Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Jan de Bont | ||
David Sardi
(asystent)
|
||
Maggie Murphy
(asystent)
|
||
David Hallinan
(asystent)
|
7,0
|
|
Alexander Witt
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Graham Yost |
7,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Mark Gordon
producent
|
||
Allison Lyon Segan
współproducent
|
||
Ian Bryce
producent wykonawczy
|
||
Susan Spencer Robbins
nadzorca produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Keanu Reeves
Oficer Jack Traven
|
8,0
|
|
Dennis Hopper
Howard Payne
|
7,4
|
|
Sandra Bullock
Annie Porter
|
7,7
|
|
Joe Morton
Kpt. Herb McMahon
|
||
Jeff Daniels
Det. Harold "Harry" Temple
|
7,1
|
|
Alan Ruck
Stephens
|
||
Glenn Plummer
Właściciel Jaguara
|
||
Richard Lineback
Norwood
|
||
Beth Grant
Helen
|
||
Hawthorne James
Sam
|
||
Carlos Carrasco
Ortiz
|
||
David Kriegel
Terry
|
||
Natsuko Ohama
Pani Kamino
|
||
Robert Mailhouse
Młody kierownik
|
||
Daniel Villarreal
Ray
|
||
Simone Gad
Pasażerka autobusu
|
||
Loretta Jean Crudup
Pasażerka autobusu
|
||
Sherri Villanueva
Pasażerka autobusu
|
||
Margaret Medina
Robin
|
||
Jordan Lund
Bagwell
|
||
Patrick Fischler
Przyjaciel kierownika
|
||
Susan Barnes
Kierowniczka
|
||
Rick Dano
Kierowca SWAT
|
||
Michael Sottile
Policjant SWAT
|
||
Jane Crawley
Kobieta z wózkiem dziecięcym
|
||
Anne O'Sullivan
Kobieta z wózkiem dziecięcym
|
||
Beau Starr
Komisarz
|
||
John Capodice
Bob
|
||
Thomas Rosales Jr.
Vince
|
||
James DuMont
Robotnik
|
||
Antonio Mora
Prezenter wiadomości
|
||
Patty Toy
Prezenterka wiadomości
|
||
Todd Gordon
Kamerzysta wiadomości
|
||
Bruce Wright
Reporter
|
||
Mark Kriski
Reporter
|
||
Dagny Hultgreen
Reporter
|
||
Richard Schiff
Maszynista pociągu
|
||
Joseph Carberry
Gliniarz
|
||
Sandy Martin
Barmanka
|
||
Neisha Folkes-LeMelle
Pani McMahon
|
||
Jim Mapp
Dodatkowy pasażer autobusu
|
||
Milton Quon
Dodatkowy pasażer autobusu
|
||
Sonia Jackson
Pasażerka autobusu
|
||
Sonia Jackson
Dodatkowa pasażerka autobusu
|
||
Carmen Williams
Dodatkowa pasażerka autobusu
|
||
Paula Montes
Dodatkowa pasażerka autobusu
|
||
Loyda Ramos
Dodatkowa pasażerka autobusu
|
||
Julia Vera
Dodatkowa pasażerka autobusu
|
||
Marylou Lim
Dodatkowa pasażerka autobusu
|
||
Brian Grant
Pasażer windy
|
||
Barry Kramer
Pasażer windy
|
||
Robin McKee
Pasażer windy
|
||
Paige Goodman
Pasażerka windy
|
||
Christina Fitzgerald
Pasażerka windy
|
||
Tara Thomas
Pasażerka windy
|
||
Bunga Hosoi
Facet w jaguarze na autostradzie
|
||
Cece Tsou
Pasażerka winda
|
||
Michael N. Fujimoto
Pasażer windy
|
||
Richard Gelb
Pasażer windy
|
||
Mark Gordon
Reporter machający przy ogrodzeniu lotniska (niewymieniony w czołówce)
|
||
Harry Hauss
Pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Craig Hosking
Pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
|
||
J. David Jones
Pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher C. Murphy
Mężczyzna patrzący na metro po wypadku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Tamburro
Pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Wilder
Członek SWAT na ciężarówce z otwartą naczepą (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eddie Yansick
Członek SWAT na ciężarówce z otwartą naczepą (niewymieniony w czołówce)
|
||
Donna Phillips Winkler
Widz w sądzie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Andrzej Bartkowiak
(kierownik zdjęć)
|
||
Nico Bally
(pomoc techniczna)
|
||
Michael J. Coo
(główna pomoc techniczna)
|
||
Marty W. Eichmann
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Michael T. Travers
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Mark Mancina |
9,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Ellen Mirojnick | ||
Brad Anderson | ||
Bob Morgan | ||
Eden Clark Coblenz | ||
Cynthia L. Hamilton
(współprojektant kostiumów)
|
||
Anthony J. Scarano
(nadzorca kostiumów)
|
||
Montaż | Ocena | |
John Wright |
9,0
|
|
Barbara Dunning
(asystent)
|
||
Kevin D. Ross
(asystent)
|
||
Emily Wallin
(asystent)
|
||
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
|
||
Cort Wright
(praktykant)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Norman T. Leavitt
główny charakteryzator
|
||
Pete Altobelli
charakteryzator
|
||
Gus Le Pre
główny stylista
|
||
Susan Zietlow-Maust
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jackson De Govia
scenograf
|
||
John R. Jensen
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Geoff Hubbard
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
K.C. Fox
dekorator wnętrz
|
||
Louis M. Mann
projektant wnętrz
|
6,0
|
|
Joseph L. Byrne
rekwizytor
|
||
Rick Chavez
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Mark Davidson
rekwizytor
|
||
Trish Gallaher Glenn
główny rekwizytor
|
||
Giacomo G. Ghiazza
scenopis obrazkowy
|
||
Kathleen Hughes
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Peter R. Romero
projektant wnętrz
|
||
Jim Scolari
rekwizytor
|
||
Marik 'Travis' Little
główny konstruktor dekoracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
John T. Cucci
imitator dźwięku
|
||
Ken Dufva
imitator dźwięku
|
||
David Lee Fein
imitator dźwięku
|
||
Dan O'Connell
imitator dźwięku
|
||
Catherine Rowe
imitator dźwięku
|
||
David W. Alstadter
mikser imitacji
|
||
Nancy Barker
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
David Bartlett
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Bob Beemer
mikser ponownego nagrania
|
||
Beth Bergeron
montaż postsynchronu
|
||
Paul Berolzheimer
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Dean Beville
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Steve Bowerman
mikrofoniarz
|
||
Robert Deschaine
mikser postsynchronu
|
||
John Dunn
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Donald Flick
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Judee Flick
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Stephen Hunter Flick
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Linda Folk
montaż postsynchronu
|
||
Gary S. Gerlich
nadzorujący montaż dialogów
|
||
Gregory M. Gerlich
montaż dialogów
|
||
Avram D. Gold
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Eric Gotthelf
mikser imitacji
|
||
Dana Gustafson
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Warren Hamilton Jr.
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Greg Hedgepath
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Pieter Hubbard
montaż dialogów
|
||
Darcy Kite
mikser postsynchronu
|
||
Elliott Koretz
montaż dialogów
|
||
Gregg Landaker
mikser ponownego nagrania
|
||
Patricio A. Libenson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
David MacMillan
mikser
|
||
Dean G. Manly
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Steve Maslow
mikser ponownego nagrania
|
||
Michael Mirkovich
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Phil Norden
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Kevin E. Patterson
okablowanie
|
||
Sonny Pettijohn
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jeena M. Phelps
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jerry Pirozzi
montaż dialogów (asystent)
|
||
Kay Rose
montaż postsynchronu
|
||
Joan Rowe
imitator dźwięku
|
||
Hal Sanders
montaż dialogów
|
||
Kirk Schuler
montaż efektów dźwiękowych
|
||
David Spence
montaż postsynchronu
|
||
David E. Stone
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Bruce Stubblefield
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Marvin Walowitz
montaż dialogów
|
||
Samuel Webb
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Bruce Bell
mikser imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Edmond J. Coblentz Jr.
montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Roussel
technik dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Solange S. Schwalbe
montaż dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tami Treadwell
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
John Frazier
koordynator efektów specjalnych
|
||
David Amborn
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Rocky Gehr
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Chris Adams
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Stanley Amborn
efekty specjalne
|
||
R. Michael Bisetti
efekty specjalne
|
||
Michael Burke
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Dan Carter
efekty specjalne
|
||
Jack Davis
efekty specjalne
|
||
Ken Ebert
efekty specjalne
|
||
John Fontana
efekty specjalne
|
||
Norbert Hernandez
efekty specjalne
|
||
Greg C. Jensen
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Jim Jolly
efekty specjalne
|
8,0
|
|
David Kirk
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Michael Meinardus
efekty specjalne
|
||
Joe Pancake
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Frances Pennington
efekty specjalne
|
||
Arnold Peterson
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Kevin Quibell
efekty specjalne
|
||
Richard Ratliff
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Alan Rifkin
efekty specjalne
|
||
Bruce Robles
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Karl Roth
efekty specjalne
|
||
Ray Svedin
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Greg 'Doc' Tracer
efekty specjalne
|
||
Mike Wilmont
efekty specjalne
|
||
Drew Wozniak
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Risa Bramon Garcia
dobór obsady
|
||
Billy Hopkins
dobór obsady
|
||
Stephanie Brooks
dobór obsady (asystent)
|
||
Laurel Miller
dodatkowy dobór obsady
|
||
Suzanne Crowley
dodatkowy dobór obsady
|
||
Pete Auster
kaskader
|
||
Janet Brady
kaskader
|
||
Jophery C. Brown
kaskader
|
||
Gary Combs
kaskader
|
||
Gilbert B. Combs
kaskader
|
||
Gary Davis
kaskader
|
||
Tom Elliott
kaskader
|
||
Gary Epper
kaskader
|
||
Donna Evans
kaskader
|
||
Bobby J. Foxworth
kaskader
|
||
John Hateley
kaskader
|
6,0
|
|
Chris Howell
kaskader
|
||
Tommy J. Huff
kaskader
|
||
Gary Hymes
koordynator kaskaderów
|
||
Laurie Hymes
kaskader
|
||
Jeff Jensen
kaskader
|
||
Parker Johnstone
kaskader
|
||
Keii Johnston
kaskader
|
||
Jim Kirby
kaskader
|
||
Jon W. Kishi
kaskader
|
||
Eddie Matthews
kaskader dublujący
|
||
Matt McBride
kaskader
|
||
Billy Morts
kaskader
|
||
Carol Neilson
kaskader
|
||
Bob Orrison
kaskader
|
||
Randy Peters
kaskader
|
||
Yoshi Randall
kaskader
|
||
J.N. Roberts
kaskader
|
||
Pat Romano
kaskader
|
||
Ronnie Rondell Jr.
kaskader
|
||
Brian Smrz
koordynator kaskaderów (asystent)
|
1,0
|
|
Brian Stewart
kaskader
|
||
Patricia Tallman
kaskader
|
||
Scott Wilder
kaskader
|
||
Bob Black
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Bondelli
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Cade
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Dane Farwell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frankie 'G' Garbutt
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas Taylor Goodman
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Gunderson
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Hehr
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Hicks
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hubie Kerns Jr.
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Hugh McKnight
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Billy Morts
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jimmy Ortega
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Myke Schwartz
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gunter Simon
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary C. Smith
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sunny Tomlin
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Waugh
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Young
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
William L. Asman
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Christopher Blauvelt
operator kamery (asystent)
|
||
Terry Bowen
operator kamery
|
||
Michael Condro
operator kamery (asystent)
|
||
Richard Crown
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
John J. Ellingwood
operator kamery (asystent)
|
||
Richard Foreman Jr.
fotosista
|
||
Chris Franco
elektryk
|
||
Mikael Glattes
operator kamery (asystent)
|
||
David Gould
elektryk
|
||
Gregory Lundsgaard
operator steadicam
|
||
Michael Douglas Middleton
fotosista
|
||
Vern Nobles
operator kamery (asystent)
|
||
Michael Scott
operator kamery
|
||
Stephen Shaver
elektryk
|
||
Christopher C. Strong
oświetlenie
|
||
Steve Adcock
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Curtis Failor
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ron Goodman
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franklyn Warren
dodatkowy dobór obsady
|
||
Barbara Harris
dobór głosu
|
||
Ron Brinkmann
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Karen deJong
grafik komputerowy
|
||
David Douglas
grafik komputerowy
|
||
George Karl
grafik komputerowy
|
||
Stephen Kennedy
grafik komputerowy
|
||
Andrea Losch
grafik komputerowy
|
||
Mitch Rosenfelt
grafik komputerowy
|
||
Robert Scifo
grafik komputerowy
|
||
Boyd Shermis
nadzorca efektów wizualnych
|
7,0
|
|
Kristen D. Trattner
grafik komputerowy
|
||
John N. Campbell
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rachel Nicoll
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Olivier Sarda
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan D. Purwin
pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
Pozostałe
Proszę czekać…