Saturny - The Walking Dead i Przebudzenie mocy faworytami

Ogłoszono telewizyjne i filmowe nominacje do Saturnów, które zostaną rozdane po raz 42. Faworytem w kategoriach telewizyjnych będzie będą The Walking Dead, które zgarnęło siedem nominacji. Jeśli chodzi o kina to najwięcej szans na statuetkę będą miały Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy.

KATEGORIE KINOWE

Najlepszy film fantasy:
Wiek Adaline
Baahubali: The Beginning
Kopciuszek
Gęsia skórka
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2
Ted 2

Najlepszy film akcji/przygodowy:
Everest
Szybcy i wściekli 7
Mission: Impossible Rogue Nation
Zjawa
Spectre
Agentka

Najlepszy horror:
Crimson Peak
Naznaczony: Rozdział 3
Coś za mną chodzi
Krampus. Duch świąt
Wizyta
Co robimy w ukryciu

Najlepszy thriller:
Pakt z diabłem
Most szpiegów
Dar
Nienawistna ósemka
Pan Holmes
Sicario

Najlepszy film międzynarodowy:
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
Widzę, widzę
Labyrinth of Lies
Legend
Turbo Kid
The Wave

Najlepszy aktor:
Matt DamonMarsjanin
Leonardo DiCaprio – Zjawa
Taron EgertonKingsman: Tajne służby
Harrison FordGwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Domhnall GleesonEx Machina
Samuel L. Jackson – Nienawistna ósemka
Paul RuddAnt-Man

Najlepsza aktorka:
Emily Blunt – Sicario
Jessica Chastain – Marsjanin
Blake Lively – Wiek Adaline
Daisy Ridley – Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Charlize TheronMad Max: Na drodze gniewu
Mia Wasikowska – Crimson Peak

Najlepszy reżyser:
J.J. Abrams – Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Guillermo del Toro – Crimson Peak
Alex Garland – Ex Machina
George Miller – Mad Max: Na drodze gniewu
Peyton Reed – Ant-Man
Ridley Scott – The Martian
Colin Trevorrow – Jurassic World

Najlepszy aktor drugoplanowy:
Paul Bettany – Avengers: Czas Ultrona
John Boyega – Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Michael Douglas – Ant-Man
Adam Driver - Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Walton Goggins – Nienawistna ósemka
Simon Pegg – "Mission Impossible Rogue Nation
"person-link" data-id="16451" href="http://fdb.pl/osoba/16451-michael-shannon-v">Michael Shannon – 99 Homes

Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Jessica Chastain – Crimson Peak
Carrie Fisher – Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Evangeline Lilly – Ant-Man
Lupita Nyong'o – Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Tamannaah – Baahubali: The Beginning
Alicia Vikander – Ex Machina

Najlepszy młody aktor:
Olivia DeJonge – Wizyta
James Freedson-JacksonCop Car
Milo Parker - Pan Holmes
Elias & Lukas Schwarz – Widzę, widzę
Ty Simpkins – Jurassic World
Jacob Tremblay - Pokój

Najlepszy scenariusz:
Crimson Peak
Ex Machina (2015)
Marsjnin
Kingsman: Tajne służby
Jurassic World
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Mad Max: Na drodze gniewu

Najlepszy montaż:
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Kingsman: Tajne służby
Ant-Man
Szybcy i wściekli 7
Jurassic World
Mad Max: Na drodze gniewu

Najlepsza scenografia:
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Kraina jutra
Baahubali: The Beginning
Mad Max: Na drodze gniewu
Crimson Peak"
Jurassic World

Najlepsza muzyka:
Mad Max: Na drodze gniewu
Sicario
Baahubali: The Beginning
Nienawistna ósemka
Crimson Peak
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najlepsze kostiumy:
Avengers: Czas Ultrona
Crimson Peak
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Kingsman: Tajne służby
Kopciuszek
Baahubali: The Beginning

Najlepsza charakteryzacja:
Crimson Peak
Mad Max: Na drodze gniewu
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Pakt z diabłem
Nienawistna ósemka
Sicario

Najlepsze efekty specjalne:
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Mad Max: Na drodze gniewu
Ex Machina
Marsjnin
Jurassic World
Avengers: Czas Ultrona

KATEGORIE TELEWIZYJNE

Najlepszy serial fantasy:
Gra o tron
Haven
Jonathan Strange and Mr. Norrel
Outlander
The Muppets
The Magicians
The Shannara Chronicles

Najlepszy serial akcji/thriller:
Bates Motel
Blindspot
Fargo
Hannibal
The Last Ship
The Librarians
Mr.Robot

Najlepszy serial komiksowy:
Arrow
DC’s Legends of Tomorrow
The Flash
Gotham
Marvel’s Agent Carter
Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.
Supergirl

Najlepszy serial grozy:
American Horror Story: Hotel
Ash vs. Evil Dead
Fear the Walking Dead
Salem
Teen Wolf
The Strain
The Walking Dead

Najlepszy serial w sci-fi:
The 100
Colony
Continuum
Doctor Who
The Expanse
Wayward Pines
The X-Files

Najlepszy aktor:
Bruce Campbell – Ash vs Evil Dead
Charlie Cox – Daredevil
Matt Dillon – Wayward Pines
David Duchovny – The X-Files
Grant Gustin – The Flash
Sam Heughan – Outlander
Andrew Lincoln – The Walking Dead
Mads Mikkelsen – Hannibal

Najlepszy serial w nowych mediach:
Bosch – Amazon
Daredevil – Netflix
Jeźdźcy smoków – Netflix
The Man in the High Castle – Amazon
Marvel’s Jessica Jones – Netflix
Powers – Crackle
Sense8 – Netflix

Najlepsza aktorka:
Gillian Anderson – The X-Files
Caitriona Balfe – Outlander
Melissa Benoist – Supergirl
Kim Dickens – Fear the Walking Dead
Rachel Nichols – Continuum
Krysten Ritter – Marvel’s Jessica Jones
Rebecca Romijn – The Librarians

Najlepszy aktor drugoplanowy:
Richard Armitage – Hannibal
Vincent D’Onofrio – Daredevil
Kit Harington – Game of Thrones
Toby Jones – Wayward Pines
Erik Knudsen – Continuum
Lance Roddick – Bosch
David Tennant – Marvel’s Jessica Jones
Patrick Wilson – Fargo

Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Gillian Anderson – Hannibal
Tovah Feldshuh – The Walking Dead
Calista Flockhart – Supergirl
Danai Gurira – The Walking Dead
Lena Headey – Game of Thrones
Melissa Leo – Wayward Pines
Melissa McBride – The Walking Dead

Najlepszy występ gościnny:
Laura Benanti – Supergirl
Steven Brand – Teen Wolf
Victor Garber – The Flash
Scott Glenn – Daredevil
Alex Kingston – Doctor Who: The Husbands of River Song
John Carroll Lynch – The Walking Dead
William Shatner – Haven

Najlepszy młody aktor:
Max Charles – The Strain
Frank Dillane – Fear the Walking Dead
Jodelle Ferland – Dark Matter
Brenock O’Connor – Game of Thrones
Chandler Riggs – The Walking Dead
Dylan Sprayberry – Teen Wolf
Maisie Williams – Game of Thrones

Źrodło: Variety


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)