Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Stanisław Tym |
7,7
|
|
Michał Marzec
(drugi reżyser)
|
||
Maciej Bąkowski
(drugi reżyser)
|
||
Denis Delić
(współpraca)
|
6,0
|
|
Ludwik Plater-Zyberk
(współpraca)
|
||
Krzysztof Zbieranek
(drugi reżyser)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Stanisław Tym |
7,7
|
|
Producenci | Ocena | |
Bożena Marchewka-Zubek
producent
|
||
Roma Hulewicz
producent
|
||
Heatcliff Janusz Iwanowski
producent
|
||
Bartosz El-Khatib
producent (współpraca)
|
||
Anna Nastulanka
producent (współpraca)
|
||
Sławomir Salamon
współproducent
|
||
Zofia Wieczorek
kierownik produkcji
|
||
Krzysztof Łojan
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Dominika Tomczyk
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Jacek Dąbrowski-Udziela
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Artur Gortatowski
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Jędrzej Sabliński
nadzorca postprodukcji
|
||
Magda Janowska
nadzorca postprodukcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Stanisław Tym
Ryszard Ochódzki
|
7,7
|
|
Zofia Merle
Maria Wafel, sekretarka Ochódzkiego
|
7,2
|
|
Krzysztof Kowalewski
Kpt. Zygmunt Molibden, komendant policji w Suwałkach
|
8,0
|
|
Anna Korcz
Roma Molibden, żona Zygmunta
|
6,9
|
|
Jerzy Turek
Wacław Jarząbek
|
7,8
|
|
Krzysztof Globisz
Ks. Puder
|
7,5
|
|
Marek Kondrat
„Kreda”
|
8,2
|
|
Marta Lipińska
„Babunia”, szefowa suwalskiej mafii
|
7,4
|
|
Danuta Stenka
„Ruda”, asystentka „Kredy”
|
7,3
|
|
Marek Piwowski
Kirkor, poseł
|
||
Eryk Lubos
Kostek Dukan, syn Ochódzkiego
|
7,9
|
|
Janusz Rewiński
Koziczek, dyrektor banku
|
7,8
|
|
Krystyna Janda
Wiadro, sprzątaczka na Poczcie Głównej w Warszawie
|
7,5
|
|
Rafał Królikowski
Garnitur, dyrektor Poczty Głównej w Warszawie
|
7,1
|
|
Joanna Szczepkowska
„Chirurka”
|
||
Krystyna Feldman
Wizuch, sprzątaczka w komendzie policji w Suwałkach
|
7,1
|
|
Stanisława Celińska
Ligęza
|
7,2
|
|
Magdalena Zawadzka
Kocur, sprzątaczka w komendzie policji w Suwałkach
|
7,4
|
|
Joanna Żółkowska
Zupa, pracownica banku
|
6,5
|
|
Dorota Stalińska
Kura, sprzątaczka w banku
|
6,7
|
|
Agata Buzek
Rybik, sprzątaczka w komendzie policji w Suwałkach
|
5,9
|
|
Anna Przybylska
Jola, pracownica banku
|
7,0
|
|
Beata Tyszkiewicz
Ręka, sprzątaczka
|
7,7
|
|
Grażyna Szapołowska
Noga, sprzątaczka
|
7,2
|
|
Anna Majcher
Zawodna
|
||
Barbara Krafftówna
Wicehrabina
|
7,4
|
|
Jan Kobuszewski
Ciemny, człowiek „Kredy”
|
7,8
|
|
Wiktor Zborowski
Jasny, człowiek „Kredy”
|
8,2
|
|
Andrzej Dobosz
Dobosz
|
||
Bohdan Łazuka
Wąż
|
7,5
|
|
Jan Kociniak
Listonosz
|
||
Magdalena Różczka
Podłoga, dziennikarka Telewizji „Witraż”
|
6,7
|
|
Borys Szyc
Zezik, policjant
|
6,7
|
|
Tomasz Sapryk
Bill, sanitariusz
|
7,1
|
|
Jan Jurewicz
Grill, sanitariusz
|
||
Henryk Gołębiewski
Chory pacjent
|
7,1
|
|
Paulina Holtz
Winidur, kasjerka na Poczcie Głównej w Warszawie
|
6,5
|
|
Irena Kownas
Dobrolin
|
6,5
|
|
Marta Saciuk
Kaczucha
|
||
Lidia Jeziorska-Bruske
Pupa, sprzątaczka w klubie „Tęcza”
|
8,0
|
|
Andrzej Deskur
Kotel, asystent Ochódzkiego w sejmie
|
||
Witold Wieliński
Balon
|
||
Michał Piela
Orzeł
|
7,4
|
|
Grzegorz Miecugow
Szklany
|
||
Agnieszka Suchora
Sekretarka Molibdena
|
6,9
|
|
Stanisław Brudny
Oceanoff, marszałek sejmu
|
7,1
|
|
Paweł Nowisz
Kaflowaty, wicemarszałek sejmu
|
7,1
|
|
Jacek Hejna
Pingwin
|
||
Jarosław Strygner
Drugi bandyta
|
||
Tomasz Sienkiewicz
Siódmy bandyta
|
||
Marcin Pasznicki
Ósmy bandyta
|
||
Jakub Puchalski
Bandyta bez numeru
|
||
Ryszard Marciniewski
Niski dość mężczyzna
|
||
Hanna Bieniuszewicz
Pacefał, pracownica domu opieki
|
8,5
|
|
Jolanta Mrotek
Ulisses
|
||
Oskar Grudziński
Rysio, syn Ulisses
|
||
Katarzyna Sadowska
Lucy, „znajoma” Ochódzkiego
|
3,0
|
|
Jarosław Marek Sobański
Sakroboss
|
||
Adam Dzieciniak
Wicepremier
|
6,0
|
|
Joachim Lamża
„Pies”, człowiek „Kredy”
|
7,5
|
|
Remigiusz Jankowski
Trupek
|
6,0
|
|
Robert Rogalski
Pasztet
|
||
Kamil Miondlikowski
Plaster
|
||
Piotr Koresendowicz
Sierota
|
||
Artur Skarżyński
Kapucyn
|
||
Grzegorz Szczęśniak
Sito
|
||
Wojciech Kowman
Jura
|
||
Bartosz Głogowski
Trias
|
7,0
|
|
Jerzy Moes
Kierownik hotelu i roweru
|
||
Marta Neuman
Parkietowicz
|
||
Jan Mayzel
Cieszkowski
|
||
Hanna Busiukiewicz
Cieszkowska
|
||
Agnieszka Litwin-Sobańska
Kozak
|
||
Antoni Sobański
Synek Kozak
|
||
Antoni Tym
Wasilewski
|
6,0
|
|
Michał Zieliński
Zygota, strażnik w banku
|
||
Sylwester Maciejewski
Kutyna, strażnik w banku
|
7,2
|
|
Konstancja Tulewicz
Teściowa
|
||
Jonas Braskys
Gaidys
|
||
Mindaugas Capas
Burokas
|
||
Mirosław Ksieniewicz
Kurmelis
|
||
Agata Meilute
Rakauskiene
|
||
Irina Paszkiewicz
Kazlauskiene
|
||
Romuald Szpilewski
Kazlas
|
||
Katarzyna Skolimowska
Tapeta, policjantka
|
||
Aleksander Trąbczyński
Gzyms, policjant
|
||
Marcin Rój
Trutututu
|
2,0
|
|
Daniel Zduniak
Talerz
|
||
Przemysław Żejmo
Spodek
|
||
Waldemar Wilkołek
Półmisek
|
||
Jan Pęczek
Termopilski
|
||
Helena Sujecka
Elbing
|
||
Edyta Duda-Olechowska
Balustrada
|
||
Wojciech Karolak
Boogiewoogiewicz
|
||
Aleksandra Kęsicka
Jadzia
|
||
Juliusz Rodziewicz
Wiśniewska
|
||
Piotr Pieczka
Kucharski
|
||
Karolina Widenka
Karabińczyk, kioskarka sejmowa
|
6,0
|
|
Jerzy Fijałkowski
Torbielowicz
|
||
Zygmunt Sierakowski
Posuwisty
|
||
Maria Klejdysz
Starsza starsza pani
|
7,0
|
|
Barbara Baryżewska
Młodsza starsza pani
|
5,0
|
|
Andrzej Piszczatowski
Wicehrabia
|
7,0
|
|
Mirosław Mozol
Bardzo harmonista
|
||
Zbigniew Filary
Polityk A
|
||
Małgorzata Chryc-Filary
Polityk B
|
||
Emanuel Kraus
Polityk D
|
||
Christian Emany
Blackskin
|
||
Stefan Knothe
Chirurgiczny
|
||
Tomasz Kubiatowicz
Oficer
|
||
Marek Przybylik
Lekarz wyjątkowy
|
6,0
|
|
Tomasz Kowalski
Kluska
|
||
Janusz Rewers
Pieróg
|
8,0
|
|
Kazimierz Wysota
Omlet
|
6,0
|
|
Sławomir Buczyński
Pastuch
|
||
Paweł Wieczorkiewicz
Aleksiej M. Władywostok
|
||
Jarosław Gruda
Mocart
|
||
Robert Mazurkiewicz
Gen. Minerał
|
||
Marek Wysocki
Oficer marynarki przedwojennej
|
||
Stefan Burczyk
Bardzo purpurat
|
7,0
|
|
Katarzyna Trzcińska
11 zakonnica
|
||
Anna Prus
12 zakonnica
|
7,0
|
|
Anna Kozłowska
13 zakonnica
|
||
Tomasz Drabek
VIP, sierota
|
6,5
|
|
Ewa Breguła
VIP, kobieta zapomniana
|
||
Marta Kosiorek
VIP, kobieta zabójcza
|
6,0
|
|
Katarzyna Sowińska
VIP, kobieta zakurzona
|
5,0
|
|
Ewa Kozłowska
VIP, kobieta zawilec
|
||
Iwona Miernik
VIP, kobieta zawleczka
|
6,0
|
|
Przemysław Borkowski
Młody ale uczciwy
|
||
Karina Seweryn
Niedoszła kobieta Oceanoffa
|
||
Agnieszka Kawiorska
Kobieta Kaflowatego
|
7,1
|
|
Katarzyna Kowalik
Fortepianistka
|
||
Wanda Wasilewska
Żona grzybiarka
|
||
Józef Wasilewski
Mąż grzybiarz
|
||
Joanna Pokojska
Klepka, dziennikarka
|
||
Marian Glinka
Klemens
|
||
Katarzyna Zielińska
Krysia, piosenkarka na wiecu
|
5,6
|
|
Joanna Kołaczkowska
Pruszcz-Gdańska, dziennikarka Telewizji „Witraż” i radia „Żart”
|
||
Jadwiga Basińska
Weronika, dziennikarka Telewizji „Witraż”
|
||
Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
Reporterka RMF
|
||
Sławomir Cherubiński
Dr Pędzik
|
10
|
|
Krystyna Rutkowska-Ulewicz
Przesolona, pracownica domu opieki
|
||
Olga Miłaszewska
Mizerykordia
|
||
Zuzanna Paluch
Szpikulec
|
6,0
|
|
Ryszard Czubak
Uwielbianapady
|
||
Jarosław Szczepaniak
Stacz pionowy
|
||
Christof Domański
Dubler Ochódzkiego
|
||
Gizella Bortel
Dublerka Rudej
|
6,0
|
|
Sylwia Wrońska
Dublerka Lucy
|
||
Joanna Bartel
Krysia Wafelówa (głos)
|
||
Jarosław Jabłoński
Dziennikarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacek Zabłocki
Litwin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Marian Prokop | ||
Sebastian Obuchowicz
(współpraca)
|
||
Jan Kozlovsky
(współpraca)
|
||
Paweł Żelasko
(współpraca)
|
||
Dariusz Bardadyn
(współpraca)
|
||
Sławomir Klemba
(współpraca)
|
||
Rafał Berent
(pomoc techniczna)
|
||
Robert Kuliński
(pomoc techniczna)
|
||
Tomasz Deres
(pomoc techniczna)
|
||
Paweł Dylik
(pomoc techniczna)
|
||
Sebastian Frąc
(pomoc techniczna)
|
||
Łukasz Gapiński
(pomoc techniczna)
|
||
Łukasz Głaszczka
(pomoc techniczna)
|
||
Grzegorz Kołdyj
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Piotr Rubik | ||
Wojciech Gogolewski
(współpraca)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Dorota Roqueplo | ||
Emilia Czartoryska
(współpraca)
|
||
Beata Święcicka
(współpraca)
|
||
Paulina Polończyk
(współpraca)
|
||
Montaż | Ocena | |
Wanda Zeman |
6,0
|
|
Rafał Gruca
(współpraca)
|
||
Łukasz Ceranka
(nadzorca digital intermediate)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Piotr Rubik
dyrygent
|
||
Mariusz Mielczarek
wykonawca muzyki (saksofon)
|
||
Adam Lewandowski
wykonawca muzyki (instrumenty perkusyjne)
|
||
Marcin Kamiński
wykonawca muzyki (flet)
|
||
Wojciech Gogolewski
wykonawca muzyki (fortepian)
|
||
Piotr Łukasik
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Michał Dąbrówka
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Andrzej Rękas
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Mariusz Opaliński
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Tomasz Światczyński
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Jarosław Jastrzębski
wykonawca muzyki (tuba)
|
||
Piotr Ziarkiewicz
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Piotr Rubik
wykonawca muzyki (gwizd)
|
||
Marek Wroński
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Ewa Drobiec
charakteryzator
|
||
Ewa Kowalewska
charakteryzator (współpraca)
|
||
Agata Czyżewska
charakteryzator (współpraca)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Marek Zawierucha
scenograf
|
6,0
|
|
Sebastian Gomułka
scenograf (współpraca)
|
||
Andrzej Górnisiewicz
scenograf (współpraca)
|
||
Dorota Łacek-Gorczyca
scenograf (współpraca)
|
||
Paweł Śmiałkowski
rekwizytor
|
||
Jacek Pietrak
rekwizytor
|
||
Ryszard Idzik
główny konstruktor dekoracji
|
||
Jan Białek
projektant graficzny
|
||
Paweł Falkowski
projektant graficzny
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Nikodem Wołk-Łaniewski
dźwięk
|
||
Jerzy Matusiak
dźwięk (współpraca)
|
||
Kazimierz Jastrzębski
dźwięk (współpraca)
|
||
Henryk Zastróżny
efekty dźwiękowe
|
||
Dariusz Zastróżny
efekty dźwiękowe
|
||
Jacek Kuśmierczyk
montaż dźwięku
|
||
Dariusz Schwerin
operator muzyki
|
||
Paweł Nowacki
operator muzyki (współpraca)
|
||
Dorota Suske
organizacja nagrań
|
||
Elżbieta Pobiedzińska
organizacja nagrań
|
||
Tomasz Dukszta
operator dźwięku
|
1,0
|
|
Efekty specjalne | Ocena | |
Janusz Bykowski
efekty specjalne
|
||
Grzegorz Wiśniewolski
efekty specjalne (współpraca)
|
||
Janusz Bykowski
pirotechnik
|
||
Grzegorz Wiśniewolski
pirotechnik (współpraca)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Krzysztof Zbieranek
dobór obsady (dodatkowy)
|
||
Michał Nowakowski
operator kamery
|
||
Sławomir Orman
operator kamery
|
||
Michał Nowicki
operator kamery
|
||
Robert Sitek
operator kamery
|
||
Rafał Okyne
mistrz oświetlenia
|
||
Łukasz Głaszczka
oświetlenie
|
||
Jacek Tomborek
oświetlenie
|
||
Maciej Konopczyński
oświetlenie
|
||
Jakub Kielak
oświetlenie
|
||
Natasza Wróblewska
efekty cyfrowe
|
||
Jan Białek
efekty cyfrowe
|
||
Dorota Furman
choreograf
|
7,0
|
|
Łukasz Huptyś
kolorysta
|
||
Filip Styliński
operator skanowania
|
||
Małgorzata Przedpełska-Bieniek
konsultant (muzyka)
|
||
Piotr Bujnowicz
fotosista
|
||
Marcin Makowski
fotosista
|
||
Mikołaj Tym
fotosista
|
||
Daniel Adamski
kierownik planu
|
||
Marzena Popławska
sekretariat planu
|
||
Maciej Sitek
dyżurny planu
|
||
Dariusz Kijek
dyżurny planu
|
||
Krzysztof Domański
konsultant (ds. kaskaderskich)
|
||
Paweł Krawczyk
modelarz cyfrowy
|
||
Mikołaj Valencia
efekty cyfrowe
|
||
Waldemar Mordarski
efekty cyfrowe
|
||
Krzysztof Bielanin
efekty cyfrowe
|
||
Alan Shamsudin
zecer
|
||
Zuzanna Burska
konsultant (ds. języka chińskiego)
|
||
Kamil Miondlikowski
konsultant (ds. samochodów)
|
||
Henryk Gerlach
konsultant (ds. zdjęć kolejowych)
|
||
Sławomir Cisowski
konsultant (ds. policyjnych)
|
||
Jacek Dobrzyński
konsultant (ds. policyjnych)
|
||
Ryszard Kuciński
konsultant (prawo)
|
||
Hanna Pyszny
sekretariat produkcji
|
Pozostałe
Proszę czekać…