Mank
Lęk i odraza w Hollywood. Mówi sprawdzam, kiedy wszyscy kantują. Bez hagiografii a siarczyste, prześmiewcze nieromantyzowanie magii kina ze scenariuszem, którego sam Mank, by się nie powstydził. przeczytaj recenzję
9
Kronika świąteczna 2
Z Russelem i Hawn na czele jedno jest pewne: Państwo Mikołajowie jeszcze nigdy nie byli tak fajni! przeczytaj recenzję
Martyna Dziedziak
5
Erotica 2022
Antologia odzyskiwania swojego ciała przez kobiety. Pean i manifest na cześć wolności i podmiotowości. Pięć różnych nowel, palców, jedna pięść w górze - kobiety jako siły. przeczytaj recenzję
7
Elegia dla bidoków
Dorosłe dzieci mają żal? Humanistyczna i bez orzekania o winie epopeja o milości, która może niszczyć, dziedziczeniu biedy, utknięciu na jednej z amerykańksich werand. Więzy, czy węzły rodzinne? przeczytaj recenzję
7
Życzenie śmierci
Bardzo bylem ciekaw tego remaku, jakby nie patrzeć klasyki przez duże K, Bronsona ciężko zastąpić. Na ogół nie mam dobrego zdania o współczesnych remakach starych uznanych pozycji, tu jednak się nie rozczarowałem. Bruce wykrzesał z siebie ile mógł, chociaż mam wrażenie, że mógł więcej, ale wystarczająco na postać jaką grał. Dobrze się oglądało, choć do pierwowzoru daleko.
Chemas
Droga do Yellow Sky
(Nie)sympatyczna banda westernowskich złodziei z Peckiem jako przywódcą stada napotykająca strzelającą i machającą tyłencją Panią Baxter wraz z możliwym złotem.
ana481516
Krystian Wieczorek
Aktor jednej twarzy, mimiki i jednej barwy głosu. Umiejętności te chyba szkolił przez cale życie. Tylko pogratulować i życzyć kolejnych udanych ról w gniotach serialowych.
Chemas
Pompeje
I te wspaniałe okazy czarnych obywateli Pompei ...
Sylvanas
Na rauszu
Postać grana przez Madsa Mikkelsena pierwotnie miała mieć syna i córkę, tę ostatnią miała zagrać córka reżysera Thomasa Vinterberga Ida Marie. Jednak Ida zginęła w wypadku samochodowym w Belgii na cztery dni przed rozpoczęciem zdjęć. Film jest jej dedykowany.
Greenland
Pierwotnie reżyserem filmu miał być Neill Blomkamp, jednak wycofał się z powodu pracy nad innym projektem.
Mank
Reżyser David Fincher i główny aktor Gary Oldman są byłymi mężami Donyi Fiorentino. Fincher był żonaty w latach 1990-1995, natomiast Oldman w okresie od 1997 do 2001 roku. Córka Finchera i dwaj synowie Oldmana są przyrodnim rodzeństwem.
Tenet
Projekt był objęty wielką tajemnicą przed jego premierą. Robert Pattinson powiedział, że wolno mu czytać scenariusz tylko w zamkniętym pokoju w studiach Warner Bros. Jego współpracownik Michael Caine nie pozwolił mu nawet przeczytać całego scenariusza; miał tylko swoje sceny do przeczytania przed wykonaniem zdjęć. Przed premierą filmu Caine powiedział prasie, że nie ma pojęcia, o czym jest film, mimo że był bliskim przyjacielem i współpracownikiem reżysera Christophera Nolana.
1
Alter_Al
9474 pkt.
2
agatkar16
6230 pkt.
3
ar23s
5036 pkt.
4
Bluejohn_26
4222 pkt.
5
Kasia
3788 pkt.

Proszę czekać…