Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Lasse Hallström | ||
Stephen P. Dunn
(asystent)
|
||
Christina Stauffer
(asystent)
|
||
Paul Byrne Prenderville
(asystent)
|
||
Paul Byrne Prenderville
(reżyser drugiej ekipy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
John Irving
(również) (powieść)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Richard N. Gladstein
producent
|
||
Bobby Cohen
producent wykonawczy
|
||
Meryl Poster
producent wykonawczy
|
||
Bob Weinstein
producent wykonawczy
|
||
Harvey Weinstein
producent wykonawczy
|
||
Alan C. Blomquist
współproducent
|
||
Leslie Holleran
współproducent
|
||
Michele Platt
współproducent
|
||
Lila Yacoub
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Tobey Maguire
Homer Wells
|
7,1
|
|
Charlize Theron
Candy Kendall
|
8,3
|
|
Delroy Lindo
Pan Rose
|
||
Paul Rudd
Wally Worthington
|
6,9
|
|
Michael Caine
Dr Wilbur Larch
|
7,9
|
|
Jane Alexander
Pielęgniarka Edna
|
||
Kathy Baker
Pielęgniarka Angela
|
6,0
|
|
Erykah Badu
Rose Rose
|
7,0
|
|
Kieran Culkin
Buster
|
||
Kate Nelligan
Olive Worthington
|
6,0
|
|
Heavy D
Peaches
|
7,0
|
|
K. Todd Freeman
Muddy
|
||
Paz de la Huerta
Mary Agnes
|
||
J.K. Simmons
Ray Kendall
|
7,5
|
|
Evan Parke
Jack
|
||
Jimmy Flynn
Vernon
|
||
Lonnie Farmer
Bohater
|
||
Erik Per Sullivan
Fuzzy
|
||
Spencer Diamond
Curly
|
||
Sean Andrew
Copperfield
|
||
John Albano
Steerforth
|
||
Skye McCole Bartusiak
Hazel
|
||
Clare Daly
Clara
|
||
Colin Irving
Major Winslow
|
||
Annie Corley
Carla
|
||
Patrick Donnelly
Adopcyjny ojciec
|
||
Edie Schechter
Adopcyjna matka
|
||
Kasey Berry
Dziewczynka (12 lat)
|
||
Mary Bogue
Kruszyna
|
||
Victoria Stankiewicz
Debra
|
||
Christine Stevens
Florence
|
||
Earle C. Batchelder
Dr Holtz
|
||
Norma Fine
Pani Goodhall
|
||
John Irving
Zawiadowca stacji
|
8,0
|
|
Eric Bruno Borgman
Żołnierz z pociągu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin Chapman
Adopcyjny ojciec (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
John H. Tobin
Mężczyzna z pociągu (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Oliver Stapleton |
6,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Rachel Portman | ||
Kostiumy | Ocena | |
Renee Ehrlich Kalfus | ||
Montaż | Ocena | |
Lisa Zeno Churgin |
7,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
David Snell
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Ellie Winslow
główny charakteryzator
|
||
Peggy Schierholz
główny stylista
|
||
Wayne Herndon
fryzjer osobisty: Charlize Theron
|
||
Deborah K. Larsen
charakteryzator osobisty: Charlize Theron
|
||
Sharyn Cordice
charakteryzator (asystent)
|
||
Brenda McNally
fryzjer (asystent)
|
||
Marleen Alter
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Trish Seeney
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Louie Zakarian
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
David Gropman
scenograf
|
7,0
|
|
Karen Schulz Gropman
dyrektor artystyczny
|
||
Beth A. Rubino
dekorator wnętrz
|
7,0
|
|
Sandy Hamilton
główny rekwizytor
|
||
Alan Allinger
główny architekt
|
||
Scott Bobbitt
główny konstruktor dekoracji
|
||
Jonathan Askew
stolarz
|
||
Judson Bell
stolarz
|
||
William Bergland
stolarz
|
||
Daniel Boxer
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Steve DeBoer
stolarz
|
||
James Faulkner
stolarz
|
||
Chris Fousek
rekwizytor
|
||
Tim Jackson
stolarz
|
||
Kim Jennings
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Cameron Matheson
stolarz
|
||
Richard Oeser
rekwizytor
|
||
Phyllis Penfold
rekwizytor
|
||
Peter Rogness
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Tyris Smith
rekwizytor
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Bob Chefalas
mikser ponownego nagrania
|
||
Steve Pederson
mikser ponownego nagrania
|
8,0
|
|
Tom Perry
mikser ponownego nagrania
|
||
Maurice Schell
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Louis Bertini
montaż imitacji
|
||
David Boulton
mikser postsynchronu
|
||
Richard P. Cirincione
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Joe Dohner
mikser imitacji
|
||
Bruce Kitzmeyer
montaż imitacji
|
||
Dan Korintus
montaż dialogów
|
||
Marissa Littlefield
montaż postsynchronu
|
||
Eytan Mirsky
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Bitty O'Sullivan-Smith
montaż dialogów
|
||
Bob Olari
operator dźwięku
|
||
Harry Peck Bolles
montaż postsynchronu
|
||
Alex Raspa
operator postsynchronu
|
||
Jacob Ribicoff
montaż imitacji
|
||
Brian Vancho
imitator dźwięku
|
||
Magdaline Volaitis
montaż dialogów
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Kerry Barden
dobór obsady
|
||
Billy Hopkins
dobór obsady
|
||
Suzanne Crowley
dobór obsady
|
||
Al Magliochetti
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Chris Lombardi
operator kamery
|
||
Nina Saxon
projekt czołówki
|
||
Charles Croughwell
koordynator kaskaderów
|
||
William Morts
kaskader
|
||
Denney Pierce
kaskader
|
||
Charles Harrington
menedżer obiektów zdjęciowych
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…