Ben Stiller wciela się w postać Eddiego, 40-letniego kawalera, który po latach podbojów decyduje się wreszcie powiedzieć sakramentalne „tak". Po przeuroczym ślubie nowożeniec wraz ze swoją wybranką, piękną Lilą (Malin Akerman), jedzie na miesiąc miodowy do Meksyku. Już trzeciego dnia orientuje się, że kobieta jego marzeń jest w rzeczywistości urzeczywistnieniem największych koszmarów... Zdesperowany wizją fatalnej przyszłości, Eddie postanawia zakończyć związek, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji...

Aktorzy

Ben Stiller (Eddie) to niezwykle wszechstronny twórca – aktor, reżyser, producent i scenopisarz. Ostatnio wyreżyserował i wyprodukował komedię "Tropic Thunder", w której również wystąpił jako aktor, obok takich nazwisk jak: Jack Black, Owen Wilson, Robert Downey Jr., Brandon T. Jackson, i Steve Coogan. Wcześniejszy film z jego udziałem “Noc w muzeum” /A Night at the Museum/ dla 20th Century Fox cieszył się ogromną popularnością na całym świecie i przyniósł wpływy w wysokości 600 milionów dolarów.

Widzowie mieli okazję oglądać go niedawno także w produkcjach „Poznaj moich rodziców” /Meet the Fockers/, kontynuacji niezwykle popularnego „Poznaj mojego tatę” /Meet the Parents/, a także w “Zabawach z piłką” /Dodgeball: A True Underdog Story/, z udziałem Vince’a Vaughna.

Na początku 2004 roku Stiller wystąpił w kinowej adaptacji klasycznego policyjnego przeboju telewizyjnego stacji ABC “Starsky i Hutch” /Starsky & Hutch/. Aktor zagrał rolę Starsky’ego, a jako Hutch partnerował mu Owen Wilson. Producentem filmu była firma Red Hour Films, której Stiller jest szefem.

Wcześniej aktor wystąpił u boku Jennifer Aniston w romantycznej komedii “Nadchodzi Polly” /Along Came Polly/, oraz wyreżyserowanej przez siebie komedii wytwórni Paramount Pictures “Zoolander”.

Filmografia aktora to również takie tytuły jak: “Genialny klan” /The Royal Tenenbaums/, wielkoekranowy debiut “Orbitowanie bez cukru” /Reality Bites/, “Telemaniak” /The Cable Guy/ dla Columbia Pictures, przebojowa komedia romantyczna z 1998 roku w reżyserii braci Farrellich “Sposób na blondynkę” /There’s Something About Mary/, z Cameron Diaz i Mattem Dillonem; dobrze oceniona przez krytykę “Wieczna północ” /Permanent Midnight/ w reżyserii Davida Veloza, “Kochankowie z sąsiedztwa” /Your Friends & Neighbors/ Neila LaBute’a, “Efekt Zero” /Zero Effect/ Jake’a Kasdana, z Billem Pullmanem, “Igraszki z losem” /Flirting With Disaster/ Davida O. Russella oraz wiele innych.

Michelle Monaghan (Miranda) To obecnie wschodząca gwiazda Hollywoodu. Niedługo wejdzie na ekrany kin najnowsza produkcja z jej udziałem “Gone Baby Gone” z Edem Harrisem, Casey’em Affleckiem i Morganem Freemanem.

Niedawno można ją było oglądać u boku Toma Cruise’a w absolutnym hicie wytwórni Paramount Pictures “Mission: Impossible III”. Wcześniej aktorka zagrała w znakomicie przyjętym obrazie “Kiss Kiss, Bang Bang,” z udziałem Roberta Downey’a Jr. i Vala Kilmera. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Jej filmografia to również takie tytuły jak: „Daleka północ” /North Country/, wielkoekranowy debiut aktorki „Perfume” w reżyserii Michaela Rymera, “Niewierna” /Unfaithful/ Adriana Lyne’a, “Wszystko w rodzinie” /It Runs in the Family/ oraz „Zimowe przesilenie” /Winter Solstice/ i “Pan i pani Smith” /Mr. & Mrs. Smith/.

Monaghan pracuje obecnie nad niezależną produkcją “Trucker,” której jest także producentem wykonawczym.

Malin Akerman (Lila) jest Szwedką, urodziła się w Sztokholmie. Kiedy miała dwa lata jej rodzice przenieśli się do Toronto w Kanadzie. Już w wieku pięciu lat występowała w filmach reklamowych i pojawiała się na wybiegu prezentując ubrania. Karierę modelki kontynuowała będąc już pełnoletnia, ale zawsze marzył jej się świat filmu. Dzięki swojej determinacji dostała pierwszą, niedużą rolę w filmie “Ziemia: Ostatnie starcie” /Earth: The Final Conflic/. Od tamtego czasu w swoim dorobku zdążyła zgromadzić takie tytuły jak: “O dwóch takich co poszli w miasto” /Harold & Kumar Go to White Castle/, “The Utopian Society”, „Bractwo” /The Circle/ oraz „Sekta” /The Skulls/. Wkrótce wejdą na ekrany kin kolejne produkcje z jej udziałem: “The Brothers Solomon”, “Heavy Petting” i “27 Dresses”.

O filmie

Trzeciego dnia swojego miodowego miesiąca, Eddie Cantrow (Ben Stiller) jest już przekonany, że znalazł prawdziwą miłość swojego życia. Niestety, miłością tą nie jest jego świeżo poślubiona małżonka...

“Dziewczyna moich koszmarów /The Heartbreak Kid/ to szalona komedia romantyczna, szczodrze obdarowana skrzącym się humorem przez specjalistów w tej branży – braci Bobby’ego i Petera Farrelly (“Sposób na blondynkę” /There’s Something About Mary/, “Głupi i głupszy” /Dumb and Dumber/).

Po wielu latach życia w stanie kawalerskim, ciągłej presji w tej materii ze strony ojca, Doc, (Jerry Stiller) i jego najlepszego kumpla Maca (Rob Corddry), Eddie zaczyna się zastanawiać czy aby nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o kobiety, z którymi się spotyka. Kiedy zatem los przypadkowo stawia na jego drodze ponętną blondynkę o imieniu Lila (Malin Akerman), a romans zaczyna się rozwijać, Eddie pod wpływem chwilowego impulsu oświadcza się jej. Jednak już chwilę po ślubie, kiedy nowożeńcy mają okazję w końcu się lepiej poznać w podróży poślubnej wzdłuż kalifornijskiego wybrzeża, Eddie zaczyna sobie zdawać sprawę jak wielki popełnił błąd. Wkrótce po przybyciu do egzotycznego meksykańskiego hoteliku z dala od wielkomiejskich tłumów, Eddie zakochuje się w twardo stąpającej po ziemi Mirandzie (Michelle Monaghan), która nie ma zielonego pojęcia o tym, że ten nowopoznany mężczyzna spędza tam miesiąc miodowy. Tym razem przed Eddiem staje nowe wyzwanie – jak wyplątać się z trwającego zaledwie kilka dni związku małżeńskiego i nie stracić przy okazji dziewczyny swoich marzeń.

Wytwórnia DreamWorks Pictures ma przyjemność zaprezentować Państwu swoja najnowszą produkcję we współpracy z Radar Pictures/Davis Entertainment Company/Conundrum Entertainment “Dziewczyna moich koszmarów” /The Heartbreak Kid/ z udziałem Bena Stillera, Michelle Monaghan, Malin Akerman, Jerry’ego Stillera, Roba Corddry, Carlosa Mencii, Scotta Wilsona i Danny’ego McBride. Reżyserami filmu są bracia Peter Farrelly & Bobby Farrelly. Komedia nakręcona została na podstawie scenariusza Scota Armstronga i Leslie Dixon oraz Bobby’ego Farrelly & Petera Farrelly & Kevina Barnetta. W roli producentów filmu wystąpili Ted Field i Bradley Thomas. Producentami wykonawczymi są: Marc S. Fischer, John Davis, Joe Rosenberg i Charles B. Wessler. Zdjęcia do filmu są dziełem Matthew F. Leonetti, ASC. W roli scenografa wystąpił Sydney J. Bartholomew Jr., kostiumy zaprojektowała Louise Mingenbach. Muzykę skomponowali Brendan Ryan & Bill Ryan.

O produkcji

"Sprawa jest jasna i nie ma co kręcić. Z tego nie może wyniknąć nic dobrego – no bo czy facet może pojechać na miesiąc miodowy i zakochać się w tym czasie w innej dziewczynie?" - Mac

Atrakcyjny i zaradny kawaler, który niedawno dociągnął do czterdziestki Eddie Cantrow zaproszony na ślub swojej byłej narzeczonej zaczyna zdawać sobie sprawę, że cały świat już zdążył połączyć się w pary. Cały, za wyjątkiem jego samego… W tym przekonaniu utrzymuje go także całkiem jeszcze żwawy ojciec, Doc, i jego trzymany pod pantoflem przyjaciel Mac. Nieco już zmęczony całą tą sytuacją Eddie przekonany jest, że dorósł do małżeństwa. Potrzebna mu tylko kandydatka na żonę...

Przypadkowy zbieg okoliczności stawia na jego drodze Lilę. Nawiązuje się ognisty romans, a stąd już tylko krok do sakramentalnego ‘tak’. W drodze na wyczekany miesiąc miodowy Eddie odkrywa, że jego nowo poślubiona małżonka ma anielską twarz, za którą kryje się jednak niewyparzony język oraz niezaspokojony apetyt na siłowy seks. Zanim dotrą do meksykańskiego kurortu, Lila ze słodkiej i uroczej damy przeistoczy się w pozbawioną wszelkich zahamowań, żłopiącą tequilę dziewczynę bez manier, za to z burzliwą przeszłością, a Eddie zada sobie pytanie – w co też sam się wpakował?

Podczas pobytu w meksykańskim kurorcie Lila postanawia pewnego dnia pozostać w hotelu, ponieważ na silnym słońcu doznała poparzenia skóry. Eddie z kolei postanawia utopić swoje smutki przy barze, gdzie przypadkowo zaczyna rozmowę z Mirandą, atrakcyjną nauczycielką, zupełnym przeciwieństwem Lily. Teraz świeżo upieczony małżonek zaczyna wynajdować sobie najróżniejsze wymówki, żeby tylko móc spędzić trochę czasu z Mirandą. Ze strony Eddiego zaczyna się balansowanie na linie pomiędzy dwiema kobietami. Co może wyniknąć z takiej mieszanki? Seria niezwykle zabawnych sytuacji i komedia omyłek.

Cztery lata wcześniej, kiedy Peter Farrelly usłyszał o możliwości nakręcenia uwspółcześnionej wersji filmu z 1972 roku “The Heartbreak Kid”, jego początkowa reakcja była negatywna. Jak mówi: “’The Heartbreak Kid’ to jeden z moich absolutnych faworytów jeśli chodzi o produkcje komediowe. Dlatego instynkt podpowiadał mi, że nie powinienem tego ruszać.” Jednak po ponownym obejrzeniu filmu reżyser stwierdził, że pokazane w nim sytuacje, gagi i nieoczekiwane zwroty akcji świetnie pasują do stylistyki spod szyldu Farrelly. W oryginalnej wersji, nakręconej na podstawie opowiadania ‘A Change of Plan’ Bruce’a Jay’a Friedmana zagrali Charles Grodin i Cybill Shepherd.

Ben Stiller, który gra rolę nieco wkręconego na własne życzenie w małżeństwo faceta, podobnie jak reżyser okazał się być wielkim fanem oryginału z 1972 roku. “To klasyka”, mówi aktor i dodaje: “To po prostu niezwykle zabawna historia i myślę, że na jej podstawie można nakręcić cos zabawnego w nieco odmiennym stylu.”

Jednym z głównych wyzwań dla twórców filmu było sprawienie, żeby grana przez Stillera postać Eddiego, faceta, który bądź co bądź w trakcie miodowego miesiąca porzuca swoją małżonkę, mimo wszystko wydawała się widzom sympatyczna.

Z punktu widzenia Bobby’ego Farrelly, sam Stiller sprawia, że widzowie są po jego stronie. “Ben jako filmowy Eddie to miły facet, któremu tak naprawdę chcielibyśmy współczuć”, mówi reżyser. “Rozumiemy z jakiego wyszedł środowiska i trzymamy za niego kciuki, żeby jakoś się jednak z tego małżeństwa wykręcił. A skoro sytuacja wygląda tak, jak wygląda, możemy mieć tylko nadzieję, że seria nieoczekiwanych zwrotów akcji i zabawnych sytuacji doprowadzi do pozytywnego rozwiązania.” Jedno jest pewne – duża porcja dobrej rozrywki i śmiechu są w tej sytuacji gwarantowane.

Twórcy

Peter Farrelly & Bobby Farrelly (Reżyseria/Scenariusz)

Znakiem firmowym braci Petera i Bobby’ego Farrellych są niezwykle zabawne, przebojowe komedie takie jak: “Sposób na blondynkę” /There’s Something About Mary/, “Głupi i głupszy” /Dumb and Dumber/, “Kręglogłowi” /Kingpin/, “Ja, Irena i ja” /Me, Myself & Irene/, “Płytki facet” /Shallow Hal/, “Skazani na siebie” /Stuck On You/ i “Miłosna zagrywka” /Fever Pitch/. Pod szyldem założonej przez siebie firmy producenckiej Conundrum Entertainment, wyprodukowali ostatnio komedię o tematyce olimpijskiej - “The Ringer”, z udziałem Johnny’ego Knoxville’a.

Wiele z ich produkcji zostało nagrodzonych prestiżowymi nagrodami świata filmu, w tym “Sposób na blondynkę” – nagroda New York Film Critics Circle (dla najlepszej aktorki - Cameron Diaz), nagroda People’s Choice dla najlepszej komedii i dwie nominacje do Złotego Globu. W 1999 roku bracia Farrelly uhonorowani zostali prestiżową nagrodą ShoWest za osiągnięcia w dziedzinie scenopisarstwa.

Reżyserzy mają już w planach kolejne projekty, m.in. “Hall Pass” dla 20th Century Fox i “The Valet” dla DreamWorks Pictures.

Scot Armstrong (Scenariusz)

Armstrong jest autorem/współautorem scenariuszy do takich produkcji jak: “School for Scoundrels,” “Starsky i Hutch” /Starsky & Hutch/, “Niezaliczona” /Old School/ i “Ostra jazda” /Road Trip/. Jego najnowszy film “Semi-Pro,” jest obecnie na etapie postprodukcji.

Leslie Dixon (Scenariusz)

Dixon ma w swoim dorobku takie tytuły jak: “Lakier do włosów” /Hairspray/, “Jak w niebie” /Just Like Heaven/, “Zakręcony piątek” /Freaky Friday/, debiutancki „Zakręcone szczęście” /Outrageous Fortune/, “Dama za burtą” /Overboard/, remake romantycznego thrillera “Afera Thomasa Crowna” /The Thomas Crown Affair/ oraz przebojową komedię “Pani Doubtfire” /Mrs. Doubtfire/.

Ted Field (Producent)

Field jest prezesem i dyrektorem wykonawczym firmy producenckiej Radar Pictures. Od wielu lat związany z przemysłem filmowym. Od początku swojej kariery (ok. 1982 roku), Field wyprodukował około 50 dużych filmów, które w sumie przyniosły wpływy w wysokości ponad 3,5 miliardów dolarów na całym świcie. W swoim bogatym dorobku ma między innymi takie tytuły jak: “Ostatni Samuraj” /The Last Samurai/, “Uciekająca panna młoda” /Runaway Bride/, “Teksańska masakra piłą łańcuchową” /The Texas Chainsaw Massacre/, “Jumanji,” “Ręka nad kołyską” /The Hand that Rocks the Cradle/ i “Ptaszek na uwięzi” /Bird on a Wire/.

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…