Nominacje do Złotych Globów!

Złoty Glob

Dziś poznaliśmy nominacje do 67. rozdania nagród znanych jako Złote Globy. Najwięcej nominacji zdobył film Jasona Reitmana, autora Juno, W chmurach. Tuż za nim uplasował się musical pod tytułem Dziewięć.

Avatar Jamesa Camerona również został uhonorowany czterema nominacjami, w tym dla najlepszego filmu – dramatu.

Jak Wam podobają się nominacje?

NAJLEPSZY FILM – DRAMAT
Avatar
The Hurt Locker
Bękarty wojny
Precious: Based on the Novel Push’ by Sapphire
W chmurach

NAJLEPSZY FILM – KOMEDIA LUB MUSICAL
500 dni miłości
Kac Vegas
To skomplikowane
Julie i Julia
Dziewięć

NAJLEPSZA AKTORKA W DRAMACIE
Emily Blunt (Młoda Wiktoria)
Sandra Bullock (The Blind Side)
Helen Mirren (The Last Station)
Carey Mulligan (Była sobie dziewczyna)
Gabourey Sidibe (Precious: Based on the Novel Push’ by Sapphire)

NAJLEPSZY AKTOR W DRAMACIE
Jeff Bridges (Crazy Heart)
George Clooney (W chmurach)
Colin Firth (A Single Man)
Morgan Freeman (Invictus)
Tobey Maguire (Bracia)

NAJLEPSZA AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU
Sandra Bullock (Narzeczony mimo woli)
Marion Cotillard (Dziewięć)
Julia Roberts (Gra dla dwojga)
Meryl Streep (To skomplikowane)
Meryl Streep (Julie i Julia)

NAJLEPSZY AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU
Matt Damon (Intrygant)
Daniel Day-Lewis (Dziewięć)
Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes)
Joseph Gordon-Levitt (500 dni miłości)
Michael Stuhlbarg (A Serious Man)

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY
Klopsiki i inne zjawiska pogodowe
Koralina i tajemnicze drzwi
Fantastyczny Pan Lis
Księżniczka i Żaba
Odlot

NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY
Baaria
Przerwane objęcia
Służąca
Prorok
Biała wstążka

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Penelope Cruz (Dziewięć)
Vera Farmiga (W chmurach)
Anna Kendrick (W chmurach)
Mo'Nique (Precious: Based on the Novel Push’ by Sapphire)
Julianne Moore (A Single Man)

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Matt Damon (Invictus)
Woody Harrelson (The Messenger)
Christopher Plummer (The Last Station)
Stanley Tucci (Nostalgia anioła)
Christoph Waltz (Bękarty wojny)

NAJLEPSZA REŻYSERIA
Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)
James Cameron (Avatar)
Clint Eastwood (Invictus)
Jason Reitman (W chmurach)
Quentin Tarantino (Bękarty wojny)

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
Neill Blomkamp i Terri Tatchell (Dystrykt 9)
Mark Boal (The Hurt Locker)
Nancy Meyers (To skomplikowane)
Jason Reitman i Sheldon Turner (W chmurach)
Quentin Tarantino (Bękarty wojny)

NAJLEPSZA MUZYKA
Michael Giacchino (Odlot)
Marvin Hamlisch (Intrygant)
James Horner (Avatar)
Abel Korzeniowski (A Single Man)
Karen Orzołek i Carter Burwell (Gdzie mieszkają dzikie stwory)

NAJLEPSZA PIOSENKA
Cinema Italiano (Dziewięć)
I Want to Come Home (Wszyscy mają się dobrze)
I Will See You (Avatar)
The Weary Kind (Crazy Heart)
Winter (Bracia)

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY
Trzy na jednego
Dexter
Dr House
Mad Men
Czysta krew

NAJLEPSZY FILM TELEWIZYJNY LUB MINI-SERIAL
Georgia O'Keeffe
Grey Gardens
Into the Storm
Little Dorrit
Podróż powrotna

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY LUB MUSICAL
Rockefeller Plaza 30
Ekipa
Glee
Modern Family
Biuro

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Glenn Close (Układy)
January Jones (Mad Men)
Julianna Margulies (The Good Wife)
Anna Paquin (Czysta krew)
Kyra Sedgwick (Podkomisarz Brenda Johnson)

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Simon Baker (Mentalista)
Michael C. Hall (Dexter)
Jon Hamm (Mad Men)
Hugh Laurie (Dr House)
Bill Paxton (Trzy na jednego)

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Toni Collette (United States of Tara)
Courteney Cox (Cougar Town)
Edie Falco (Siostra Jackie)
Tina Fey (Rockefeller Plaza 30)
Lea Michele (Glee)

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Alec Baldwin (Rockefeller Plaza 30)
Steve Carell (Biuro)
David Duchovny (Californication)
Thomas Jane (Wyposażony)
Matthew Morrison (Glee)

NAJLEPSZA AKTORKA W FILMIE TELEWIZYJNYM LUB MINI-SERIALU
Joan Allen (Georgia O’Keeffe)
Drew Barrymore (Grey Gardens)
Jessica Lange (Grey Gardens)
Anna Paquin (Dzieci Ireny Sendlerowej)
Sigourney Weaver (Prayers for Bobby)

NAJLEPSZY AKTOR W FILMIE TELEWIZYJNY LUB MINI-SERIALU
Kevin Bacon (Podróż powrotna)
Kenneth Branagh (Wallander: One Step Behind)
Chiwetel Ejiofor (Endgame)Jane Lynch
Brendan Gleeson (Into the Storm)
Jeremy Irons (Georgia O’Keeffe)

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU, MINI-SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Jane Adams (Wyposażony)
Rose Byrne (Układy)
Jane Lynch (Glee)
Janet McTeer (Into the Storm)
Chloe Sevigny (Trzy na jednego)

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU, MINI-SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Michael Emerson (Zagubieni)
Neil Patrick Harris (Jak poznałem waszą matkę)
William Hurt (Układy)
John Lithgow (Dexter)
Jeremy Piven (Ekipa)