Ojciec – Adam Miauczyński jest kulturoznawcą i alkoholikiem. Od kilku lat – niepijącym, leczącym się, trzeźwiejącym alkoholikiem. Film zaczyna się, gdy Adam pyta swojego ukochanego syna, Sylwestra, co mu chciał powiedzieć. Syn zwierza się, że kiedyś, pod koniec jego – Ojca – picia, on – Sylwek, jego syn – życzył mu śmierci i myślał, żeby go zabić. I opowiada, jak do tego doszło i co pamięta z ich wspólnego życia…
Komentarze do filmu 49
Magic 9

Kultowa pozycja – Kolejna pozycja w mojej filmotece, którą mogę zaliczyć do kultowych. Świetny film choć nie wiem czy słowo świetny jest dobrym odpowiednikiem mojego zachwytu. Podobało mi się wszystko od gry aktorów poprzez teksty, reżyserię, scenariusz, scenografię – wszystko. Ocena 9/10

dawidek98 5

Przejaskrawiony obraz wielu rodzin, ale jakże prawdziwy. Sam film nieco zbyt mocno monotematyczny. Aczkolwiek, "odbija" się nieco pod koniec, gdy więcej na pierwszym planie widać Kondrata.

poeta777 7

Kolejna świetna historia o A. Miauczyńskim

rast26 9

9/10 – Bardzo bardzo dobry pokazuje problem przez ktory jest dotknieta nie jedna polska rodzina i w sumie nire tylko polska rodzina z tym ze jest tu jeszcze pokazana typowo polska mentalnosc dlatego raczej ten film sie odnosi bardziej do poloni:-) a w paru słowach o filmie: SMUTNE ALE PRAWDZIWE

Krzysztof_Derebecki 10

Prawda o Polsce i polakach… – Moim zdaniem "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Wesele" i "Dzień Świra" to filmy, które doskonale oddają polską mentalność i nasze narodowe cechy. Nic dodać, nic ująć… Moja ocena 10/10.

> Krzysztof Derebecki o 2009-04-12 23:59 napisał:
> – Prawda o Polsce i polakach…
> Moim zdaniem "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Wesele" i "Dzień Świra" to filmy,
> które doskonale oddają polską mentalność i nasze narodowe cechy. Nic dodać, nic
> ująć… Moja ocena 10/10.

Z opinią zgadzam się, lecz nie podoba mi się to, że Ty, człowiek dbajacy o kulturę słowa, piszesz małą literą "polakach" zamiast Polakach. Poczytuję to za "niezręczność" wynikającą z pośpiechu:)!

Więcej informacji

Proszę czekać…