Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Bohdan Poręba | ||
Romuald Staszkiewicz
(drugi reżyser)
|
||
Andrzej Wróbel
(drugi reżyser)
|
||
Lesław Wilk
(drugi reżyser)
|
||
Jolanta Słobodzian
(drugi reżyser)
|
||
Jerzy Borowicz
(współreżyser)
|
||
Krystyna Gębala
(współreżyser)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Włodzimierz T. Kowalski | ||
Producenci | Ocena | |
Jacek Moczydłowski
kierownik produkcji
|
||
Zdzisław Kuczyński
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Janusz Strelcow
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Zdzisław Mrozowicz
współproducent
|
||
Urszula Wolska
współproducent
|
||
Andrzej Lipowicz
współproducent
|
||
Zygmunt Pełka
współproducent
|
||
Ewa Płaza
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Janusz Zakrzeński
Józef Piłsudski
|
||
Krzysztof Chamiec
Ignacy Jan Paderewski
|
||
Józef Fryźlewicz
Roman Dmowski
|
||
Jerzy Kaliszewski
Thomas Woodrow Wilson, prezydent USA
|
||
Edmund Fetting
George Dawid Lloyd, premier Wielkiej Brytanii
|
||
Ignacy Gogolewski
Stefan Żeromski
|
7,1
|
|
Emil Karewicz
Płk Edward House, współpracownik prezydenta Wilsona
|
7,9
|
|
Zdzisław Mrożewski
Arthur James Balfour, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii
|
||
Henryk Bista
Raymond Poincare, prezydent Francji
|
7,6
|
|
Zbigniew Józefowicz
Ignacy Daszyński, premier rządu lubelskiego
|
||
Zygmunt Malanowicz
Franek Pawlak
|
||
Eugeniusz Kujawski
Płk Edward Rydz-Śmigły, dowódca I pułku Legionów
|
||
Andrzej Precigs
Tadek Pawlak, brat Franka
|
7,0
|
|
Henryk Giżycki
Stanisław Wiza
|
||
Gabriel Nehrebecki
Legionista
|
||
Marcin Sosnowski
Kazimierz Sosnkowski, współpracownik Piłsudskiego
|
||
Wacław Ulewicz
Marian Seyda, kierownik Wydziału Prasowego Komitetu Polskiego, współpracownik Dmowskiego
|
||
Tadeusz Borowski
Lektor (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Wacław Dybowski | ||
Kompozytorzy | Ocena | |
Czesław Niemen | ||
Kostiumy | Ocena | |
Irena Włodarczyk | ||
Montaż | Ocena | |
Jarosław Ostanówko |
6,0
|
|
Waldemar Ostanówko
(współmontażysta)
|
||
Józef Majchrzak
(współmontażysta)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Teodor Grymaszewski
charakteryzator
|
||
Mieczysław Pośmiechowicz
charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Teresa Tomaszewska
charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Krystyna Chmielewska
charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Andrzej Płocki
scenograf
|
||
Leszek Leszczyk
scenograf (druga ekipa)
|
||
Małgorzata Zaleska
scenograf (druga ekipa)
|
||
Ewa Skoczkowska
współscenograf
|
6,0
|
|
Ewa Tarnowska
współscenograf
|
||
Bronisław Laskowski
współscenograf
|
||
Franciszek Wróblewski
współscenograf
|
||
Maksymilian Jałocha
współscenograf
|
||
Maria Karmolińska
dekorator wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Mikołaj Kompan-Altman
dźwięk
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Wiesław Pyda
operator kamery
|
||
Czesław Magnowski
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…