Złotopolscy 3.7

"Złotopolscy" to opowieść o dwóch gałęziach rodu, skłóconych ze sobą od pokoleń. Nestorami rodziny są bliźnięta, Dionizy i Eleonora. Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w rodowej siedzibie w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) prowadzi gospodarstwo i wciąż bezskutecznie poszukuje kandydatki na żonę, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi. Młodszy Kacper (Andrzej "Piasek" Piaseczny, lider zespołu M.A.F.I.A.) to czarna owca w rodzinie - po "zawodówce" porzucił szkołę i uciekł z domu, by poświęcić się muzyce; pod nazwiskiem Górniak zdobył pieniądze, popularność i pozycję idola wielbionego przez rzesze nastolatek. Miejska linia rodu wywodzi się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Syn Eleonory Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię, ich syn Tomek (Piotr Szwedes) właśnie rzucił studia medyczne i jako akwizytor zamierza dorobić się błyskawicznie dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska-Radzińska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Janusz Zaorski 8.0
Radosław Piwowarski -
Janusz Dymek -
Ryszard Zatorski 4.7
Ireneusz Engler -
Grzegorz Okrasa -
Maciej Dutkiewicz -
Dorota Lamparska -
Krzysztof Rogala
(drugi reżyser)
-
Małgorzata Raszek-Zaliwska (drugi reżyser) -
Grzegorz Okrasa (drugi reżyser) -
Elżbieta Czajkowska (drugi reżyser) -
Jacek Skrzeczyński (współreżyser) -
Scenariusz
Średnia
Jan Purzycki -
Agnieszka Kuszewicz -
Ewa Nawój -
Jan Strękowski -
Piotr Wereśniak 5.7
Jerzy Niemczuk 7.0
Elżbieta Wojnarowska -
Paweł Jurek -
Tomasz Solarewicz -
Agnieszka Błotnicka -
Monika Purzycka (współscenarzysta) -
Producenci
Średnia
Marian Terlecki
producent
-
Tadeusz Lampka
producent
8.0
Stanisław Szymański kierownik produkcji -
Halina Cichomska kierownik produkcji -
Elżbieta Kręciejewska współproducent -
Mirella Zaradkiewicz współproducent -
Piotr Pawliński współproducent -
Barbara Głogowska współproducent -
Michał Lipski
współproducent
-
Maria Dębska współproducent -
Anna Ignatiuk współproducent -
Arkadiusz Flak współproducent -
Krzysztof Maliński współproducent -
Józef Sałkowski współproducent -
Zofia Siupik współproducent -
Anna Lampka współproducent -
Małgorzata Łozińska producent wykonawczy -
Aktorzy
Średnia
Henryk Machalica
Dionizy Złotopolski (1997-2003)
-
Kazimierz Kaczor
Senator Marek Złotopolski, syn Dionizego
8.7
Anna Nehrebecka
Barbara Złotopolska, żona Marka (1997-2000)
9.0
Andrzej Nejman
Waldek Złotopolski, wnuk Dionizego
7.5
Andrzej "Piasek" Piaseczny
Piosenkarz Kacper Złotopolski "Górniak", wnuk Dionizego
-
Alina Janowska
Eleonora Gabriel, siostra bliźniaczka Dionizego Złotopolskiego
8.5
Paweł Wawrzecki
Wiesław Gabriel, syn Eleonory, komendant posterunku na Dworcu Centralnym
7.3
Ewa Ziętek
Marta Gabriel, żona Wieśka
7.0
Paulina Młynarska
Agata Gabriel, córka Wiesława (1997-1999)
-
Piotr Szwedes
Tomek Gabriel, syn Marty i Wiesława
-
Radosław Elis
Mirek Gabriel, syn Marty i Wieśka, mąż Weroniki
-
Agnieszka Sitek
Weronika Gabriel, żona Mirka (1997-2001)
2.0
Jerzy Turek
Listonosz Józef Garliński
8.0
Jan Jankowski
Max Grubba, wspólnik Kowalskiego (2000)
7.5
Leszek Teleszyński
Jerzy Kowalski
8.0
Sebastian Konrad
Łukasz "Świrus" (1997-2000)
-
Renata Gabryjelska
Ewa, kelnerka w kawiarni Marty (1997-2005)
7.0
Kazimierz Orzechowski
Ksiądz Leski
8.0
Katarzyna Skarżanka
Alicja, koleżanka Agaty pracująca w gminie Warszawa - Śródmieście (1997-1998)
-
Maciej Orłoś
Lipawski, dziennikarz "Superfaktu" (1997-1998)
-
Grzegorz Kowalczyk
Pracownik restauracji Marty Gabriel (1997-2001)
-
Zbigniew Bielski
Stanisław Pręga, komendant policji w Złotopolicach (1998)
-
Krzysztof Stelmaszyk
Kpt. Jerzy Wons (1998-
8.0
Grzegorz Komendarek
Grzesio Ordalski, kucharz w restauracji Marty Gabriel (1998-)
9.0
Joanna Orleańska
Joasia, sekretarka senatora Marka Złotopolskiego (1998-)
-
Adam Ferency
Detektyw Marcel, przyjaciel Wieśka Gabriela (1998-)
7.3
Małgorzata Socha
Kate, córka Wonsa (1998-1999; 2002-2003)
6.8
Agata Łagoda Sylwia Łagodna, fanka Kacpra Górniaka, kelnerka w restauracji Marty Gabriel (1998) -
Eugeniusz Priwieziencew
Organista Antoni Pereszczako (1998-2005)
8.0
Janusz Onufrowicz
Jasio, policjant na Dworcu Centralnym (1998-2004)
8.0
Marcin Jędrzejewski
Podkomisarz Ordon (2005-) / Sprzedawca samochodu (1998)
7.0
Zdzisław Rychter
Bandzior "Kizior", pomocnik Kowalskiego (1998-1999)
8.5
Masza Jatrowa
Masza, kelnerka w restauracji Marty Gabriel (1998)
-
Małgorzata Kożuchowska
Jagoda, koleżanka Tomka, dziennikarka radia "Eko" (1998)
6.7
Marek Sierocki
DJ w pubie "Czerwona Latarnia" (1998; 2001)
-
Ryszard Radwański
Oficer policji (1998-2000)
-
Magdalena Stużyńska
Marcysia Biernacka (1998-)
6.5
Wojciech Duryasz
Dyrektor szpitala (1998-2000)
7.0
Stanisława Celińska
Helena Kęsikowa, mieszkanka Zawojd (1998-2002)
7.1
Monika Kwiatkowska
Monika Banach, uczestniczka "Randki w ciemno" (1998-1999; 2001-2004)
7.0
Jan Prosiński
Maciek, brat Ewy (1998-2001)
6.0
Tadeusz Woszczyński
"Mały", dworcowy złodziej (1998-2001)
-
Maciej Gąsiorek
Mietek, policjant na Dworcu Centralnym (1998-2002)
-
Arkadiusz Janiczek
Starszy posterunkowy Jerzy Marciniak "Rudy" (1998-)
7.0
Krzysztof Gosztyła
Malarz Andrzej Zapotoczny (1998)
-
Czesław Nogacki
Mieszkaniec Dworca Centralnego (1998; 1999; 2000; 2001; 2002; 2003)
-
Agata Kulesza
"Dilajla", żona "Świrusa" (1998-1999)
7.7
Małgorzata Rożniatowska
Elżunia Kleczkowska (1999-)
6.7
Anna Milewska
Julia Kamieniecka, miłość Dionizego (1998-)
8.0
Henryk Jabłoński Pan Henio, mieszkaniec Złotopolic (1998; 1999; 2001; 2002) -
Anna Przybylska
Marylka Baka (1998-)
7.3
Marcin Markowski
Jacek, dostarczyciel kwiatów (1998; 1999)
-
Roman Oszkiewicz "Generał", mieszkaniec Dworca Centralnego (1998-) -
Andrzej Czernik
Lekarz (1998-1999; 2001)
-
Grażyna Strachota
Marita Bukowski, kochanka Mirka (1998) / Marita Collin-Urbańska, była kochanka Mirka (2000-2004) / Marita Collin-Urbańska-Dunin, żona Fiodora (2005)
-
Adam Dzienis
Florek Murawiec, pracownik Waldka Złotopolskiego (1999-2005) / Żołnierz Paweł "Pawian" (1998)
7.0
Igor Michalski
Psychiatra opiekujący się chorą Weroniką (1998-1999)
-
Ewa Kasprzyk
Ilona Clark-Kowalska, była żona Wieśka Gabriela i Jerzego Kowalskiego (1998-)
6.7
Grzegorz Okrasa Stefan, barman w pubie Kowalskiego (1998-) -
Jerzy Karaszkiewicz
Menel "Funio" (1998; 1999; 2000; 2001)
-
Aleksandra Engler Pielęgniarka (2001) / Właścicielka psa (1998) -
Wojciech Kalarus
Ryszard Frotecki, komendant posterunku w Złotopolicach (1998-)
-
Edyta Łukaszewicz-Lisowska
Viola, kelnerka w restauracji Marty Gabriel (1998-1999)
6.0
Jarosław Jakimowicz
Artur Lenart (1999)
-
Katarzyna Paskuda
Carmen, kelnerka w "Planecie K" (1999-2000) / Kasia, kelnerka w "Planecie K" (2001)
-
Zofia Jamry
Pani Michalina, sąsiadka Gabrielów (1998-2004)
-
Wojciech Siemion
Zdzisław Wolski, prezes Mazowieckiego Banku Inwestycyjnego (1999-2001)
8.0
Rafał Walentowicz
Rafał, pracownik "Planety K" (1999-2002)
-
Omar Sangare
Lekarz Gaston (1999-2000)
5.0
Marek Siudym
Władysław Biernacki, ojciec Marcysi (1999-)
8.0
Piotr Prokop
Goryl Dunina (1999-2000)
-
Zbigniew Kacperski Goryl Dunina (1999-2000) -
Aleksiej Awdiejew
Fiodor Dunin, wspólnik Waldka Złotopolskiego (1999-)
-
Zuzanna Paluch
Zuza, kelnerka w restauracji Marty Gabriel (1999-2001)
-
Agnieszka Czekańska
Katechetka Maryna Fogiel (1999-2002)
-
Sylwia Stankiewicz Dziewczyna w kawiarni (1999) / Sylwia, kelnerka w pubie Kowalskiego (2000-) -
Bartłomiej Topa
Zenek Pereszczako, bratanek Antoniego (1999-)
7.6
Waldemar Błaszczyk
Zawodowy "narzeczony" Marty Gabriel (1999)
-
Andrzej Brzeski
Mieczysław Bolesław Dąbek, były SB-ek (1999-2000; 2003-2005)
-
Leon Niemczyk
Emil Gilewski, wuj Marylki Baki, wuj Jerzego Wonsa (1999-2006)
9.0
Gustaw Lutkiewicz
Zygmunt Karabasz, właściciel sklepu w Złotopolicach (2000-2005)
9.0
Gabriela Muskała
Sierż. Jola Podleśna, koleżanka Marylki Baki (2000)
8.0
Beata Ścibakówna
Mirella Strączek, rehabilitantka i kochanka Kowalskiego (2000-2005)
6.5
Tomasz Budyta Uzdrowiciel Piotr Bulcyngier (2000-2004) -
Magdalena Wójcik
Dziennikarka Aneta Czysta, miłość Marka Złotopolskiego (2000-2004)
8.0
Mirosław Krawczyk
Dr Franciszek Stempel, narzeczony Marcysi (2000-2001)
-
Robert Kudelski
Kleryk Julian Pereszczako, brat Zenka (2001-2002)
5.0
Radek Gelber Antoś, syn Mirka i Weroniki (2001; 2004) -
Jan Kociniak
Bezdomny "Wolny" (2001-2005)
8.0
Ewa Żukowska
Matylda, żona "Wolnego" (2001-2003)
-
Łukasz Nowicki
Borys Stojan, kierowca i masażysta Kowalskiego (2001)
5.7
Wanda Maliszewska Pani Wanda (2001-2004) -
Małgorzata Olczak Pani Małgosia, bywalczyni "Planety K" (2002-2003) -
Monika Stefaniak
Janka "Dżołen", narzeczona Mirka (2002) / Janka "Joan", żona Mirka Gabriela (2003-2004; 2006-)
-
Waldemar Walisiak
Kwaśniewski (2002-2005)
-
Maciej Makowski
Piotr Hartowny (2002-2004)
7.0
Małgorzata Niemirska
Mecenas Wioletta Skarga, adwokat reprezentująca Kowalskiego (2002-2004)
7.3
Pawełek Knyż Jureczek, synek Kowalskich (2002-2005) -
Jerzy Łapiński
Poseł Gromosław Jemioła (2002-)
-
Andrzej Golejewski
Gienek, mieszkaniec Złotopolic (2002-2003)
-
Paulina Janus Kasia (2002-2003) -
Anna Dereszowska
Starszy posterunkowy Kalina Fatalska (2002-)
6.5
Robert Kowalski
Zalewski (2002-)
-
Jan Monczka
Mieczysław Pipa, prezes "Niebiańskiego pożywienia", wspólnik Kowalskiego (2003-2005)
-
Paulina Kinaszewska
Hanka Smolista (2003-2004)
-
Klaudia Halejcio
Andżelika, córka Kwaśniewskiego (2003-)
10.0
Antoni Ostrouch
"Egzekutor" Maciek, kolega Florka (2003-)
-
Małgorzata Zajączkowska
Magdalena Ordyńska, gospodyni w domu Złotopolskich, narzeczona Andrzeja Złotopolskiego (2004-)
-
Andrzej Grabowski
Andrzej Złotopolski, przybyły z Kazachstanu daleki kuzyn rodziny Złotopolskich (2004-)
7.4
Kinga Ciesielska
Zalewska (2004-)
-
Filip Rojek
Ziuk Garliński, bratanek Józefa (2005-)
-
Anna Piróg
Marletta Poziomka, kelnerka w restauracji Marty Gabriel (2005)
6.0
Aleksandra Woźniak
Agata Gabriel, córka Ilony i Wiesława (2005-)
7.3
Beata Poźniak
Helena Ziomek, przyjaciółka Agaty (2005-)
-
Anna Chitro
Zofia Ziomek-Kruk, siostra Heleny (2005-)
7.0
Ola Czarnecka
Marysia - Zosia Kruk, córka Heleny (2005-)
-
Jacek Rozenek
Radosław Tulczyński, partner Agaty Gabriel (2005-)
7.0
Leszek Zduń
Wikary Franciszek Wysocki (2006-)
5.0
Jarosław Domin
Bartłomiej Kruk, mąż Zofii, ojciec Marysi-Zosi (2005-)
8.0
Mateusz Kędzior Andrzej Złotopolski, syn Marcysi i Waldka -
Jan Kędzior Dionizy Złotopolski, syn Marcysi i Waldka -
Andrzej Imiełowski Policjant (niewymieniony w czołówce) -
Paweł Jurek Bywalec Planety "K" (niewymieniony w czołówce) -
Tomasz Solarewicz
Bywalec Planety "K" (niewymieniony w czołówce)
-
Anna Wielgucka
Sylwia, fanka Kacpra Górniaka (1997) (gościnny)
-
Tomasz Sapryk
Jerzy Buber, złodziej samochodu Kacpra (1997) (gościnny)
7.4
Jacek Sołtysiak
Policjant na Dworcu Centralnym (1997) (gościnny)
-
Agnieszka Michalska
Jadzia, asystentka Marka Złotopolskiego (1997) (gościnny)
7.7
Małgorzata Marcinkowska Kobieta w areszcie posterunku na Dworcu Centralnym (1997) (gościnny) -
Zbigniew Korepta
Przechodzień (1997) (gościnny)
-
Anna Samusionek
Marysia Biernacka (1997) (gościnny)
7.5
Piotr Wiszniowski
Chłopak w pubie (1997) (gościnny)
-
Jacek Borcuch
Chłopak w pubie (1997) (gościnny)
-
Agnieszka Martyna Magda, koleżanka Tomka Gabriela (1997) (gościnny) -
Julian Mere
Policjant z Komendy Stołecznej, kolega Wieśka Gabriela (1998) (gościnny)
-
Lech Łotocki
Właściciel działki w Warszawie, rozmówca Agaty (1998) (gościnny)
-
Dariusz Górski Bandzior (1998) (gościnny) -
Paweł Skrzecz
Bandzior (1998) (gościnny)
-
Wojciech Machnicki
Lekarz (1998) (gościnny)
7.0
Jacek Popławski Policjant (1998) (gościnny) -
Diana Kadłubowska
Pielęgniarka (1998) (gościnny)
-
Janusz Weiss
On sam, dziennikarz spotkany przez Waldka na korytarzu telewizji (1998) (gościnny)
-
Jolanta Fajkowska Ona sama, dziennikarka spotkana przez Waldka na korytarzu telewizji (1998) (gościnny) -
Włodzimierz Szaranowicz
On sam, dziennikarz spotkany przez Waldka na korytarzu telewizji (1998) (gościnny)
-
Dariusz Szpakowski
On sam, dziennikarz spotkany przez Waldka na korytarzu telewizji (1998) (gościnny)
9.0
Agata Młynarska
Ona sama, dziennikarka spotkana przez Waldka na korytarzu telewizji (1998) (gościnny)
1.0
Nina Terentiew
Ona sama, dziennikarka spotkana przez Waldka na korytarzu telewizji (1998) (gościnny)
-
Małgorzata Lipmann
Dziennikarka przygotowująca program "Randki w ciemno" (1998) (gościnny)
-
Robert Czebotar
Dziennikarz Robert, kolega Jagody (1998) (gościnny)
6.5
Marian Czekalski Malarz remontujący biuro Kowalskiego (1998) (gościnny) -
Wojciech Nomejko On sam, dziennikarz na konferencji prasowej Złotopolskiego (1998) (gościnny) -
Barbara Górska Ona sama, dziennikarka na konferencji prasowej Złotopolskiego (1998) (gościnny) -
Tomasz Dedek
Policjant, kolega Wieśka Gabriela vel złodziej "Fantom" (1998) (gościnny)
7.5
Krystyna Feldman
Ciotka Łukasza "Świrusa" (1998; 1999) (gościnny)
-
Medard Plewacki Lekarz (1998) (gościnny) -
Marzena Weselińska
Prostytutka Viola (1998) (gościnny)
-
Katarzyna Figura
Sołtysowa Kryśka Michalakowa, była kochanka Kacpra Złotopolskiego (1998) (gościnny)
8.0
Bożena Robakowska
Salowa (1998) (gościnny)
-
Jowita Budnik
Krystyna Pietrzak, pielęgniarka środowiskowa (1998) (gościnny)
7.5
Robert Płuszka
Nabywca biletów na koncert (1998) (gościnny)
-
Ryszard Czubak Niemiec podpisujący umowę z Tomkiem (1998) (gościnny) -
Michał Lipski
Dostawca plakatów (1998) (gościnny)
-
Andrzej Stępień Barman w pubie "Czerwona Latarnia" (1998) -
Mikołaj Klimek
Kontrahent Tomka Gabriela (1998; 2000) (gościnny)
6.0
Krzysztof Maliński Kontrahent Tomka Gabriela (1998) (gościnny) -
Jan Piechociński
Mecenas Jędrzejewski, adwokat Grubby i Kowalskiego (1998; 1999) (gościnny)
8.0
Michał Banach
Mężczyzna zainteresowany kupnej jeepa Kacpra (1998) (gościnny)
-
Ewa Woszczyńska Kobieta w areszcie posterunku Dworca Centralnego (1998) (gościnny) -
Maciej Wojdyła
Paweł Beretko, starszy inspektor w Dziale Kredytów Powszechnego Banku Agrarnego (1998; 1999) (gościnny)
-
Andrzej Mastalerz
Policyjny inspektor na dworcowym posterunku (1998) (gościnny)
7.5
Paweł Tucholski
Policyjny inspektor na dworcowym posterunku (1998) (gościnny)
-
Sławomira Łozińska
Matka Weroniki (1998) (gościnny)
8.0
January Brunov
Nabywca jeepa Kacpra (1998) (gościnny)
8.0
Jacek Lenartowicz
Opiekun psa tropiącego (2004) / Współpracownik Marcela (1998) (gościnny)
7.0
Piotr Siejka
Żołnierz z wezwaniem dla Tomka (1998) (gościnny)
-
Dariusz Błażejewski
Żołnierz z wezwaniem dla Tomka (1998) (gościnny)
7.0
Lech Mackiewicz
Diler narkotyków na Dworcu Centralnym (1998) / Pokerzysta w "Planecie K" (1999) (gościnny)
-
Bartosz Borowiec Chłopak w Ruinach Jana (1998) (gościnny) -
Kacper Borowiec Chłopak w Ruinach Jana (1998) (gościnny) -
Marcel Borowiec Chłopak w Ruinach Jana (1998) (gościnny) -
Krystyna Kołodziejczyk
Matka Maxa Grubby (1998) (gościnny)
6.0
Paweł Nowisz
Ojciec Maxa Grubby (1998) (gościnny)
8.0
Janusz Dymek Reżyser teledysku Kacpra (1998) (gościnny) -
Stanisław Jaskułka
Kowalik, nabywca krów Złotopolskich (1998) / Malarz remontujący restaurację Marty Gabriel (2000; 2001) / Zaliwski (2000) (gościnny)
-
Michał Jarmicki
Kowalik, nabywca krów Złotopolskich (1998) (gościnny)
-
Małgorzata Smykowska Fanka Kacpra Górniaka (1998) / Koleżanka Sylwii ze szpitala (1998) (gościnny) -
Paweł Kozłowski Żołnierz (1998) (gościnny) -
Tomasz Łysiak
Kapral (1998) (gościnny)
-
Dagmara Nastaj Kelnerka w motelu "Kalina" (2000) / Koleżanka Sylwii ze szpitala (1998) (gościnny) -
Jacek Radziński Igor Blumberg "Kasjer", poszukiwany listem gończym (1998) (gościnny) -
Andrzej S. Kiełbowicz Pianista w restauracji Marty Gabriel (1998) (gościnny) -
Józef Sikora Klient w restauracji Marty Gabriel (1998) / Mężczyzna z samowarem na dworcowym posterunku (1999) / Pijaczek na dworcowym posterunku (1998) (gościnny) -
Robert Gonera
Por. Filip Marczuk, narzeczony Agaty (1998) (gościnny)
7.3
Wojciech Magnuski
Adwokat Marity (1998) (gościnny)
-
Ireneusz Dydliński
Mężczyzna wzywający pogotowie do Weroniki (1998) (gościnny)
-
Iwona Kalmus Pielęgniarka w szpitalu psychiatrycznym (1998) (gościnny) -
Czesław Magnowski Maniek, zatrzymany na dworcowym posterunku (2004) / Świadek zatrzymania Kowalskiego (1998) (gościnny) -
Marek Lewandowski
Pułkownik, dowódca Tomka Gabriela (1998) (gościnny)
8.0
Artur Krajewski
Darek, kolega Krysi (1998) (gościnny)
-
Andrzej Śledź
Pracownik banku (1998) (gościnny)
-
Mariusz Krzemiński
"Kieszona", dworcowy złodziej (1998; 1999; 2000) (gościnny)
7.0
Krystyna Rutkowska-Ulewicz
Luiza (1998) (gościnny)
-
Tadeusz Falana
Kierowca Marka Złotopolskiego (1998) (gościnny)
-
Maria Klejdysz
Pani Maria, sprzątaczka w pubie Kowalskiego (1998) (gościnny)
-
Roman Szafrański
Zalewski, architekt wnętrz wynajęty przez Ilonę (1998) (gościnny)
-
Elżbieta Gaertner
Listonoszka Zosia (1998) (gościnny)
6.0
Anna Ignatiuk Kobieta przy grillu (1998) (gościnny) -
Adam Zemła Akordeonista (1998; 1999) (gościnny) -
Kazimierz Krzaczkowski
Klient w restauracji Marty Gabriel (1998; 1999) (gościnny)
6.5
Katarzyna Łukaszyńska
Dziennikarka (1999) (gościnny)
-
Stefan Burczyk
Andrzej Kalinowski, historyk sztuki (1999; 2000) (gościnny)
8.0
Zdzisław Sośnierz "Lombard" (1999) (gościnny) -
Jan Purzycki Pokerzysta w "Planecie K" (1999) / Scenarzysta Purzycki (2001) (gościnny) -
Mirosław Oczkoś
Policjant (1999) (gościnny)
-
Marcin Klepacki
Policjant (1999) (gościnny)
-
Jarosław Jelonek Klient kawiarni Marty Gabriel (1999) (niewymieniony w czołówce) -
Bartosz Kopeć
Dostawca telegramu (1999) (gościnny)
-
Andrzej Pieczyński
Szuler (1999) (gościnny)
7.0
Marek Płużyczka Mecenas (1999) (gościnny) -
Marcin Przybylski
Akwizytor bielizny (1999) (gościnny)
7.0
Jan Jurewicz
Piwko, mieszkaniec Niepiekieł (1999; 2000) (gościnny)
-
Grzegorz Skurski
Komornik (1999) (gościnny)
-
Piotr Kwiatkowski
Asystent komornika (1999) (gościnny)
-
Ewa Krajczyńska-Śmietana Sekretarka prezesa Wolskiego (1999) (gościnny) -
Monika Kuryś Dziewczyna szukająca Kacpra (1999) (gościnny) -
Józef Kornatek Gangster szukający Kacpra (1999) (gościnny) -
Sławomir Borzechowski Gangster szukający Kacpra (1999) (gościnny) -
Anna Korzeniecka
Pensjonariuszka szpitala psychiatrycznego (1999) (gościnny)
-
Lidia Wojciechowska Dziewczyna w kawiarni (1999) (gościnny) -
Leon Charewicz
Gustaw "Smakosz" (1999) (gościnny)
4.5
Beata Kawka
Dziennikarka (1999) (gościnny)
5.5
Jeremi Jemiołowicz Damian Orzęcki, fotoreporter magazynu "Być Damą" (1999) (gościnny) -
Dorota Chotecka
Beata Kryńska, dziennikarka magazynu "Być Damą" (1999) (gościnny)
6.7
Paweł Szczesny
Oszust Feliks (lub Marek) Weber podający się za ornitologa Karola Majewskiego (1999) (gościnny)
9.0
Barbara Baryżewska
Kobieta wchodząca do szpitala psychiatrycznego (1999) (niewymieniony w czołówce)
-
Tomasz Preniasz
Spec od włamań i podsłuchów sprawdzający dom Kowalskiego (1999) (gościnny)
-
Sybilla Rostek
Policjantka z Policyjnej Izby Dziecka (1999) (gościnny)
-
Magdalena Warzecha
Teresa Żuk, dziennikarka "Być Damą" (1999; 2000) (gościnny)
-
Edmund Karwański
Mecenas Jurczyk, adwokat Ewy Kowalskiej (1999) (gościnny)
-
Bożena Targosz Prezenterka "Panoramy" (1999) (gościnny) -
Michał Góral Operator "Smakosza" (1999) (gościnny) -
Katarzyna Bargiełowska
Dziennikarka (1999) (gościnny)
-
Barbara Majewska-Żuromska Dziennikarka (1999) (gościnny) -
Paweł Sanakiewicz
Dziennikarz (1999) (gościnny)
7.0
Marek Bogucki
Dziennikarz (1999) (gościnny)
-
Anna Ułas
Dziennikarka (1999) (gościnny)
-
Jacek Lenczowski Policjant pilnujący Kowalskiego w szpitalu (1999) (gościnny) -
Robert Ostolski
Bronek, ochroniarz z firmy Tomka Gabriela (1999) (gościnny)
-
Marek Kalita
Marcin, redaktor pisma "Fotografia i ja", kolega Mirka Gabriela (2000) (gościnny)
8.0
Arkadiusz Bazak
Minister (2000) (gościnny)
7.5
Henryk Talar
Tadeusz Partyniak, dyrektor w urzędzie miasta (2000) (gościnny)
8.7
Ryszard Chlebuś
Klient restauracji Marty Gabriel (2000) (gościnny)
-
Marcin Kocela Dziennikarz przeprowadzający wywiad z Markiem Złotopolskim (2000) (gościnny) -
Iwona Bednarz Klientka restauracji Marty Gabriel uśmiechająca się do Marka Złotopolskiego (2000) (gościnny) -
Jerzy Pakos Gangster odbijający "Brubera" (2000) (gościnny) -
Antoni Barłowski
Gangster odbijający "Brubera" (2000) (gościnny)
-
Ewa Długokęcka Okradziona (2000) (gościnny) -
Ewa Gorzelak
Agnieszka Gołąbek, kuzynka Kęsikowej, pracownica Waldka (2000) (gościnny)
8.0
Katarzyna Maternowska
Zatrzymana złodziejka (2000) (gościnny)
-
Aleksandra Ciejek
Zatrzymana złodziejka (2000) (gościnny)
-
Cezary Domagała
Komisarz Leszek Chojnaś z Wydziału Kadr Komendy Stołecznej (2000; 2001) (gościnny)
-
Robert Rutkowski
On sam, dziennikarz "Panoramy" (2000) (gościnny)
-
Izabela Liżewska Klaudia, dziewczyna Grzegorza (2000) (gościnny) -
Tomasz Solarewicz
Tomek, klient "Planety K" (2000) (gościnny)
-
Krzysztof Krupiński
Jacuś C., kandydat na męża Marylki z biura matrymonialnego (2000) (gościnny)
4.0
Mariusz Śliwiński Informatyk naprawiający komputer na posterunku Gabriela (2000) (gościnny) -
Zofia Merle
Cyganka na Dworcu Centralnym (2000) (gościnny)
7.7
Gabrysia Gelber Ola, córka Mirka i Weroniki (2000; 2001; 2004) (gościnny) -
Aleksander Trąbczyński
Szef firmy remontującej restaurację Marty Gabriel (2000; 2001) (gościnny)
-
Maria Dębska Kobieta okradziona przez Marynę (2002) / Wróżka Flora okradziona na Dworcu Centralnym (2000; 2001) / Właścicielka kotki Devi (2003) (gościnny) -
Agnieszka Zielińska Marylka, koleżanka Jasia (2000; 2001) (gościnny) -
Marek Walczewski
Śliwicki, mecenas reprezentujący firmę "Ersex" (2001) (gościnny)
8.0
Bogdan Misiewicz
"Magister" (2001) / Pijak w dworcowym komisariacie (2002) (gościnny)
-
Jerzy Rogalski
"Marny", mieszkaniec Dworca Centralnego (2001) (gościnny)
7.0
Dariusz Toczek
Mechanik naprawiający samochód Kowalskiego (2001) (gościnny)
-
Maciej Robakiewicz
Komisarz Chrzanowski (2001) (gościnny)
-
Ewa Pietreniuk Kelnerka w "Planecie K" (2001) (gościnny) -
Andrzej Kalmus Bułka, pracownik piekarni Twardochleba (2001-2003) (gościnny) -
Andrzej Lewandowski Mieszkaniec Złotopolic (2001) (gościnny) -
Radosław Piwowarski
Reż. Piwowarski (2001) (gościnny)
-
Maciej Winkler
Adwokat Mirka Gabriela (2001) (gościnny)
-
Aleksandra Fajęcka Klientka "Planety K' (2001-2002) (gościnny) -
Elżbieta Komorowska
Klientka "Planety K" (2001) (gościnny)
-
Natalia Walarowska
Matylda, dziewczyna Wonsa (2002) (gościnny)
-
Hanna Aleksandra Zakrzewska Dziewczyna Wonsa (2002) (gościnny) -
Ryszard Nawrocki
Klient restauracji Marty Gabriel (2002) (gościnny)
8.0
Tadeusz Piechnik Mieszkaniec Złotopolic (2002) (gościnny) -
Andrzej Stanaszek (2002; 2004) (gościnny) -
Józef Onyszkiewicz
Bogdan Piec (2002) (gościnny)
-
Aleksander Witkowski
Mały "klient" sklepu Karabasza (2002) (gościnny)
-
Adam Marszalik Mieszkaniec Dworca Centralnego (2002) (gościnny) -
Monika Piwowarska Pani w parku (2002) (gościnny) -
Aleksandra Górka Skrzypaczka w kawiarni Marty Gabriel (2002) (gościnny) -
Leszek Abrahamowicz
Klient "Planety K" (2002) (gościnny)
10.0
Jacek Braciak
Zakatarzony klient "Planety K" (2002) (gościnny)
7.3
Anna Grygorcewicz
Agnieszka, żona Florka (2002) (gościnny)
-
Piotr Szrajber
Dostarczyciel poczty kurierskiej (2002) (gościnny)
-
Małgorzata Kalamat
Cyganka wróżąca Ewie Kowalskiej (2002; 2004) (gościnny)
-
Monika Dryl
(2002) (gościnny)
7.0
Anna Dąbkowska
Klientka restauracji Marty (2002) (gościnny)
-
Magdalena Modzelewska
Klientka pubu Kowalskiego (2002) (gościnny)
-
Małgorzata Duda
Listonoszka (2002) (gościnny)
-
Magdalena Krawczyk Zosia Ziobrówna (2002-2003) (gościnny) -
Dariusz Pick
Ekshibicjonista (2003) (gościnny)
-
Alexander Clifford John, syn Marity (2003) (gościnny) -
Kamil Miondlikowski Goryl Kowalskiego (2003) (gościnny) -
Katarzyna Janus Kasia, adoptowana córka Janeczki i Mirka (2003) (gościnny) -
Paweł Osoliński
"Człowiek z miasta" w pubie Kowalskiego (2003) (gościnny)
-
Bartosz Głogowski
"Człowiek z miasta" w pubie Kowalskiego (2003) (gościnny)
-
Andrzej Andrzejewski
Posłaniec z kwiatami dla Marty (2003) (gościnny)
7.0
Jacek Mikołajczak
Mecenas Pług-Pługowski (2003) (gościnny)
4.0
Dayana Napoles-Grabek Dziewczyna "tańcząca na kracie" na dworcowym posterunku (2003-2004) (gościnny) -
Klaudia Sztanka Dziewczynka rozmawiająca o solarium Emila Gilewskiego (2003) (gościnny) -
Kasia Krokowska Dziewczynka rozmawiająca o solarium Emila Gilewskiego (2003) (gościnny) -
Michał Taran
Doręczyciel z firmy jubilerskiej (2003) (gościnny)
-
Wojciech Harasiewicz "Pacjent specjalnej troski" (2003) (gościnny) -
Eliasz Dorosiński Waldek, przybrany syn Florka (2003) (gościnny) -
Andżelika Piechowiak
Klientka pubu Kowalskiego (2003) (gościnny)
3.0
Patrycja Szczepanowska
Ewelina Złotopolska, żona Kacpra (2003) (gościnny)
-
Zbigniew Zbrowski Klient pubu Kowalskiego (2004) (gościnny) -
Małgorzata Raszek-Zaliwska Gość na ślubie Marity i Dunina (2004) / Klientka sklepu Kleczkowskiej (2006) (gościnny) -
Jacek Skrzeczyński "Baton", pracownik Marcela (2004) (gościnny) -
Beata Dorf
Dziewczyna w pubie Kowalskiego (2004) (gościnny)
-
Grzegorz Gadziomski
"Elektryczny Mundek", były bezdomny (2004) (gościnny)
-
Andrzej Grąziewicz
Kołakowski (2004) (gościnny)
-
Aleksander Machalica
Duch Dionizego Złotopolskiego (2004) (gościnny)
-
Henryk Jóźwiak Lekarz (2004) (gościnny) -
Joanna Boruta
Pielęgniarka Joasia (2004) (gościnny)
-
Marzena Popowska Maturzystka (2004) (gościnny) -
Paulina Bielenia Maturzystka (2004) (gościnny) -
Justyna Tarasiuk
Bywalczyni "Planety K." (2004) (gościnny)
-
Natalia Szyguła
Wnuczka pani Michaliny (2004) (gościnny)
-
Marcin Kwaśny
Dziennikarz (2004) (gościnny)
6.0
Joanna Bać
"Siostrzenica" Karabasza (2004) (gościnny)
-
Mateusz Karaś Władek Biernacki, syn posła (2004) (gościnny) -
Mariusz Leszczyński
Iwan Suworow, Rosjanin na posterunku na Dworcu Centralnym (2005) (gościnny)
7.0
Miłogost Reczek
Krystian Ordyński, były mąż Małgorzaty (2005) (gościnny)
7.0
Marian Jaskulski
Kęcik, adwokat Kacpra Złotopolskiego (2005) (gościnny)
-
Katarzyna Zielińska
Eugenia Osoba, pracownica Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnem (2005) (gościnny)
6.1
Oliwia Angerstein
Okradziona (2005) (gościnny)
-
Klaudiusz Kaufmann
Strażak, adorator Marcysi (2006) / Złodziej aresztowany przez "Rudego" (2005) (gościnny)
7.0
Irena Kownas
Gospodyni księdza Leskiego (2005) (gościnny)
7.0
Anna Stasiukiewicz Klientka kawiarni Marty Gabriel (2005) (gościnny) -
Wioleta Kruk Dziewczyna zagubiona w Warszawie (2006-) (gościnny) -
Monika Gruda
Rosjanka Tania (2006) (niewymieniony w czołówce)
-
Joanna Kwiatkowska-Zduń
Izabela Tulczyńska, siostra Radosława (2006) (gościnny)
-
Janusz Domin Bartłomiej Kruk, ojciec Agaty (2006) (gościnny) -
Magda Margulewicz
Kandydatka na asystentkę posła Biernackiego (2006) (gościnny)
-
Zdjęcia
Średnia
Tomasz Tarasin -
Zbigniew Hałatek -
Jacek Bonecki -
Michał Góral -
Kompozytorzy
Średnia
M. A. F. I. A. (zespół rockowy) -
Krzesimir Dębski 8.0
Kostiumy
Średnia
Paweł Grabarczyk -
Małgorzata Brus -
Lidia Wojciechowska -
Montaż
Średnia
Milenia Fiedler 3.0
Marek Król -
Sławomir Filip -
Hanna Kobus -
Iwona Rudnicka -
Charakteryzacja
Średnia
Iwona Blicharz charakteryzator -
Joanna Weiss charakteryzator -
Agata Wysocka charakteryzator -
Scenografia
Średnia
Barbara Nowak scenograf -
Władysław Bielski scenograf -
Teresa Gałkowska dekorator wnętrz -
Anna Iskierka dekorator wnętrz -
Henryk Jabłoński rekwizytor -
Krzysztof Kołodziejski rekwizytor -
Dźwięk
Średnia
Krzysztof Jastrząb dźwięk -
Wojciech Harasiewicz dźwięk -
Grzegorz Nawara dźwięk -
Piotr Pacuła-Sergiel montaż dźwięku -
Efekty specjalne
Średnia
Pozostała Ekipa
Średnia
Jacek Januszyk operator kamery 7.0
Marek Januszewicz operator kamery -
Wiktor Zdrojewski
operator kamery
-
Michał Góral operator kamery -
Tomasz Kuzio operator kamery -
Kamil Chrapowicki operator kamery -
Dariusz Jadach operator kamery -
Mariusz Elert operator kamery -
Grzegorz Dolecki operator kamery -
Janusz Lament oświetlenie -
Andrzej Kiełbasiński oświetlenie -
Józef Cieplucha oświetlenie -
Piotr Joel oświetlenie (niewymieniony w czołówce) -
Marek Russ treser zwierząt (niewymieniony w czołówce) -
Andrzej Środziński kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Jacek Urbaniak fotosista -