Rozdają nominacje i nagrody

Rozdano People’s Choice Award a scenarzyści, reżyserzy i przedstawiciele NCAAP wyjawili nominacje!

Po raz 35 rozdano People’s Choice Award . Tym razem twórcy i fani Mrocznego Rycerza mogą być zadowoleni, obraz zdobył aż 5 nagród!

Slumdog MillionaireSlumdog Millionaire

Ulubiony film: Mroczny rycerz
Ulubiona komedia: 27 sukienek
Ulubiony dramat: Sekretne życie pszczół
Ulubiony film familijny: WALL.E
Ulubiony film niezależny: Sekretne życie pszczół
Ulubiony film akcji: Mroczny rycerz
Ulubiona obsada: Mroczny rycerz
Ulubiona ekranowa para: Christian Bale i Heath Ledger (Mroczny rycerz)
Ulubiony aktor: Will Smith
Ulubiona aktorka: Reese Witherspoon
Ulubiony aktor akcji: Will Smith
Ulubiona aktorka akcji: Angelina Jolie
Ulubiony aktor pierwszoplanowy: Brad Pitt
Ulubiona aktorka pierwszoplanowa: Kate Hudson
Ulubiony superbohater: Christian Bale jako Batman w Mrocznym rycerzu
Ulubiony serial dramatyczny: Dr House
Ulubiony serial komediowy: Dwóch i pół
Ulubiony nowy serial dramatyczny: The Mentalist
Ulubiony nowy serial komediowy: Gary Unmarried
Ulubiony serial animowany: Simpsonowie
Ulubiony serial sf/fantasy: Herosi
Ulubiony aktor telewizyjny: Hugh Laurie
Ulubiona aktorka telewizyjna: Christina Applegate
Ulubiona diwa seriali dramatycznych: Kyra Sedgwick (Podkomisarz Brenda Johnson)
Ulubiona piosenka filmowa: Mamma Mia! z filmu Mamma Mia!
Ulubiony aktor komediowy: Adam Sandler
Ulubiona aktorka komediowa: Tina Fey
Internetowa sensacja: Dr. Horrible’s Sing-Along Blog

NOMINACJE DO NAGRÓD SCENARZYSTÓW, OPERATORÓW FILMOWYCH I DŹWIĘKOWCÓW:

Mroczny RycerzMroczny Rycerz

W nominacjach tych trzech organizacji nie ma niespodzianek – dostają faworyci, ale dwa największe filmy mają szanse zdobyć nagrody – Slumdog: Milioner z Ulicy oraz Mroczny Rycerz.

Nominacje prezentują się następująco:

Gildia Scenarzystów Amerykański (WGA) w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny nominowała:

Joel Coen i Ethan Coen – Tajne przez poufne
Dustin Lance Black – Obywatel Milk
Woody Allen – Vicky Cristina Barcelona
Tom McCarthy – Spotkanie
Robert Siegel – Zapaśnik

Najlepszy scenariusz adaptowany:

Eric Roth i Robin Swicord – Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Jonathan Nolan, Christopher Nolan, David S. Goyer – Mroczny rycerz
John Patrick Shanley – Wątpliwość
Peter Morgan – Frost/Nixon
Simon Beaufoy – Slumdog. Milioner z ulicy

Najlepszy scenariusz filmu dokumentalnego:

Stefan Forbes i Noland Walker – Boogie Man: The Lee Atwater Story
Brett Morgen – Chicago 10
Johnny O’Hara – Fuel
Alex Gibney – Gonzo: Życie i twórczość doktora Huntera S. Thompsona
Ari Folman – Walc z Bashirem

Nominacje do nagród Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych:

Roger Deakins – Droga do szczęścia
Roger Deakins i Chris Menges – Zaklinacz słów
Claudio Miranda – Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Wally Pfister – Mroczny rycerz
Anthony Dod Mantle – Slumdog. Milioner z ulicy

Nominacje Cinema Audio Society (CAS) dla najlepszego dźwięku w filmie kinowym:

Mroczny rycerz
Iron Man
007 Quantum of Solace
Slumdog. Milioner z ulicy
WALL.E

Najlepszy dźwięk filmu telewizyjnego lub mini-serialu:

Generation Kill odcinek 5
John Adams odcinek 1
John Adams odcinek 2
John Adams odcinek 3
Decydujący głos

Najlepszy dźwięk w serial telewizyjnym:

24 godziny odcinek Redemption
Dexter odcinek Turning Biminese
Dr House odcinek Lsst Resort
Zagubieni odcinek Meet Kevin Johnson

Ciekawe Przypadki Benjamina ButtonCiekawe Przypadki Benjamina Button

Mad Men odcinek The Jet Set

Nie można zapomnieć także o reżyserach, który również przyznali nominacje.

Obok Christophera Nolana, który został nominowany za Mroczego Rycerza są David Fincher (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), Ron Howard (Frost/Nixon), Gus Van Sant (Milk) i Danny Boyle (Slumdog Millionaire).

NOMINACJE ORGANIZACJI NCAAP:

KATEGORIE TELEWIZYJNE

Serial komediowy
Rockefeller Plaza 30
Everybody Hates Chris
The Game
Tyler Perry’s House of Payne
Brzydula Betty

Aktor w serialu komediowym
Donald Faison – Hoży doktorzy
LaVan Davis – Tyler Perry’s House of Payne
Paul James – Greek
Terry Crews – Everybody Hates Chris
Tyler James Williams – Everybody Hates Chris

Aktorka w serialu komediowym
America Ferrera – Brzydula Betty
Cassi Davis – Tyler Perry’s House of Payne
Tia Mowry – The Game
Tichina Arnold – Everybody Hates Chris
Tracee Ellis Ross – Girlfriends

Aktor drugoplanowy w serialu komediowym
Blair Underwood – The New Adventures of Old Christine
Dulé Hill – Psych
Lance Gross – Tyler Perry’s House of Payne
Larramie Doc Shaw – Tyler Perry’s House of Payne
Tracy Morgan – Rockefeller Plaza 30

Aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
Keshia Knight Pulliam – Tyler Perry’s House of Payne
Tisha Campbell-Martin – Rita Rocks
Vanessa Williams – Brzydula Betty
Wanda Sykes – The New Adventures of Old Christine
Wendy Raquel Robinson – The Game

Serial dramatyczny
Chirurdzy
Dr House
Lincoln Heights
Jednostka
Prawo ulicy

Aktor w serialu dramatycznym
Anthony Anderson – Prawo i porządek
Blair Underwood – In Treatment
Dennis Haysbert – Jednostka
Hill Harper – CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku
Omar Epps – Dr House

Aktorka w serialu dramatycznym
CCH Pounder – Świat gliniarzy
Chandra Wilson – Chirurdzy
Loretta Divine – Eli Stone
Nicki Micheaux – Lincoln Heights
Wendy Davis – Poślubione armii

Aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Blair Underwood – Seks, kasa i kłopoty
James Pickens, Jr. – Chirurdzy
Laurence Fishburne – CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
Michael Kenneth Williams – Prawo ulicy
Taye Diggs – Prywatna praktyka

Aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Alfre Woodard – My Own Worst Enemy
Angela Bassett – Ostry dyżur
Audra McDonald – Prywatna praktyka
S. Epatha Merkerson – Prawo i porządek
Sonja Sohn – Prawo ulicy

Film telewizyjny, miniserial lub odcinek specjalny
24: Redemption
A Raisin in The Sun
Accidental Friendship
House of Saddam
Racing For Time

Aktor w filmie telewizyjnym, miniserialu lub odcinku specjalnym
Andre Braugher – The Andromeda Strain
Ben Vereen – Accidental Friendship
Charles S. Dutton – Racing For Time
Sean Combs – A Raisin in The Sun
Sean Patrick Thomas – A Raisin in The Sun

Aktorka w filmie telewizyjnym, miniserialu lub odcinku specjalnym
Audra McDonald – A Raisin in The Sun
Chandra Wilson – Accidental Friendship
Phylicia Rashad – A Raisin in The Sun
Sanaa Lathan – A Raisin in The Sun
Vanessa Williams – Flirting With Forty

Aktor w telenoweli
Bryton McClure – Żar młodości
Cornelius Smith, Jr. – All My Children
Dan Martin – Moda na sukces
Montell Williams – The Guiding Light
Texas Battle – Moda na sukces

Aktorka w telenoweli
Christel Khalil – Żar młodości
Debbi Morgan – All My Children
Eva Marcille – Żar młodości
Nia Peeples – Żar młodości
Tonya Lee Williams – Żar młodości

KATEGORIE FILMOWE

Film
Cadillac Records
Miracle at St. Anna
Sekretne życie pszczół
Siedem dusz
Tyler Perry’s The Family That Preys

Aktor pierwszoplanowy
Derek Luke – Miracle at St. Anna
Don Cheadle – Traitor
Jeffrey Wright – Cadillac Records
Rob Brown – The Express
Will Smith – Siedem dusz

Aktorka pierwszoplanowa
Alfre Woodard – Tyler Perry’s The Family That Preys
Angela Bassett – Tyler Perry’s Meet The Browns
Dakota Fanning – Sekretne życie pszczół
Queen Latifah – Sekretne życie pszczół
Rosario Dawson – Siedem dusz

Aktor drugoplanowy
Cedric the Entertainer – Cadillac Records
Columbus Short – Cadillac Records
Dev Patel – Slumdog. Milioner z ulicy
Mos Def – Cadillac Records
Nate Parker – Sekretne życie pszczół

Aktorka drugoplanowa
Alicia Keys – Sekretne życie pszczół
Beyoncé Knowles – Cadillac Records
Jennifer Hudson – Sekretne życie pszczół
Sophie Okonedo – Sekretne życie pszczół
Taraji P. Henson – Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Film niezależny
Ballast
Noah’s Arc: Jumping the Broom
Rachel Getting Married
Slumdog. Milioner z ulicy
Spotkanie

Film zagraniczny
Captain Abu Raed
Klasa
Czyngis-Chan
Pieśń wróbli
Under the Same Moon

Dokument
The Black List
Black Magic
CNN Presents: Black in America
Dare Not Walk Alone
Trouble the Water

Gran TorinoGran Torino Quantum of SolaceQuantum of Solace Brad PittBrad Pitt HeroesHeroes