Pelé
Pele trafi celnie do rozumiejących ekscytacją związaną z przeżyciami sportowymi. W refleksji większej to mecz sparingowy, ale też prostoduszny i bez dryblowania szczery dokument o pasji. przeczytaj recenzję
6
Co kryją jej oczy?
Kiedy w końcu nadchodzi wyczekiwany punkt kulminacyjny, lądujemy na kanapie z lekkim łoskotem! przeczytaj recenzję
Martyna Dziedziak
7
Palm Springs
W powtarzalności tyle nieprzewidywalności - dekonstruująca wiele w gatunku komedi iromantyczna zeswatana z sci-fi i zbalansowanym multikolorowym portretem pokolenia hedonizmu i ucieczki. przeczytaj recenzję
8
O wszystko zadbam
Paskudna w swoim wydźwięku tragikomedia, która zmienia prawdziwe dylematy moralne w coś bardziej rozrywkowego. Kapitalistyczny bad trip! przeczytaj recenzję
Martyna Dziedziak
8
Milioner
Rewelacyjny film oddający ducha tamtych czasów, pokazujący doskonale ludzką zawiść. Janusz Gajos jeszcze dość młody, a już pokazał mistrzowską klasę aktorską. Pozostaje tylko niesmak, że film ma tylko ocenę 7,3, ale przy 13 osobach co obejrzały... ;)
Chemas
Obiecująca. Młoda. Kobieta.
7/10 Naprawdę ciekawa pozycja. Na początku można odnieść wrażenie, że będzie to "ostry" film, oderwany od rzeczywistości, lub pokazujący ja w taki sposób, że wiemy iż wszystko jest ładnie pokazaną fikcją. A okazuje się, że jest inaczej. Mamy połączenie klimatów, gatunków, historii. Niestandardowa pozycja. Plus za zakończenie.
justangel
Powrót do Howards End
Bardzo dobry film oparty na, jak ja to nazywam, anglikańskiej historii (nie wiem czy dobrze piszę, jak coś proszę poprawić ;)) i w takim też stylu wyreżyserowany. W zasadzie jedyną wadą jest może trochę za duży czas trwania, ale nie wszystkim musi przeszkadzać. Role aktorskie na najwyższym poziomie, zaś samego Hopkinsa i Redgrave mistrzowskie. Polecam.
Chemas
Roberto Benigni
Jeden z ciekawszych, bardzo oryginalnych i zdecydowanie utalentowanych aktorów. Właściwie do żadnej z ról, które odgrywał, a które widziałem, nie mogę mieć zastrzeżeń. Wiele zaś mnie zauroczyło.
Chemas
Na rauszu
Postać grana przez Madsa Mikkelsena pierwotnie miała mieć syna i córkę, tę ostatnią miała zagrać córka reżysera Thomasa Vinterberga Ida Marie. Jednak Ida zginęła w wypadku samochodowym w Belgii na cztery dni przed rozpoczęciem zdjęć. Film jest jej dedykowany.
Szkoła czarownic: Dziedzictwo
Andrew Fleming nie powrócił jako reżyser do kontynuacji drugiej części.
Pinokio
Roberto Benigni grający Geppetto, napisał, wyreżyserował i wystąpił jako tytułowy bohater w Pinokio (2002).
Obraz pożądania
Christopher Walken został pierwotnie obsadzony do roli Jerome'a Debney'a.
1
agatkar16
6080 pkt.
2
Bluejohn_26
3571 pkt.
3
LadyMoon
2321 pkt.
4
szwejzi
2134 pkt.
5
Asmodeusz
2036 pkt.

Proszę czekać…