Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Andrew Adamson |
8,0
|
|
Kelly Asbury |
7,0
|
|
Conrad Vernon |
4,0
|
|
Joanna Wizmur
(polski dubbing)
|
||
Alina Phelan
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Bartosz Wierzbięta
(polskie dialogi)
|
||
David N. Weiss | ||
Joe Stillman |
8,0
|
|
Andrew Adamson
(również) (historia)
|
8,0
|
|
William Steig
(książka)
|
||
J. David Stem | ||
Cody Cameron
(dodatkowe dialogi)
|
||
Chris Miller
(dodatkowe dialogi)
|
7,5
|
|
David P. Smith
(dodatkowe dialogi)
|
||
Conrad Vernon
(dodatkowe dialogi)
|
4,0
|
|
Walt Dohrn
(dodatkowe dialogi)
|
||
Producenci | Ocena | |
David Lipman
producent
|
||
Aron Warner
producent
|
||
John H. Williams
producent
|
||
Barbara A. Crabtree
producent (asystent)
|
||
Nick Fumia
producent (asystent)
|
||
Allison Lee Mussell Hurd
producent (asystent)
|
||
Kim Romero
producent (asystent)
|
||
Aaron Stewart
producent (asystent)
|
||
Chris Milano
producent (asystent)
|
||
Jeffrey Katzenberg
producent wykonawczy
|
||
Andrew Birch
nadzorca postprodukcji
|
||
Denise Nolan Cascino
kierownik produkcji
|
||
Kristen D. Chidel
kierownik produkcji
|
||
Tony Cosanella
nadzorca produkcji
|
||
Jennifer Dahlman
nadzorca produkcji
|
||
Holly Edwards
nadzorca produkcji
|
||
Jennifer Freeman
nadzorca produkcji
|
||
Philip R. Garrett
nadzorca produkcji
|
||
Claudia Southmartin
nadzorca produkcji
|
||
Jenna Grigg Thomas
nadzorca produkcji
|
||
Kelly Cooney
koordynator produkcji
|
||
Alison Fedrick
koordynator produkcji
|
||
Paul Hettler
producent wykonawczy
|
||
Angela Ensele
koordynator produkcji
|
||
Kelly M. Jean
koordynator produkcji
|
||
Fadi Basem Kandah
koordynator produkcji
|
||
Hannibal P. Odisho
koordynator produkcji
|
||
Jenny Wolfe-Binder
koordynator produkcji
|
||
Paweł Araszkiewicz
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Eddie Murphy
Osiołek (głos)
|
7,7
|
|
Cameron Diaz
Księżniczka Fiona (głos)
|
7,0
|
|
John Cleese
Ojciec Fiony (głos)
|
8,1
|
|
Mike Myers
Shrek (głos)
|
6,7
|
|
Aron Warner
Wilk (głos)
|
||
Julie Andrews
Królowa Lillian (głos)
|
7,6
|
|
Larry King
Brzydka siostra przyrodnia (głos)
|
||
Kelly Asbury
Elf (głos)
|
7,0
|
|
Conrad Vernon
Piernikowy Ludzik (głos)
|
4,0
|
|
Cody Cameron
Pinokio (głos)
|
||
Antonio Banderas
Kot w butach (głos)
|
7,7
|
|
Christopher Knights
Ślepa mysz (głos)
|
8,0
|
|
Rupert Everett
Książę z Bajki (głos)
|
6,7
|
|
David P. Smith
Herald (głos)
|
||
Jennifer Saunders
Matka chrzestna (głos)
|
||
Mark Moseley
Kredens / Lustro (głos)
|
||
Guillaume Aretos
Recepcjonistka (głos)
|
||
Zbigniew Zamachowski
Shrek (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Jerzy Stuhr
Osioł (polski dubbing)
|
8,6
|
|
Agnieszka Kunikowska
Księżniczka Fiona (polski dubbing)
|
||
Małgorzata Zajączkowska
Królowa Lillian (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Jarosław Domin
Pinokio (polski dubbing)
|
||
Wojciech Mann
Brzydka siostra przyrodnia (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Zbigniew Suszyński
Książę z bajki (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Jarosław Boberek
Trzy świnki (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Wojciech Malajkat
Kot w butach (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Dorota Zięciowska
Matka chrzestna (polski dubbing)
|
2,0
|
|
Janusz Bukowski
Król Harol (polski dubbing)
|
7,4
|
|
Tomasz Bednarek
Piernikowy Ludzik (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Mirosław Zbrojewicz
Wilk (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Krzysztof Banaszyk
Młody szlachcic (polski dubbing)
|
||
Jacek Braciak
Recepcjonista (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Izabela Dąbrowska
Jedna z wieśniaczek, która znalazła Shreka jako człowieka w stodole (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Tomasz Grochoczyński
Posłaniec (polski dubbing)
|
||
Zbigniew Konopka
Cyklop (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Jan Kulczycki
Stary szlachcic (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Aleksander Mikołajczak
Prezenter na balu (polski dubbing)
|
||
Jolanta Orzechowska
(polski dubbing)
|
||
Wojciech Paszkowski
Trzy świnki (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Iwona Rulewicz
Jedna z wieśniaczek, która znalazła Shreka jako człowieka w stodole (polski dubbing)
|
||
Paweł Szczesny
Wielkie ciastko (polski dubbing)
|
||
Joanna Węgrzynowska-Cybińska
(polski dubbing)
|
||
Janusz Wituch
Policjant z programu „Knechci” (polski dubbing)
|
||
Katarzyna Czarnota
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Monika Błachnio
(polski dubbing)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Kompozytorzy | Ocena | |
Harry Gregson-Williams | ||
Stephen Barton
(muzyka dodatkowa)
|
7,0
|
|
Heitor Pereira
(muzyka dodatkowa)
|
6,0
|
|
James McKee Smith
(muzyka dodatkowa)
|
||
Toby Chu
(asystent)
|
||
David Morehead | ||
Kostiumy | Ocena | |
Isis Mussenden | ||
Montaż | Ocena | |
Mike Andrews | ||
Sim Evan-Jones | ||
Christopher Knights
(asystent)
|
8,0
|
|
Michelle Mendenhall
(asystent)
|
||
Janusz Tokarzewski
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Harry Gregson-Williams
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Scenografia | Ocena | |
Guillaume Aretos
scenograf
|
||
Steve Pilcher
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Craig Edelblut
projektant wnętrz
|
||
Paul Westcott
projektant wnętrz
|
||
Steven E. Gordon
scenopis obrazkowy
|
4,0
|
|
Jenny Lerew
scenopis obrazkowy
|
||
Bob Persichetti
scenopis obrazkowy
|
8,0
|
|
John Stevenson
scenopis obrazkowy
|
8,0
|
|
Piet Kroon
scenopis obrazkowy (dodatkowy)
|
||
Yuri Bartoli
ilustrator
|
||
Shannon Jeffries
ilustrator
|
||
Robert MacKenzie
ilustrator
|
||
Erwin Madrid
ilustrator
|
||
James Wood Wilson
ilustrator
|
6,0
|
|
Kory Heinzen
ilustrator
|
||
Noah Klocek
malarz
|
||
Doug Pierce
projektant wnętrz (dodatkowy)
|
||
Charles Rivera
rzeźbiarz
|
||
Damon Bard
rzeźbiarz
|
||
Damon Bard
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Travis Koller
ilustrator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Will Edwards
operator dźwięku
|
||
Coya Elliott
montaż efektów dźwiękowyc (asystent)
|
||
Andre Fenley
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Will Files
projektant dźwięku (asystent)
|
||
J.R. Grubbs
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Scott Cochran
inżynieria dźwięku
|
||
Chris Douridas
nadzorca muzyki
|
||
Craig Heath
operator dźwięku
|
||
Robert Renga
operator dźwięku
|
||
Mark Jan Wlodarkiewicz
montaż muzyki
|
||
Scott Guitteau
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Ellen Heuer
imitator dźwięku
|
||
Jana Vance
imitator dźwięku
|
||
Dennie Thorpe
imitator dźwięku
|
||
David C. Hughes
projektant dźwięku (dodatkowy)
|
||
Dennis Leonard
nadzorujący montaż dźwięku
|
7,0
|
|
David Lucarelli
operator postsynchronu
|
||
Stuart McCowan
nadzorujący montaż dźwięku (asystent)
|
||
Frank 'Pepe' Merel
mikser imitacji
|
||
Randy Thom
projektant dźwięku
|
||
Jonathan Null
montaż imitacji
|
||
Larry Oatfield
montaż imitacji
|
||
Janusz Tokarzewski
dźwięk (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Anna Behlmer
mikser
|
||
Derek Casari
technik postsynchronu
|
||
Travis Crenshaw
operator imitacji
|
||
Marilyn McCoppen
montaż postsynchronu
|
||
Andy Nelson
mikser
|
||
Morten Folmer Nielsen
montaż postsynchronu
|
||
Morten Folmer Nielsen
operator postsynchronu
|
||
Charleen Richards
mikser postsynchronu
|
||
Ewa Sztompke
montaż postsynchronu
|
||
Jon Vogl
mikser postsynchronu
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Matt 'Chief' Hightower
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Leslee Feldman
dobór obsady
|
||
Jeremy Bernstein
animator
|
||
Dave Burgess
animator
|
||
Darrin Butts
animator
|
||
Lou Dellarosa
animator
|
||
Francois Antoine
efekty wizualne
|
||
Andrew Wheeler
efekty wizualne
|
||
Mahesh Ramasubramanian
efekty wizualne
|
||
William Opdyke
efekty wizualne
|
||
David Caeiro Cebrián
efekty wizualne
|
||
Matt Baer
animator efektów
|
||
Alain De Hoe
animator efektów
|
||
Randall Hammond
animator efektów
|
||
Greg Hart
animator efektów
|
||
Lewis Kofsky
animator efektów
|
||
Andre LeBlanc
animator efektów
|
||
David Lipton
animator efektów
|
||
Mark Manfrey
animator efektów
|
||
Patricia Pawlak
animator efektów
|
||
Konstantin Promokhov
animator efektów
|
||
Martin Usiak
animator efektów
|
||
Albert Yu
animator efektów
|
||
Markus Burki
animator efektów
|
||
Ken Bielenberg
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Rick Glumac
animator efektów wizualnych
|
||
Patrick Bonneau
animator
|
||
Linda Bel
animator
|
||
Jaime Castañeda
animator
|
||
Melanie Cordan
animator
|
||
Nick Craven
animator
|
||
Randy Dormans
animator
|
||
Raffaella Filipponi
animator
|
||
Emile Ghorayeb
animator
|
||
Antony Gray
animator
|
||
Mariko Hoshi
animator
|
||
James Hull
animator
|
||
Ethan Hurd
animator
|
||
Manu Ittina
animator
|
||
Jeffrey Joe
animator
|
||
Morgan R. Kelly
animator
|
||
Pasha Ivanov
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
James Stewart
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Marc Toscano
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Julie Nelson
animator postaci
|
||
Kevan Shorey
animator postaci
|
||
Carlos M. Rosas
animator postaci
|
||
Brian Newlin
układ graficzny
|
||
Keith Reicher
układ graficzny
|
||
Krzysztof Rostek
efekty cyfrowe
|
||
Joanne Thiel
efekty cyfrowe
|
||
Jan Carlee
układ graficzny
|
||
Cassidy Curtis
animator postaci
|
||
Roberto Espanto Domingo
animator
|
||
Todd Heapy
układ graficzny
|
||
Tom Hester
projektant postaci animacji
|
||
Heather Knight
animator
|
||
Kevin Koch
animator
|
||
Marek Kochout
animator
|
||
Serguei Kouchnerov
animator
|
||
Eric Lessard
animator
|
||
Philip K. Livingston Jr.
animator
|
||
Sean McLaughlin
animator
|
||
Bill E. Miller
animator
|
||
Ken Morrissey
animator
|
7,0
|
|
David Nix
układ graficzny
|
||
Mark Pudleiner
animator
|
||
Pres Romanillos
animator
|
||
Trish Schutz-Krause
animator
|
||
Jason Spencer Galsworthy
animator
|
||
David Spivack
animator
|
||
Sean Springer
animator
|
||
Van Phan
animator
|
||
Don Venhaus
animator
|
||
Dan Wagner
animator
|
||
Celeste Leger
dobór obsady (asystent)
|
||
Mickie McGowan
dobór głosu
|
||
Christi Soper
dodatkowy dobór obsady
|
Pozostałe
Proszę czekać…