Dziś w kinie

Dziś w TV

Ciekawostki filmowe

Człowiek, który zabił Don Kichota (2018)

Jean Rochefort, Johnny Depp, Vanessa Paradis, Sally Phillips, Miranda Richardson, Christopher Eccleston, Bill Paterson, Rossy de Palma, Jonathan Pryce, Ian Holm, Eva Basteiro-Bertoli i Peter Vaughan wszyscy znaleźli się w oryginalnym filmie, którego zdjęcia rozpoczęto w 2000 roku. Pryce przejął rolę Rocheforta jako Kichota w produkcji rozpoczętej w 2017 roku. zobacz więcej

Quizy

%
Rozpoznaj ekranizację komiksu po kadrze

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej wyczekiwana ekranizacja komiksu w historii, więc może mały quiz? :)

%
Co wiesz o ekranizacjach gier komputerowych?

Quiz z okazji premiery Tomb Raidera.

%
Rozpoznaj produkcję fantasy po kadrze

Kolejny quiz! Tym razem dla fanów fantasy.

Zwiastuny zobacz więcej

Recenzje

Krwawa Godzilla

Mogło być lepiej. - Jak to zwykle bywa w tego typu produkcjach całkiem dobry pomysł zostaje pogrążony przez kiepskie wykonanie. Tak pokrótce można by podsumować ''Red Billabong'', który zmienił jedną z australijskich… zobacz więcej

Galerie filmowe

Urodziny

Aktywność

 • fredaser 2018-07-21 - Opinia o osobie
  Do tej pory przeczytałem jedynie dwie książki jego autorstwa – najpierw "Sukkub" 7/10, potem "Golem" również 7/10. Planuję oczywiście przeczytać więcej, gdyż spodobał mi się jego styl, jak i niecodzienne zakończenie w Sukkubie. Mam dwie kolejne powieści jego autorstwa, ale tym razem w języku angielskim. Jedna z nich to "Header" – nawet nie wiedziałem, że jest też film.
 • fredaser 2018-07-21 - Opinia o osobie
  Mistrz horroru, całkiem zasłużenie. Ciężko mi wybrać mojego ulubionego autora, ale chyba szala przechyla się w stronę Stephena Kinga. 23 książki jego autorstwa przeczytałem i na pewno powiększę ten dorobek. Kreuje świetne, wciągające od początku do końca historie i światy. Ciężko już coś napisać, żeby być oryginalnym, dlatego po prostu ocenię go na 10/10. Moje ulubione, najwyżej ocenione jego powieści – "Pan Mercedes" i "To" – 9/10 oraz "Lśnienie" – 10/10. Nawet moją pracę licencjacką opieram o powieść "To" :)
 • fredaser 2018-07-21 - Opinia o osobie
  Wielka szkoda, że zmarł w tym roku. Przeczytałem 7 książek jego autorstwa, a chciałbym pewnie wszystkie. Uwielbiam jego styl, tak samo mogę powiedzieć jeszcze tylko o kilku autorach. Bezkompromisowy autor, mroczne klimaty, świetna psychologia. Moje ulubione powieści na razie to "Przejażdżka" oraz "Straceni" – obie 9/10.
 • Forum FILMY
  Elizabeth_Linton 2018-05-21 - Dyskusja na forum

  Poniedziałek z soundtrackiem – Temat w którym możemy podzielić się swoimi ulubionymi soundtreckami, podyskutować na ich temat, pooceniać je, czy co tam nam przyjdzie do głowy.

  Z okazji poniedziałku https://www.youtube.com/watch?v=l8Jud-6yXHM z filmu https://fdb.pl/film/1609-michael-collins

  Marac 2018-07-20
  Oj, chyba jednak znasz… :) Stworzył m.in. muzę...
  ZSGifMan 2018-07-21
  OST z Predatora to istny majstersztyk i muza...
 • Forum FDB.PL
  Khaosth 2018-07-19 - Dyskusja na forum

  Błędy w imporcie ocen – Jak pewnie wszyscy zauważyli import ocen – choć był zdecydowanie pomocny – nie był idealny i niektóre oceny (i komentarze) zostały przypisane do niewłaściwych filmów i seriali.

  Poniżej zamieszczam dotychczas znalezione tytuły. Lista nie jest pełna i jeżeli coś znajdziecie,...

  Grzegorz_Derebecki 2018-07-19
  Dzięki za informacje jak wrócę z urlopu to...
  ZSGifMan 2018-07-21
  A to psikus ;p Ciekawa sprawa jest w przypadku,...
 • Forum HYDE PARK
  Elizabeth_Linton 2018-05-02 - Dyskusja na forum

  Wasze sposoby na walkę ze stresem. – Czeka mnie ciężki tydzień i muszę się jakoś odstresować. Co wam pozwala się zrelaksować? Jaki macie patent na walkę ze stresem?

  Elizabeth_Linton 2018-07-21
  ASMR https://pl.wikipedia.org/wiki/ASMR...
  KRCK 2018-07-21
  Chyba muszę spróbować, choć wiem od kogo się to...
 • Akira_Kurosawa 2018-07-21 - Opinia o filmie
  Obcy Blomkamp’a raczej nigdy nie powstanie. A na pewno nie dopóki będzie żył Ridley Scott. Szkoda, stary dziadyga mógłby nie być taki samolubny i dać się wykazać młodszym kolegom po fachu. A tak...

Ranking dodających