Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Richard Donner |
7,5
|
|
Terry Miller
(asystent)
|
||
Benjamin Rosenberg
(asystent)
|
||
Willie E. Simmons Jr.
(asystent) (dodatkowy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Shane Black |
7,3
|
|
Producenci | Ocena | |
Richard Donner
producent
|
7,5
|
|
Joel Silver
producent
|
||
Jennie Lew Tugend
współproducent
|
||
Steve Perry
kierownik produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Mel Gibson
Sierż. Martin Riggs
|
8,5
|
|
Danny Glover
Sierż. Roger Murtaugh
|
7,2
|
|
Gary Busey
Pan Joshua
|
7,0
|
|
Mitchell Ryan
Gen. Peter McAllister
|
||
Tom Atkins
Michael Hunsaker
|
||
Darlene Love
Trish Murtaugh
|
||
Traci Wolfe
Rianne Murtaugh
|
||
Jackie Swanson
Amanda Hunsaker
|
||
Damon Hines
Nick Murtaugh
|
||
Ebonie Smith
Carrie Murtaugh
|
||
Bill Kalmenson
Policjant na patrolu
|
||
Lycia Naff
Dixie
|
||
Patrick Cameron
Gliniarz
|
||
Don Gordon
Gliniarz
|
6,0
|
|
Jimmie F. Skaggs
Diler narkotykowy
|
||
Jason Ronard
Diler narkotykowy
|
||
Blackie Dammett
Diler narkotykowy
|
||
Gail Bowman
Gliniarz
|
||
Robert Fol
Gliniarz
|
||
Selma Archerd
Gliniarz
|
||
Richard B. Whitaker
Oficer policji
|
||
Mary Ellen Trainor
Dr Stephanie Woods
|
||
Steve Kahan
Kpt. Ed Murphy
|
8,0
|
|
Jack Thibeau
Sierż. McCaskey
|
||
Ed O'Ross
Mendez
|
||
Gustav Vintas
Gustaf
|
||
Paul Tuerpe
Najemnik
|
||
Chad Hayes
Najemnik
|
9,0
|
|
Chris D. Jardins
Najemnik
|
||
Sven-Ole Thorsen
Najemnik
|
||
Peter DuPont
Najemnik
|
||
Gilles Kohler
Najemnik
|
||
Cedric Adams
Najemnik
|
||
Jim J. Poslof
Najemnik
|
||
Al Leong
Endo
|
||
Michael Shaner
McCleary, niedoszły samobójca
|
||
Natalie Zimmerman
Policjantka na patrolu
|
||
Deborah Dismukes
Blondynka na rowerze
|
||
Cheryl Baker
Dziewczyna pod prysznicem
|
||
Terri Lynn Doss
Dziewczyna pod prysznicem
|
||
Sharon K. Brecke
Dziewczyna pod prysznicem
|
||
Donald Gooden
Alfred
|
||
Alphonse Philippe Mouzon
Przyjaciel Alfreda
|
||
Shaun Hunter
Przyjaciel Alfreda
|
||
Lenny Juliano
Policjant na patrolu
|
||
Henry Brown
Detektyw w scenie eksplozji
|
||
Brian Strohm
Przyjaciel rodziny
|
||
Teresa Kadotani
Prostytutka
|
||
Frank Reinhard
Policjant na patrolu
|
||
John O'Neill
Oficer policji w samochodzie
|
||
Tom Noga
Oficer policji w samochodzie
|
||
Grand L. Bush
Boyette (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renée Estevez
Niepełnoletnia prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mic Rodgers
Kierowca autobusu (niewymieniony w czołówce)
|
5,0
|
|
Joan Severance
Dziewczyna w czarnym wdzianku (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Allison Caine
Dodatkowy głos (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Stephen Goldblatt
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Charles Saldana
(główna pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Eric Clapton | ||
Michael Kamen | ||
Bruce Babcock
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
James Guthrie
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Mary Malin | ||
Dallas D. Dornan | ||
Paki Wolfe
(asystent)
|
||
Barry Francis Delaney
(nadzorca kostiumów)
|
||
Montaż | Ocena | |
Stuart Baird | ||
Michael Greenfeld
(asystent)
|
||
William J. Meshover
(asystent)
|
8,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Michael Kamen
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Paul Abascal
fryzjer
|
||
Scott H. Eddo
główny charakteryzator
|
||
K.G. Ramsey
fryzjer osobisty: Mel Gibson
|
||
Scenografia | Ocena | |
J. Michael Riva
scenograf
|
8,0
|
|
Marvin March
dekorator wnętrz
|
||
Eva Anna Bohn
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Virginia L. Randolph
dyrektor artystyczny (asystent)
|
5,0
|
|
George Stokes
koordynator konstrukcji
|
||
Mario Castillo
konstruktor dekoracji
|
||
Oscar Delgadillo
konstruktor dekoracji
|
||
Joyce Gordon
konstruktor dekoracji
|
||
Bob Santaella
konstruktor dekoracji
|
||
James F. Orendorff
główny architekt
|
||
Erik L. Nelson
główny rekwizytor
|
6,0
|
|
Michael Denering
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Rick Alexander
mikser ponownego nagrania
|
||
Sherrie Bayer Burke
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Milton C. Burrow
montaż dźwięku
|
||
Neil Burrow
montaż dźwięku
|
||
Gordon Davidson
montaż dźwięku
|
||
Juno J. Ellis
montaż postsynchronu
|
||
Les Fresholtz
mikser ponownego nagrania
|
||
Dee Dee Goldner
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Robert G. Henderson
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
David M. Horton
montaż dźwięku
|
||
Bruce Lacey
montaż dźwięku
|
||
Alan Robert Murray
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Richard Oswald
montaż dźwięku
|
||
Vern Poore
mikser ponownego nagrania
|
||
Mychal Smith
okablowanie
|
||
Jim Sparks
montaż dzwięku (asystent)
|
||
Jules Strasser
mikrofoniarz
|
||
Scott D. Jackson
montaż imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Roesch
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Brooks
montaż muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Chuck Gaspar
koordynator efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Joe Day
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Greg John Callas
efekty specjalne
|
||
Elmer Hui
efekty specjalne
|
||
Thomas Mertz
efekty specjalne
|
||
Bruce Robles
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Harold Selig
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Jeffrey A. Wischnack
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Dick Wood
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Bobby Bass
koordynator kaskaderów
|
||
Mic Rodgers
kaskader
|
5,0
|
|
John Alden
kaskader
|
||
Gregory J. Barnett
kaskader
|
||
Jophery C. Brown
kaskader
|
||
Kelly C. Collins
kaskader
|
||
Monty Cox
kaskader
|
||
Jeff Dashnaw
kaskader
|
||
Steve 'Bunker' de France
kaskader
|
||
Mike De Luna
kaskader
|
||
Shane Dixon
kaskader
|
||
David R. Ellis
kaskader
|
||
Richard M. Ellis
kaskader
|
||
Donna Evans
kaskader
|
||
Diane Hetfield
kaskader
|
||
Freddie Hice
kaskader
|
||
Billy Hank Hooker
kaskader
|
||
Jeff Imada
kaskader
|
||
Mark Lonsdale
kaskader
|
||
Dana Mackey
kaskader
|
||
Bennie Moore
kaskader
|
||
Jimmy Nickerson
kaskader
|
||
Mary Peters
kaskader
|
||
Chad Randall
kaskader
|
||
Dar Robinson
kaskader
|
||
Mic Rodgers
kaskader
|
5,0
|
|
Ronnie Rondell Jr.
kaskader
|
||
Keith Tellez
kaskader
|
||
Elliott S. Valderrama
kaskader
|
||
Randell Dennis Widner
kaskader
|
||
Glenn R. Wilder
kaskader
|
||
Steven Burnett
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Annie Ellis
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Noga
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tony Snegoff
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Marion Dougherty
dobór obsady
|
||
Geary McLeod
operator kamery (asystent)
|
||
Calmar Roberts
operator kamery (asystent)
|
||
John R. Shannon
fotosista
|
||
Mike Strong
oświetlenie
|
||
Richard Walden
operator kamery
|
||
Rick Whitesman
operator kamery (asystent)
|
||
Bess Wiley
operator kamery (asystent)
|
||
Michael Hofstein
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jan Garner
księgowy produkcji
|
||
Rorion Gracie
choreograf
|
||
Alvin Mears
treser zwierząt
|
||
Jeffrey Norvet
operator kamery (asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…