Biały Tygrys
Zbrodnia bez kary, a on nie pierwszy i nie ostatni. Bez ton refleksji, ale z pazurkami pokazuje zadziorny i nieszlachetny przepis na sukces w świecie skrajnego klasizmu. przeczytaj recenzję
5
Lost on Adventure Island
Trudno powiedzieć, czy jest to parodia, czy nieprzewidywany efekt prac nad ambitniejszym filmem dla dorosłych. przeczytaj recenzję
Asmodeusz
2
Reanimator
To w dużej mierze popis specjalistów od efektów specjalnych i charakteryzacji. przeczytaj recenzję
89Keradius
7
One Night in Miami
Spontaniczny i skromny esej nierecytowany, a na żywo myślący i przeżywany, dialogami się iskrzący o segregacji rasowej. Zniewolenie niejedno ma imię. przeczytaj recenzję
8
Całe szczęście
Ładne kadry i niezrozumiałe wątki - na przykład ten z Liszowską, czemu ona w ogóle tu gra? Cytując klasyka, całe szczęście że mam to już za sobą.
dareczek50
Day of the Dead: Bloodline
Baaaaardzo głupi. To jakiś cud, że tacy bohaterowie przeżyli taką pandemie. I oni mieliby być odpowiedzialny za dalszy rozwój naszej cywilizacji? O nie, dziękuję.
dareczek50
Cena strachu
Trochę gorszy od pierwowzoru, ale i tak to świetny film! Niesamowity klimat strachu i niepewności, który potęguję genialna muzyka Tangerine Dream (mroczna, psychodeliczna muza, a główny motyw to potęga - moja ulubiona płyta tego zespołu!)! Znakomicie nakręcone sceny (ta na moście jest najlepsza!), dobre aktorstwo! Bardzo lubię ten film, dzięki tej niesamowitej muzyce (zdecydowanie najlepszy element tego filmu)! Dużo nie ustępuje francuskiej wersji (obie mi się bardzo podobają!)!
dareczek50
John McTiernan
Jeden z najlepszych reżyserów kina akcji. Na liście obejrzanych i ocenionych przeze mnie prawie same siódemki, a to u mnie oznacza na prawdę dobry film akcji. Wyjątek Predator - ocena 10, cóż wyjątkowe dzieło.
Chemas
Na rauszu
Postać grana przez Madsa Mikkelsena pierwotnie miała mieć syna i córkę, tę ostatnią miała zagrać córka reżysera Thomasa Vinterberga Ida Marie. Jednak Ida zginęła w wypadku samochodowym w Belgii na cztery dni przed rozpoczęciem zdjęć. Film jest jej dedykowany.
Tenet
Projekt był objęty wielką tajemnicą przed jego premierą. Robert Pattinson powiedział, że wolno mu czytać scenariusz tylko w zamkniętym pokoju w studiach Warner Bros. Jego współpracownik Michael Caine nie pozwolił mu nawet przeczytać całego scenariusza; miał tylko swoje sceny do przeczytania przed wykonaniem zdjęć. Przed premierą filmu Caine powiedział prasie, że nie ma pojęcia, o czym jest film, mimo że był bliskim przyjacielem i współpracownikiem reżysera Christophera Nolana.
Nowi mutanci
Rosario Dawson pierwotnie zaproponowano zagranie roli Cecilii Reyes, ale zrezygnowała z nieznanych powodów.
Greenland
Pierwotnie reżyserem filmu miał być Neill Blomkamp, jednak wycofał się z powodu pracy nad innym projektem.
1
agatkar16
5430 pkt.
2
Tadek
3107 pkt.
3
Bluejohn_26
2420 pkt.
4
Asmodeusz
2188 pkt.
5
LadyMoon
1923 pkt.

Proszę czekać…