Tajni i fajni
Piękne, choć truistyczne powiedzenie, aby zło zwalczać dobrem- w tym wypadku brokatem- dźwięczy na ekranie!
Martyna Dziedziak
7
Psy 3. W imię zasad
Franz Maurer powraca niczym dobrze naoliwiona maszyna.
Kornel Nocoń
6
Doktor Dolittle
Z kamerą nie wśród zwierząt… a ze zwierzętami wśród świata ludzi.
7
Demony prerii
Potwory z wewnątrz, czy z zewnątrz. Nieoczywiste strachy i konsekwencje osamotnienia.
6
Psy 3. W imię zasad
I to jest recenzja, bardzo dobra robota palce lizać :p, już miałem odpuścić sobie seans ale jednak ta nuta optymizmu zachęciła mnie by się wybrać :)
Bercik022
Krucjata Bourne'a
Nie wiem czemu, ale ta część jest mi najlepiej znana i najbardziej zapadła mi w pamięci przez te wszystkie lata. Możliwe, że widziałem ją najwięcej razy i to dlatego, ale możliwe również, że to przez kilka bardzo charakterystycznych detali.       Po pierwsze Berlin, a nieco wcześniej kontrole graniczne w Neapolu. Tramwaj, nagonka wysadzenie willi. Dalej Moskwa i... tak! Nieśmiertelna i niezniszczalna Wołga! ;D Ludowe porzekadło prawi, iż *_гнется не ломается_*, więc желтая волга (GAZ 3110) prze do przodu niczym sławetne T-34, hahaha! Czarna Gelenda zapewne w AMG jej raczej nie sprosta, do tego te nieśmiertelne pościgowe W124, co to za widoki! W końcu 16 lat już zleciało, to to są prawie zdjęcia archiwalne ;)             Po drugie poradzieckie blokowisko i córka Neskich, Jason wyznaje jej prawdę o jej rodzicach, niby nic wielkiego, ale mnie ruszyło i zapadło w pamięć. Jak dla mnie, gdy wychodzi od niej i maszeruje sobie w dole, to jeden z lepszych "spokojnych" widoków w filmach akcji, mam na myśli takie chwile zadumy pełne nastroju, a na pewno w Bourne'ach, bardzo do mnie przemawia taka scenka.             Po trzecie Pam Landy i najpierw chęć jej odstrzelenia, bo nigdy nie wiadomo co będzie konieczne, zanim Jason nie poznał finalnie jej zamiarów, więc mierzy do niej ze snajperki KSII, by na koniec rozmawiając z nią przez telefon obserwować ją przez okno, gdzieś na Manhattanie. Wtedy pada sławne (dla mnie) zdanie:       *_"Wypocznij, wyglądasz na zmęczoną."_*       :D       Klasyczna już pozycja z kina akcji, każdy zainteresowany takowym powinien choć raz go zobaczyć. A że od przybytku głowa (podobno) nie boli, więc im więcej tym lepiej! :))            
Zenon Szypuła
Wysoka dziewczyna
Nudny jak flaki z olejem ;) Ogólnie szkoda marnować na to czas !
Darco W.
Incydent
Dzisiaj po tych jakichś 23 latach film zasługuje już na miano klasycznego.       Widziałem go całkiem niedawno, z tydzień temu, nie mogłem się oprzeć wrażeniu widząc ten tytuł, że już go kiedyś widział. Ależ oczywiście, że go widziałem i zrozumiałem to po kliku pierwszych minutach. Co mnie zaskoczyło po tylu latach, byłbym gotów zakładać się o dużo i zapewne wszystko to stracić ;) że film jest o wiele młodszy, bo wstępnie datowałem go jakoś na koniec lat 2000. Jakie wielkie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, ze ten obraz jest ponad dwa razy starszy! Kurt świetnie wypadł, jest niesamowicie wiarygodny w roli zdesperowanego męża, nie rażą wcale sceny kaskaderskie w jego wykonaniu, w jego -- zapewne jego dublera -- haha, a nie jego samego, ale również pozostali aktorzy wypadli dobrze. Na koniec trzeba nieco przymknąć oko, bo sceny finałowe momentami zdają się naginać prawa fizyki, ale to tylko na chwilkę i nie za bardzo, nie powinno nikogo drażnić. Bardzo klimatyczne są już dziś te wszystkie ujęcia samochodów osobowych i ciężarówek, zostały ładnie i odpowiednio wyeksponowane, do tego sama "dziupla" herszta bandy porywaczy przyprawia raz o zazdrość mieszkania na urokliwym uboczy, a za chwilę o dreszcze na plecach, gdy widzimy ogrom zrabowanych łupów i uświadamiamy sobie ilu podróżnych zapłaciło za nie głową. "Karcer" w szopie nie pomaga :[]             Bardzo dobra i już dzisiaj klasyczna pozycja akcji, ale także świetny thriller.       Polecam!            
Zenon Szypuła
Czarownica 2
Brenton Thwaites był zaangażowany do roli księcia Phillipa, ale musiał zrezygnował z powodu napiętego harmonogramu.
Ślicznotki
Cardi B, była striptizerka, przyznała się do nielegalnego odurzania się narkotykami i okradania mężczyzn we wczesnych stadiach swojej działalności.
Joker
Joaquin Phoenix uznał doskonalenie śmiechu Jokera najtrudniejszą częścią grania tej postaci. Aktor oparł swój śmiech na „filmach o ludziach cierpiących na patologiczny śmiech”.
Le Mans '66
Tom Cruise i Brad Pitt pierwotnie byli rozważani do głównej roli.
1
Bluejohn_26
1937 pkt.
2
3
Adam
1599 pkt.
4
szwejzi
718 pkt.
5
Tadeusz
658 pkt.

Proszę czekać…