Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Mirosław Bork | ||
Danuta Spychalska
(drugi reżyser)
|
||
Stanisław Drozdowski
(drugi reżyser)
|
||
Bartosz Stasina
(współpraca)
|
||
Iwona Schindler
(współpraca)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Mirosław Bork
(również) (dialogi)
|
||
Andrzej Jarecki
(dialogi)
|
||
Producenci | Ocena | |
Andrzej Janowski
kierownik produkcji
|
||
Małgorzata Olejak-Kociubińska
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Alicja Chomczyk
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Grażyna Bobola
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Czesława Burbo
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Krystyna Dwornik
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Elżbieta Majewska
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Witold Ziemblicki
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Piotr Fronczewski
Czesław Wiśniak vel Jacek Ben Silberstein
|
8,4
|
|
Maria Pakulnis
Anka, kochanka Wiśniaka
|
7,1
|
|
Krzysztof Zaleski
Roman, mąż Anki
|
||
Jerzy Bończak
Zdzisław Mitura, taksówkarz
|
7,6
|
|
Gustaw Lutkiewicz
Sędzia
|
7,6
|
|
Grażyna Krukówna
Janka, żona Andrzeja
|
7,0
|
|
Henryk Bista
Marian Ługowski, dyrektor zakładów
|
7,6
|
|
Maciej Góraj
Andrzej, kolega Wiśniaka z celi
|
||
Ryszard Kotys
Sekretarz PZPR
|
7,4
|
|
Jerzy Łapiński
Dyrektor szpitala
|
||
Jerzy Schejbal
Ordynator
|
||
Janusz Bukowski
Jan Guz, dyrektor wydziału organizacyjno-prawnego w Urzędzie Wojewódzkim
|
7,4
|
|
Zbigniew Lesień
Krzysztof Jankowski, „atache”
|
||
Leon Niemczyk
Jerzy Berger, dyrektor Wydziału Konsularnego URM
|
7,7
|
|
Michał Pawlicki
Wojewoda
|
||
Hanna Giza
Marysia, żona Mitury
|
||
Danuta Kowalska
Krysia, wspólniczka Wiśniaka
|
7,1
|
|
Andrzej Mrozek
Stefan, podwładny wojewody
|
7,0
|
|
Grzegorz Warchoł
Antonowicz, dyrektor ze zjednoczenia
|
7,0
|
|
Jan Blecki
Doktor w laboratorium AGH w Krakowie
|
5,0
|
|
Elżbieta Czaplińska
Obywatelka austriacka
|
||
Bogusław Danielewski
Dyrektor hotelu
|
||
Waldemar Głuchowski
Obywatel austriacki
|
||
Janusz Heynowicz
Kolega Wiśniaka w więzieniu
|
||
Zuzanna Helska
Kucharka rozwożąca zupę pacjentom w szpitalu
|
||
Mieczysław Janowski
Kierowca „konsula”
|
||
Andrzej Kowalik
Linder, dziennikarz „Wieczoru Wrocławia”
|
||
Krystyna Krotoska
Sekretarka wojewody
|
||
Bogdan Kuczkowski
Zieliński
|
||
Igor Kujawski
Roman Białas, „attache”
|
6,0
|
|
Artur Kusaj
Strażnik więzienny
|
||
Zdzisław Kuźniar
Nowak, sekretarz POP w zakładach
|
||
Eliasz Kuziemski
Notariusz
|
||
Tomasz Kwietko-Bębnowski
Sekretarz Bergera
|
||
Ferdynand Matysik
Naczelnik więzienia
|
7,2
|
|
Stanisław Melski
Tajniak zaczepiający Annę w hotelu „Monopol”
|
||
Jerzy Mularczyk
Adwokat Wiśniaka
|
7,0
|
|
Paweł Okoński
Pracownik zakładów graficznych
|
||
Ludomir Olszewski
Pracownik zakładów
|
||
Kazimierz Ostrowicz
Ojciec Mitury
|
||
Renata Pałys
Pielęgniarka
|
6,7
|
|
Edwin Petrykat
Adwokat Wiśniaka
|
||
Tadeusz Skorulski
Wytwórca pieczątek
|
6,5
|
|
Jacek Strzemżalski
Pracownik zakładów
|
||
Piotr Tokarz
Kolega Wiśniaka w więzieniu
|
||
Henryk Niebudek
Lekarz na obchodzie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Miłogost Reczek
Adwokat Wiśniaka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jan Suzin
Spiker TV (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tadeusz Szymków
Ławnik na procesie Wiśniaka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdzisław Smektała
Witold Śródecki, właściciel dowodu osobistego ukradzionego przez Wiśniaka (zdjęcia archiwalne) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jolanta Chełmicka
Urzędniczka w banku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Julian Szczerkowski | ||
Wiktor Nitkiewicz
(współpraca)
|
||
Bronisław Stasiowski
(współpraca)
|
||
Janusz Wojtczak
(współpraca)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Zbigniew Karnecki | ||
Kostiumy | Ocena | |
Małgorzata Stypułkowska | ||
Mirosława Duda
(współpraca)
|
||
Bożena Kochman
(współpraca)
|
||
Halina Łuniewska
(współpraca)
|
||
Montaż | Ocena | |
Krzysztof Osiecki |
7,0
|
|
Eugeniusz Dmitroca
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Zbigniew Karnecki
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Mirosława Wojtczak
charakteryzator
|
||
Olga Wiśniowska
charakteryzator (współpraca)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Tadeusz Kosarewicz
scenograf
|
||
Danuta Węgrzyn
scenograf (drugi)
|
||
Hanna Cegła
scenograf (współpraca)
|
||
Mariusz Wituski
dekorator wnętrz
|
||
Krzysztof Gajewski
dekorator wnętrz (współpraca)
|
||
Eryk Żuberek
dekorator wnętrz (współpraca)
|
||
Mirosław Mentcel
projektant graficzny
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Ryszard Patkowski
dźwięk
|
||
Antoni Górecki
operator dźwięku (asystent)
|
||
Zdzisław Jastrzębski
operator dźwięku (asystent)
|
||
Stanisław Hojden
efekty dźwiękowe
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Julian Szczerkowski
operator kamery
|
||
Jerzy Goryszewski
konsultant (muzyka)
|
||
Sylwester Chęciński
konsultant (artystyczny)
|
7,6
|
|
Barbara Chmielewska
kierownik planu
|
||
Mirosława Sada
sekretariat planu
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…