Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Mira Nair | ||
Matthew Baker
(asystent)
|
||
Adam Coop
(asystent) (dodatkowy)
|
||
Reema Kagti
(asystent) (Indie)
|
||
Max Keene
(asystent)
|
||
Candy Marlowe
(asystent)
|
||
Danny McGrath
(asystent)
|
||
Jay Jay Odedra
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Stuart Renfrew
(asystent) (Indie)
|
||
Akshay Roy
(asystent) (Indie)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Matthew Faulk | ||
Mark Skeet | ||
Julian Fellowes |
6,0
|
|
William Makepeace Thackeray
(powieść)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Dinaz Stafford
współproducent
|
||
Mark Skeet
współproducent
|
||
Jonathan Lynn
producent wykonawczy
|
||
Jane Frazer
współproducent
|
||
Donna Gigliotti
producent
|
||
Matthew Faulk
współproducent
|
||
Lydia Dean Pilcher
producent
|
||
Janette Day
producent
|
||
Pippa Cross
producent wykonawczy
|
||
Howard Cohen
producent wykonawczy
|
||
S.M. Ferozeuddin Alameer
kierownik produkcji (Indie)
|
||
Ray Angelic
kierownik produkcji (Indie)
|
||
Rupert Ryle-Hodges
nadzorca produkcji
|
||
Christian Brockey
koordynator produkcji (Indie)
|
||
Miranda Marks
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Hermione Ninnim
koordynator produkcji
|
||
Yasmine Stafford
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Gabriel Byrne
Markiz Steyne
|
7,0
|
|
Angelica Mandy
Młoda Becky
|
||
Roger Lloyd Pack
Francis Sharp
|
6,0
|
|
Ruth Sheen
Panna Pinkerton
|
8,0
|
|
Reese Witherspoon
Becky Sharp
|
7,4
|
|
Lillete Dubey
Pani Green
|
||
Romola Garai
Amelia Sedley
|
||
Tony Maudsley
Joseph Sedley
|
||
Deborah Findlay
Pani Mary Sedley
|
||
John Franklyn-Robbins
Pan Sedley
|
||
Paul Bazely
Biju
|
||
Rhys Ifans
William Dobbin
|
7,2
|
|
Bob Hoskins
Sir Pitt Crawley
|
7,4
|
|
Jonathan Rhys Meyers
George Osborne
|
6,9
|
|
James Purefoy
Rawdon Crawley
|
7,5
|
|
Jim Broadbent
Pan Osborne
|
7,4
|
|
Sophie Hunter
Maria Osborne
|
||
Charlie Beall
Hazardzista
|
||
David Sterne
Dorożkarz królewskiej dorożki pocztowej
|
||
Sean McKenzie
Licytator
|
||
Kathryn Drysdale
Rhoda Swartz
|
3,0
|
|
Steven Elder
Lokaj na Curzon Street
|
||
Tom Beard
Oficer
|
||
Gledis Cinque
Starsza Celia Crawley
|
||
Camilla Rutherford
Lady Gaunt
|
||
Alexandra Staden
Lady George
|
||
Tim Bentinck
Niemiecki urzędnik
|
||
Robert Pattinson
Starszy Rawdy Crawley (niewymieniony w czołówce)
|
6,9
|
|
Jade Ramsey
Uczenica publicznej szkoły (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nikita Ramsey
Uczenica publicznej szkoły (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stephenie McMillan
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Douglas Hodge
Pitt Crawley
|
||
Meg Wynn Owen
Lady Crawley
|
||
Georgina Edmonds
Młoda Rose Crawley
|
||
Emilie Richardson
Młoda Celia Crawley
|
||
Tim Preece
Horrocks, lokaj
|
||
Geraldine McEwan
Lady Southdown
|
7,0
|
|
Natasha Little
Lady Jane Sheepshanks
|
||
Eileen Atkins
Panna Matilda Crawley
|
8,5
|
|
Helen Coker
Firkin, pokojówka
|
||
Tim Seely
Lekarz
|
||
Paul Bentall
Węglarz
|
||
John Woodvine
Lord Bareacres
|
||
Barbara Leigh-Hunt
Lady Bareacres
|
||
Nicholas Jones
Lord Darlington
|
||
Sian Thomas
Lady Darlington
|
||
Trevor Cooper
Gen. Tufto
|
||
Brian Pettifer
Pan Raggles
|
||
Gabrielle Lloyd
Pielęgniarka
|
||
William Melling
Młody Rawdy Crawley
|
||
Daniel Hay
Młody Georgy Osborne
|
||
Niall O'Brien
Pan Moss
|
||
Anu Gopalakrishnan
Piękność pustynii
|
||
Roma Edmonds
Starsza Rose Crawley
|
||
Thomas Grant
Mały Pitt Crawley
|
||
Kelly Hunter
Lady Steyne
|
||
Jonny Phillips
Pan Wenham
|
||
Richard McCabe
Król
|
||
Veerendra Saxena
Mieszkaniec wyspy Coventry
|
||
Bruce Mackinnon
Chłopiec w kasynie
|
||
Mathew Horne
Chłopiec w kasynie
|
||
Andrew Price
Nieznajomy w kasynie
|
||
Tom Sturridge
Starszy Georgy Osborne
|
||
Chloe Treend
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Stefane Sauer
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Nicole Forbes
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Amanda Courtney-Davies
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Louise Rhian Poole
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Lene Langgaard
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Sarah Mogg
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Tracey Lushington
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Sandy Borne
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Suzanne Thomas
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Mari Baade
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
K. Knight
Tancerka wykonująca taniec niewolników
|
||
Sylvano Clarke
Tancerz wykonujący taniec niewolników
|
||
Max Bollinger
Niemiecki stały bywalec kasyna (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Fox Davies
Niemiecki hazardzista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Will Irvine
Tancerz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tatyana Lavrentyeva
Szykowna dama w purpurze (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vijay Raaz
Hinduski służący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Declan Quinn | ||
David Cadwallader
(pomoc techniczna)
|
||
Ronan Murphy
(pomoc techniczna) (dodatkowy)
|
||
Jay Jay Odedra
(kierownik zdjęć drugoplanowych)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Mychael Danna |
8,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Beatrix Aruna Pasztor | ||
Arjun Bhasin
(Indie)
|
||
Rosie Grant
(dodatkowy)
|
||
Amanda Keable
(nadzorca kostiumów)
|
||
Urmila Motwani
(nadzorca garderoby) (Indie)
|
||
Montaż | Ocena | |
Allyson C. Johnson | ||
James Nichols Jr.
(asystent)
|
||
David O. Rogers
(asystent)
|
||
David A. Smith
(asystent)
|
||
Shelly Westerman
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Nicholas Dodd
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Bee Archer
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Bee Archer
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Zoe Clare Brown
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Zoe Clare Brown
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Anita Burger
charakteryzator
|
||
John Henry Gordon
fryzjer (dodatkowy)
|
||
John Henry Gordon
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Blanka Dudas
charakteryzator
|
||
Joe Hopker
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Joe Hopker
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Annabel Hill
charakteryzator
|
||
Sue Ignatius
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Sue Ignatius
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Mai Layton
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Mai Layton
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Rebecca Lafford
charakteryzator osobisty: Reese Witherspoon
|
||
Jenny Shircore
projektant fryzur
|
||
Jenny Shircore
projektant makijażu
|
||
Fran Needham
fryzjer
|
||
Fran Needham
charakteryzator
|
||
Loulia Sheppard
fryzjer osobisty: Reese Witherspoon
|
||
Chang Su Chan Shiu
fryzjer (asystent)
|
||
Virginia Holmes
charakteryzator (asystent) (Indie)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Chris Cull
główny rekwizytor
|
||
Nick Palmer
dyrektor artystyczny
|
||
Sam Stokes
dyrektor artystyczny
|
||
Lucinda Thomson
dyrektor artystyczny
|
||
Maria Djurkovic
scenograf
|
7,0
|
|
Kalpa Dave
dekorator wnętrz
|
||
Tatiana Lund
dekorator wnętrz
|
||
Belinda Cusmano
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Tatiana Macdonald
dekorator wnętrz
|
||
Richard Dalton
rekwizytor
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Marko A. Costanzo
imitator dźwięku
|
||
Dan Edelstein
imitator dźwięku
|
||
Dan Korintus
montaż dialogów
|
||
Tony Martinez
nadzorujący montaz dźwięku
|
||
Eric McAllister
montaz dźwięku (asystent)
|
||
Kate Morath
mikrofoniarz
|
||
Mary Ellen Porto
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Warren Shaw
nadzorujący montaz dźwięku
|
||
Steve Schwartz
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jeffrey Stern
montaż dialogów
|
||
Eric Strausser
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Bill Sweeney
montaż imitacji
|
||
Robert Fernandez
mikser ponownego nagrania
|
||
Peter Gleaves
mikser postsynchronu
|
||
Marissa Littlefield
montaż postsynchronu
|
||
Luke Neuman
dźwięk (asystent)
|
||
Dominick Tavella
mikser ponownego nagrania
|
||
Alexander Beddow
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jennifer L. Dunnington
montaż muzyki
|
||
Brad Haehnel
mikser muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Mark Holt
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Hugh Goodbody
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Mary Selway
dobór obsady
|
||
Loveleen Tandan
dobór obsady
|
||
Andy Bradford
koordynator kaskaderów
|
||
Nrinder Dhudwar
koordynator kaskaderów
|
||
Levan Doran
kaskader dublujący
|
||
Nigel Martin Davey
dubler
|
||
Susie Gossling Valerio
dubler
|
||
Farah Khan
choreograf
|
||
Jack Murphy
choreograf
|
||
Lucy Bevan
dobór obsady (asystent)
|
||
James Payton
dubler
|
||
Klemens Becker
operator steadicam
|
||
Klemens Becker
operator kamery
|
||
Jay Jay Odedra
operator kamery
|
||
John Adefarasin
operator kamery (asystent)
|
||
Ben Battersby
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
|
||
Chris Clarke
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
|
||
Frank Connor
fotosista
|
||
David Cozens
operator kamery (asystent)
|
||
David Cozens
prowadzący ostrość
|
||
Barnaby Crocker
operator kamery (asystent)
|
||
Steve Cussell
elektryk
|
||
Mulchand Dedhia
oświetlenie (Indie)
|
||
Dean Foard
elektryk
|
||
Paul Molloy
elektryk
|
||
G. Monic Kumar
operator kamery (asystent) (Indie)
|
||
Ed Nessen
operator kamery (asystent) (Indie)
|
||
Heather Norton
operator kamery (asystent) (Indie)
|
||
Iain Struthers
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
Tammo van Hoorn
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
|
||
Imtiaz Amir
księgowy produkcji
|
||
Dan Hillsdon
księgowy (asystent)
|
||
Saarrah Imtiaz
księgowy (asystent)
|
||
Amy Irvine
dubler
|
||
Geeta Kapoor
choreograf (asystent)
|
||
Hayley Lyon
księgowy (asystent)
|
||
Alistair Thompson
księgowy produkcji
|
||
Jane Trower
księgowy (asystent)
|
||
Ian Franklin
oświetlenie
|
Pozostałe
Proszę czekać…