Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Wojciech Marczewski |
8,0
|
|
Anna Hrynaszkiewicz
(drugi reżyser)
|
||
Tadeusz Proć
(drugi reżyser)
|
||
Dorota Gryziec
(asystent)
|
||
Paweł Pluciński
(asystent)
|
||
Wiesława Gościk
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Wojciech Marczewski
(również) (dialogi)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Andrzej Sołtysik
kierownik produkcji
|
||
Zofia Pośpiech
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Wiesław Karpiński
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Anna Karolak
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Janusz Gajos
Rabkiewicz, cenzor
|
8,5
|
|
Zbigniew Zamachowski
Asystent cenzora
|
7,5
|
|
Teresa Marczewska
Małgorzata w filmie „Jutrzenka”
|
5,5
|
|
Piotr Fronczewski
Sekretarz KW
|
8,4
|
|
Władysław Kowalski
Tadeusz, aktor grający profesora, ojca Małgorzaty w filmie „Jutrzenka”
|
7,2
|
|
Michał Bajor
Krytyk filmowy
|
||
Jan Peszek
Raskolnikow
|
7,2
|
|
Jerzy Bińczycki
Karwański, kierownik kina „Wolność”, były oficer SB
|
7,8
|
|
Artur Barciś
Krzysio, kinooperator
|
7,9
|
|
Maciej Kozłowski
Aktor amerykański, który wyszedł z filmu „Purpurowa róża z Kairu”
|
7,4
|
|
Henryk Bista
Towarzysz Janik
|
7,6
|
|
Ewa Wencel
Sekretarka cenzora
|
6,9
|
|
Krzysztof Wakuliński
Doc. Jerzy, mąż Małgorzaty w filmie „Jutrzenka”
|
7,2
|
|
Zofia Charewicz
Bileterka w kinie „Wolność”
|
5,5
|
|
Aleksander Bednarz
Edward, pracownik cenzury
|
||
Krystyna Tkacz
Pielęgniarka w filmie „Jutrzenka”
|
6,6
|
|
Zygmunt Bielawski
Lekarz w szpitalu psychiatrycznym
|
7,0
|
|
Ewa Wiśniewska
Była żona cenzora
|
7,2
|
|
Monika Bolly
Marta Rabkiewicz, córka cenzora
|
6,9
|
|
Jerzy Gudejko
Lekarz w filmie „Jutrzenka”
|
||
Eugenia Herman
Nauczycielka, opiekunka dzieci na projekcji filmu
|
||
Włodzimierz Musiał
Oficer milicji na sali kina „Wolność”
|
||
Eugeniusz Korczarowski
Członek grupy oficjeli na sali kina „Wolność”
|
7,0
|
|
Tadeusz Falana |
6,0
|
|
Stanisław Jaroszyński
Milicjant przed wejściem do kina „Wolność”
|
||
Ryszard Mróz | ||
Maria Wawszczyk
Portierka w akademiku
|
||
Szymon Herman
Stary Żyd na dachu – postać „wycięta” z filmu przez Rabkiewicza
|
||
Jan Hencz
Członek grupy oficjeli na sali kina „Wolność”
|
||
Daria Trafankowska
Pani Jurczyk z kuratorium
|
||
Zbigniew Buczkowski
Strażnik w filmie „Jutrzenka”
|
6,8
|
|
Stanisław Jaskułka
Członek grupy oficjeli na sali kina „Wolność”
|
||
Lech Gwit
Asystent sekretarza KW
|
||
Zdzisław Szymborski
Pielęgniarz w filmie „Jutrzenka”
|
||
Wojciech Kostecki
Pielęgniarz w filmie „Jutrzenka”
|
||
Dymitr Hołówko
Dziennikarz na spotkaniu z cenzorem
|
||
Halina Rowicka
Kobieta w futrze – postać „wycięta” z filmu przez Rabkiewicza
|
6,5
|
|
Maciej Orłoś
Mężczyzna z książką – postać „wycięta” z filmu przez Rabkiewicza
|
||
Artur Żmijewski
Krzysztof, partner byłej żony cenzora
|
7,2
|
|
Tomasz Kubiatowicz
Członek grupy oficjeli na sali kina „Wolność” (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryszard Radwański
Członek grupy oficjeli na sali kina „Wolność” (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mirosława Marcheluk
Dziennikarka na spotkaniu z cenzorem (niewymieniony w czołówce)
|
||
Agnieszka Mirowska-Tomaszewska
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Krzysztof Kaczmarek
Dziennikarz na spotkaniu z cenzorem (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anna Lenartowicz
Pielęgniarka w filmie „Jutrzenka” (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Jerzy Zieliński |
7,0
|
|
Wit Dąbal
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Ryszard Wierzbicki
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Andrzej Dresler
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Krzysztof Ptak
(druga ekipa)
|
7,0
|
|
Zbigniew Gustowski
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Stanisław Kolenda
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Zygmunt Konieczny |
7,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Ewa Krauze | ||
Grażyna Pściuk
(drugi)
|
||
Ewa Adamowska
(asystent)
|
||
Elżbieta Dulska
(garderoba)
|
||
Ewa Rola
(garderoba)
|
||
Montaż | Ocena | |
Elżbieta Kurkowska | ||
Aurelia Rut
(asystent)
|
||
Zbigniew Niciński
(dodatkowy)
|
10
|
|
Muzyka | Ocena | |
Bogdan Jarmołowicz
dyrygent
|
||
Zdzisław Szostak
dyrygent
|
7,0
|
|
Kazimierz Kord
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Irena Bak
charakteryzator
|
||
Iwona Karpińska
charakteryzator
|
||
Jolanta Stachecka
charakteryzator (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Andrzej Kowalczyk
scenograf
|
6,0
|
|
Barbara Koseska
scenograf (drugi)
|
||
Marian Zawaliński
scenograf (drugi)
|
6,0
|
|
Katarzyna Żórawska
scenograf (asystent)
|
||
Anna Jekiełek
dekorator wnętrz
|
||
Zbigniew Olejniczak
rekwizytor
|
||
Jerzy Michalak
rekwizytor
|
||
Stanisław Bomba
główny konstruktor dekoracji
|
||
Mieczysław Bomba
główny konstruktor dekoracji
|
||
Barbara Uznańska
projektant graficzny
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Mariusz Kuczyński
dźwięk
|
||
Joanna Napieralska
dźwięk
|
||
Kazimierz Kucharski
operator dźwięku (asystent)
|
||
Zbigniew Przygodzki
operator dźwięku (asystent)
|
||
Jan Graboś
montaż dźwięku
|
||
Ryszard Lenartowicz
montaż dźwięku (asystent)
|
7,0
|
|
Janusz Hojden
efekty dźwiękowe
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Zdzisław Cichocki
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Paweł Edelman
operator kamery
|
7,5
|
|
Zbigniew Jakubowski
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Zbigniew Gustowski
operator kamery (asystent)
|
||
Stanisław Matuszewski
oświetlenie
|
||
Waldemar Kończalik
oświetlenie
|
||
Stefan Rola
oświetlenie
|
||
Jarosław Bedyk
oświetlenie
|
||
Zdzisław Wróblewski
oświetlenie
|
||
Andrzej Jop
elektryk
|
||
Renata Pajchel
fotosista
|
||
Jerzy Kośnik
fotosista
|
||
Jacek Jakub Marczewski
fotosista
|
||
Barbara Przyrowska
kolorysta
|
||
Małgorzata Krupa
konsultant (muzyka)
|
||
Zofia Bogacz
sekretariat produkcji
|
||
Danuta Szczęsnowicz-Malipan
sekretariat planu
|
||
Robert Łukawski
dyżurny planu
|
||
Stefan Wójcicki
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…