Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Gavin Hood |
5,5
|
|
Kim H. Winther
(asystent)
|
||
Hirotatsu Taniguchi
(asystent) (dodatkowy)
|
||
Garrett Warren
(reżyser drugiej ekipy)
|
7,0
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Gavin Hood |
5,5
|
|
Orson Scott Card
(powieść)
|
||
Producenci | Ocena | |
Lynn Hendee
producent
|
||
Linda McDonough
producent
|
||
Roberto Orci
producent
|
8,0
|
|
Orson Scott Card
producent
|
||
Robert Chartoff
producent
|
||
Alex Kurtzman
producent
|
8,0
|
|
Gigi Pritzker
producent
|
||
Ed Ulbrich
producent
|
||
David Coatsworth
producent wykonawczy
|
||
Deborah Del Prete
producent wykonawczy
|
||
Bill Lischak
producent wykonawczy
|
||
Ted Ravinett
producent wykonawczy
|
||
Venkatesh Roddam
producent wykonawczy
|
||
Mandy Safavi
producent wykonawczy
|
||
Ivy Zhong
producent wykonawczy
|
||
Brent C.S. O'Connor
kierownik produkcji
|
||
Thane Watkins
nadzorca produkcji
|
||
Christy Dimmig
nadzorca postprodukcji
|
||
Tom Carson
koordynator produkcji
|
||
Lisa Curtis
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Justin Powell
koordynator postprodukcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Asa Butterfield
Ender Wiggin
|
7,1
|
|
Harrison Ford
Płk Hyram Graff
|
8,5
|
|
Hailee Steinfeld
Petra Arkanian
|
6,8
|
|
Abigail Breslin
Valentine Wiggin
|
6,8
|
|
Ben Kingsley
Mazer Rackham
|
7,8
|
|
Viola Davis
Mjr Gwen Anderson
|
6,9
|
|
Aramis Knight
Bean
|
||
Suraj Partha
Alai
|
||
Moises Arias
Bonzo Madrid
|
||
Khylin Rhambo
Dink Meeker
|
||
Jimmy 'Jax' Pinchak
Peter Wiggin
|
||
Nonso Anozie
Sierż. Dap
|
6,5
|
|
Conor Carroll
Bernard
|
||
Caleb J. Thaggard
Stilson
|
||
Cameron Gaskins
Slattery (armia Leopardów)
|
||
Stevie Ray Dallimore
John Wiggin
|
||
Andrea Powell
Theresa Wiggin
|
||
Brandon Soo Hoo
Fly Molo
|
5,0
|
|
Kyle Clements
Młody Mazor Rackham
|
||
Wendy Miklovic
Lekarka
|
||
Jasmine Kaur
Pani profesor
|
||
Han Soto
Por. Soto
|
||
Edrick Browne
Oficer techniczny
|
6,0
|
|
Tony Mirrcandani
Adm. Chjamrajnager
|
||
Christopher Coakley
Kolega Stilsona
|
||
Chase Walker
Kolega Stilsona
|
||
Gavin Hood
Olbrzym
|
5,5
|
|
Noëlle Renée Bercy
Smok (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joseph Angelette
Członek armii szczurów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maris Black
Członkini armii szczurów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Blake Burt
Członek oddziału pościgowego Stilsona (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Cipro
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cameron Fachman
Kadet Wallace (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dawson Fletcher
Członek armii smoka / Eros / Launchie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brandon Guttuso
Kadet Griffin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kelvin Harrison Jr.
Salamandra (niewymieniony w czołówce)
|
5,5
|
|
Jessica Harthcock
Członkini armii smoka / Eros / Launchie (niewymieniony w czołówce)
|
||
King Hoey
Kadet / Launchie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elton LeBlanc
Emerytowany żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacob Leinbach
Mick (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ty Parker
Salamandra / Smok (niewymieniony w czołówce)
|
||
Malik Peters
Launchie / Smok (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Silva
Mihailov, oficer techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hunter Stansberry
Eros / Salamandra (niewymieniony w czołówce)
|
||
Yung Swizz'Agg
Sammy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joseph Uzzell
Lekarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Griffin Smith
Kadet (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Donald McAlpine |
8,0
|
|
Donald Reynolds Jr.
(główna pomoc techniczna)
|
||
Joe Engelbrecht
(pomoc techniczna)
|
||
Jerone A. Ordon Sr.
(pomoc techniczna)
|
||
Rob Pierson
(pomoc techniczna)
|
||
Codie Scott
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Steve Jablonsky |
8,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Christine Bieselin Clark | ||
Jessica Carpenter | ||
Dawn Dininger | ||
Sarah P. Koeppe | ||
Melissa Reed | ||
Patricia Villalobos | ||
Sarah Yellin | ||
Dan Moore
(nadzorca kostiumów)
|
||
Erica Rice
(produkcja kostiumów) (asystent)
|
||
Brittany Lathan
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Zach Staenberg |
9,0
|
|
Morgan Gjovik
(asystent)
|
||
John Lee
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Karri Farris
główny charakteryzator
|
||
Trefor Proud
nadzorca charakteryzacji
|
||
LaToya Henderson
charakteryzator
|
||
Lali Peer
charakteryzator
|
||
Remi Savva
charakteryzator
|
||
Erica Kyker
charakteryzator (asystent)
|
||
Betty Lou Skinner
główny stylista
|
||
Daina Daigle
fryzjer
|
||
Stacey Butterworth
perukarz
|
||
Diana Choi
perukarz
|
||
Kathrine Gordon
nadzorca stylizacji
|
||
Scenografia | Ocena | |
Sean Haworth
scenograf
|
9,0
|
|
Ben Procter
scenograf
|
||
Greg Berry
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Clint Wallace
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Peter Lando
dekorator wnętrz
|
||
C. Scott Baker
projektant wnętrz
|
||
Cosmas A. Demetriou
projektant wnętrz
|
||
Amy Heinz
projektant wnętrz
|
||
Noelle King
projektant wnętrz
|
||
Anshuman Prasad
projektant wnętrz
|
||
Brian A. Waits
projektant wnętrz
|
||
Paul Cunningham
rekwizytor
|
||
Matthew L. Crowson
rekwizytor
|
||
Daniel A. Maes
rekwizytor
|
||
Robert J. Moore Jr.
rekwizytor
|
||
Scotty Morris
rekwizytor
|
||
James Doh
scenopis obrazkowy
|
||
Dwayne Turner
scenopis obrazkowy
|
||
John Naehrlich
główny konstruktor dekoracji
|
||
Anthony Syracuse
koordynator konstrukcji
|
||
Bert Rodriguez
główny architekt
|
||
Tommy John
malarz
|
||
Frank Spadafora
malarz
|
||
Ben Woodworth
malarz
|
7,0
|
|
Michelle Schluter-Ford
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Cale Thomas
malarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Dane A. Davis
nadzorujący montaż dźwięku
|
9,0
|
|
Dane A. Davis
projektant dźwięku
|
9,0
|
|
Eric Lindemann
projektant dźwięku
|
||
Jay Meagher
mikser
|
||
Michael Piotrowski
mikser (druga ekipa)
|
||
Michael Piotrowski
mikrofoniarz
|
||
Brad Lokey
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Michael K. Bauer
montaż muzyki
|
||
Christopher Alba
nadzorujący montaż imitacji
|
||
Ron Bartlett
mikser ponownego nagrania
|
||
Derek Casari
technik postsynchronu
|
||
Stephanie Flack
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Tim Gomillion
operator dźwięku
|
||
Hilda Hodges
imitator dźwięku
|
||
Steven Huerstel
mikrofoniarz
|
||
Matthew W. Kielkopf
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Alyson Dee Moore
imitator dźwięku
|
||
Tom Ozanich
mikser ponownego nagrania (dodatkowy)
|
||
John Roesch
imitator dźwięku
|
||
Michael Schapiro
montaż dźwięku
|
||
David A. Whittaker
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Ryan Young
operator postsynchronu
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Yves De Bono
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Ken Gorrell
efekty specjalne
|
||
Scott Dwyer
technik
|
7,0
|
|
Joel Hobbie
technik
|
||
Mik Kastner
technik
|
||
George Troester
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Garrett Warren
koordynator kaskaderów
|
7,0
|
|
Mark Ginther
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Ashleigh Dejon
kaskader dublujący
|
6,0
|
|
Christopher M. Fanguy
kaskader dublujący
|
||
Jack Montague
kaskader dublujący
|
||
Erik Thirsk
kaskader dublujący: Harrison Ford
|
||
Alicia Vela-Bailey
kaskader dublujący
|
6,0
|
|
Kevin Abercrombie
kaskader
|
||
Kristina Baskett
kaskader
|
||
Emily Brobst
kaskader
|
||
Ashleigh Dejon
kaskader
|
6,0
|
|
Colin Follenweider
kaskader
|
6,0
|
|
Alice Ford
kaskader
|
||
Crista Marie Jackson
kaskader
|
||
Norman Kent
kaskader
|
||
Brian Machleit
kaskader
|
||
Sarah Molasky
kaskader
|
||
J.J. Perry
kaskader
|
||
Mallory Thompson
kaskader
|
||
Alicia Vela-Bailey
kaskader
|
6,0
|
|
Travis Merindino
układacz
|
||
Lee McNair
główny animator
|
||
Christopher Walsh
animator postaci
|
||
Marc Beaujeau
animator
|
||
Liz Bernard
animator
|
||
Rex Fang
animator
|
||
Andrew J. Farrell
animator
|
||
David Humphreys
animator
|
||
Mariya Kalachova
animator
|
||
Ryan Leeper
animator
|
||
Frankie Stellato
animator
|
||
Terry Veer
animator
|
||
Austin Basile
montaż efektów wizualnych
|
||
Max Dennison
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Stephen Pepper
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Sonia Gilmore
koordynator efektów wizualnych
|
||
Chris McLeod
koordynator efektów wizualnych
|
||
Annemarie Griggs
producent efektów wizualnych
|
||
Winston Helgason
producent efektów wizualnych
|
||
David Hsin
montaż efektów wizualnych
|
||
Ryan Valade
montaż efektów wizualnych
|
||
Joel Behrens
nadzorca komponowania
|
||
Dmitri Bajenov
animator efektów
|
||
Tristam Gieni
animator efektów
|
||
Himanshu Joshi
animator efektów
|
||
Marc Roth
animator efektów
|
||
Magnolia Ku Lea
animator
|
||
Adam Marisett
animator
|
||
Frank Belardo
modelarz cyfrowy
|
||
Vincent Cheng
układ graficzny
|
||
Megan Dolman
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Simon Legrand
efekty wizualne
|
||
Rémi Pierre
efekty wizualne
|
||
Ryan Reeb
efekty wizualne
|
||
Robert Charles Thomas
efekty wizualne
|
||
Andrew Wood
efekty wizualne
|
||
Eric M. Beaver
zecer
|
||
Michael Bovberg
zecer
|
||
Matt Brumit
zecer
|
||
Min Hyun Cha
zecer
|
||
Abdullah Ecirli
zecer
|
||
Jeremy Ezekiel
zecer
|
||
Steven Fagerquist
zecer
|
||
Kirstin Hall
zecer
|
||
Stephen James
zecer
|
||
Zahid Jiwa
zecer
|
||
Katya Ruslanova
zecer
|
||
Remi Tournois
operator kamery (dodatkowy)
|
||
John Papsidera
dobór obsady
|
||
Kate Dowd
dobór obsady (Wielka Brytania)
|
||
Dylan Jury
dobór obsady (asystent)
|
||
Lucy Rands
dobór obsady (asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Dana Salerno
dobór obsady (asystent)
|
||
Jennifer Cram
dodatkowy dobór obsady
|
||
Alexis Allen
dodatkowy dobór obsady
|
||
John Semedik
księgowy produkcji
|
||
Donna Farmer
księgowy produkcji
|
||
Anand Dorairaj
zecer
|
||
Mark Breakspear
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Matthew E. Butler
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Tim Carras
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Swen Gillberg
nadzorca efektów wizualnych (druga ekipa)
|
||
Sue Rowe
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Patty Connolly
dobór głosu
|
||
Lauren Evans
dobór obsady
|
||
Mark Sussman
dobór głosu
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…