Bankier
O dwóch takich, którzy chcieli udowodnić, że amerykański sen jest dla każdego. Bez uciemiężenia, w niezłej formie filmowej o nierównościach.
6
Platforma
Przyciężką metaforą współczesnego świata. Kino epoki kapitalizmu.
Martyna Dziedziak
6
Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker
Czas rozpuścić włosy spięte przez męską dyktaturę. Żywiołowa biografia bez beatyfikacji o równe szanse dziejąca się, tak dawno, a tak dalej aktualna.
7
W lesie dziś nie zaśnie nikt
Pean na cześć miłości do pewnego gatunku, ale to kolaż, nie autorskie kino. Przeszczep udany, ale to nie są twórcy organy.
5
Naprzód
Sceneria jest świetna ,za to postacie jakieś takie nijakie ? Nie przypadły mi do gustu ! Pixar się nie postarał ;)
Darco W.
Escape from Pretoria
Ucieczka z miejsca które wydaje się fortecą nie do zdobycia ? Strażnicy którzy czuwają dzień i noc ! A jednak można ! Lubię tego typu filmy ,ten dobrze zrobiony i ogląda się z narastającym napięciem ;)
Darco W.
Kiedy śpisz
Już coś ?kiedyś ?takiego podobnego oglądałem ! Ale to nie ważne ;) Dobrze się ogląda !
Darco W.
Maniakalny glina
Naprawdę dobry, stary slasher. Co prawda sceny zgonów nie robią jakiegoś wielkiego wrażenia, ale sam koncept, żeby z zabójcy zrobić de facto tego dobrego gliniarza był świetny. Reakcje zwykłych ludzi po prostu świetne ukazane, aż chciałoby się, żeby film mocniej skupił się na tym aspekcie. No ale to jednak slasher i co innego w nim jest ważne. Na Plus na pewno klimatyczna muzyka oraz Bruce Campbell i Robert Z'Dar.
Łukasz Wróblewski
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
George Lucas pierwotnie opracował plany na 12 filmowych odcinków, a następnie zredukował je do dziewięciu, i powiedział, że C-3PO i R2-D2 będą jedynymi postaciami, które pojawią się we wszystkich dziewięciu. Anthony Daniels jest jedynym aktorem występującym we wszystkich dziewięciu odcinkach.
Wyspa fantazji
Jason Blum chciał, aby Nicolas Cage grał pana Roarkea, ale ten odmówił.
Małe kobietki
Emma Watson przejęła rolę Meg March od Emmy Stone, która stała się niedostępna z powodu zaangażowania się w pracach przy filmie Faworyta.
Judy
Renée Zellweger przed rozpoczęciem zdjęć spędziła rok szkolenia z trenerem wokalu Ericem Vetro. Następnie ćwiczyła przez 4 miesiące z dyrektorem muzycznym Mattem Dunkleyem, śpiew.
1
Kasia
10107 pkt.
2
szwejzi
7447 pkt.
3
Adam
5733 pkt.
4
Chemas
4689 pkt.
5
Bluejohn_26
2869 pkt.

Proszę czekać…