Rozdanie Telekamer 2010

Telekamera

Portal Interia.pl pokazał na żywo rozdanie Telekamer 2010. Ponadto w serwisie filmowym portalu udostępniono specjalną sekcję poświęconą temu plebiscytowi.

Jednocześnie relacje z rozdania Telekamer 2010 były obecne na antenie RMF FM w ramach programu muzycznego prowadzonego przez Marcina Jędrycha. O przebiegu gali opowiadała Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.

Czytelnicy Tele Tygodnia mogli głosować na ulubione gwiazdy i programy telewizyjne w dniach od 7 do 31 grudnia 2009. Po raz pierwszy w plebiscycie uwzględnione zostały seriale zagraniczne oraz programy tematyczne.

Tele Tydzień tradycyjnie wręczył także Złotą Telekamerę, honorowe wyróżnienie dla laureatów trzech Telekamer Tele Tygodnia. W tym roku tę prestiżową nagrodę otrzymał Szymon Majewski.

W ubiegłym roku w kategoriach aktorskich statuetki odebrali Marta Żmuda Trzebiatowska i Tomasz Karolak.

Galę poprowadzili Katarzyna Pakosińska (z Kabaretu Moralnego Niepokoju) oraz aktor Robert Gonera.

A oto zwycięzcy:

kategoria Aktorka – laureatkę ogłosiła Anna Seniuk

Julia Kamińska – 323 865 głosów

Joanna Brodzik – 84 764 głosów
Magdalena Walach – 70 310 głosów

kategoria Aktor – laureata ogłosił Witold Pyrkosz

Filip Bobek – 317 947 głosów

Cezary Żak – 123 015 głosów
Marcin Dorociński – 60 901 głosów

kategoria Serial polski oryginalny – laureata ogłosiła Teresa Lipowska

Barwy szczęścia – 232 489

39 i pół – 205 993 głosów
Ranczo – 163 067 głosów

kategoria Adaptacja serialu zagranicznego – zwycięzcę ogłosiła Agnieszka Dygant

BrzydUla – 376 363 głosów

Ojciec Mateusz – 110 993 głosów
Tancerze – 54 334 głosów

kategoria Serial zagraniczny – zwycięzcę ogłosił Paweł Wawrzecki

Dr House – 277 153 głosów

CSI: Kryminalne zagadki Miami – 104 038 głosów
Skazany na śmierć – 91 595 głosów

kategoria Osobowość – informacje i publicystyka – laureatkę ogłosił Kamil Durczok

Anita Werner – 165 319 głosów

Michał Olszański – 118 619 głosów
Maciej Orłoś – 109 235 głosów

kategoria Komentator sportowy – zwycięzcę ogłosił Włodzimiesz Szaranowicz

Maciej Kurzajewski – 204 677 głosów

Mateusz Borek – 113 369 głosów
Dariusz Szpakowski – 98 492 głosów

kategoria Prezenter pogody

Dorota Gardias – 214 812 głosów

Tomasz Zubilewicz – 132 790 głosów
Jarosław Kret – 131 676 głosów

kategoria Muzyka – ogłosili Doda i Dariusz Maciborek

Andrzej Piaseczny – 141 522 głosów

Ewa Farna – 137 035 głosów
Afromental – 111 863 głosów

kategoria Teleturniej – zwycięzcę ogłosił Wojciech Pijanowski

Jaka to melodia? – 210 248 głosów

Milionerzy – 142 925 głosów
Tak to leciało! – 126 362 głosy

kategoria Program rozrywkowy – laureata przedstawił Marcin Daniec

Mam talent! – 247 031 głosów

Kocham Cię Polsko! – 108 480 głosów
Kuba Wojewódzki – 95 164 głosów

kategoria Kanał filmowy – laureata ogłosił Tomasz Raczek

HBO – 203 721 głosów

AXN – 140 668 głosów
Kino Polska – 97 029 głosów

kategoria Kanał informacyjny i biznesowy – laureata ogłosił Andrzej Turski

TVN24 – 367 533 głosów

TVP Info – 82 961 głosów
Polsat News – 63 520 głosów

kategoria Kanał sportowy – zwycięzcę przedstawiła Otylia Jędrzejczak

Eurosport – 158 951 głosów

Polsat Sport – 151 994 głosów
TVP Sport – 83 619 głosów

kategia Kanał popularnonaukowy i kulturalny – laureat ogłosiła Beata Pawlikowska

National Geographic – 165 581 głosów

Discovery World – 152 596 głosów
Animal Planet – 115 252 głosy

kategoria Kanał dziecięcy – zwycięzcę ogłosiła Dorota Zawadzka

Disney Channel – 221 804 głosów

Cartoon Network – 133 470 głosów
Mini Mini – 116 598 głosów