Adolf H. - Ja wam pokażę 2007

Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler

Grudzień 1944: Wojna totalna zamienia się w totalną klęskę. Mimo to Goebbels się nie poddaje. Noworoczne przemówienie Führera ma na nowo poderwać masy do boju. Jest jednak zasadniczy problem: Führerowi brakuje sił. Schorowany, pogrążony w depresji, unika publicznych wystąpień. W tej sytuacji pomóc może tylko jedna osoba: jego… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 6 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Helge Schneider
jako Adolf Hitler
Ulrich Mühe
jako Prof. Adolf Israel Grünbaum
Sylvester Groth
jako Dr Joseph Goebbels
Adriana Altaras
jako Elsa Grünbaum
Stefan Kurt
jako Albert Speer
Ulrich Noethen
jako Heinrich Himmler
Lambert Hamel
jako Generał broni Rattenhuber
Udo Kroschwald
jako Martin Bormann
Torsten Michaelis
jako Szeregowa Moltke
Axel Werner
jako Erich Kempka
Victor Schefé
jako St. szeregowy Puffke
Lars Rudolph
jako Kamerdyner Heinz Linge

Fabuła

Grudzień 1944: Wojna totalna zamienia się w totalną klęskę. Mimo to Goebbels się nie poddaje. Noworoczne przemówienie Führera ma na nowo poderwać masy do boju. Jest jednak zasadniczy problem: Führerowi brakuje sił. Schorowany, pogrążony w depresji, unika publicznych wystąpień. W tej sytuacji pomóc może tylko jedna osoba: jego były nauczyciel aktorstwa, Adolf Grünbaum, Żyd. Goebbels nakazuje przewieźć jego wraz z rodziną z obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen do Kancelarii Rzeszy. Zaczyna się wyścig z czasem, w ciągu pięciu dni Führer ma odzyskać swoją dawną formę... opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat, Wojenny

Szczegóły

Premiera
2007-10-26 (kino), 2007-01-11 (świat), 2008-04-16 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
Niemcy
Inne tytuły
Mein Führer: The Truly Truest Truth About Adolf Hitler (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
89 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Odi 2008-02-25 7

Dobry – 7/10 stawiam od razu. Film śmieszy nie tylko Niemców, dużo szczegółów, które ułożone w całość powodują, że człowiek szczerze się śmieje. Hitler również może być zabawny, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę kilka ważnych elementów wymienionych w filmie, a które nie są całkowitą fikcją. Tak jak to chociażby, że Hitler miał Żydowskiego przodka, korzystał z pomocy Żydowskich specjalistów, był bity przez ojca itp.

MacT 2008-02-16 1

1\5. Dno, dno i jeszcze raz dno – Przystępując do oglądania nie spodziewałem się praktycznie żadnych rewelacji. I nie "zawiodłem" się. Film ten może i śmieszył Niemców, ale ja nie widziałem w nim absolutnie nic śmiesznego. I tu nie chodzi mi o temat filmu tylko załosna realizację. Strata czasu.

Groosiek 2007-07-19 6

Kontrowersyjny – Gdyby tematyka filmu dotyczyła czegoś innego z zupełnym spokojem możnaby powiedzieć, że jest to komedia obyczajowa, nawet odrobinę rodzinna. Nie chcę wypowiadać się po żadnej stronie – ani przeciwników śmiania się z Hitlera, ani osób, które uznają ten film za zwyczajną komedię. Film dość kontrowersyjny, ale również tak wyważony, aby nie wywoływał negatywnych emocji. Zobaczyć warto, jeśli nie oczekujesz zbyt wiele. (6/10)

Współtworzą