Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Janusz Majewski |
7,1
|
|
Marek Brodzki
(drugi reżyser)
|
5,0
|
|
Magdalena Szwarcbart
(drugi reżyser)
|
||
Marcin Szczerbic
(drugi reżyser)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Janusz Majewski
(również) (dialogi)
|
7,1
|
|
Producenci | Ocena | |
Lew Rywin
producent
|
5,5
|
|
Janusz Morgenstern
producent
|
||
Michał Szczerbic
kierownik produkcji
|
6,0
|
|
Andrzej Besztak
kierownik produkcji (dodatkowy)
|
5,0
|
|
Ewa Brodzka
kierownik produkcji (dodatkowy)
|
||
Joanna Jedlecka-Skrodzka
kierownik produkcji (dodatkowy)
|
||
Teresa Paszkiewicz
kierownik produkcji (dodatkowy)
|
||
Paweł Poppe
producent wykonawczy
|
||
Andrzej Połeć
koordynator postprodukcji
|
||
Piotr Kołodziejczyk
koordynator postprodukcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Marek Kondrat
Jan Kania
|
8,2
|
|
Bogusław Linda
Rysiek „Rudy”
|
8,0
|
|
Wiktor Zborowski
Moryc Haber
|
8,2
|
|
Katarzyna Figura
Basia Gołąbek, konkubina Kani
|
7,1
|
|
Piotr Gąsowski
Goldman - Silberman
|
6,7
|
|
Jan Englert
Mjr „Jeremi”
|
7,5
|
|
Piotr Machalica
Por. „Lotka”
|
7,1
|
|
Leonard Pietraszak
Rotmistrz „Leliwa”
|
7,6
|
|
Anna Powierza
Oleńka
|
6,7
|
|
Paweł Deląg
Witold „Kmicic”
|
6,9
|
|
Artur Żmijewski
Ppor. „Pet”
|
7,2
|
|
Stanisława Celińska
Komendantka strażniczek w banku
|
7,2
|
|
Krzysztof Kowalewski
Dowódca straży bankowej
|
8,0
|
|
Marek Walczewski
Pułkownik SS
|
||
Wojciech Pokora
Ernst von Nogay
|
7,9
|
|
Ewa Wiśniewska
Generałowa, ciotka Oleńki
|
7,2
|
|
Zoltán Bezerédy
Benedek
|
||
Róbert Koltai
Chudej
|
||
Jacek Sas-Uhrynowski
Baldini
|
||
Jan Kobuszewski
Ojciec Habera
|
7,8
|
|
Hanna Zborowska
Matka Habera
|
||
Zofia Zborowska-Wrona
Sara, córeczka Habera
|
||
Maciej Zabielski
Pan Schneider, klient Habera
|
||
Sergiusz Żymełka
Synek Habera
|
||
Kacper Kosowicz
Synek Habera
|
||
Kaja Piorunowska
Córka Habera
|
||
Aleksandra Piorunowska
Córka Habera
|
||
Jerzy Bączek
Kelner w kawiarni
|
||
Krystyna Tkacz
Róża Haberowa
|
6,6
|
|
Kinga Ciesielska
Truda, służąca konsula
|
||
Paweł Burczyk
Więzień
|
6,9
|
|
Jan Jurewicz
Strażnik więzienny
|
||
Adam Ferency
Zenon Pisur
|
7,8
|
|
Beata Kawka
Jadźka Pisurowa
|
6,3
|
|
Krzysztof Materna
Lokaj hrabiego
|
||
Henryk Machalica
Hrabia
|
||
Beata Tyszkiewicz
Hrabina (wersja video)
|
7,7
|
|
Agnieszka Wagner
Synowa hrabiny (wersja video)
|
7,6
|
|
Eugenia Horecka
Pani na ulicy
|
||
Edyta Jungowska
Służąca generałowej
|
6,9
|
|
Czesław Majewski
„Ociemniały” harmonista
|
8,0
|
|
Jacek Domański
Fonsio, kelner
|
7,0
|
|
Zofia Czerwińska
Garbuska w hoteliku
|
7,2
|
|
Ewa Kolasińska
Kobieta w oknie w getcie
|
||
Krystyna Feldman
Wilhelmina Koroniecka, łuczniczka, wicemistrzyni świata w 1932
|
7,1
|
|
Ryszard Barycz
Ksiądz proboszcz od św. Krzyża
|
||
Grzegorz Sierzputowski
Żołnierz niemiecki
|
||
Marek Brodzki
Gruby żandarm na dworcu
|
5,0
|
|
Zbigniew Buczkowski
Uczestnik akcji
|
6,8
|
|
Andrzej Szenajch
Kelner w kawiarni (wersja video)
|
7,3
|
|
Anna Gornostaj
Mitzi (wersja video)
|
||
Krzysztof Kiersznowski
Generał SS (wersja video)
|
7,2
|
|
Paweł Wawrzecki
Kierowca generała (wersja video)
|
7,2
|
|
Magdalena Komornicka
Mila (wersja video)
|
6,0
|
|
Joanna Brodzik
Lena (wersja video)
|
6,6
|
|
Katarzyna Trzcińska
Lala (wersja video)
|
||
Krystyna Kołodziejczyk
Tekla (wersja video)
|
||
Jerzy Żydkiewicz
Portier w „Pension Rose” (wersja video)
|
||
Robert Rozmus
Konspirator (wersja video)
|
||
Wojciech Kowman
„Krzywy”
|
||
Jerzy Łazewski
„Anhelli”
|
7,0
|
|
Andrzej Zieliński
„Prosty”
|
7,2
|
|
Jarosław Gruda
Sołtys
|
||
Edyta Olszówka
Sołtysowa
|
6,9
|
|
Janusz Bukowski
Pogranicznik
|
7,4
|
|
Jerzy Łapiński
Strażnik bankowy
|
||
Tadeusz Wojtych
Strażnik bankowy
|
||
Jerzy Kozłowski
Strażnik bankowy
|
||
Hanna Śleszyńska
Strażniczka w banku
|
6,3
|
|
Maria Mamona
Strażniczka w banku
|
6,9
|
|
Anna Kociarz
Helena, strażniczka w banku
|
||
Dominika Ostałowska
Strażniczka w banku
|
6,4
|
|
Artur Krajewski
Żołnierz na przepustce
|
||
Stanisław Brudny
Taksówkarz
|
7,1
|
|
Edward Żentara
Czołgista
|
||
Guglielmo Melis
Pilot
|
||
Wojciech Skibiński
Zawiadowca stacji (wersja video) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Witold Adamek |
7,7
|
|
Tadeusz Ostrowski
(pomoc techniczna)
|
||
Eugeniusz Kaczmarek
(pomoc techniczna)
|
||
Janusz Nogal
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Michał Lorenc |
7,2
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Małgorzata Stefaniak | ||
Andrzej Szenajch |
7,3
|
|
Ewa Helman-Szczerbic
(dodatkowy)
|
||
Anna Rychlik
(garderoba)
|
||
Adam Kocemba
(garderoba)
|
||
Montaż | Ocena | |
Elżbieta Kurkowska | ||
Marek Król | ||
Alicja Torbus-Wosińska
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Tadeusz Karolak
dyrygent
|
||
Tadeusz Karolak
aranżer
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Waldemar Pokromski
charakteryzator
|
7,0
|
|
Alicja Kozłowska
charakteryzator (współpraca)
|
||
Tomasz Matraszek
charakteryzator (współpraca)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Grzegorz Piątkowski
scenograf
|
8,5
|
|
Joanna Doroszkiewicz
scenograf (dodatkowy)
|
||
Robert Czesak
scenograf (dodatkowy)
|
||
Magda Widelska
scenograf (asystent)
|
6,0
|
|
Ewa Braun
dekorator wnętrz
|
||
Cezary Matysiak
rekwizytor
|
||
Bogdan Piotrowski
rekwizytor
|
||
Wojciech Kocemba
rekwizytor
|
||
Dariusz Lipiński
rekwizytor
|
||
Waldemar Weiss
główny konstruktor dekoracji
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Wiesław Znyk
dźwięk
|
||
Piotr Pacholski
operator dźwięku (asystent)
|
||
Sławomir Ciołkowski
technik dźwięku
|
||
Jan Freda
efekty dźwiękowe
|
||
Henryk Zastróżny
efekty dźwiękowe
|
||
Dariusz Zastróżny
efekty dźwiękowe
|
||
Grzegorz Lindemann
montaż dźwięku
|
||
Adam Głogowski
montaż dźwięku
|
||
Jan Freda
operator dźwięku
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Jacek Jeliński
pirotechnik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Witold Adamek
operator kamery
|
7,7
|
|
Krzysztof Ciołkowski
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Janusz Wojtczak
mistrz oświetlenia
|
||
Tomasz Maliński
oświetlenie
|
||
Dariusz Maliński
oświetlenie
|
||
Grzegorz Burchard
oświetlenie
|
||
Łukasz Komisarczyk
oświetlenie
|
||
Jacek Kadłubowski
kaskader
|
||
Robert Brzeziński
kaskader
|
||
Zbigniew Modej
kaskader
|
||
Piotr Bujnowicz
fotosista
|
||
Wanda Guszkowska
kolorysta
|
||
Zbigniew Zbrowski
konsultant (muzyka)
|
||
Marcin Makowski
fotosista (współpraca) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jerzy Mizak
kierownik planu
|
||
Maria Telenkiewicz
sekretariat planu
|
||
Barbara Nietresta
sekretariat produkcji
|
||
Ewa Kaczmarek
sekretariat postprodukcji
|
Pozostałe
Proszę czekać…