palermo
kierowca (niewymieniony w czołówce)
6.0
George Peters kierowca (niewymieniony w czołówce) -
Rich Rutherford
kierowca (niewymieniony w czołówce)
-
David Castillo
kierowca (niewymieniony w czołówce)
-
Aaron Gilman koordynator animacji -
Jason Fittipaldi animator -
Anneka Fris animator -
Ronny Gani animator -
A.J. Gillespie animator -
Elizabeth Gray animator -
Juani Guiraldes animator -
Zaini Jalani animator -
Jerry Kung animator -
Adam Lawson animator -
Eric Leong Mun Fai animator -
Merlin Lepper animator -
Christian Liliedahl animator -
Brad Lincoln animator -
Guido Muzzarelli animator -
Andrew Park animator -
Alli Sadegiani animator -
Maureen Seng animator -
Mark Smith animator -
Althea Suarez Gata animator -
Rini Sugianto animator -
Caroline Ting animator -
Edwina Ting animator -
Sebastian Trujillo animator -
Roland Vallet animator -
Hans Bjerno operator kamery 9.0
Mitch Dubin operator kamery -
John S. Moyer operator kamery -
Christopher A. Schenck operator kamery -
Greg Baldi operator kamery (druga ekipa) -
Mark Goellnicht operator kamery (druga ekipa) -
Peter Gulla operator kamery (druga ekipa) -
Kris Krosskove operator kamery (druga ekipa) -
Georgia Packard operator kamery (druga ekipa) -
Bill Coe kamerzysta -
Matthew E. Alper kamerzysta (asystent) -
Tom Cherry kamerzysta (asystent) -
Matthew Haskins kamerzysta (asystent) -
Tom Hutchinson kamerzysta (asystent) -
Marc Margulies kamerzysta (asystent) -
Bobby McMahan kamerzysta (asystent) -
Harry Zimmerman kamerzysta (asystent) -
Troy Sola kamerzysta (asystent) -
Larissa Supplitt kamerzysta (asystent) -
Roger Wall kamerzysta (asystent) -
Nikki Gray kamerzysta (asystent) -
Chip Byrd kamerzysta (druga ekipa) (asystent) -
Christopher Flurry kamerzysta (druga ekipa) (asystent) -
Corey Weintraub kamerzysta (druga ekipa) (asystent) -
Amanda Rotzler kamerzysta (druga ekipa) (dodatkowy) (asystent) -
Patrick Gagné efekty wizualne -
Dean Bailey
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Laurence Chavez kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Jeremy Fry
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Angelique Midthunder
kaskader dublujący: Alicia Sixtos (niewymieniony w czołówce)
-
Casey O'Neill
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Santhoshi Balasubramanian tworzący w technologii cyfrowej -
Luis Calero tworzący w technologii cyfrowej -
Georgie Chen tworzący w technologii cyfrowej -
Glenn Cotter tworzący w technologii cyfrowej -
Ed Coy tworzący w technologii cyfrowej -
Edgar Díaz tworzący w technologii cyfrowej -
Bill Eyler tworzący w technologii cyfrowej -
David Fuhrer tworzący w technologii cyfrowej -
Paul Giacoppo tworzący w technologii cyfrowej -
Joanna N. Goslicka tworzący w technologii cyfrowej -
Jeremiah Grant tworzący w technologii cyfrowej -
Yap Hon Wui tworzący w technologii cyfrowej -
Ryan Hopkins tworzący w technologii cyfrowej -
Melissa Huerta tworzący w technologii cyfrowej -
Zameer Hussain tworzący w technologii cyfrowej -
Jiri Jacknowitz tworzący w technologii cyfrowej -
Jean Le Koh tworzący w technologii cyfrowej -
Frankie Kwak tworzący w technologii cyfrowej -
Melissa Lin tworzący w technologii cyfrowej -
Kim Lim Loo tworzący w technologii cyfrowej -
Jessica Madsen tworzący w technologii cyfrowej -
Megan McCollum tworzący w technologii cyfrowej -
Sheau Horng Ng tworzący w technologii cyfrowej -
Luis E. Nieves tworzący w technologii cyfrowej -
Lavanya Nobishwaran tworzący w technologii cyfrowej -
Patrick O'Riley tworzący w technologii cyfrowej -
Michael Phan tworzący w technologii cyfrowej -
Nicolas Popravka tworzący w technologii cyfrowej -
Daniel Post tworzący w technologii cyfrowej -
Christin Quek tworzący w technologii cyfrowej -
Lance Ranzer tworzący w technologii cyfrowej -
Jeff Saltzman tworzący w technologii cyfrowej -
Wee Lian Soh tworzący w technologii cyfrowej -
Mohinder Subramaniam tworzący w technologii cyfrowej -
Srikalyan Tallapragada tworzący w technologii cyfrowej -
Chad Taylor tworzący w technologii cyfrowej -
Adrian Teng tworzący w technologii cyfrowej -
Nicholas Tey Kai Guan tworzący w technologii cyfrowej -
Meghan Thornton tworzący w technologii cyfrowej -
Lee Uren tworzący w technologii cyfrowej -
Todd Vaziri tworzący w technologii cyfrowej -
Adrian Watkins tworzący w technologii cyfrowej -
Sheen Wei Yap tworzący w technologii cyfrowej -
Long Yinghan tworzący w technologii cyfrowej -
Bruce Powell tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce) -
Paolo Acri zecer -
Steve Alegria zecer -
Yoav Allon zecer -
Kate Auld zecer -
Marie-Ève Authier zecer -
Krista Benson zecer -
Frank Berbert zecer -
Niki Bern zecer -
Marten Blumen zecer -
Jonathan Bot zecer -
Michael Bovberg zecer -
Kirstin Bradfield zecer -
Franz Brandstaetter zecer -
Erik Bruhwiler zecer -
Julian Bryant zecer -
Joe Censoplano zecer -
Peter Chesloff zecer -
Eun-Jung Cho zecer -
Robert Nicholas Dauphinais zecer -
Amy Daye zecer -
Peter Demarest zecer -
Marie Victoria Denoga zecer -
Ashish Dewan zecer -
Gareth Dinneen zecer -
Brett Stapleton-French zecer -
Thai Son Doan zecer -
Tyson Donnelly zecer -
Andrea Espinal zecer -
Sebastian Feldman zecer -
Geoffroy Givry zecer -
Justin Greiner zecer -
Peter Hillman zecer -
Lucas Hull zecer -
Chris Ingersoll zecer -
Aruna Inversin zecer -
Ryan Keely zecer -
Alex Khan zecer -
Jia Kim zecer -
John Kitching zecer -
Dean Koonjul zecer -
David Larochelle zecer -
Todd Liddiard zecer -
Valy Lungoccia zecer -
Keith MacGowan zecer -
Shawn Monaghan zecer -
Alberto Montañés zecer -
Stephen Morton zecer -
Abishek Nair zecer -
Danielle Norgate zecer -
Phil Outen zecer -
Amanda Pamela zecer -
Youngbin Park zecer -
Francis Puthanangadi zecer -
Kevin Quatman zecer -
Michael Queen zecer -
Ryan J. Quinlan zecer -
Michael Ralla zecer -
Dean Richichi zecer -
Stéphane Rioux zecer -
Stephan Schaefholz zecer -
Caterina Schiffers zecer -
Jordan Schilling zecer -
Eric Schweickert zecer -
Joey Sila zecer -
Florian Strobl zecer -
Takashi Takeoka zecer -
Ryan Trippensee zecer -
Ben Warner zecer -
James Waterson zecer -
Adrian White zecer -
Ronnie E. Williams Jr. zecer -
Stephen Wilson zecer -
Jeff Atherton producent efektów wizualnych -
Nicholas Avallone efekty wizualne -
Jason Bath producent wykonawczy efektów wizualnych -
Brittany Bell efekty wizualne -
Danielle Bemis koordynator efektów wizualnych -
Aaron D. Beyer efekty wizualne -
Wayne Billheimer producent wykonawczy efektów wizualnych -
Aevar Bjarnason efekty wizualne -
Sarah Blank efekty wizualne -
Tess Boughton efekty wizualne -
Marc Bourbonnais producent wykonawczy efektów wizualnych -
Jeremy Bradley montaż efektów wizualnych -
Milady Bridges efekty wizualne -
Adam Briggs efekty wizualne -
Lee Briggs koordynator efektów wizualnych -
Daniel Brimer producent efektów wizualnych -
Wayne Brinton nadzorca efektów wizualnych -
Chantell Brown efekty wizualne -
Cody Brunty efekty wizualne -
Mark Chataway efekty wizualne -
Mihaela Chifor producent efektów wizualnych -
Ian Christie efekty wizualne -
Alessandro Cioffi nadzorca efektów wizualnych -
Vincent Cirelli producent efektów wizualnych -
Vincent Cirelli nadzorca efektów wizualnych -
Mike Cisneros efekty wizualne -
Jeff Cole efekty wizualne -
Elliot Contreras efekty wizualne -
Danielle Costa kierownik produkcji efektów wizualnych -
Sean Cushing producent efektów wizualnych -
Tim Dalton koordynator efektów wizualnych -
Lorelei David montaż efektów wizualnych -
Anouk Deveault-Moreau producent efektów wizualnych -
Johnny Duguid koordynator efektów wizualnych -
Aaron Eaton efekty wizualne -
Matt Eaton efekty wizualne -
Andrew Ewert koordynator efektów wizualnych -
Jordan Freda producent efektów wizualnych -
Miles Friedman koordynator efektów wizualnych -
Bryan Grill nadzorca efektów wizualnych -
Nick Haines efekty wizualne -
Katie Hamberger efekty wizualne -
Rachel Faith Hanson koordynator efektów wizualnych -
Kyle Hardin efekty wizualne -
Jordan Heskett efekty wizualne -
Kevin Hong efekty wizualne -
Venti Hristova nadzorca efektów wizualnych -
Catherine Hughes koordynator efektów wizualnych -
Flannery Huntley koordynator efektów wizualnych -
John L. Jack producent efektów wizualnych -
Heath Jepson efekty wizualne -
Tim Johnson koordynator efektów wizualnych -
Bryan P. Jones efekty wizualne -
Bruce Jurgens producent wykonawczy efektów wizualnych -
Bastiaan Koch
efekty wizualne
-
Zsolt Krajcsik efekty wizualne -
Kosta Lagis efekty wizualne -
Claudia Lecaros producent efektów wizualnych -
Jane Kyung Lee koordynator efektów wizualnych -
Jade Lorier efekty wizualne -
Kathleen Lynch producent efektów wizualnych -
Tony Lyons efekty wizualne -
Simon Maddison nadzorca efektów wizualnych -
Mike Marcuzzi efekty wizualne -
Ruheene Masand kierownik produkcji efektów wizualnych -
Neil Mayo montaż efektów wizualnych -
George McCarthy montaż efektów wizualnych -
Megan McCollum efekty wizualne -
Matt McDonald nadzorca efektów wizualnych -
Kyle McGill efekty wizualne -
Michel Mielke producent efektów wizualnych -
Chris Montesano efekty wizualne -
Chris F. Moore efekty wizualne -
Andy Moorer efekty wizualne -
Jake Morrison nadzorca efektów wizualnych -
William Morrison efekty wizualne -
Vanessa Mylchreest efekty wizualne -
Erik Nash nadzorca efektów wizualnych -
Jesse Nicodemus efekty wizualne -
Cyndi Ochs producent efektów wizualnych -
Julie Orosz producent efektów wizualnych -
Jale Parsons efekty wizualne -
Sean Pfeiffer efekty wizualne -
Susan Pickett producent efektów wizualnych -
Tanissa Potrovitza koordynator efektów wizualnych -
Maike Timmann producent efektów wizualnych (dodatkowy) -
Danny Rafic montaż efektów wizualnych -
Francisco Ramirez montaż efektów wizualnych -
Justin Ray efekty wizualne -
Patrick Reilly efekty wizualne -
Aaron Rhodes montaż efektów wizualnych -
Daniel P. Rosen nadzorca efektów wizualnych -
Brendan Savage projektant efektów wizualnych -
Paul Seyb efekty wizualne -
Lily Shapiro koordynator efektów wizualnych -
Cameron Sharp montaż efektów wizualnych -
Janet Sharpe kierownik produkcji efektów wizualnych -
Paul Sharpe efekty wizualne -
Dong Yeop Shin efekty wizualne -
Eric Sibley efekty wizualne -
Jarom Sidwell kierownik produkcji efektów wizualnych -
John Sigurdson efekty wizualne -
Janek Sirrs nadzorca efektów wizualnych -
Peter Sjolander koordynator efektów wizualnych -
Doug Spilatro efekty wizualne -
Colin Strause
nadzorca efektów wizualnych
6.0
Greg Strause
nadzorca efektów wizualnych
6.0
Josh Sutherland montaż efektów wizualnych -
Beau Teora efekty wizualne -
Stephan Trojansky nadzorca efektów wizualnych -
Barry R. Tuttle koordynator efektów wizualnych -
Vincent Wauters nadzorca efektów wizualnych -
Ashley Whitaker efekty wizualne -
Jeff White nadzorca efektów wizualnych -
Georg Wieland producent efektów wizualnych -
Yanick Wilisky producent wykonawczy efektów wizualnych -
Guy Williams nadzorca efektów wizualnych -
Sam Willing montaż efektów wizualnych (asystent) -
Jody Wilson efekty wizualne -
Nick Woo efekty wizualne -
Andrew Wood efekty wizualne -
Mark Wright montaż efektów wizualnych -
Xian Xiao efekty wizualne -
Heidi Zabit efekty wizualne -
Anne Reeves dodatkowy dobór obsady (asystent) (Nowy Jork) -
Dan Ming kamerzysta (asystent) -
Mark Goellnicht operator steadicam (druga ekipa) -
Hank Amos
koordynator kaskaderów
6.0
Eddie Braun
kaskader
-
Garwood Brewer kaskader -
Mark Chapman kaskader -
Anis Cheurfa
kaskader
-
Clay Cullen
kaskader dublujący
-
Andy Dylan
kaskader dublujący: Clark Gregg
6.0
Ousaun Elam
kaskader dublujący: Samuel L. Jackson
-
Donna Evans
kaskader
-
Clay Donahue Fontenot
kaskader dublujący: Robert Downey Jr.
6.0
Joey Freitas kaskader -
Mike Gunther
kaskader
3.0
Michael Hansen kaskader -
Riley Harper
kaskader
-
Scott Helgert kaskader -
David Hugghins
kaskader
-
William Morts kaskader -
Kim Do Nguyen kaskader -
Tanoai Reed
kaskader
-
Debby Rondell kaskader -
David Schultz kaskader -
Brian Simpson
kaskader
-
Doug Snively kaskader -
Tim Trella
kaskader
-
Steve Upton
kaskader
-
Aaron Walters kaskader -
Troy Brenna
kaskader dublujący: Mark Ruffalo (niewymieniony w czołówce)
-
Lyndsay Brown kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Jessica Edwards kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Annie Ellis
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Erica Grace
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Steve Hassenpflug kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Cassidy Hice kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Jay Hieron kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Kelleigh Miller kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Justin Price
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Shane Rangi
kaskader (niewymieniony w czołówce)
6.0
Ava Lee Scott
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Jeff Seich kierowca precyzyjny (niewymieniony w czołówce) -
Nancy Thurston kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Steve Upton
układacz (niewymieniony w czołówce)
-