Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Lucyna Smolińska | ||
Mieczysław Sroka | ||
Paweł Unrug
(drugi reżyser)
|
||
Kazimierz Korytkowski
(drugi reżyser)
|
||
Janina Makowiecka
(asystent)
|
||
Krzysztof Rogala
(asystent)
|
||
Jan Kucharski
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Lucyna Smolińska | ||
Mieczysław Sroka | ||
Producenci | Ocena | |
Grzegorz Woźniak
kierownik produkcji
|
||
Olga Kriukowa
współproducent
|
||
Barbara Lipiec
współproducent
|
||
Jolanta Redzisz
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jerzy Bińczycki
Jan III Sobieski
|
7,8
|
|
Anna Dymna
Maria Kazimiera
|
7,5
|
|
Jerzy Kamas
Jan Gniński
|
7,6
|
|
Emil Karewicz
Stanisław Jabłonowski, hetman wielki koronny
|
7,9
|
|
Gustaw Lutkiewicz
Marek Matczyński, koniuszy
|
7,6
|
|
Józef Para
Monsignore Opizio Palavicini, nuncjusz papieski w Polsce
|
||
Franciszek Pieczka
Ibrahim Pasza
|
8,3
|
|
Karol Strasburger
Książę Karol Lotaryński, dowódca wojsk austriackich
|
||
Jerzy Trela
Mustafa Kara
|
7,6
|
|
Leonard Andrzejewski
Gerej Muraj
|
||
Marek Bargiełowski
Mustafa Bekri, dowódca turecki
|
7,0
|
|
Henryk Bista
Hr. Thurn, poseł z Wiednia
|
7,6
|
|
Marek Frąckowiak
Dowódca
|
7,0
|
|
Henryk Machalica
Przeor Jasnej Góry
|
||
Ignacy Machowski
Alberto de Carpa
|
||
Leon Niemczyk
H. G. Wettyn, elektor saski
|
7,7
|
|
Marek Siudym
Sieniawski, hetman polny
|
7,1
|
|
Kazimierz Wichniarz
Poseł
|
7,6
|
|
Janusz Zakrzeński
Hr. Jan Zwierkowsky, poseł Cesarstwa
|
||
Zbigniew Buczkowski
Poseł
|
6,8
|
|
Janusz Bylczyński | ||
Wojciech Duryasz
Rafał Leszczyński, marszałek sejmu
|
7,0
|
|
Czesław Lasota
Poseł
|
||
Jan Orsza-Łukasiewicz | ||
Piotr Skarga | ||
Tadeusz Somogi | ||
Jan Janga-Tomaszewski |
6,9
|
|
Jerzy Block
Husein Pasza
|
9,0
|
|
Czesław Byszewski
Książę Georg Fryderyk Waldeck / Narrator
|
||
Roman Kosierkiewicz
Poseł
|
||
Waldemar Kownacki
Mustafa Pasza
|
6,0
|
|
Jerzy Kramarczyk
Jakub Ludwik Sobieski, syn króla Jana
|
||
Hugo Krzyski
Biskup Jan Małachowski
|
4,0
|
|
Kazimierz Meres
Grzymułtowski, wojewoda
|
||
Gabriel Nehrebecki
Margrabia Ludwik Badeński
|
||
Lech Sołuba
Poseł turecki
|
||
Andrzej Stockinger
Hrabia Waldstein, poseł Cesarstwa
|
||
Jan Tesarz
Jan Wielopolski, wielki kanclerz koronny
|
7,0
|
|
Paweł Unrug
Gen. Hans Heinrich Dunewald
|
||
Stanisław Bieliński
Gen. Sternberg
|
7,0
|
|
Wojciech Tomasz Biernawski | ||
Aleksander Fabisiak
Kurier Karola Lotaryńskiego
|
6,0
|
|
Andrzej Grzybowski | ||
Józef Kalita
Poseł
|
||
Andrzej Szenajch
Poseł
|
7,3
|
|
Janusz Szydłowski
Falenti, sekretarz Jana III Sobieskiego
|
8,0
|
|
Jerzy Tkaczyk
Poseł
|
||
Juliusz Wyrzykowski
Sekretarz Palaviciniego
|
||
Andrzej Żółkiewski |
7,0
|
|
Zdzisław Rychter
Szlachciura (niewymieniony w czołówce)
|
8,5
|
|
Zdzisław Szymański
Poseł (niewymieniony w czołówce)
|
||
Józef Osławski
Margrabia Herman Badeński, prezes nadwornej Rady Wojennej
|
||
Mariusz Leszczyński
Kara Muhamed Pasza (niewymieniony w czołówce)
|
8,5
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Włodzimierz Precht | ||
Jan Olejniczak | ||
Kompozytorzy | Ocena | |
Andrzej Fronczak | ||
Kostiumy | Ocena | |
Ewa Gralak-Jurczak | ||
Montaż | Ocena | |
Anna Wagner | ||
Anna Czepukajtis-Potęga
(współmontażysta)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Zdzisław Szostak
dyrygent
|
7,0
|
|
Marek Jaszczak
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Lidia Kryńska
charakteryzator
|
||
Barbara Żyhoniuk
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Marta Woźniakowska
scenograf
|
||
Marek Kruhlik
współscenograf
|
||
Maria Orłowska
współscenograf
|
||
Marek Morawski
współscenograf
|
||
Władysław Lisiński
współscenograf
|
||
Tadeusz Rybski
dekorator wnętrz
|
||
Anna Jekiełek
dekorator wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Janusz Retzer
dźwięk
|
||
Zygmunt Nowak
efekty dźwiękowe
|
||
Andrzej Sadowski
efekty dźwiękowe
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Tadeusz Jeżak
operator kamery
|
||
Tadeusz Łukawski
animator
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…