Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Janusz Majewski |
7,1
|
|
Halina Garus
(współreżyser)
|
||
Krystyna Grochowicz
(współreżyser)
|
7,0
|
|
Jadwiga Żurakowska
(współreżyser)
|
||
Michał Grejniec
(współreżyser)
|
||
Magdalena Stelmaszczyk
(współreżyser)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Bolesław Michałek | ||
Janusz Majewski |
7,1
|
|
Producenci | Ocena | |
Zygmunt Król
kierownik produkcji
|
||
Wojciech Płowik
współproducent
|
||
Alina Kłobukowska
współproducent
|
||
Małgorzata Pakuła
współproducent
|
||
Andrzej Swat
współproducent
|
||
Janusz Dziumowicz
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Ewa Dałkowska
Rita Gorgonowa
|
7,1
|
|
Aleksander Bardini
Mecenas Maurycy Axer, obrońca Gorgonowej
|
9,5
|
|
Mariusz Dmochowski
Prokurator Krynicki
|
||
Andrzej Łapicki
Kulczycki, sędzia śledczy
|
7,7
|
|
Roman Wilhelmi
Inż. Henryk Zaremba, ojciec Lusi
|
7,8
|
|
Tadeusz Białoszczyński
Alfred Jendl, przewodniczący składu sędziowskiego w Krakowie
|
8,0
|
|
Jan Englert
Aspirant Respond
|
7,5
|
|
Wojciech Pszoniak
Profesor, biegły sądowy podczas procesu w Krakowie
|
7,5
|
|
Stanisław Zaczyk
Łaniewski, prokurator oskarżający podczas procesu we Lwowie
|
||
Wiktor Nanowski
Nadkomisarz Frankiewicz
|
||
Michał Pawlicki
Szypuła, prokurator oskarżający podczas procesu w Krakowie
|
||
Andrzej Szalawski
Antonowicz, przewodniczący składu sędziowskiego we Lwowie
|
7,0
|
|
Andrzej Szczepkowski
Woźniakowski, obrońca Gorgonowej podczas procesu w Krakowie
|
9,0
|
|
Maciej Godlewski
Staś Zaremba, brat Lusi
|
||
Włodzimierz Boruński
Birnbaum, więzień polityczny
|
9,0
|
|
Bohdan Ejmont
Trela, żandarm
|
6,0
|
|
Stefan Friedmann
Fotoreporter "IKC"
|
7,4
|
|
Edmund Fetting
Insp. Piątkiewicz
|
||
Zygmunt Hübner
Dr Dadlez
|
||
Jerzy Kaliszewski
Żurawski, lekarz sądowy
|
||
Marek Kondrat
Czaykowski, "pasierb" Csali
|
8,2
|
|
Halina Kossobudzka
Dziennikarka
|
||
Zbigniew Koczanowicz
Naczelnik więzienia
|
||
Ewa Krawczyk
Lusia Zarembianka
|
||
Zdzisław Mrożewski
Prezes Gąsiorowski
|
||
Stanisław Niwiński
Dziennikarz podający się za przedstawiciela Komitetu Obywatelskiego dla Niesienia Pomocy Byłym Więźniom Politycznym
|
||
Zdzisław Salaburski
Dziennikarz podający się za przedstawiciela Komitetu Obywatelskiego dla Niesienia Pomocy Byłym Więźniom Politycznym
|
||
Hanna Stankówna
Dziennikarka rozmawiająca z Axerem w Sukiennicach
|
6,8
|
|
Barbara Sułkowska
Marcela, służąca Zaremby
|
||
Krystyna Sznerr-Mierzejewska
Kobieta uczestnicząca w wizji lokalnej
|
||
Zdzisław Szymański
Starszy przodownik Luchowski, komendant posterunku w Żęsnej
|
||
Grzegorz Warchoł
Kamiński, ogrodnik Zaremby
|
7,0
|
|
Janusz Zakrzeński
Dr Csala, sąsiad Zaremby
|
||
Ryszard Barycz
Dziennikarz
|
||
Teodor Gendera
Łyczkowski, sędzia podczas procesu w Krakowie
|
7,0
|
|
Andrzej Grzybowski
Sędzia K. Solecki
|
||
Andrzej Gawroński
Policjant pilnujący Gorgonową podczas procesu w Krakowie
|
7,2
|
|
Stanisław Jaśkiewicz
Ksiądz
|
||
Anatol Kobyliński
Dr Jankowski, biegły sądowy
|
||
Andrzej Krasicki
Sędzia Ostrega
|
||
Krzysztof Machowski
Ehrenpreiss, protokolant
|
||
Klemens Mielczarek
Policjant
|
||
Jerzy Moes
Dziennikarz
|
||
Marta Salinger
Romusia, córeczka Gorgonowej
|
||
Bogusław Stokowski
Sędzia Tertil
|
||
Szymon Szurmiej
Mężczyzna rozmawiający z Axerem na sali sądowej we Lwowie
|
||
Zdzisław Szymborski
Posterunkowy Schweitzer
|
||
Bogdan Śmigielski
Dr Hofmokl
|
||
Andrzej Wasilewicz
Policjant pilnujący Gorgonową podczas procesu w Krakowie
|
||
Tomasz Zaliwski
Policjant
|
||
Wojciech Zeidler
Lekarz sądowy
|
||
Andrzej Chrzanowski
Lekarz odbierający poród Gorgonowej (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Zofia Czerwińska
Kobieta na sali sądowej we Lwowie (niewymieniony w czołówce)
|
7,2
|
|
Michał Szwejlich
Dziennikarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Zygmunt Samosiuk |
6,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Stanisław Radwan | ||
Kostiumy | Ocena | |
Danuta Hałatek | ||
Wiesława Starska | ||
Montaż | Ocena | |
Janina Niedźwiecka | ||
Małgorzata Czapczyńska
(współmontażysta)
|
||
Barbara Stopczyk
(współmontażysta)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Irena Czerwińska
charakteryzator
|
||
Anna Włodarczyk
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Allan Starski
scenograf
|
8,0
|
|
Jerzy Müller
współscenograf
|
||
Felicja Blaszyńska
współscenograf
|
||
Ryszard Bartczak
współscenograf
|
||
Andrzej Bałza
współscenograf
|
||
Maria Osiecka-Kuminek
dekorator wnętrz
|
||
Ewa Braun
dekorator wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Jerzy Blaszyński
dźwięk
|
||
Jan Czerwiński
dźwięk
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Renata Pajchel
fotosista
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…