Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Wolfgang Petersen | ||
C.C. Barnes
(asystent)
|
||
Peter Kohn
(asystent)
|
||
John Rusk
(asystent)
|
6,0
|
|
Duncan Henderson
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Buddy Van Horn
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Jan Sebastian Ballhaus
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Terence Ford
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Lisanne Sartor
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Christina Stauffer
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Laurence Dworet |
8,0
|
|
Robert Roy Pool |
9,0
|
|
Dianne Dreyer
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Gail Katz
producent
|
||
Arnold Kopelson
producent
|
||
Wolfgang Petersen
producent
|
||
Duncan Henderson
producent wykonawczy
|
||
Anne Kopelson
producent wykonawczy
|
||
Stephen Brown
współproducent
|
||
Nana Greenwald
współproducent
|
||
Sanford Panitch
współproducent
|
||
Dennis E. Jones
kierownik produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Dustin Hoffman
Płk Sam Daniels
|
8,2
|
|
Rene Russo
Robby Keough
|
7,2
|
|
Morgan Freeman
Gen. bryg. Billy Ford
|
8,4
|
|
Kevin Spacey
Mjr Casey Schuler
|
8,1
|
|
Cuba Gooding Jr.
Mjr Salt
|
7,5
|
|
Donald Sutherland
Gen. dyw. Donald McClintock
|
7,8
|
|
Patrick Dempsey
Jimbo Scott
|
7,4
|
|
Zakes Mokae
Dr Benjamin Iwabi
|
||
Malick Bowens
Dr Raswani
|
7,0
|
|
Susan Lee Hoffman
Dr Lisa Aronson
|
||
Benito Martinez
Dr Julio Ruiz
|
5,0
|
|
Bruce Jarchow
Dr Mascelli
|
||
Leland Hayward III
Henry Seward
|
||
Daniel Chodos
Rudy Alvarez
|
||
Dale Dye
P.Płk Briggs
|
||
Kara Keough
Kate Jeffries
|
||
Gina Menza
Pani Jeffries
|
||
Per Didrik Fasmer
Pan Jeffries
|
||
Michelle Joyner
Sherry Mauldin
|
||
Donald Forrest
Mack Mauldin
|
||
Julie Pierce
Erica Mauldin
|
||
Tim Ransom
Tommy Hull
|
||
Michelle M. Miller
Darla Hull
|
||
Maury Sterling
Sandman One
|
||
Michael Emanuel
Pilot Sandman One
|
||
Lucas Dudley
Pilot Viper One
|
||
Robert Alan Joseph
Pilot Viper Two
|
||
Joseph Latimore
Pilot Viper Two
|
||
Jane Jenkins
Jane, pielęgniarka
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
Pilot wojskowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Michael Ballhaus |
9,0
|
|
David M. Dunlap
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Mark Vargo
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
J. Patrick Daily
(główna pomoc techniczna)
|
||
Tony DiMase
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Gene Kearney
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Kevin McNeil
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
James Newton Howard |
7,6
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Erica Edell Phillips | ||
Kelly Porter | ||
Mark J. Weitzman | ||
John M. "Jack" Wright | ||
Tom Numbers
(nadzorca kostiumów)
|
||
Linda Serijan
(nadzorca kostiumów)
|
||
Greg Hall
(garderoba) (druga ekipa)
|
||
Montaż | Ocena | |
William Hoy |
8,0
|
|
Lynzee Klingman |
8,0
|
|
Stephen E. Rivkin |
8,0
|
|
Neil Travis |
8,0
|
|
Andrew S. Eisen
(dodatkowy)
|
5,0
|
|
James Andrykowski
(asystent)
|
||
John Coniglio
(asystent)
|
6,0
|
|
John Haggar
(asystent)
|
||
Robert McFalls
(asystent)
|
||
Ken Terry
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Artie Kane
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Susan A. Cabral
główny charakteryzator
|
||
Monty Westmore
charakteryzator osobisty
|
||
Ellis Burman Jr.
charakteryzator
|
||
June Westmore
charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Virginia G. Hadfield
główny stylista
|
||
Vivian McAteer
fryzjer osobisty
|
||
Flo Avery
fryzjer
|
||
Kathy W. Estocin
fryzjer
|
||
Diane Pepper
fryzjer (druga ekipa)
|
||
Scenografia | Ocena | |
William Sandell
scenograf
|
8,0
|
|
Nancy Patton
dyrektor artystyczny
|
||
Francis J. Pezza
dyrektor artystyczny
|
||
Rosemary Brandenburg
dekorator wnętrz
|
||
Edward T. McAvoy
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Russell Bobbitt
główny rekwizytor
|
||
Douglas Fox
główny rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Max E. Brehme
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Philip Chapnick
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Eric Orbom
projektant wnętrz
|
||
Tom Reta
projektant wnętrz
|
8,0
|
|
Carl J. Stensel
projektant wnętrz
|
||
Stella Vaccaro
projektant wnętrz
|
||
Giovanni Bianchini
konstruktor dekoracji
|
||
Jonathan Bobbitt
konstruktor dekoracji
|
||
Edward J. Protiva
konstruktor dekoracji
|
||
Eric Ramirez
konstruktor dekoracji
|
||
Terry Sheffield
konstruktor dekoracji
|
||
Louis Terry
konstruktor dekoracji
|
||
Alan K.M. Faucher
główny konstruktor dekoracji
|
||
William Boyd
główny architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott E. Handt
główny architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bryan Sides
lalkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Zahn
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Deaton
koordynator konstrukcji (asystent)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Jim Weidman
montaż muzyki
|
||
David Olson
montaż muzyki (asystent)
|
||
Holly Sachi
montaż muzyki (asystent)
|
||
David E. Campbell
mikser ponownego nagrania
|
||
Michael Herbick
mikser ponownego nagrania
|
||
Donald O. Mitchell
mikser ponownego nagrania
|
||
Frank A. Montaño
mikser ponownego nagrania
|
||
John T. Reitz
mikser ponownego nagrania
|
||
Gregg Rudloff
mikser ponownego nagrania
|
||
Gregg Baxter
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Wylie Stateman
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
James Ashwill
imitator dźwięku
|
||
Nerses Gezalyan
imitator dźwięku
|
||
Gary A. Hecker
imitator dźwięku
|
||
Dan O'Connell
imitator dźwięku
|
||
Petra Bach
montaż postsynchronu
|
||
Laura Graham
montaż postsynchronu
|
||
Holly Huckins
montaż postsynchronu
|
||
Andrew London
montaż postsynchronu
|
7,0
|
|
Bill Voigtlander
montaż postsynchronu
|
||
Pamela G. Kimber
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Bob Beher
montaż imitacji
|
||
Hector C. Gika
montaż imitacji
|
||
Craig S. Jaeger
montaż imitacji
|
||
Lou Kleinman
montaż imitacji
|
||
Paul Timothy Carden
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Dino Dimuro
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Scott Martin Gershin
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Dan Hegeman
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Randy Kelley
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Larry Kemp
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Peter J. Lehman
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Brian McPherson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Glenn T. Morgan
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Alan Rankin
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Jay B. Richardson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Peter Michael Sullivan
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Michael D. Wilhoit
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Clayton Collins
montaż dialogów
|
||
Michael P. Cook
montaż dialogów
|
||
Patrick J. Foley
montaż dialogów
|
||
Sarah Goldsmith
montaż dialogów
|
||
Chris Hogan
montaż dialogów
|
||
Dan M. Rich
montaż dialogów
|
||
William G. Flick
okablowanie
|
||
Gabriel Cubos
mikrofoniarz
|
||
Doc Kane
mikser postsynchronu
|
||
Thomas J. O'Connell
mikser postsynchronu
|
||
Robert Batha
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Rickley W. Dumm
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Todd Egan
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Tim Groseclose
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Thomas O'Neil Younkman
montaż dźwięku (asystent)
|
||
John Rice
montaż dźwięku (asystent)
|
||
David Stanke
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Lon Bender
dźwięk (dodatkowy)
|
||
Burtis Bills
dźwięk (dodatkowy)
|
||
Mark Ormandy
dźwięk (dodatkowy)
|
||
Kim Waugh
dźwięk (dodatkowy)
|
||
David Kneupper
projektant dźwięku
|
||
Gillian L. Hutshing
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Scott
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Assells
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dave McMoyler
nadzorujący montaż dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fred Peck III
operator imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
John Frazier
nadzorca efektów specjalnych
|
||
David Amborn
efekty specjalne
|
9,0
|
|
Michael Burke
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Ken Ebert
efekty specjalne
|
||
Rocky Gehr
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Jim Jolly
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Joe Pancake
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Frances Pennington
efekty specjalne
|
||
Kevin Quibell
efekty specjalne
|
||
Steve Riley
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Jim Schwalm
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Newton Wimer
efekty specjalne
|
||
Dana Wozniak
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Janet Hirshenson
dobór obsady
|
||
Jane Jenkins
dobór obsady
|
||
Linda Antipala
dobór obsady
|
||
Randi Hiller
dobór obsady (asystent)
|
||
Jimmy Jue
dodatkowy dobór obsady
|
||
Judith Bouley
dobór lokalizacji
|
||
Keith Tellez
koordynator kaskaderów
|
||
Buddy Van Horn
koordynator kaskaderów
|
||
Steve Kelso
kaskader dublujący
|
||
Lynn Salvatori
kaskader dublujący
|
||
Keith Tellez
kaskader dublujący
|
||
Richard L. Blackwell
kaskader
|
||
Charlie Brewer
kaskader
|
||
Eric Chambers
kaskader
|
||
Shane Dixon
kaskader
|
||
Robby Robinson
kaskader
|
||
Michael Runyard
kaskader
|
||
Steve Kelso
kierowca kaskader
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
pilot helikoptera
|
||
Neil Krepela
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Jim Rygiel
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Mark Vargo
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Helen Elswit
koordynator efektów wizualnych
|
||
Christopher Edwards
nadzorca obrazu cyfrowego
|
||
Bill Brier
montaż efektów wizualnych
|
||
Mimi Abers
efekty cyfrowe
|
||
Patrick Phillips
efekty cyfrowe
|
||
Greg Rostami
efekty cyfrowe
|
||
Olivier Sarda
efekty cyfrowe
|
||
Jim Gorman
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Gregory D. Liegey
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Reid Paul
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Neal Thompson
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Doug Tubach
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
James Valentine
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Mark Emery Moore
operator steadicam
|
||
Mark Emery Moore
operator kamery
|
||
Florian Ballhaus
operator kamery
|
||
Harry K. Garvin
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Gary Dunham
operator kamery (asystent)
|
||
Mikael Glattes
operator kamery (asystent)
|
||
Amy Hergoth
operator kamery (asystent)
|
||
Michael Martinez
operator kamery (asystent)
|
||
Jeffrey Thorin
operator kamery (asystent)
|
||
Tom Cherry
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Mark Fragale
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Scott Fuller
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
7,0
|
|
Rex Hiscocks
mistrz oświetlenia
|
||
Tom West
mistrz oświetlenia
|
||
Peter Sorel
fotosista
|
||
Chad Dunn
treser zwierząt
|
||
Michael Morris Jr.
treser zwierząt
|
||
Ken Ryan
księgowy produkcji
|
||
Mayda Renizzi-Holt
księgowy produkcji (asystent)
|
||
George P. Wilbur
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mariann H.W. Lee
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dane Picard
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shane D. Kelly
oświetlenie (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Paszkiewicz
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Saundra Marie Ardito
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Melinda A. Grieger
dubler (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan D. Purwin
pilot
|
7,0
|
|
David Paris
pilot
|
Pozostałe
Proszę czekać…