Dwóch papieży
Bez koloratki, bez nabożeństw, bez religijnego wymiaru, nieoceniające ale uczłowieczające i w nastroju oryginalnego buddy movie. Chwilami to tylko zabawa dla zabawy.
7
Kraina lodu 2
Druga część "Krainy lodu" nie dorasta oryginałowi do pięt. Ponieważ jednak jedynka jest arcydziełem, to "Frozen 2" jest nadal dobrym filmem. Ale tylko dobrym.
Katarakty Owsianko
7
Słodziak
Dojrzała autoterapia, nie tylko do obserwania, a uczestnictwa. Bez znieczulenia. Angażujący wielobój emocjonalny o dorastaniu, a w czymś pozostaniu.
9
Dickinson
Koniec z chłodnymi, podręcznikowymi zagadnieniami. Uwierzcie na słowo, że Emily Dickinson oczaruje niejednego z was! (odcinki 1-4)
Martyna Dziedziak
7
Błękitna głębia 2: Rafa
Nawet niezły, kiedyś już go widziałem, dłuższy czas temu, bo szybko sobie przypomniałem szkielet fabuły, ale detali jakoś nie pamiętałem. Jednak pomimo tego obejrzałem ponownie i całkiem miło było.       Trochę naiwny, trochę dziecinnych zagrywek, jak choćby postać "słodziutkiej" terrorystki w dodatku czarnuli (nie wiadomo skąd?!), która bije większych od niej chłopów i gania ze spluwą ludzi po mieście, oczywiście nikt jej nie daje rady, ani nikt jej nie zamierza w tym przeszkadzać, ale jako rozrywka jest okej i tak go należy traktować.       Śmiało można oglądać.      
Zenon Szypuła
Czysty strzał
Była zbrodnia, czy będzie też kara? Całkiem dobry thriller, akcja sączy się powoli, widz nie wszystko rozumie od samego początku i dopiero razem z głównym bohaterem odkrywa, co, jak i dlaczego. To wszystko w sennym, niezwykle szarym i byle jakim miasteczku oraz jego obrzeżach, leśnych ostępach mało zachęcających do odwiedzenia. Jaka będzie cena fatalnej pomyłki, jakie konsekwencje przyniesie przywłaszczenie cudzego mienia, nawet pomimo tego, a może właśnie głównie dlatego, że należało ono do typów spod ciemnej gwiazdy? Tak czy siak bohater musi starać się być znowu jak najlepszym człowiekiem, a nawet jeśli nie chce naprawić swoich błędów, to i tak przyjdzie mu za nie zapłacić.       Całkiem dobry, zdecydowanie polecam.      
Zenon Szypuła
Klucz do koszmaru
Zaskakująco dobre "straszydło"! Kolejny nawiedzony dom? Kolejne strachy na lachy z zamkniętego pokoju? Co za cholerna zjawa się tam znowu kryje? Co to za diabelski zamek i gdzie jest do niego klucz? Co za jakieś kolejne nudne monstrum do straszenia widza? Co za czort...? Nie tym razem! Ten film jest zupełnie inny i choć zaczyna się bardzo podobnie, trąci tajemną magią, zjawami, duchami i nawet okultyzmem, to jednak stanowi pułapkę na główną bohaterkę jak i na nie podejrzewającego nic widza. I gdy już nawet zaczynamy się domyślać, kto i dlaczego stoi za tym wszystkim, no i są to oczywiście trafne spostrzeżenia, to wtedy nadchodzi finał tego horroru. A zakończenie? Cóż, ono wprost zwala z nóg!       Bardzo dobry, polecam szczerze.      
Zenon Szypuła
Strefa Czarnobyl
W trzydzieści lat po wybuchu Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej, uważanego za największy wypadek nuklearny w historii ludzkości, dokument pokazuje wpływ opadu radioaktywnego na życie zwierząt oraz roślin na terenie i wokół strefy zamkniętej.       Trzydzieści lat po najgorszej w historii ludzkości katastrofie nuklearnej, która posłała w powietrze chmurę wysoko radioaktywnych izotopów, biolog Rob Nelson i antropolog Mary-Ann Ochota jako pierwsi naukowcy otrzymali nieograniczony dostęp do strefy wykluczenia oraz jej okolicy wokół terenów dawnej Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Mając pełnię świadomości z ryzyka wystawienia siebie na wysoką dawkę radiacji naukowcy postanowili zbadać wpływ skrzenia promieniotwórczego na rośliny oraz zwierzęta, które zdają się na powrót zasiedlać te tereny. Jak trzydzieści lat nieznanego dotąd poziomu napromieniowania zmieniło ekosystem oraz jak fauna i flora na drodze ewolucji przystosowuje się do tych nowych, wydawałoby się niezwykle niekorzystnych warunków?      
Zenon Szypuła
Czarownica 2
Brenton Thwaites był zaangażowany do roli księcia Phillipa, ale musiał zrezygnował z powodu napiętego harmonogramu.
Król Lew
Jeremy Irons wyraził zainteresowanie ponownym podkładaniem głosu roli Skazy.
To: Rozdział 2
Idris Elba był zainteresowany zagraniem roli w tym filmie.
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
Shane Black był kandydatem do reżyserowania filmu.
1
Adam
3167 pkt.
2
Bluejohn_26
2873 pkt.
3
szwejzi
2045 pkt.
4
Chemas
1285 pkt.
5
Alter_Al
1079 pkt.

Proszę czekać…